MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
24 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
101 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Finlandiyalıların Türk olduğunun kanıtı
Finlandiyalıların Türk olduğunu nasıl anlarsınız, ben aşağıdaki ralli videosunu izledikten sonra inandım, böyle neşeli ve karda, kışta, yardıma koşmak ancak bizde olur, siz ne dersiniz?

Alıntı;
Orta Asya'da Türklerle birlikte yaşamlarını sürdüren Finliler yukarıda belirtildiği gibi Urallardan İskandinavya istikametine göçmüşlerdir. Bu bakımdan Finliler'in Turan asıllı oldukları söylenebilir. ... Bu şekilde Finlilerin Türkler, Macarlar ve Moğollarla birlikte Orta Asya'dan geldikleri bulgusuna varmıştır.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=finlandiya+t%C3%BCrk+m%C3%BC

6 ay
Al- Sat çı Dh üyeleri N11 sitesinde yeni Vw satışları başlamıştır!
7 ay
Son dakika… Erdoğan’dan Fransız mallarına boykot çağrısı
7 ay
Eylül ayında en çok satılan ikinci el arabalar!
Eylül ayında 2. el online pazarda araç fiyatları geçtiğimiz aya göre %12,7, "100" olarak başlangıç noktası kabul edilen 2019 senesi aralık ayına göre ise ortalama olarak %49,1 arttı.

-En çok satılan arabalar ikinci el araba modelleri arasında ilk sırada Volkswagen markasının 8.296 adet satış ile Passat modeli bulunuyor. Passat’ın arkasından ise 6.704 adet satışla Renault Clio, 6.387 adet satış ile Ford Focus, 5.568 satışla Renault Megane, 5.270 satışla Renault Fluence, 5.262 satışla Opel Astra, 4.748 satışla Toyota Corolla, 4.582 satışla Volkswagen Golf, 4.343 satışla Volkswagen Polo ve 3.989 satışla BMW 3 serisi bulunuyor.

Raporda yer alan satış verileri, ikinci el ticareti yapan kurum ve kuruluşların online ortamda vermiş oldukları ilanların verilerine dayanıyor.

İkinci el araba satışı yapılan bireysel araç ilanlarının verileri yer almıyor. Aynı zamanda ikinci el online piyasasındaki bir aracın ilanı, internetten kaldırıldığı zaman ilan, “satış” olarak kategorilendiriliyor.

https://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/ikinci-elde-en-cok-satilan-araclar-hangileri-eylul-ayinda-en-cok-satilan-ikinci-el-arabalar/405490/
8 ay
24H LE MANS 2020 FULL RACE LIVE STREAM
Le Cola mı aldım, Co-pilot koltuğundan canlı izliyorum. Çok basıyoruz çok...

8 ay
Dayınin çocugu mermiye kafa atiyo dediler ilerde ree yaptı koptu geliyo 😂😂
9 ay
Al- Sat çılar senede 3 arabadan fazla satamayacak! Kanun bugün itibariyle yayınlandı...
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ikinci el otomobil ticaretine ilişkin olarak 31 Ağustos 2020 tarihine kadar işletmelerin yetki belgelerini alması gerektiğini söyledi. Bakan Pekcan yeni düzenleme ile haksız rekabetin ortadan kaldırılacağını ve suni fiyat artışlarının önüne geçileceğini belirtti.

Düzenlemeyle ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinde haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını ve suni fiyat artışının önlenmesini amaçlıyoruz. Bir takvim yılı içinde 3'ten fazla taşıt satışı, ticari faaliyet kabul edilecek ve kayıt dışı faaliyetlere yaptırım uygulanacak.

DEĞİŞİKLİK BUGÜN YAPILDI

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan değişiklikte, "Bu Yönetmelik; gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkƒrların ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti faaliyetlerini, yetki belgesinin verilmesi, yenilenmesi ve iptaline ilişkin usul ve esasları, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden işletmelerin yükümlülükleri ile toplu iş yeri ve taşıt pazarlarında aranan şartları, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinde ödeme yöntemlerini ve Bakanlık, yetkili idare ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin görev, yetki ve sorumluluklarını kapsar" denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-bakan-pekcan-tarih-verdi-ikinci-el-otomobil-ticareti-yapanlar-dikkat-41587801

İlanlarda tüketicileri yanıltıcı bilgi ve belgelere yer verilemeyecek. Bu yükümlülüklere uymayan işletmelere Ticaret Bakanlığınca idari para cezası uygulanacak ve işletmenin yetki belgesi iptal edilebilecek. Diğer taraftan, işletmelerin taşıt satış ilanlarının yayımlandığı ilan siteleri yetki belgesine sahip olmayan işletmeleri üye yapamayacak, ilanlara ilişkin talep ve şikayetleri etkin şekilde sonuçlandıracak ve ilanlara ilişkin bilgileri Bakanlığa iletecek. Vatandaşlarımızın, ticari faaliyet kapsamında olmayan ikinci el taşıt ilanlarına ise herhangi bir kısıtlama getirilmiyor, bu ilanlar eskiden olduğu gibi verilmeye devam edilecek. İlan siteleri için getirilen bu kurallar 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek. Yapılan düzenlemeler sayesinde yetkisiz verilen ve aldatıcı niteliği bulunan ilanların sebep olduğu haksız rekabet ve tüketici mağduriyetleri önlenirken, yetki belgesiz ticari faaliyetler de Bakanlıkça takip edilerek cezalandırılabilecek."

Ekspertiz raporunun satıştan önceki 3 gün içinde alınması gerekeceğini ifade eden Pekcan, raporun bu süre içinde alınmaması durumunda, "rapor alınmamış gibi" işlem göreceğini vurguladı.

"GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİYLE DOLANDIRICILIK RİSKİ BERTARAF EDİLECEK"

Pekcan, ikinci el taşıt alım satımındaki nakit ödemelerde "Güvenli Ödeme Sistemi"nin kullanılmasının zorunlu hale getirildiğini belirterek, "Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde taşıt alım satımında yaşanan dolandırıcılık ve sahtecilik faaliyetleri ile çalınma riskleri bertaraf edilecek, para transferlerinin hızlı
ve kolay biçimde yapılması ve kayıt altına alınması sağlanacak. Ayrıca, tüm taraflar açısından modern, güvenli ve teknolojik bir altyapıyla zaman, iş gücü ve maliyet avantajı yaratılacak, aynı zamanda işlemlerin kayıt altına alınması ve kamu otoritelerine güvenilir verilerin sağlanması suretiyle kayıt dışılığın azaltılmasına da katkı sağlanacak." değerlendirmesinde bulundu.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-bakan-pekcan-tarih-verdi-ikinci-el-otomobil-ticareti-yapanlar-dikkat-41587801
11 ay
İkinci el otomobildeki büyük oyun ortaya çıktı: İşte fiyatlardaki anormal artışın nedeni !!!
Opsiyonlanmıştır yerine Deşifre edilmiştir yazıp, yayından kaldırırlar, yakında, 5500 ilan aylarca OPSİYONLANMIŞTIR şeklinde ilanda tutuluyor, madem satıldı, sil o zaman! Eeeee bütün güzel şeyler bir gün bitiyor, al- satçılar, Bu balon da patladı! Aynı şeyi Emlak ta da yapıyorlar, gözümüzü açalım, şeytanlara para kaptırmayalım!

Yeni Şafak'tan Kenan Biter'in  haberine göre, ikinci el araç fiyatlarda yaşanan anormal yükselişin perde arkasındaki nedenlerden biri deşifre oldu. Online kanallar üzerinden değerinin çok üstünde fiyatla girilip alıcıları da "Opsiyonlanmıştır" yalanı ile buna ikna eden satıcılar, piyasa fiyatlarını bu şekilde sürekli yukarı taşıyor. Bir vatandaş ise sattığı aracının 10 gün sonra 17 bin TL fazla bir fiyata opsiyonlandığını görünce şaşırdığını belirtiyor. Online kanallarda yapılan araştırmada ikinci el araç ilanlarının yer aldığı bir platformda 5 bin 500’den fazla bu şekilde ilan bulunduğu görülüyor.

Kaynak Yeniçağ: İkinci el otomobildeki büyük oyun ortaya çıktı: İşte fiyatlardaki anormal artışın nedeni
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/ikinci-el-otomobildeki-buyuk-oyun-ortaya-cikti-iste-fiyatlardaki-anormal-artisin-ned-286855h.htm
12 ay
21:30 AutoClub Canlı Yayın! Yeni Otomobil Kredisi Faydalı Bilgiler...
12 ay
21:30 Canlı Yayın - AutoClub / Otomotivde Kredi Paketi Açıklandı. Peki Yarın Ne Olacak?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.