MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
H

Binbaşı
15 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
2 ay
Mekanik klavye tavsiyesine ihtiyacım var.

Ağırlıklı olarak klavyeyi Office uygulamalarında makale yazmak için kullanıyorum. Arada bir oyun oynadığımda oluyor. Şu anda kullandığım Logitech klavye yerine mekanik klavye alırsam daha konforlu olur diye düşündüm.


"Logitech G513" bu amaca uygun gibi. Bunun üstündeki modellerde Türkçe karakterler yok. Bunun en büyük eksiği media tuşları olmaması . Ses seviyesini ayarlarmak , şarkı değiştirmek alışınca vaz geçilmek istenecek bir konfor değil.


Buna alternatif olarak hangi modelleri önerirsiniz?

H
5 ay
E-imzalı emailler hesap cüzdanı yerine geçer mi?

Bankanın internet sitesine giriş yaptığımda. Sürekli bankadan hesap cüzdanı almam yönünde bir uyarı olurdu. Bunun anlaşmazlık durumunda kanıt olduğu yazardı. İşlemlerin hemen hepsini internetten yaptığımdan hesap cüzdanına işletmiyorum her işlemi doğal olarak. Bildiğim kadarı ile de bir anlaşmazlık durumunda bankanın kendi kayıtları esas alınıyor. Şimdi hesaba girdiğimde bunun yerine E-imzalı email teklif edildiğini görüyorum.


Önemli bir şey değil herhalde ama bu hesap cüzdanları gerçekten yasal anlamda bir işe yarıyor mu? Yerine önerilen E-imzalı hesap emailer , eski basılı hesap cüzdanlarının yerini tamamen alıyor mu?

H
6 ay
Samsung A71 hala alınır mı? Alternatif?

Kirin 970 kullanan Huawei telefonum var. Bundan daha hızlı işlemcisi olan bir telefona geçmek istiyorum.


4000₺-5000₺ aralıığına bakıyorum . 4000₺ civarında Samsung A71 var. Bu da çıkalı epey oldu, hala alınır mı? Buna alternatif öneriniz var mı?

H
10 ay
Xiaomi, Huawei, Honor hangi modeli tavsiye edersiniz?
Akıllı bilekliğimi değiştirmek isityorum. Modellere bakındım , kafam karıştı. Xiaomi'nin çok sayıda modeli var. Bunların birbirinden ne farkı var çok açık değil.
H
11 ay
Turkcell taahhütüm bitti. Şimdi hangi tarife?
Lifecell Süper avantaj tarifem vardı. 44₺ ödüyordum.

6gb internet vardı. Şimdi taahhütüm bitiyor. Önerilen tarifelere baktım. Uygulama Platinum tarifeleri tavsiye ediyor. Pek işime yarayacak birşey yok.


Telekom'un 12gb+1000dk+1000sms ,35₺ olan tarifesi makul göründü. Turkcell'de veya Vodafone'da buna yakın bir tarife var mı? Konuşma ve SMS çok önemli değil, internet önemli.
H
geçen yıl
Aliexpressten ürünüm hala kargoda. Nasıl iptal ederim?
Aldığım ürün iki haftaya yakındır kargoda (uçakla) görünüyor.
Çok uzun sürünce başka yerden bulmam gerekebilir.

Şimdi bunu iptal edebilir miyim? Teslim alsam gümrük, paket açma ücreti vs ödeyeceğim. Makul bir iade yöntemi var mı?
H
geçen yıl
Yeni Türk lirası simgesini (₺) destekleyen klavye var mı?
swiftkey kullanıyorum. Epey aradım ama ₺ simgesini bulamadım. Bunu destekleyen klavye var mı ? veya swiftkeye eklenebiliyor mu?
H
geçen yıl
Kablonet tarifeler. Mevcut tarifeme devam edebilir miyim?
Gelecek ay iki yıllık taahhütüm bitiyor. 100mb sınırsız internet bağlantısı var bu tarifede ve ben bundan oldukça memnunum. Fiyatı 131₺ idi.
Ancak şimdi bakınca bu tarife artık yok. Yerine gelen tarifeler hep "Akıllık Sınırsız" kısıtlamasına sahip. Tam o saatler de en çok kullanılan saatler olduğu için 25mbit e düşmesi işime gelmiyor açıkçası.

Bölgede alternatif var mı diye araştırınca tek işe yarar tarifeyi Vodafone'da buldum. Onlarda Kablonet altyapısnı kullanıyormuş. Bu alt yapıda 100mbit veremiyorlar, 50mbit sınırsız alabiliyorum ancak.

Özetle ya akıllı sınırsız , 100mbit 25'e düşecek veya Vodafone'da hep 50mbit olacak. Hangisini düşünürsünüz aynı durumda olsanız?

Bir de yasal olarak benim sahip olduğum tarifeye devam hakkım olması lazım diye biliyorum. Kampanya "100 Güldüren Kampanya" idi. Bunun indirimsiz fiyatını bulamadım. 2 yıl daha taahhüt indirimiyle buna devam etmenin yolu yok mu?
H
geçen yıl
Bir yıl taahhütlü Turkcell hattıma zam yapılmış???
Bir taahhüt ile aldığım hatta 4-5₺ gibi zam yapıldığını fark ettim bugün. Herhangi bir servis eklemedim. Taahhüt olan bir hatta nasıl zam yapılabiliyor? Benzer sorun yaşayan var mı?
H
2 yıl
Döviz vadesiz hesaplara hesap işletim ücreti alınıyor mu?
Biraz baktım ama karışık bilgiler gördüm. TL hesaplarına alınmıyor ama döviz her bankada farklı.

Her bankada geçerli bir yasal düzenleme var mı Türk Lirasındaki gibi , yoksa her bankanın kendi uygulaması mı var?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.