Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
24 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
138 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
5 ay
“İkinci El Araba Fiyatları 1 Ay Sonra Yüzde 50 Düşecek”
Arkadaşlar acele etmeyin, satıştaki otomobil sayısı, döviz yüksekken 250 bine kadar gerilemişti, şimdi döviz kuru düşünce tsunami oluştu, sayı 330.000 e ulaştı ve günlük 5.000 artmaya devam ediyor. Stokçular dolara dönecek 260 bin liralık araç 10 gün önce 14 bin dolardı, bugün 24 bin dolar isteniyor. Gerçek ederi 14.000 dolar olması lazım, madem dolara endeksliyse!

Aşağıdaki video da Demirören medyasına konuşan Cardata’nın Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “2022 hem sıfır hem de ikinci el arabalar için daha hareketli, fiyatların bugünküne göre daha makul seyrettiği bir yıl olacak. Döviz kurunun da gerilemesiyle 1 ay sonra ikinci el araba fiyatlarında yüzde 50’lik bir düşüş öngörüyoruz” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=4qN-t01nKCI
9 ay
MASFED açıklama yaptı; İkinci el otomobil fiyatları düşüşte
Uzmanlar özellikle 2020 yılında yaşanan ikinci el fiyat artışlarının, yılın ilk günlerinde düşme trendine geçtiğini söylemişti. Görünüşe göre tahminler tuttu.

İkinci el otomobil fiyatları özellikle son aylarda adeta el yakıyordu. Fırsat olarak adlandırılan faiz indirimleri sonrası daha da artan fiyatlardan sürücüler endişeliydi. Çünkü sıfır otomobillerin olan talebin çok olması ve buna karşılık ülkeye araç girişinin de fazla olmaması insanları ikinci ele yönlendiriyordu. Fiyatların ne zaman düşeceği konusunda da endişeler mevcuttu. Beklenen fiyat düşüşleri kendini göstermeye başladı.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, “2020 yılında salgın sebebiyle sıfır araç temininde yaşanan problemler ikinci el araç satışlarının ve fiyatların artmasına sebep olmuştu. Ancak 2021 itibariyle hem satışlarda hem fiyatlarda bir gerileme söz konusu. 2020’nin Haziran ayında 773 bin 260 adet olan pazar yüzde 25,60 kayıpla bu yılın Haziran ayında 575 bin 335 adet olarak gerçekleşti. Geçen yılın ilk yarısında 3 milyon 128 bin 945 adet olarak gerçekleşen pazar, bu yılın aynı dönemini 2 milyon 347 bin 440 adetle kapattı. Yılın ilk 6 ayında geçen yılın ilk 6 ayına kıyasla yüzde 24,98 oranında bir gerileme var.’’

Yaşanan belirsizlikler sebebiyle vatandaşlar ihtiyaç ve taleplerini ertelemek durumunda kalmıştı. Normalleşmenin başlaması, havaların ısınması, artan seyahat isteği ve bayram hareketliliğiyle piyasanın canlanması bekleniyordu. Ancak piyasadaki durgunluk devam ediyor.Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir’’ dedi.

https://otopark.com/2021/08/09/masfed-aciklama-yapti-ikinci-el-otomobil-fiyatlari-dususte/
11 ay
Bakın, araç fiyatlarını nasıl yükseltiyorlar!!! Tarcanlar ifşa içerir...
11 ay
Otomotiv sektörü ÖTV kıskacında! Yüzde 300’e yakın artış
Otomativ sektörü yüksek ÖTV den dolayı artık can çekişiyor!

Sadece 5 yıl geriye gidildiğinde otomotiv fiyatlarının yüzde 300’e yakın artığı görülüyor. Kur artışı, 2021 Ocak ayından bu yana otomobil fiyatlarını yüzde 17 arttırırken alım gücü resmi rakamlara göre yüzde 6,39 azaldı.

Türkiye’de iç pazarda hedeflenen 1 milyonluk satış adedine ulaşılamaması da dünya devi yatırımcıların piyasadan çekilmesine neden oldu. Hedeflenen 1 milyonluk satışın gerçekleşmemesinin nedeni ise yüksek Özel Tüketim Vergisi olduğu belirtildi.

37 yılda otomotiv üreten 52 markanın sahibi olan 14 şirketin 8’inin Türkiye’ye yatırım yapmalarını sağlayarak dünyadaki önemli otomotiv üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Toyota Sonkar Genel Müdürü Aykan Ceylan sektörün son durumunu değerlendirdi.
MİNİMUM 1 MİLYONLUK SATIŞ HEDEFİ

1996 yılından bugüne kadar Türkiye’nin yeni yatırımcı çekemediği gibi yatırım yapmış dünya devi iki büyük yatırımcısını da gittiği kaydeden Ceylan şunları söyledi, “Opel ve Honda’nın ülkemizden çekilme nedenleri araştırıldığında hedeflenen minimum 1 milyonluk satış adedine ulaşılamadığı görülüyor. Bu satış rakamına ulaşmanın önündeki en büyük engellerden birisi yüksek Özel Tüketim Vergisi’dir” dedi.
YÜKSEK ÖTV SEKTÖRÜ ZEHİRLENİYOR

Yüksek ÖTV oranlarının devletin en büyük gelir kalemlerinden biri olduğuna dikkat çeken Aykan, “Kısa vadede büyük kazanç gibi görünse de, otomobil alımına ulaşımı her geçen gün zorlaştırıyor. Sektörün geleceğini yavaş yavaş zehirleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/otomotiv-sektoru-otv-kiskacinda-yuzde-300e-yakin-artis-1845374
geçen yıl
Finlandiyalıların Türk olduğunun kanıtı
Finlandiyalıların Türk olduğunu nasıl anlarsınız, ben aşağıdaki ralli videosunu izledikten sonra inandım, böyle neşeli ve karda, kışta, yardıma koşmak ancak bizde olur, siz ne dersiniz?

Alıntı;
Orta Asya'da Türklerle birlikte yaşamlarını sürdüren Finliler yukarıda belirtildiği gibi Urallardan İskandinavya istikametine göçmüşlerdir. Bu bakımdan Finliler'in Turan asıllı oldukları söylenebilir. ... Bu şekilde Finlilerin Türkler, Macarlar ve Moğollarla birlikte Orta Asya'dan geldikleri bulgusuna varmıştır.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=finlandiya+t%C3%BCrk+m%C3%BC

2 yıl
Al- Sat çı Dh üyeleri N11 sitesinde yeni Vw satışları başlamıştır!
2 yıl
Son dakika… Erdoğan’dan Fransız mallarına boykot çağrısı
2 yıl
Eylül ayında en çok satılan ikinci el arabalar!
Eylül ayında 2. el online pazarda araç fiyatları geçtiğimiz aya göre %12,7, "100" olarak başlangıç noktası kabul edilen 2019 senesi aralık ayına göre ise ortalama olarak %49,1 arttı.

-En çok satılan arabalar ikinci el araba modelleri arasında ilk sırada Volkswagen markasının 8.296 adet satış ile Passat modeli bulunuyor. Passat’ın arkasından ise 6.704 adet satışla Renault Clio, 6.387 adet satış ile Ford Focus, 5.568 satışla Renault Megane, 5.270 satışla Renault Fluence, 5.262 satışla Opel Astra, 4.748 satışla Toyota Corolla, 4.582 satışla Volkswagen Golf, 4.343 satışla Volkswagen Polo ve 3.989 satışla BMW 3 serisi bulunuyor.

Raporda yer alan satış verileri, ikinci el ticareti yapan kurum ve kuruluşların online ortamda vermiş oldukları ilanların verilerine dayanıyor.

İkinci el araba satışı yapılan bireysel araç ilanlarının verileri yer almıyor. Aynı zamanda ikinci el online piyasasındaki bir aracın ilanı, internetten kaldırıldığı zaman ilan, “satış” olarak kategorilendiriliyor.

https://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/ikinci-elde-en-cok-satilan-araclar-hangileri-eylul-ayinda-en-cok-satilan-ikinci-el-arabalar/405490/
2 yıl
24H LE MANS 2020 FULL RACE LIVE STREAM
Le Cola mı aldım, Co-pilot koltuğundan canlı izliyorum. Çok basıyoruz çok...

2 yıl
Dayınin çocugu mermiye kafa atiyo dediler ilerde ree yaptı koptu geliyo 😂😂
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle