Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
13 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
363 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
4 hafta
Uyumlu RAM seçimi ___?

Merhaba... Lenovo 82K200JYTX cihazım var. 8 GB RAM mevcut. +8 GB daha alacağım.


İçindeki ram 3200 Mhz Samsung M471A1G44AB0-CWE kodlu ram... Bu kodlu ramden 1 tane satıcıda buldum. Satıcıya güvenemedim.


Piyasa da bolca Samsung M471A1K43DB1-CWE koldu ram var. Acaba bir sorun veya uyumsuzluk olabilir mi bu kodlu olanı alsam ?

6 ay
Otomatik dosya ve klasör silme

Seçeceğim belirli bir dizindeki dosya ve klasörleri otomatrik belirtilen zamanlarda silme işlemini yapabileceğim bir program var mı ?

6 ay
Varsayılan Windows gezgini ?

Varsayılan windows gezginini kalıcı olarak değiştirebiliyor muyuz? Total commander kullanıyorum. Bunu sistemin varsayılan gezgini yapmak istiyorum.

Tarayıcıdan indirilenler vs doğrudan explorer.exe yerine Total' ile devam edilsin istiyorum. Pek bilgi bulamadım.

7 ay
Saçma Fare sorunu. USB

Asus X540UP denen saçma bir alet elime geçti. 2gündür garip bir problem var.

Zaten anakartta 1x 2.0 ve 1X 3.0 olmak üzere toplam 2 Usb port var. 2,0 port sizlere ömür. Zaten hiç çalışmıyor. 3,0 Portta da alttaki problem var.


Sisteme çok güzel usb üzerinden windows yüklüyoruz. Taş gibi port'u bios görüyor. Gel gör ki Win10 sonrası USB port Flash bellek harici bir cihaz görmüyor. No tepki.

BIOS update, BIOS ayarları her yanı kurcalandı edildi. Aynı. Yetinmeyip 10' adet üzeri popüler Linux dağıtımı da denedim. Aynı.


Bu aletin sorunu ne olabilir ?

9 ay
Sandisk SSD plus 480 Sorunu mu ?

Merhaba.

Sistemimde Sandisk SSD plus 480 GB yedek disk olarak kullanıyorum. AS SSD benchmark test puanı oldukça düşük geldi. Bende bir dizi teste tabii tuttum. Sonuçlar aşağıdaki gibi. Harici olarak ta 2TB Seagate Skyhawk 5900RPM sunucu diskim var. Buffered read hızı neredeyse manyetik diskim olan Seagate ile yakın olması düşündürüyor. ayrıca, ASS SSD Benchmark testinde 4K-64 sonucu aşırı aşırı düşük çıktı.

Sandisk dashboard üzerinden de '' S.M.A.R.T. Diagnostic (S.M.A.R.T. Hata Tanılama) Kapsamlı Test '' %10 Da kalıyor. Kullanımda her hangi bir aksaklık pek sezmesemde hardisk içinde gezinirken pek seri olamadığını düşünüyorum. Önce Sistemim ve Ram'lerimde sorun olabileceğinden Mevcut Nvme diskim üzerinde test yaptım. Sorun yoku. Suçlu, Sandisk kontrolcüsüne olmalı. Test sonuçlarını paylaşıyorum.

Garantiye yollayayımı ?


Aida 64 Buffered read değeri. Seagate Skyhawk 5900RPM manyetik disk.

Sandisk SSD plus 480 Sorunu mu ?
ASS SSD Benchmark sonuçları. Henüz tamamlanmadı. SANDISK SSDPLUS 480

Fakat bekleyemedim. Değişmiyor. Skor ise 104 gibi.

4K 64 read 2 mb civarı. Stop dediğim için kırmızı.


Sandisk SSD plus 480 Sorunu mu ?
Aida 64 Buffered read değeri. SANDISK SSDPLUS 480

Sandisk SSD plus 480 Sorunu mu ?değerler Seagate ile gayet yakınlık gösteriyor.

11 ay
Hepsiburada, kargoya teslim edememe.

Bluetooth kulaklık siparişim olmuştu. Hepsi burada satıcısı olan ürünü '' 24 saate kargo? Efsane teslimat? Bugün teslimat? '' gibi süslü kelimelere aldanıp sipariş verdik.

3 günü geçti, henüz hala kargo firmasına ürünü teslim edemediler. Tamam, acil işimiz yok ürün ile alakalı ama böyle insanı aptal yerine koyan iletişim konuları geçtikçe şaşkına dönüyorum. Ve konuyu sizlerle de paylaşmak istiyorum. Müşteri hizmetleri benim gördüğüm bilgileri bana okuma harici bir yardımı olmadı. Siparişi iptal de edemiyoruz. Malum, hemen anında faturasını oluşturuyorlar. Ürün bir de indirimdeydi. Bir dolaplar dönüyor ya hayırlısı. Deseler ki; şu gün kargolanır, tedarik edemedik, şu sorun oldu, bu oldu, şu oldu dense tamam deyip susacağım. Ürüne acil ihtiyacım yok. Fakat, böyle de saçma bir şekilde beklemek canımı sıkmıyor değil. Dönüp ürüne bakıyorum hala satışta ve hala yukarıdaki süslü kelimelerin sihri altında satışta. Müşteri hizmetleri olsun, destek merkezi olsun '' inceliyoruz, takip ediyoruz, 3 güne kadar çözülür demekten öteye geçememekte. Hepsi burada bunu 3. kez yaptı. Daha önce de bu sorunlar olmuştu. Açıkçası bu hadise sonrası üyeliğimi iptal edip alternatif siteleren alışverişe devam edeceğim.

Hepsiburada, kargoya teslim edememe.
Hepsiburada, kargoya teslim edememe.
geçen yıl
Ryzen 7 1700 + Asus X370 Prime + Corsair 4x4 16GB Overclock sorunu!

Sabrı olup okuyan forumdaşlara;


İlk çıktığı dönemde aldığım sistemim çalışması gereken Ram frekansında hata veriyor.

ryzen 7 1700, Asus X370 prime, Corsair quad kit 2666Mhz. Ram'ler önceden vardı. Yeni almamıştım.


Özeti şu; Sistem stabil, 2133 Mhz' bellek hızında çalışıyor. 2666 Mhz, de çalışsa da, hatta kimi ince ayara oldukça verimli çalışsa da, Konu RAM' kullanımının sürekli olup döngülü şekilde kullanan yazılımlarda sorun yapması. Mesela, Günlerce mavi ekran almadığım oldu. Fakat, Basit bir Ram test' sırasında Hardware hatası alıyorum. Hatanın içeriğine bakamadım. Denemediğim halt kalmadı.


D.O.C.P ve standart ayarları denedim. DRam timing ayarları ile fazla ca oynadım. Ram voltajı ve DDR soc voltajı ile defalarca oynadım.

Aklıma gelen, gördüğüm her şeyi denedim.


Sistem açışıyor. Herşey gayet hızlı. Şöyle bir gariplikte var. İlk başlangıç sonrası RAM test hata vermiyor. PC' kapatmadan Re start yaparsam yine açılsa da Ram test hata veriyopr. 2T / 1T command bölümünde bir sorun oluyor ve RAM' boşaltamıyor...


Bu gün, de Kullandığım yazılımın hatasını anladım. ( 3 aydır hatayı alıyorum, yazılımı 3 aydır kullanıyorum ) anlık RAM kullanımı yoğunu. Ve 12 GB sonrası BOşalt komutunu uygularken Sıkıntı orada başladı. VE hatayı verdi. DEtaya inince RAm sorunu idi belli..


Fakat tek belirti bu ve test idi. 2133' frekansına geri çektiğimde sorunlar ortadan kalktı. TAbi genel PC hızı da hissedilir şekilde düştü. Tepkiler zayıfladı.


Sorun RAM, mi anakart mı ikileminden parayı bastırıp da kurtulamadık. Önerileriniz var mı ince ayar için? Ram kontrolcü CPU içinde. Belki orada da gariplik olabilir de küçük ihtimal bea.


Tekrar ediyorum. 2666 da gayet jet gibi çalışıyor alet. RAM kullanımında ne nane dönüyor ise TEST de hatayı alıyorum. TEST'i de yapamıyor. AMa gündelik olarak TIK yok. Koç...

geçen yıl
Logitech G903 iade edebilirmiyim ? G903 Sorunlarım.

Profesyönel tasarım ile uğraşıyorum. Vatan bilgisayardan MX master 3 almak gibi bir hata yapmıştım. ( Raporlama hızı aşırı düşük, Yüksek hz panellerde bariz takılıyor )

Haliyle vatan bilgisayar iade almayıp değişim yaptı. Sonra, G903 Gaming modeli almak gibi 2. bir hata yaptığımı sonradan fark ettim. Buna, VAtan bilgisayarın eline düşmüş olmam ve başka işime yarayacak profesyonel fare olmadığından ötürü diyebilirim. Uzun yıllardır üst seviye fare kullanmaktayım.


G903' de şöyle sorunlar oldu daha 3. haftasında.

https://forum.donanimhaber.com/logitech-g903-gicirdama-sorunu--148405054

https://forum.donanimhaber.com/logitech-g903-tus-sesi-sorunu--148794350


Penta'ya iade olarak yolladım. Değişim yaptılar! Gelen üründe bu sorunlar yoktu ama daha başka yerine sorun vardı.

Baş parmaka gelen tuş oldukça fazla ses yapıyor her basışta. Mıknatıslar ve oynar bölüm baya sallanıyor. Sürekli baş parmak komutları kullanığımızdan işkence bu.


Benzer sorun ama başka yerde. Artık iade almaları için ne yapmalıyım ?

geçen yıl
Logitech g903 tuş sesi sorunu.

Logitech g903. Henüz 3 aylık. Hızlı çizim yaptığımız sırada görünen parmak tuşu geri çekip ara ara sürekli bu rahatsız edici ses geliyor. Parmak, tuşun altına gecmior normalde. Videoyu çekmek için öyle yaptim. Baya baya üzerine bastıktan sonra galiba terden veya nemden dolayı ara ara parmak yapışıyor. Çekerken bu ses şiddetli olarak geliyor. Sesi göstermek için biraz zorlama tuşa baskı yaptım ama ses bu.

Bu bir arıza mi. Garanti halleder mi ?


geçen yıl
Kızım için Salcano Cherry 20'' uygun olabilir mi ?

Selamlar.

Kısım 5 yaşını geçti. 16'' bisikleti gayet haşat olunca ıskartaya ayırık. Tekrar 16'' yerine 20'' alsam cok sıkıntı olur mu ?

Bir dükkanda bu bisikleti uyguna buldum. Koltuğu en aşşa indirip, denge tekeri ile kullanabilir mi ? Çok sorun olur mu ? Tecrübeli kişilerin cevaplarını beklerim.

Kızım 110 CM boyunda, Servis ile görüştüm. Kadrosunun biraz ufak olduğu ve sorunsuz binebileceğini belirtmişti.


https://www.hepsiburada.com/salcano-cherry-20-cocuk-bisikleti-pm-HB000003AVNX

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle