Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
D

Teğmen
26 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
255 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
geçen hafta
Tplink 8 port 2.5G Multi gigabit cihaz aldım. Yardım !
Arkadaşlar ben render uzmanıyım. 2 adet daha bilgisayar aldım ve bunları ana bilgisayara bağlayıp renderlarımı daha hızlı üretmek için böyle bir ağ cihazı aldım. Cihazı takıp çalıştırdım ve portları da bağladım ama Windowsts yapmam gereken işlemler nelerdir yardımcı olabilirmisiniz ?

Diğer bilgisayarı nasıl görebilirim ?
D
geçen yıl
Asus g14 laptop arızası.
Amazon us'tan tamir görmüş bir laptop aldım geçtiğimiz aylarda. Oyun laptobu, 2 defa CS go oynarken yüksek ısıdan dolayı kapandı ve 2. Kapanıştan sonra açılmadı

Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde bu konuyu çözebilecek tamirci var mı bildiğiniz ?
D
2 yıl
Günde 8 10 saat mause kullanımı için mause önerisi..
Selam arkadaşlar.. ben 3d tasarım ile ilgili çalışıyorum.. mimari modellemeler felan bilen bilir. Günde 8 10 saat sağ elim mause üzerinde ve işaret parmağım iflas etti edecek...

Logitech g502 lightspeed ürününü kullanıyorum 6 aydır çok iyidi güzel ama sahneyi döndürmek için orta tuşa basmaktan dolayı artık sert geliyor bana ve parmağımın sızısı canımı yakıyor..

Bana orta tuşu çok hafif hissetirmeyen herhangi bir mause önerirmisiniz ? Kablosuz olursa avantaj olur. Çok alıştım kablosuz kullanmaya... Teşekkürler şimdiden.
D
2 yıl
moonstar TV YouTube kanalını izleyenler varmı aranızda ?
Ben gündemin gerçeklerini iç yüzünü o kanalın konuşmacıları dan dinliyorum.. tsbiki Türkiye de yasaklı bir kanal. Gerçekler öğrenilmesin diye. Profesör İbrahim karakaşın düşüncelerini öğrenmeniz gerektiğini düşünüyorum.
D
2 yıl
Bu uzak doğulu kızlar ne ayak ???
1 ay içinde, 1ri beni buldu diğerini ben buldum 2 hong konglu kızla tanıştım. 1 hafta sohbet muhabbet sonrasında konu hemen dijital paraya ve varlığa geliyor. Normal bir şekilde soruyorlar ve beni kendi ülkelerinde yatırıma yönlendirmeye çalışıyorlar... Birine "bu muhabbetten başka konu bilmezmisin sen" dedim engelledi. Diğerinin üstüne gitmiyorum ama iletişimi kestim, bakalım nerde patlak vericek.

İlk zamanlar havadan sudan muhabbetler eksik olmazdı ardınardına yazarlarken şimdi 2 kelimeden birim coin muhabetti... Onun dışında gün boyu yazmak yok. Sizinde başınıza geldimi bu tür olaylar
D
2 yıl
Ülkeyi uzun bi dönem terk ediyorum....
Arkadaşlar Katardan iş teklifi geldi Aralık ayında.. lakin vizem bu pandemi bahanesiyle yeni çıktı... Bu sebeble nisana denk geldi gidişim... Nasıl sevinçliyim anlatamam...

Ülkenin bu denli ekonomik, sosyal imkanlar adaletin, insan değersizliği sorunlarından kurtuluyorum ya Allah'a şükürler olsun. En az 15 yıl dönmem.. bir yerde mecbur dönücem tabi elin çölünde ölüp gitmek istemem. Köyümde yaşlanmayı beklerim.

Yaşım 30, bu yaşıma kadar ne ev ne araba sahibi olabildim. İş için topladığım bilgisayarı da sattım. Hiçbir şeye sahip değilim şu yaşımda. Görselleştirme uzmanıyım, bu saatten sonra kendime 2 yıl içinde çalışma odası kuracağıma, kıyak fotoraf makinesi alacağıma. 0 km camaro ya binebileceğim için kendini çok şanslı hissediyorum. Hiç bunların tadına varamadım hayatımda. Hep Instagramdan bunlara sahip olanları takip etmekten bıtkınlık gelmişti. Ülkede arabaya elektroniğe vergi sistemi yok.

O yüzden bunlara kolay ulaşıp gerçekten insan gibi yaşamanın tadına varıcam bu yaşımdan sonra... 30 yaşına kadar sahip oldugum motorumu bilgisayarımı hep ekonomik sebeblerden işsizlikten kaybettim. Umarım burada yaşadıgım günler geride kalır... Yurtdışında yaşayıpta kısa zamanda nelere sahip oldu DH üyeleri ?
D
2 yıl
Bir bankacının itirafları
D
2 yıl
Aramızda katar da bulunan varmı ?

5 Aralıkta bir tasarım şirketinden teklif geldi bana.. tasarladıkları 3 boyutlu sahneyi renderladım gönderdim begendiler. Sözleşme gönderdiler bana noter onaylı bir belge şartlar güzel imzaladım onayladım. Pasaport istediler vize işlemleri için 5 gün içinde çıkarttıp 19 aralıkta gönderdim... Bana teklifte bulunan tasarım müdürüne 12 aralıktan beri ulaşamıyorum 12 aralıktan beri muhattap olduıgum kişi şirket muhasebecisi..


Adamların agızından laf almak cımbızla çekmekten daha zor. Soru soruyorum görüyorlar cevap yok. İnstagram adresinden yazıyorum görüyorlar cevap yok. Yav bu kadarmı burunları büyük bunların anlayamıyorum.. Tek sordugum konu vize işlemleri başlatıldımı başladıysa kaç günde sonuçlanır bu.... Sanki ben iş başvurusunda bulunmuşum gibi bir ortam oluştu. Ülkeden gitmek istemesem çoktan resti çekicem ama çekemiyorumda...


Resmen şartlarına muhtaç gibi bi durum söz konusu. Katardaki bir şirket vize başvurusu yaptıysa adıma bu kaç günde sonuçlanır 2 hafta oldu çatlıcam evde oturmaktan. Turist vizesinide kaldırmışlar pandemi yüzünden... Öyle sıkışık noktadayım ki. Tek şansım bu oldugu için gider de yapamıyorum. Yoksa davet edildigim halde bu eziyeti çekmezdim ama 4 aydır işsiz ve evli 1 cocuk babasıyım... :(

D
3 yıl
Yenikapı metro hattı dilencilik yapan kadın
Binenler bilir. Bir kadın var sürekli metro güzergahında vagon vagon kucagında seneceler büyümeyen ve tedavi olamayan bebek var. Gerçekte olmayan dilek atlı Hastanesi'nde bilmem ne hastalığı için sürekli serforni bir ses tonuyla para dileniyor insanlardan. Yaşım 30 za geldi kadın hala bu meslegi bırakmadı 20 yıldır aynı yalan. Kimler denk geldi ?
D
3 yıl
Değerler normalmi ?
Arkadaşlar dün sistem topladım ben render ve oyun için. İşlemci 3900x ryzen 4.10 ghzde render etmekte . 4k renderı 1 saatte aldım.


Sogutucu ise cooler master ml360 silver sıvı sogutucu... Boşta iken 40 45lerde geziyor. %100 iken 77 76 75 78 gibi derecelerde oynamakta. Hatta Max programını açarken bile anlık 60 dereceleri görmektedir. Bu normal midir. Hava sıcaklığı 30 derece adanadayım.

Sistemim de bu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle