Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Yüzbaşı
07 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
10 yıl
HTC Kaybetmek İstemiyorsan Aklını Başına Al !!!
Uzun süreden beri kalitesine ve arkasındaki geliştirici desteğine güvendiğim için HTC marka cihazlar kullandım ama artık HTC geliştiricilere darbe vurarak ve yazılım güncellemesi konusunda kendiside bi takım bahaneler uydurarak çoğu cihazını bir güncelleme harici güncellemedi. Buda yetmiyormuş gibi bide rom geliştiricilerine engel olmaya çalışıyor. Bunun son örneği de denilene göre htcruu.com adlı htc romlarını paylaşan web sitesinin HTC tarafından baskı sonucu kapatılması oldu.

HTC peki şimdi soruyorum sana..
1)Bu tür akıllı telefonları kullanan tüketici yazılım desteğinden dolayı bu telefonları tercih etmiyormu?
2)Android açık kaynaklı bir işletim sistemi değilmi ki geliştiricilere baskı yapmaya kalkıyorsun?
3) Unutma ki sen HTC firması olarak bu günlere geldiysen bu xda vb. forumlardaki geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından geldin. Kullanıcılar yükselttiği gibide düşürür bunu unutma HTC.

Biraz geçmişe gidelim..
HTC, HD2’yi windows mobile olarak satışa sundu ve geliştiriciler tarafından android’e uyarlandığı için neredeyse cihaz yok sattı. İyi kar elde ettiniz.. geliştiricilere çok güzel teşekkür ediyorsunuz kutlarız…

Cihazlarınıza bootloader kilidi koydunuz o da yetmiyormuş gibi s-off yapmakla uğraştırdınız.. Peki ya neden kullanıcılar cihaza istedikleri gibi müdahale edemesin diyemi?

Desire HD gibi zamanına damgasını vurmuş eski amiral geminize kullanıcıların veri kaybı yaşayacaklar vb. bir takım bahaneler uydurarak güncelleme vermediniz. Pe ki ya kullanıcıları düşünüyorsanız neden ruu olarak romu yayınlamadınız? isteyen kullanıcı manuel olarak yükleseydi olmazmıydı?

Ve son olarak 2011 yılına damgasını vurmuş Sensation, Evo 3D vb. telefonlara jelly bean güncellemesiyle ilgili herhangi bir tatminkar açıklama yapmıyorsunuz. Eğer güncellemeyi verecekseniz ve ya vermeyecekseniz tatminkar bir açıklama yapında kullanıcıyı boş yere ikilemde bırakmayın, bekletmeyin.

Eski kullanıcıya tam destek veren HTC ne oldu sana son 1,5-2 seneden beri satış politikanız 180 derece geriye döndü. Bide satışlarınızın düşmesinden bahsediyorsunuz pekiya biz ne yaptıka böyle oldu diye dönüp arkanıza baktınız mı?

HTC bu kaliteye ve bu geçmişe yanlış politikalar uygulayarak yazık etme kendi sonunu kendin hazırlama…
Arkadaşlar uzun bir yazı oldu ama umarım adresine ulaşır ve kullanıcılar içinde yararlı olur :)

Kaynak
S
10 yıl
android avea internet sorunu
arkadaşlar avea hat kullanıp son zamanlarda internette sorun yaşayanlar oldumu? Benin net bağlantım kopuyor. Sorun su seklide; telefonun veri dolasimini aktiflestirdigimde net alisverisi yapilamiyor ama teli kapatip actigimda baglaniyor tekrar veri dolasimini kapatip aktiflastirince nete baglanamiyor.

farklı hatlar ve androidli telefonlarda denedim hepsinde aynı sorun var. müşteri hizmetlerini aramama ramen sonuç alamadım. bu tür sorun yaşayan oldumu? olduysa çözüm yolu bulan varmı? teşekkürler.
S
11 yıl
Zyxel P-660HW-T1 v3 bağlantı sorunu
arkadaşlar Zyxel P-660HW-T1 v3 retail kablosuz modem adım ama bağlantıda sürekli sorun yaşıyorum. Modemi açtığım zaman ağ bağlı ama sınırlı erişim gözüküyor ne nete nede modemin arayüzüne bağlanabiliyorum. anca 2-3 sefer modemi yeniden başlattığımda bağlanabiliyorum. kablolu olarakta kablosuz olarakta aynı sorun var ve verdiği hata ''"Kablosuz Ağ Bağlantısı" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil'' bi türlü çözemedim ne yamam lazım yardım ederseniz sevinirim
S
12 yıl
Samsung i5700 Galaxy
Arkadaşlar samsung i5700 nasıl bir cihaz? kullanan arkadaşlar memnunlarmı? almayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim. yardımcı olursanız sevinirim.
S
12 yıl
R522 menteşe sorunu
R522 laptobumum sol menteşesinden kapağı açıp kapatınca takırtukur ses geliyor ve kapak açılınca zorluyor gibi. bu sorunla karşılaşan varmı ve servise göndermeden çözüm yolu bulabilirmiyiz?
S
13 yıl
Bluetooth Kapatma
arkadaşlar samsung R522-FS03TR laptop aldım ama bi türlü bluetooth unu kapatamıyorum. bigisayarı kurcaladım fakat içinde samsung a ait bluetooth yöneticisi falan yok ve pc nin üstünde kısayol tuşuda yok yada ben bulamıyorum bluetoothu nasıl kapatabilirim?
S
13 yıl
a300-20p ekran kapanma sorunu
Arkadaşlar bugün a300-20p laptop aldım bilgisayar açıldıktan sonra ekran keniliğinden kapanıyor ama pc çalışır durumda. Pc yi kapatıp açınca gene ekran gelimiyor en az 5 dakika sonra açınca ekran geliyor ve gene gidiyor.

Bu sorun neden kaynaklanıyor? bu arada pc yi tekrar iade etmek istiyorum ne yapmam lazım?
S
13 yıl
HP DV6-1144 alacam karasızım..
Arkadaşlar hp DV6-1144, 1115 ve ya toshiba a300-20p almayı düşünüyorum ve uzun süredir konuları inceliyorum ve yorumlara baktıkça aklıma sorular takılmaya başladı ve çeliçkiye düştüm

-1 En Büyük sorun; Isınma sorunu varmış çokmu fazla ısınıyor? Arkadaşlar Pc yi yoğun olarak kullanacağım normal kullanımda pc kaç derece(3-4 saat açıkken) ve oyunlarda ve ağır programlar açıkken kaç dereceyi buluyor(Örn;GT4-1-2saat)

- Şarj aletinden ses geliyormuş. bu ses bataryaya ve ya pc ye zarar veriyormu? ses şiddeti ne derecede? normalmi?

- Hard diskten gelen sesleri bi kaç kişi yazmış. normalde ses geliyormu yoksa bi sorundanmı kaynaklanıyor.

- klavyedeki esneme ne derecede?

- Son olarak almşken uzun süreli kullanmak istiyorum ve hp yi ekran katı için almak istiyorum açıkçası. bu 3 modelden hangisini tavsiye edersiniz ve bunlar dışında tavsiye edeceğiniz bir model varmı?

Arkadaşlar lütfen objektif olarak + ve - lerini yorumlarsanız sevinirim.
S
13 yıl
Araç hızlandıkça tık tık ses geliyor
Ufak bir kaza geçirmiştim bugün arabamı servisten teslim aldım ama bir sorun var. Kazada sol ön tekeri çarpmıştım.

Araç yürürken tık tık tık... diye bir ses geliyor hızlandıkça ses daha hızlı geliyor yavaşladıkça yavaş. (anlatmak istediğim zaman hesabı). bana sanki birşey sürtüyor gibi geldi. Sizce bu ses neden kaynaklanıyor olabilir?
S
13 yıl
Tampon boyası sağlamlığı?
Aracım park halindeyken çarpıp kaçmışlar Ön tamponda kırılma vs. var. Bu gün sevise gittim Ön tamponu değiştireceklerini söylediler.

Şimdi merak ettiğim şu;
Yeni gelen orjinal tampon boyasız olacak ve servis tarafından boyatılacakmış. Peki boyatılan tamponun boyasının, eski tampon gibi sert, sağlam ve taş vb. cisimler çarpınca dökülmeyen bi şekilde atılması mümkünmü? sevise bu şekil hatırlatmada bulunmakta yarar varmı ne dersiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle