Bugün Vatan Bilgisayar dan siparişini verdiğim Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3 model anakart elime ulaştı.
Gelen Paket vatan tarafından amatörce streçlenmiş bir vaziyette idi. İş yerinde yoğun olduğum için kargo teslim tutanağını imzaladım ve kargo personelini gönderdim.
10 dakika sonra kutu üzerindeki streçi çıkardım. Karşıma çıkan kutu resmen pert durumda idi. Anakart defalarca kez içine konulup çıkarılmış kutu deforme olmuş.
Tabi durum bu şekilde olunca içime "acaba kullanılmış bi anakartmı gönderdiler" diye bir şüphe düştü ve en ince ayrıntısına kadar kartı incelemeye başladım.
kartın üzerinde kesinlikle hiçbiryerde emniyet bandı yoktu. işlemci soket girişindeki pinler sanki daha önce işlemci takılmışcasına hafiften deforme olmuş gibiydi.
kartın arka yüz tabanı ve ön yüz tabanı kart sanki aylarca nemli ve sigara içilen bir ortamda kalmış ve daha sonra kurumuş ve garip lekeler kalmış vaziyetindeydi.
İşin en can alıcı noktası ise ;
Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3 modeli yazısının bir sticker ile anakart üzerine yapıştırıldığını görmem oldu. Sticker in ufak bi köşesi yapışmamış olması dikkatimi çekti ve stickeri ucundan tutup yavaşça kaldırmaya başladım,
inanın o durumu hiçkimse yaşamak istemez. karşıma çıkan yazı Asus Maximus IV GENE-Z oldu. Kendimi o kadar kötü hissettimki. gen3 diye aldığım anakart düz gene-z idi.
işin dahada ayrıntısına girince supremeFX X-Fi ses çipinin üzerinde bulunan model yazısınında bir sticker olduğunu gördüm. Onu kaldırınca aynı şeyi ordada gördüm.

ANAKARTIN RESMİ BURADA(Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3)

Artık hevesim iyice kaçmıştı. Aylarca Almak için düşündüğüm nihayetinde zar zor karar verip aldığım anakart hem kullanılmış hemde orjinal g3 modeli değildi.

Bu durumun üzerine gitmek istedim ve araştırmaya başladım. İnternet üzerinden hem videolarda hemde resimlerde incelediğim tüm Gen3 model anakartlarda bu durumu gördüm.
ve Asus un resmen tüketiciyi aldattığına şahit oldum.. Kargoyu aradım ve anakartı vatan bilgisayara tekrardan gönderdim. Şimdi paramı kurtarma peşindeyim. Yazık vatan bilgisayar gibi büyük bir firmaya yakışan hareketler değil kullanılmış ürünleri müşterilere göndermek.

Tüm maximus IV kullanıcıları aldıkları anakartı açsınlar ve baksınlar. Aynı durumla karşılaşıcaklar. Konu hakkındaki yorumlarınızı çok merak ediyorum.

Saygılar..