Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Yarbay
24 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
221 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Tam otomatik kahve makinesi seçimi

arkadaşlar selamlar,


ben de bu makinelerden almak istiyorum:


Seri-1 (Sadece Espresso ve filtre kahve programı var, süt köpürtücüsü manuel)


Siemens EQ300 3044TL

Philips EP2220 3079TLSeri-2 (Kendi süt haznesi var ve köpürtücüsü otomatik, farklı içecek programları var ve daha çok kişiselleştirme sunuyor)


Philips EP2231 3770TL (farklı içecek programları yok)

Philips EP3246 4379TLSeri-3 (seri-2'ye göre daha çok içecek programı var)

Siemens EQ500 5160TL (kendi süt haznesinden sütü çekip, makinenin içinde köpürtüp kahve musluklarından veriyor sütü)

Philips EP4346 5989TL (EQ500'e göre daha çok kişiselleştirme sunuyor ve bence arayüzü daha iyi)


şimdi asıl sormak istediğim şu, seri 1 ile seri 3 arasında 2000TL fark var. aslında temeldeki farklılıkları 3'teki makinelerde içecekler için önceden tanımlı profiller geliyor. ancak bu içecekleri manuel olarak yapmak da pek tabi mümkün. yani bütün diğer değişkenler aynıysa 2000TL fazladan vermeye bence hiç gerek yok.


-1 ve 3 makinelerden alacağımız espresso kalitesi aynı olur mu?

-1 deki manuel süt köpürtücüsüyle 3'ün otomatik köpürtücüsünde elde edeceğimiz sonuçlar çok çok farklı olur mu?

-Seri 2 ve 3 ürünleri arasında süt köpürtücüsünün sütü makinenin dışında ve içinde köpürtme gibi farklılıkları var. Sütün makinenin içine giriyor olması bana daha kötü geliyor. sizce önemli bir detay mı?


bir de bunlardan ayrı olarak başka bir konu da bakım ve temizlik. bu ürünlerin bakım ve temizliği çok önemli. su filtresi siemens'lerde 2 ayda 1 philips'te 3 ayda bir değişmesi gerekiyor. kireç temizleme ve kahve yağı sökücü tabletler kullanarak makineyi sürekli temiz tutmak gerekiyor. Evde sürekli kahve içmeyen biri olarak, sizce portafiltreli bir makine alsam, ayrıca kahve öğütücü alsam (temizliği bakımı daha kolay) daha mantıklı olur mu? Delonghi'nin EC685'i var ama o da 3000TL civarlarında. O kadar para vermişken neden otomatik olmasın diyor insan.


Diğer konuya yazmaya çalıştım ama site sürekli hata verdi dolayısıyla yeni konu açtım :)

S
geçen yıl
Makyajlı W212 E250 ve E250CGI

selamlar,

sahibindende W212 kasa için E250 ve CGI olmak üzere 2 farklı kategori var. CGI'dan bulduğum araçların sahibinden verisine göre tüketimi daha fazla. internette CGI olmayan bir motor göremedim, sahibindende kategorilendirmede mi hata yapılmış acaba? Bir de E250CGI motoru sorunlu bir motor mudur? Motor haricinde makyajlı W212 kasa önerir misiniz? Şehiriçi yaklaşık 9-10LT yakıyor gibi hesapladım.

S
2 yıl
Mi9 NFC ile Ödeme Problemi

Selamlar, Mi9 telefonumda NFC ile temassız ödeme yapamıyorum. Ödeme yapabilen var mı? Yapıkredi ve Akbank'ın NFC ile ödeme uygulamalarını sayısız farklı POS cihazında denedim. POS cihazına yaklaştırınca makine kısa dıt sesi veriyor. Kredi kartı okutunca biraz daha uzun dıt sesi veriyor. Banka müşteri hizmetlerinden hiçbir şeye ulaşamadım.

S
3 yıl
aliexpress harman kardon?
arkadaşlar bmw f10 için harman kardon seti satılıyor aliexpress de. satıcı orjinal değil dedi. ama yorumlara göre kaliteli ürün gibi duruyor. alan deneyen var mı? tr de 12 bin tl ye takıyorlar (orj olduğunu söylüyorlar) aliexpressten 200usd gibi bir fiyata geliyor, bana mantıklı geldi açıkçası. siz ne dersiniz?
S
3 yıl
Youtube Music Aile Aboneliği
Tekim arkadaşlar. 2 kişi bile olsak bireysel abonelikten ucuza geliyor. İsteyen arkadaşlar PM atsın. Aktif hesabım var şu anda, aile aboneliğine yükselteceğim.
S
5 yıl
2 Yıllık VPN hizmetimi paylaşacak biri arıyorum
Merhaba,
Bundan önce 2 yıllık almış olduğum ve çok memnun olduğum VPN hizmetini dün itibariyle yeniledim. Aynı anda 5 cihazda kullanılabilir olduğu için paylaşmak istiyorum ki hem siz hem de ben daha ucuza VPN erişimimiz olmuş olsun. 2 yıllık hizmet karşılığında 100TL yada 1 yıllığına 60TL istiyorum. Dünya üstünde erişemediği nokta çok yoktur ve daha önceki kullandığım 2 yıllık süreçte de kopma veya herhangi bir sorun yaşamadım. Aynı anda kullanma 5 olan limitin 3'ünü kendime ayırıp 2'sini size ayırmış olacağım. Sonuçta hesaba erişim benden başka bir kişide daha olmuş olacak. Ancak bu slot meselesi tamamen sanal olarak var. Yani Teknik olarak bunu uygulama şansım yok. Ancak bu limit suistimal edilirse gerekeni yaparım. Hangi VPN olduğunu açıklamıyorum. Malum çok bilinen VPN hizmetleri engelleniyor.
S
5 yıl
P20 Lite mı Xiaomi Mi Mix 2 mi?
Arkadaşlar iki cihaz da bütçeme uygun aralıkta, ikisinin de tasarımı hoşuma gidiyor. Huawei'ye biraz daha sıcak bakıyorum daha güvenilir geliyor. Mix 2'de ses çıkışı type-c olması benim için büyük bir eksi. P20'de 3.5mm çıkışı var ama bu ek aparatla "aşılabilecek" birşey. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.
S
5 yıl
Mi Mix 2 mi P20 Lite mı?
Arkadaşlar iki cihaz da bütçeme uygun aralıkta, ikisinin de tasarımı hoşuma gidiyor. Huawei'ye biraz daha sıcak bakıyorum daha güvenilir geliyor. Mix 2'de ses çıkışı type-c olması benim için büyük bir eksi. P20'de 3.5mm çıkışı var ama bu ek aparatla "aşılabilecek" birşey. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.
S
5 yıl
Acer G277HUsmidp Nasıldır?
S
5 yıl
Tarife Değişikliği Yardım
25 Ağustos tarihinde 35Mbit 50gb vdsl kampanyaya geçiş işlemini telefon üstünden başlattık. 2-15 gün dediler. 15 Eylül'de önceki tarife kesildi. 15'inden beri internet erişimim yok yani. Neredeyse 1 ay oldu hala vdsl tarifeyi de kullanmaya başlayamadık. Telefondan sayısız kayıt bıraktım, sonuç alamıyoruz. Telefondan arayınca beklemede diyorlar başka hiçbir bilgi de yok. Bu şekilde tecrübe etmiş arkadaşlar var mı? Nasıl çözdünüz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle