Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
10 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
15 yıl
Smaty Template engine yardım
Merhaba arkadaşlar,

Websitemde uygulamaya çalıştığım bir iframe çalışması var fakat site yapımında Smarty Template engine'i kullandığım için nette bulunan hemen hemen tüm iframe dinamik boyutlandırma scriptleri "Fatal Error" vermekte. Smarty kullanan veya bilen arkadaşların bana bu durumu nasıl çözeceğimi anlatırsa sevinirim.

Gerekli olan şey;

Sayfaya entegre etmiş olduğum <iframe>'in iframe içinde linklere tıklandıkça iframe'in otomatik olarak boyutlanması. Google'da "dynamic iframe height" diye arattığımda çıkan hemen hemen tüm scriptleri denedim ama Smarty hata veriyor.

Teşekkürler.
15 yıl
Acer 5102 AWLMi sorusu [Çözümlendi]
Merhaba Arkadaşlar,

Dün kendime Bimeks'den Acer 5100 serisi 5102AWLMi ko numaralı laptop'ı satın aldım. Üzerinde vista olduğu için ve 512 mb'lık gibi "komik" bir ram'le geldiği için hemen format atıp XP pro yükledim. Şuanda bilgisayar benim diğer 1GB'lık Toshiba laptop'ımdan daha hızlı çalışmakta. Fakat uzun süre arayışlarıma rağmen ram'le ilgi bir problemi çözmedim. Acer'ın sitesinde max 4 GB yazıyor ama araya "soDimm modolü arttırımı ile" diye bir yazı eklemişler. Bu "modül" nedir? ne işe yarar? ve nerede bulabilirim? Yoksa burada modülden kastı sodimm destekli ram'ler mi? Çünkü hepsiburada.com'da 2GB'lık 200 YTl'ye ram buldum ve benim Acer'a uyup uymadığından emin olmadığım için satın alamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana sorunumu çözmemde yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler..
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle