Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
26 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
sistem upgrade yardım
2013 de vatanda toplantığım sistemi yükseltmek istiyorum .

Sistemim şu şekilde:

Anakart= ASUS M5A99X EVO R2.0 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart
Ekran kartı:NVIDIA GeForce GTX 760
İşlemci : AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
ssd: 120gb 840 evo
RAM= GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Kasa= haf 912 advance gx 80plus 750w
İŞLEMCİ SOĞUTUCU:COOLER MASTER HYPER 412S LGA 775/1155/1156/2011&AM2/AM3/AM3+


Kasayı değiştirmeden yeni bir sistem yapsam veya mevcuttaki sisteme ekleme yapsam.

yaklaşık 2000 tl bütçem var.
2 yıl
"İBB de tek kalemde 13 milyonluk soygun!"
"İBB de tek kalemde 13 milyonluk soygun!" başlıklı yazımda, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını aldığı gün İBB Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne kesilmiş olan faturanın, 10 kalem ürün için 13 milyon lira olduğuna dikkat çekmiştim. Yazımın ardından Medya A.Ş. den "Kamuoyuna duyuru" başlıklı bir cevap geldi aynen aktarıyorum:

"İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın açmış olduğu bir ihale ile ilgili yine bir İBB iştirak şirketi olan MEDYA AŞ, haksız ve mesnetsiz ithamlarla suçlanmaktadır. Söz konusu ihale; İBB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından 30.10.2018 Tarihinde yapılan 'İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Bağlı Birimlerin Yatırım Organizasyonlarının Tanıtım ve Medya Çalışmaları İşi' adı ile gerçekleştirilmiştir. Mevzu bahis ihale Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Madde 19'a göre açık ihale usulü ile yapılmıştır. Bu İhale iddia edildiği gibi sadece web sitesi ihalesi olmayıp 264 iş kaleminden oluşmaktadır. 17 Nisan tarihinde kesilen fatura ihale kapsamında yapılan işlerin hak edişlerin faturasıdır. Hak ediş onayından sonra kesilen fatura rutin bir uygulamadır."

Yani diyor ki Medya A.Ş., "Evet fatura doğru biz aslında 264 kalem iş yaptık ancak faturadaki 10 kalem iş için 13 milyon 629 bin TL para aldık" diyor. "Fatura kesim tarihi de denk geldi rutin bir iş" diye ekliyor. Şimdi ben de Medya A.Ş. yönetimine kamuoyu adına soruyorum;Açıklamada bahsedilen ihale, 30.10.2018 tarihinde yapılmış, 2018/459917 ihale numarası ile gerçekleştirilmiş. Belirtildiği gibi de 264 kalem iş yok. İhale şartnamesinde sadece 15 kalem iş gösteriliyor. İş süresi de 300 gün. Ödeme günleri için ihale sözleşmesinde, "Birim kalem fiyatın yüzde 40'ı, WEB SİTESİ gibi işlerin tamamlanmasına müteakip birim kalem fiyatın yüzde 30'u, üçüncü ödemesi işin başlangıç tarihinden itibaren 5 ay sonra yapılır" deniliyor.

murat-agirel-yazisina-eklenecek-belge.jpg

İhale şartnamesinin 7.6. maddesinde yapılacak iş tanımı olarak aynen şu yazıyor:

"İnternet teknolojileri kullanılarak dijital yapımların (tanıtım filmi, imaj film, video vb.) üretilmesi, hazırlanan görsel ve sesli dijital materyallerin elektronik ortamda paylaşılması ve bilgilendirme hizmetlerinin internet TV (web TV) ortamında sunulması…

İnternet sitesi tasarımı, geliştirme ve destek işi; grafik tasarım ve ajans hizmetleri ile profesyonel sunum hazırlanması işleri."

E sonuç olarak basın açıklamasında bahsettiğiniz 264 kalem iş nerede?

Aslında bahsedilen ihalenin toplam bedeli 13 milyon lira değil, 26 milyon lira.

Şimdi 10 kalem için 13 milyon liralık fatura kesildi. Peki, yapılmayan ve faturası kesilmeyen diğer 5 kalem iş için ihale toplam bedelinden kalan 12.9 milyon lira bakiye alındı mı? Alınacak mı? Bu tutar karşılığında hangi işlemler yapıldı veya yapılacak?

Bu soruların dahası var.

İstanbul Ajansı İstanbul Digital Medya A.Ş Adına sahibi olan ve aynı zamanda Medya A.Ş.nin Müdürü olan Abdurrahman Tığ'a ait midir?

İstanbul Ajansı adlı haftalık yayın bülteni için Medya A.Ş Müdürü Abdurrahman Tığ ek olarak ücret almakta mıdır? Alıyor ise ne kadar?

Yine Medya A.Ş Yönetim Kurulunda olan Mustafa Güngör, İstanbul Ajansı adlı haftalık yayın bülteninde Yayın Yönetmeni olarak çalışıyor mu? Medya A.Ş maaşı dışında bu ajanstan maaş alıyor mu? Alıyor ise ne kadar alıyor?

Daha da ilginç olan soruyu soralım…

Medya A.Ş Yönetim Kurulu'nda olan Mustafa Güngör, İBB Meclis Üyesi ve CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı'nın belirttiği İBB'nin13 milyon TL bağış yaptığı Önder İmam Hatipliler Derneği yönetim kurulunda mı?

İstanbul Ajansı, Kalyon Holding bünyesinde ki matbaasında mı basılıyor? Ne kadar süredir basılıyor ve bu zamana kadar ne kadar ücret ödendi?

İstanbul Digital Medya A.Ş. yönetim kurulunda bulunan Dr. Çağatay Kalkancı aynı zamanda Başakşehir Spor Kulübü yönetiminde bulunuyor mu? Bu kanaldan para aktarılıyor mu?

3 dakikalık 15 Temmuz videosu için kime ne kadar para ödendi?

Ee tabi… Ortada bu kadar para döner de AKP o işin içerisinde olmaz mı!

Onu da soralım:

Web tasarım işi, hangi AKP teşkilatı mensubu kişinin proje şirketine, kaça verildi?

Evet zor sorular. Ama artık bunlarla yüzleşmelisiniz. "İş yapıyoruz" adı altında senelerce bu milletin sırtından beslendiniz. Gelin şimdi bu sorulara cevap verin.


yeniçağ
4 yıl
where's wally-Where's Waldo?- Ali nerede?
where's wally veya Where's Waldo? veya Ali nerede?

90lar da duvarları süsleyen posterleri vardı , kitaplarına bakıp küçücük herifi bulma peşindeydik :)

çocukluğumun serisiydi ve şimdi kızım için arayıştayım fakat hiçbir yayın evinde bulamadım , cilt olarak bulabileceğim bir yer var mıdır .
6 yıl
Kalk gidelim modunda gezi fotografçılığı
Arkadaşlar ,

Hobi olarak fotografçılıkla uğraşıyorum farklı geziler ve turlar var fakat çok sıkıcı ve süre bakımından kısıtlı oluyor.Aklıma geldi bundan muzdarip olan vardır diye düşündüm.

Genelde sırt çantamı alıp makinamla sabahtan akşama kadar dolaşırım.

İşin gücün olmadığı haftasonlarında makinasını ve ekipmanlarını alıp istanbul da veya İstanbul a yakın yerlerde gezip fotograf çekmek isteyen arkadaşlar var mı?
6 yıl
SAMSUNG HT-F4550 ses sistemi protection sorunu
Arkadaşlar,

SAMSUNG HT-F4550 ses sistemini açtığımda ''protection'' yazısı çıkarak kendiliğinden kapanıyor.Garantisi doldumuştur.Araştırdım fakat çözüm bulamadım.

Fan çalışıyor,içini açıp yanan aksam varmı diye baktım o da yok.
Resetledim yine olmadı.
Bütün kabloları kontrol ettim ,çıkartıp tekrar denedim olmadı.
Bütün ses bağlantı kablolarını çıkartıp çalıştırdım yine kapanıyor.
Kolon girişlerine baktım sıkıntı yok.
Power kablosunu değiştirdim yine aynı sorun.
fişten çekip birkaç gün bekledim ,tekrar çalıştırdım yine aynı.

Samsung aldığıma pişman oldum resmen.

Fikri olan veya aynı sorunla karşılaşan biri varsa yardımlarını rica ederim.
12 yıl
parça yardımı
arkadaşlar bilgisayarın işlemcisini ve ekran kartını değiştirmek istiyorum bana fikir verebilirmisiniz. 500-600tl ayırabilirim
intel core 2duo CPU E4500 2,20 ghz 2gbram
ati radeon hd 2600pro 1024 mb
14 yıl
güncelleme sorunu
forumda arattım bulamadım hatta google da bile araştırdım ama hiç açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadım..bilgisayarımda ki hiç bir program güncelleme yapmıyor hata veriyor veya bağlanılamadı diyor..firewalldan mı veya kasperskydan mı kaynaklanıyor?nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.