Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
14 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
LG Yetkili Servis Rezilliği
Herkese iyi günler,

25 Şubat tarihinde LG G3 telefonumun ekranında sorun çıktı ve telefon kullanılamaz hale geldi. Ayrıca telefonda daha önce LG G3 lerde bulunan kronik kasa çatlağı sorunu ve kulaklığın çalışmaması sorunu vardı.
27 Şubat tarihinde yani ilk iş günü telefonumu İstanbul Perpa da bulunan yetkili servise sorunlarımın yazılı olduğu bir kağıtla birlikte gönderdim.
*Ekran sorunundan bahsettim.
*Kulaklık sorunundan bahsettim.
*Şarjın az gitmesinden bahsettim.
LG G3 LERDE KRONİK BULUNAN KASA ÇATLAĞI SORUNUNDAN BAHSETTİM.
28 Şubat günü telefon İstanbul Perpada bulunan LG servisine ulaştı.
** Mart günü telefonum kargo ile eve geri yollandı, annem teslim almış.
*Ekran sorununu düzeltmişler.
*Kutu içinde kulaklık olmasına rağmen kulaklık yok denmiş forma.
*Batarya ile ilgili bilmem ne işlemleri yapıldığı yazılmış.
***KASA ÇATLAĞI SORUNU İLE İLGİLİ ŞİKAYETTE BULUNMAMA RAĞMEN BU SORUN SERVİS KAYITLARINA GEÇMEMİŞ!!!

Ertesi gün telefonu tekrardan servise gönderdim.
*Bu sefer sadece LG G3 LERDE KRONİK BULUNAN KASA ÇATLAĞI SORUNUNDAN VE KUTU İÇİNDE OLMASINA RAĞMEN KUTUDA YOK DEDİKLERİ KULAKLIK OLAYINA DEĞİNDİM.
Telefon yine ertesi gün servise ulaştı. Ama bu sefer 1 hafta sonra 20 Mart tarihinde servis giriş işlemini gerçekleştirdiler.
Telefon servis kayıtlarına girdikten sonraki günlerde servisi bir kaç kez aradım, ve bir aramamda telefonun sorunları servise ne olarak girildiğini sordum, telefondaki hanfendi bana servise Kulaklık sorunu ve batarya sorunu ile servise giriş kaydı yapıldığını söyledi. LG yetkili servisinin bir kez daha resmen MÜŞTERİSİNİ ENAYİ YERİNE KOYDUĞUNU ÖĞRENİNCE durumu anlattım, belirttiğim sorunun servis kayıtlarına geçmediğini söyledim. Telefondaki hanfendi servise mail atacağını söyledi, daha sonra gelişme olunca beni arayacağını söyledi, tamam diyip telefonu kapadım.
Ertesi günlerde her gün servisi aradım, ancak adam akıllı bir sonuç elde edemedim, sürekli servise mail atılmış, dikkate alırlar dendi.
Facebook sayfalarına yorum yaptım, mesaj attım ilgileneceğiz dendi, LG sayfasına sorunu bildirdim ilgileneceğiz dediler.

Ancak bu akşam evden aradılar ve telefonun yeniden geldiğini öğrendim, evdekilere kutuyu açmalarını söyledim, servis formunda kulaklığın değiştiği yazıyormuş ve kulaklık değişmişte, batarya ile ilgili önceki şeyler yazılmış, ölçüm filan yapıldığı ile ilgili. AMA LG G3 LERDE KRONİK OLARAK BULUNAN KASA ÇATLAĞI SORUNU SERVİS FORMUNA GİRİLMEMİŞ. Ayrıca önceki gönderdiğimde sorunun yazılı olduğu el yazısı kağıdı göndermişlerdi, ama bu sefer göndermemişler o kağıtları.

LG SERVİSİ BİR KEZ DAHA RESMEN MÜŞTERİSİNİ ENAYİ YERİNE KOYDU

BU POSTU LG NİN GÖRÜP YETKİLİ SERVİSLERİNE GEREKLİ UYARIDA BULUNMASI VE SORUNUMU BİR AN ÖNCE ÇÖZMELERİ İÇİN AÇIYORUM.

ŞUAN BELGELER YANIMDA DEĞİL AMA VAKTİM OLUNCA SERVİS FORUMLARINIDA BURAYA YÜKLEYECEĞİM.
8 yıl
Selçuk Üniversitesi MakinA Mühendisliği Bölümü
Bu başlık altında Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümü hakkında bilgiler vericem, buradaki bilgiler Teknoloji Fakültesi Makina Mühendisliği için geçerli olmayabilir.

Başlıktanda anlanıcağı üzere bizim bölüm Makine değilde Makina ismini kullanır

Şimdi bölüm hakkında özellikle yeni başlayacak kişilere bazı bilgiler vermeye başlıyım...

http://www1.selcuk.edu.tr/

Üniversitenin sitesinden öncelikle akademik takvimi indirin, bilgisayarınızda bulunsun, burda kayıt tarihi, ders kaydı, danışman onayı, vize final snavlarının başlangıç tariherine filan bakabilirsiniz.

Bazı üniversitelerde, ön kayıt filan olabiliyor ama bizim bölümde ÖN KAYIT YOK, akademik takvimde yazan tarihlerde sizden istenen evraklarla gelin direkt kaydınızı olun.

*Bizim zamanımızda tercih sonuçları açıklandıktan sonra Üniversiteden PTT Kargo ile bir paket geiyordu, bu pakette üniversite ve yurtlarla ilgili bilgilerin olduğu broşürler olur, ayrıca kayıtta ne lazım filan oda yazar.
*Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam not sistemine girmenize yarayacak ufak bir kağıt çıkmalı, bu kağıtta öğrenci numaranız ve ilk şifreniz yazar. Öğrenci numaranızın ilk 2 rakamı giriş yılınızı son 3 rakamı ise bölüme kaçıncı girdiğinizi belirtir.
*Kayıt için gittiğinizde size öğrenci kimlik kartı vericekler, eğer öğrenci numaranızın ilk ve son 2 rakamlarını bilirseniz kartı bulmanız kolaylaşabilir :)

Kayıt için ufak bir kaç uyarıda bulunuyum, size gelen pakette üniversitenin bir krokisi olur, o krokiden bakarak ilk önce mühendislik fakültesini bir bulun :) eğer arabayla geliyorsanız bi heykel olan kapıdan giriceksiniz, daha sonrasını krokiden bulursunuz, eğer otobüsle gelmişseniz, otogar önünden tramvay geçer, tramvay durağının hemen yanında bayi var ordan 1 liraya EL KART denen otobüslerde tramvaylarda kullanılan karttan alıp içine biraz para yükleyin, veya kredikartınızın temassız özelliği varsa ve kullanıma açıkça kredikartı ile tramvaya binin (kredi kartlarını hemen okutmuyor biraz uzun bekletin, olmazsa bidaha deneyin ) üniversite yönüne giden tramvaylara binin, burada 2 seçenek var, tramvayların bazıları kampüs içine girer bazıları ise kampüs girişinde durur. Kayıt günü büyük ihtimalle tramvaylar kampüs içine girer, girerse Mühendislik Mimarlık Fakültesi Durağı var, orada inersiniz. Eğer girmezde girişde bırakırsa bir sonraki tramvayı bekleyin belki o girer. Kampüs içinde tramvay ulaşımı ücretsizdir, yeni gelenlerin bazıları kartlarını kart okuyucuya tutar, aman siz yapmayın
Selçuk Üniversitesi Kampüs = Kampüs girişinde indirir.
Selçuk Üniversitesi Fakülteler = Kampüs içine girer.
Tramvaylarda bunlar yazar.

Şimdi Fakülteyi bulduğunuzu varsayıyorum, size tavsiyem kesinlikle fakülteye ilk bulduğunuz kapıdan girmemeniz, biraz karışıktır, içeride tatil günü pek kimse olmayacağından gidiceğiniz yeri bırakın çıkışı bulamayabilirsiniz
Onun yerine aşağıdaki resimde bulunan dış cephe kaplamasını bulmaya çalışın, kayıtlar o kısımda yapılıyor.

Şimdi kaydınızı yaptıysanız ve şehir dışında geliyorsunuz, malum kalıcak bir yer gerekicek size :)

Kayıt öncesi ve sonrası kampüsün dört bir yanında yurtların görevlileri olur, onlardan yurtlar hakkında bilgiler alabilirsiniz, hatta bildiğim kadarıyla isterseniz size yurda götürüp gezdriyorlarda.

Yurt kaydınıda yaptıysanız, şimdi sıra hazırlık sınıfı olayına geldi..

Benim girdiğim sene hazırlık sınıfını için sınav yapılıyordu, geçen direkt bölüme başlıyor, kalan 1 sene hazırlık okuyordu, üstelik eğer makina mühendisiyseniz ve hazırlıkta kalırsanız 1 sene daha hazırlık okuyodunuz. (Diğer bölümler kalsalarda bölümlerine geçiyor)
Geçen sene yeni bişey çıktı, bazı bölümdekiler hazırlık okurken isteklerine göre bölümlerine alındı, yani bildiğim kadarıyla hazırlık sınıfı isteğe bağlı oldu, ama yine bildiğim kadarıyla makina mühendisliğinde bu olay yok :) kalırsanız en az 1 sene hazırlık okuyucaksınız.

Eğer hazırlık sınavını geçemezsenizde ingilizce biraz varsa yata yata geçebilirsiniz yalnız benim gibi hiç yoksa çalışın daha sonra sene sonunda kalıp heyecan yaşamayın

Hazırlık sınıfının eğer kişi özel bi çaba göstermezse kimsenin ingilizcesine bişey katacağını sanmam, tek iyi yanı yeni arkadaşlar ediniyorsunuz, LYS sonrası 1 yıllık bir tatil denebilir yalnız yine tekrarlıyorum ingilizceniz kötüyse tatil yapmayın çalışın

Hazırlık sınavını geçerseniz direkt bölüme başlıyacaksınız ama, hazırlık sınıfını geçenler genelde 15 kişi filan olur heralde, koca sınıfa girince bilmem kaç kişi geçen yıldan tanıdığı arkadaşlarıyla muhabbet ederken siz bir köşeye geçip oturacaksınız, hazırlık bir çok konuda pek iyi birşey olmasada arkadaş edinme konusunda iyi birşey :)

Şimdi makina mühendisliğine başladık sayılır, bölüm hakkında bilgiler veriyim...

Akademik takvimde kayıt yenileme diye bir olay var, bu olay üniversitenin sayfasından yapılıyor, duyurular kısmına filan bakın orada görürsünüz. Öğrenci numaranız ve şifrenizle giriş yaparsınız.
(Hazırlık sınavını geçerek gelenler büyük ihtimalle daha önce sisteme giriş yapmadığından şifre yenilememiştir, ilk olarak not sistemine girsin, eğer sistem şifreyi değiştirmelerini istersen değiştirsin NOT SİSTEMİ:https://asp1.selcuk.edu.tr/asp/ogrstd/giris.asp )

Bölümde her dönem yeni 7 tane ders açılır, siz malum alttan dersiniz olmadığı için 7 tane ders seçiceksiniz.
NOT: Emin değilim ama ders seçimi kısmında belki 8 ders olabilir, bu ders sizin almanız gereken bir ders değil normalde, ama siz onuda seçin, ben daha sonra o dersle ilgili bir açıklama yapıcam
Ders kaydını yapıp onaylayın, onay kısmında sonra size farklı dersler kakalamaya çalışabilirler onları seçmeyin

Ders kaydından sonra danışman onayı diye birşey var, dersler ilk önce internetten seçilir daha sonra danışmanın yanına gidilir ve onaylatılır, ilk dönem öğrencilerinin derslerinde sıkınıtı olabilecek bir durum olmadığından bazı danışmanlar 1. dönem öğrecilerinin derslerini direk onaylar, ama bazılarıda onaylamıyor, siz danışmanınızı bulup dersinizi onaylatın garanti olsun.
Danışmanınızın kim olduğunu not sisteminin giriş sayfasında öğrenebilirsiniz.

Eğer atladığım bir kısım yoksa şuan kadar ilk derse girilene kadar neler olduğu ile ilgili bilgilerin hepsini verdim, atladığım bir kısım veya yanlışlık olursa mesaja daha sonradan ekleme çıkarma yaparım.
Okul hele bi başlasın dersler ve hocalarla ilgilide bilgiler veririm

Takıldığınız veya merak ettğiniz kısımları sorarsınız


ÜNİVERSİTE KAYIT REHBERİ YAYINLAMIŞ, GEREKLİ EVRAKLAR BURADA VAR

http://www.selcuk.edu.tr/dosyalar/files/103/kayit-rehberi-2015.pdf
9 yıl
Servo Motor Hakkında Yardım
iyi günler
bu günlerde arduino ile uğraşmaya başladım, yapabilirsem bir robot kol projesinde veya farklı uygulamalarda kullanmak için servo motorlar almak istiyorum aşağıdaki satıcının ürününü buldum 5 tanesi 29 dolar, servo motorlardan pek anlamam torku bana iyi geldiği için vede forumda bi arkadaş bu satıcıyı önerdiği için bunu seçtim sizce nasıl? veya farklı bişey tavsiye eden varmı?

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-5pcs-lot-MG995-55g-tower-pro-font-b-servo-b-font-TowerPro-Digital-Metal/110055_1694739805.html
9 yıl
Arduino Uygulamaları
iyi günler arkadaşlar, Arduino öğrenmeye başlayan biri olarak, öğrendiklerimi bir blogda yazıyorum.
Şu an 2 yazı yazabildim, bir işte çalışmaya başladığım için şuanlık biraz yavaş gidiyorum ama inşallah en az haftada 1 tane yazı yazmaya çalışıcam

http://konyahmet.blogspot.com.tr/

Yararlandığım Kaynaklar:

http://technologylaboratory.blogspot.com.tr/search/label/Arduino

http://arduinotik.blogspot.com.tr/

https://www.youtube.com/user/bahadir07

http://arifnaldoven.blogspot.com/

http://www.gurayyildirim.com.tr/

sizlerde yaptıklarınızı veya bulduğunuz kaynakları paylaşın ve bilgi alışverişinde bulunalım
9 yıl
Webcam yerine ekran görüntüsünü verme
İyi günler;

Arkadaşlara autocad ve solidwoks gibi programları online anlatmak için webcam yerine ekran görüntüsünü veren bir program söyleyebilirmisiniz.
ooVoo programını indirdim 12 kişiye kadar konferans yapılabiliyomuş, webcam yerine ekran görüntüsünü veren bir programda olursa çok güzel olucak.
9 yıl
Motorlar ve diğer başka konular hakkında yardım
iyi akşamlar.
okulda hoca bir proje yapmamızı istedi ve bende aşağıdaki linktekine benzer bişey yapmayı düşünüyorum, yalnız bir kaç sorum olucak
videodaki araba merdiveni çıkıyo burası iyi güzel, gücü kestiğinde araba geri gelmiyor. ileri geri yapmayı bırakınca kısaca gücü kesince dönmeyen bu motorun ismi ne acaba?
birde araçtaki bu paletleri nereden bulabiliriz? yardımcı olursanız sevinirim

http://www.youtube.com/watch?v=y5fHrhJdJ44
9 yıl
Filmlerdeki araclar hakkinda soru
Ozellikle muhendislikle alakali filmlerde ve belgesellerde oluyolar.
Seffaf bi tahta diyebilcegim bisey ve bunun beyaz bi kalemi var bunlarin tam ismini bilen, link vericek olabilen biri varmi?
Bide mavi bi kagit var, baya buyukce yine bunada beyaz bi kalemle kaba taslak cizimler yapiyolar bunlarin ismini solerseniz sevinirim

Edit: Tahtayi buldum, seffaf tahta yazinca cikiyomus o kagidin ismini solerseniz sevinirim
10 yıl
Livescribe Echo Akıllı Kalem 2GB ///TURKCELL MAĞAZA 99TL\\\ TEKRARDAN STOKLARDA
arkadaşlar bu konuyu daha öncede açmıştım açtığım gün ürün stoklarda kalmamıştı biraz acele edin bitmeden alın

fiyat yurt dışı fiyatlarının bile yarısı denebilir Turkcell büyük indirim yapmış, ilgilenenler bence kaçırmasın. Ürünü ben aldım memnunum sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

ÜRÜN LİNKİ
http://magaza.turkcell.com.tr/akilli-telefon/Tesan-Livescribe-Echo-AkIllI-Kalem-2GB/1006599/.html

ÖNCEKİ KONU
http://forum.donanimhaber.com/m_80319842/f_//tm.htm#80647701
10 yıl
Livescribe Echo Akıllı Kalem 2GB ///TURKCELL MAĞAZA 99TL\\\
10 yıl
Twitter Yedek Kod Sorunu
arkadaşlar android telefonumdan giriş onaylamasını açtım ilk başlarda güzel kullanıyordum, bilgisayardan girdiğimde telefona direk bildirim geliyor giriş için onay istiyordu.
daha sonra telefondan uygulamayı sildim, bundan sonrada daha önceden oluşturduğum yedek kod ile giriş yaptım 1 sefer ama daha sonraki girişlerimde bu yedek kodu kabul
etmedi ve dünden beri uğraşmama rağmen giriş yapamıyorum. Telefondan program ile giriş yaparken ''Üzgünüz, devam edebilmek için twtter.com üzerinden geçici bir şifre oluşturman gerekiyor.''
diyo bilgisayardan girerkende ''Twitter uygulamasına bir giriş doğrulaması isteği gönderdik.'' diyor!!
en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle