Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
21 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
195 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 ay
Nissan Micra K14 Gösterge ışıkları
Herkese selamlar,

Birkaç haftadır kiralamayla beraber olduğumuz minik araçtan şimdiye kadar gayet memnunum. Ancak bugün ilk defa gece seyahati yaparken karşılaştığım problem var. Kilometre sayacı ve göstergeler ışıl ışıl yanıyor ve kısılmıyor :)

Direksiyonun solunda kapıya doğru yanda + ve - düğmeleri var ancak işlevsiz. Kullanım kılavuzunda kontak açık olarak basıldığında kısılması gerektiği bir cümleyle yazılmış ama olmuyor. Hem sadece kontak açık (start stop frene basmadan tek basma) hemde motor çalışır durumda denedim hiçbir değişiklik olmadı.

Acaba yapmam gereken başka birşey mi var ? Teşekkürler
2 yıl
Havaalanı PCR testi

Avrupa’ya gidişte uçuştan önce PCR testi isteniyor bildiğiniz gibi. Uçuşum pazar sabahı IST’dan ancak yarın Sabiha’ya gitsem yaptırabilir miyim? Bildiğim bilet ve pasaportla gidince havaalanı içine alıyorlar ama yine de emin olamadım, benim biletim çünkü diğer havaalanından olacak.

2 yıl
Vodafone e-sim

Vodafone e-sim hizmeti başlamış herhalde, web sitesinde gördüm.


Kullanan veya bilgisi olan var mı acaba?


https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

2 yıl
Dji Mavic Air 2 duyuruldu
DJI’ın dronu resmi olarak duyuruldu. Daha önce ortaya çıkan söylentiler ve sızıntılar bize DJI Mavic Air 2 ‘ye ait ilginç detayları vermişti. Ancak resmi ürün lansmanı ile artık DJI’ın “en akıllı” tüketici dronu olarak adlandırdığı ürününün tam resmine sahibiz.

İlk dikkat çeken fiyatlandırma ile ilgili. Mavic Air 2, Amerika’da 799 dolara, ilk versiyonunun piyasaya çıkışından 120$ daha ucuza satışa sunuldu. (Fly More Combo paketi ise 998$, 2 ekstra pil, bir çanta, şarj hub ve ND filtreleri ND16/64/256 ile beraber gelmekte). Avrupa fiyatları ise Mavic Air 2 849€, Fly More Combo fiyatı ise 1049€ olarak belirlendi. Türkiye için henüz fiyatları belli olmasa da Mavic Air 2 7100-7500TL, Fly More Combo paketi ise 8200-8500TL aralığında olacak gibi görünüyor.

Yeni versiyonda beklenildiği gibi pil kapasitesi, uçuş süresi ve kamera sensörü boyutu arttırılmış.

https://www.sonteknoloji.net/drone/mavic-air-2-duyuruldu/
3 yıl
Logitech G (Saitek) Yoke için stand
Herkese selam,

Masa üzerinde çok yer kapladığından dolayı Logitech Yoke (Saitek) için stand arayışım var. Yurtdışında Wheel Stand Pro markası uyumlu bir stand yapmış ancak Türkiye’de mevcut değil. Yerli üretici gamestandpro ile görüştüm ancak onların ürününde de vida girişleri uyumsuz.Logitech yoke kullanıp çözüm önerisi olan var mı? İkinci alternatifte üsttek metal parçaları yeniden kestirip deldirmek ama bu işlemi kim yapar yada internet üzerinden sipariş mümkün müdür bulamadım
4 yıl
Cep telefonundan internet paylaşımı (hotspot) paralı oluyor!!
Konuyu yanlış okumadınız! Cep telefonumuzdaki internet paketini paylaşmaya açmak için artık ek para ödeyeceğiz.

Operatörlerin henüz yeni tarifeleri ortaya çıkmadı ancak Ocak 2019’dan itibaren ücretlendirecekleri belirlendi.

TTnet kota zamları derken bir darbe de mobil operatörlerden gelecek


4 yıl
IMEI kayıt ücretleri 500TL oldu!


Yolcu beraberinde getirilen cep telefonları ve imei koduna sahip sim kartlı cihazların kayıt ücretleri Resmi gazetede yayınlanan güncelleme ile 500 Lira oldu.
Hayırlı olsun
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/11/20181109-18.pdf

Yurtdışı seyahatlerinden dönerken yolcu beraberinde getirilen cep telefonları için ödenen harç parası 170.70 TL'den 500 TL'ye çıkartıldı.


Cumhurbaşkanlığı'nın, "Yolcu Beraberinde Getirilen Telefon Kullanım Harcı Tutarının Yeniden Belirlenmesine Dair Karar” Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yurt dışından satın alınıp yolcu beraberinde getirilen telefonların kayıt ücreti, yüzde 193 artışla 170.70 liradan 500 liraya çıkarıldı.

Ücretler 2012 yılında 100 lira, 2016 yılında 138,80 lira, 2017 yılında 149.20 liraydı.

- 2010 yılında 828 bin 491,

- 2011 yılında 1 milyon 98 bin 784,

- 2012 yılında 1 milyon 119 bin 952,

- 2013 yılında 1 milyon 31 bin 136,

- 2014 yılında 610 bin 44,

- 2015 yılında ise 723 bin 532 düzeyindeydi. Böylece, altı yılda 5.4 milyon cihaz yolcu beraberinde getirildi.

Ankara’da haberleşme sektörüne yön veren kaynaklara göre, bu kararın arkasında 3 neden yatıyor. Bir, telefon çeteleriyle mücadele…

Son dönemde ortaya çıkan bazı çeteler, yurt dışına çıkan kişilerin bilgilerine ulaşarak, yüksek ücretli, akıllı cep telefonu getirmeye başladı. Çeteler, illegal başka yollarla da cep telefonu getirdi. Bu çeteler operasyonlarla çökertildi.

Telefonlar, iç piyasaya sunuluyordu ve vergisiz satıldığı için fiyatları kırıyordu. Pazarda, dengeleri sarsıyordu. Bu adımla
yurt dışından getirilen telefonlardaki fiyat avantajı belli ölçüde ortadan kaldırıldı.

İki, vergi kaybı… Yolcu beraberinde getirilen telefonlar, Türkiye’de resmi yollarla kayıt içine alınacak biçimde alış-verişe konu olmadığı için devletin vergi kaybına yol açıyordu. Bu tutar çok yüksek olmasa da kaybın önüne geçilmesi hedeflendi.

Üç, cep telefonu sektöründen gelen talep…

2017’de yolcu beraberinde 800 bin cihaz geldi. Bu yıl 1 milyonun aşılacağı yönünde tahminler yapılıyor. Artan döviz kurları nedeniyle iç piyasada telefon fiyatları uçtu. Satışlar düştü, pazar daraldı.

İşletmeler, yolcu beraberinde yurt dışından getirilen ve piyasaya sunulan telefonlarla da fiyat yönünden rekabet edemedi. Maktu harçlar 3 katı aşkın artırıldı. Abonenin, iç piyasaya dönüşü hedeflendi.
4 yıl
Superonline Fiber Huawei HG253s - TP-Link Archer C60 bridge modu
Sonunda Superonline'ın wifisi zayıf modeminin yanına TP-Link Archer C60 modeli alarak çekim kalitemi arttırdım. Ancak TP-Link'i bridge modunda kullanamıyorum.

Superonline modemi evin ana kablo gelen noktasında (ayakkabı dolabı içerisinde) ve evdeki lan priz bağlantıları buraya geliyor ve kablolar huawei lan portlarına bağlı. Superonline Huawei HG253s den çıkan lan kabloları 2 ayrı odada, smart tv, playstation ve TP-Link Archer C60'a ulaşıyor. Ancak C60 üzerinden dhcp'yi kapattığımda bridge moduna geçmiyor, buna bağlanan laptop, tablet vs. ip adresi alamıyor.

Huawei - 192.168.1.1 üzerindeyken, TP-Link 192.168.0.1 üzerinden dns olarak wifi bağlanan cihazlara ip veriyor. Bundan dolayı 192.168.1 ile başlayan ağdaki smart tv ve diğer kablolu ağdaki cihazlara wifi ile bağlandığımdan (192.168.0) ulaşamıyorum.

Nasıl bir ayar yapmam gerekir?

4 yıl
GoPro Hero 7 - 20.09.2018 Lansman


GoPro 20.09.2018 tarihinde düzenleyeceği etkinlik ile yeni GoPro aksiyon kamera modellerini tanıtacak.

GoPro Hero 7 adını alması beklenen yeni modelin 3 farklı versiyonu olacak eski serilerdeki gibi White, Silver ve Black.

İnternete sızan kutuları ve özellikleri fotoğraflarda

b
5 yıl
iPhone X almaya Almanya ya Gitmek mantıklı mı? Daha mı ucuza geliyor?
iPhone X almaya Almanya ya Gitmek mantıklı mı? Daha mı ucuza geliyor?

Forumdan tanıyanlar bilirler Denizcilik ile ilgili birçok arkadaşa bilgi verdiğim bir başlığımız var. Bunun dışında Gemi Kaptanlığı mesleğini anlattığım YouTube "Kaptan Vlog" kanalımda değişik bir içerik olması için bir video çektim ve izlenimlerimi sizinle paylaşıyorum.

Şimdi arkadaşlar böyle bir seyahati kafaya koyduysanız ilk yapmanız gereken şey uçak biletlerini ve kalacak yerinizi ayarlamak. Ayrıca Schengen vizeniz yoksa almak

Ben birkaç gün önceden İstanbul Sabiha Gökçen - Hamburg biletini 430TL'ye Pegasus'tan buldum. Tabi valizsiz gideceğimiz için ek ücret ödemeyip en ekonomik şekilde sırt çantamız ile gideceğiz.
Eveet artık gönül rahatlığıyla havaalanına doğru harekete geçebiliriz.

Geldik Almanya'dayız.

iPhone X 256gb Almanya satış fiyatı 1319€. Bu videonun çekildiği tarih itibariyle bu parayı TL çevirdiğimizde 5970 TL çıkıyor karşımıza. Tabi 150€ havaalanında geri dönüşte vergi iadesi alacağız.
Bununla beraber 1169€ yani 5291TL oluyor fiyatı + 100 Lira otel (booking com üzerinden) + 430TL gidiş dönüş uçak bileti ile maliyetimiz 5821TL Sonucu şöyle bir karşımıza koyduğumuzda bekleyip Türkiye’den almaktansa daha karlı olduğu net bir şekilde görebiliyoruz.

6899 TL Türkiye fiyatına karşılık 5821 TL Almanya. Ve iki gün boyunca gönlünüzce gezebiliyorsunuz. Tabiiki Schengen ve Pasaportunuz olmadan maliyetler artacak ancak yine Türkiye fiyatından daha ucuz olacaktır.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle