Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
18 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
924 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
3 ay
İnce Hesap ve Asus Servis Point Rezilliği - Güncelleme

2021 Aralık ayında incehesap.com üzerinden 3060Ti ekran kartlı hazır sistem aldım. Ekran kartını zarar görmemesi açısından bildiğiniz gibi ayrı kutuda yolluyorlar, iyi ki de öyle olmuş. Bu sayede ekran kartının üzerindeki metal kısımlarda pas olduğunu fark ettim. Resimlerini ekliyorum.İnce Hesap ve Asus Servis Point Rezilliği - Güncelleme


İnce Hesap ve Asus Servis Point Rezilliği - Güncelleme
Talep açtım ve SÖZDE yenisini yolladılar. Yeni dedikleri ürün de açılmıştı, sorduğumda ekran kartlarını bu şekilde gönderiyoruz demişlerdi. Neyse gelen ekran kartını klasik şekilde kontrol ettim, pas vs. göremedim. Montajını yaptım ve kullanmaya başladım. Bir süre kullandıktan sonra ekran kartından titreşim sesi, fan sürtme sesi ya da trim sesine yakın ses geldiğini fark ettim. Linkini de ekliyorum:https://www.youtube.com/watch?v=qbnmrsYl2R0https://www.youtube.com/shorts/jU3091sw8Vw
Kanıt açısından video ile birlikte ürünü incehesap.com'a gönderdim. 2 hafta sonra aşağıdaki komik cevap geldi:"Değerli Müşterimiz,


Ürünün üzerinde seri numarası yer almıyor. Bu nedenle asusta kayıt oluşturulamıyor. Ürün servisten işlemsiz geri gelecektir."


Bir de ürününü fotoğrafını çekmişler. Güvenlik bandrolü dahi üzerinden duruyor. Ürününü üzerinde seri numarası bulunmamasında ne gibi suçum olabilir? Üzerinde yazmasa dahi PCB üzerinden ya da kartı sisteme takarak seri numarası öğrenmek zor bir şey mi?İnce Hesap ve Asus Servis Point Rezilliği - Güncelleme


İnce Hesap ve Asus Servis Point Rezilliği - Güncelleme
Sözün özü incehesap.com bana dediklerine göre yeni adı altında seri numarası olmayan bir ürün göndermiş ve yardımcı olmayı bırakın cevap dahi vermiyor. Asus Service Point ise seri numarasının kontrolünü dahi yapmaya tenezzül etmeyip garanti kapsamında olmadığını söylüyor. Lütfen bu iki firmayı tercih ederken birkaç defa düşünün.


@incehesap.com @ServisPoint
Güncelleme:İnce hesap "Asus ile görüşün, bizim yapacak bir şeyimiz yok." diyor. Asus Türkiye ise "Ürünü aldığınız yer ile görüşün, bizim yapacak bir şeyimiz yok." diyor. Sözde milyonluk, milyarlık firmalar. Bir ekran kartına bakmamak için kırk takla atıyorlar. İş ahlakı sıfır. Tabi bunlara bu hakkı verende kabahat. İstedikleri gibi at koşturuyorlar.


Güncelleme 2:


Asus Türkiye'den "Fatura üzerinde SN yazarsa işleme alırız" şeklinde mail geldi. İncehesap'tan üzerinde SN yazan faturayı temin edip kartı tekrardan asusa gönderdim. Asus ürünü 3 hafta elinden tuttuktan sonra işlem yapmadan geri gönderdi. "Siz benimle alay mı ediyorsunuz" şeklide mail ile dönüş sağladım. Ardından telefonla beni arayan kişinin dedikleri gerçekten ya IQ seviyelerinin düşük olduğunu ya da alay ettiklerini gösteriyor. "SN numarası ile ürünü olnlara göndermemi istemeleri ürünle ilgilenecekleri anlamına gelmiyormuş. Ne denir böylelerine bilemedim.

6 ay
Corsair CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze, Tam Modüler ATX PSU

RGB, Tam moduler PSU için fiyat güzel. Beyaz 1299 TL - Siyah 1259 TLamazon
Corsair CX Serisi CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze, Tam Modüler RGB Beyaz ATX Güç Kaynağı, Beyaz (CP-9020226-EU)
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08H5VNQTH


amazon
Corsair CP-9020217-EU CX650F 650W Tam Modüler 80Plus Bronze Rgb Güç Kaynağı
https://www.amazon.com.tr/dp/B08H5V1TKB
6 ay
Corsair CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze, Tam Modüler Beyaz PSU 1299 TL (Kampanya Bitti)

Corsair CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze, Tam Modüler Beyaz ATX PSU


Beyaz, RGB, Tam moduler PSU için fiyat güzel. 1299 TL


Kampanya bitti.

3 yıl
i5 1035g1 vs i5 10210u Arasındaki Farklar ve Seçim (Tavsiye)
Arkadaşlar bir yakınım için laptop almaya karar verdik. İşlemci olarak i5 düşünüyorum. Yalnız iki işlemci arasında kaldım: i5 1035g1 ve i5 10210u. Bu işlemciler arasında ekran kartı, ufak bir MHz ve ön bellek farkı var. Karar vermeden önce konu açmak istedim. İlgilenen herkese teşekkürler.
8 yıl
Çift Monitör Çözünürlük Sorunu
Arkadaşlar önceden çift monitör kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Sonra tek monitör kullanmaya başladım. Şimdi tekrar çift monitöre döndüm. Fakat ikinci monitör yani VGA kablo ile bağladığım monitör 1600x1200 çözünürlüğün üzerine çıkmıyor. Monitör 1920x1080 çözünürlük desteklemektedir. Yardımlarınız için teşekkürler.
8 yıl
Seri Port bulunan Laptop Önerisi
Arkadaşlar acil olarak üzerinde seri port bulunan kasası sağlam ve kaliteli laptop önerisine ihtiyacım var. Seri portu olan olmasa da kasası hp probook workstation tarzı sağlam olmalı. Maddiyat önemli değil desem de çok da fazla abartmazsanız sevinirim. Teşekkürler.
8 yıl
Monitör açılıp kapanma sorunu
İki gündür monitör sık olmamakla birlikte bilgisayar açıkken, kendi kendine 5-6 defa kapanıp açılıyor. Ayrıca videoları tam ekran yaptığım zaman 1 saniyelik geç görüntü gelme olayı yaşıyorum. Ekran kartım Gigabyte GTX 970 Gaming G1. Ekran kartı sürücüsü de son sürüm. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
8 yıl
Düşürsek ayıp, düşürmesek ayıp. Ne yapsın bu TSK?
Geçenlerde yine Rus uçağı sınır ihlali yapmıştı ve angajman kuralı vs. uygulanmadan olay kapanmıştı. Herkes vurmadığı için devleti eleştirmişti. Şimdi de angajman kuralları gereği uçağı düşürmüşüz. Yine eleştiriyorlar. Yalnız eleştiren kısım yine aynı kesimden. Siz ne istiyorsunuz vatandaşlar? Açıkça söyleyin de bu TSK zor durumda kalmasın.
8 yıl
2015 Ford Fiesta 1.6 Powershift Titanium X + Güvenlik Paketi
2015 Ford Fiesta 1.6 Powershift Titanium X + Güvenlik Paketi

Arkadaşlar bahsettiğim araba için 50000 TL fiyat aldım. 2000 TL civarı bir indirim yaptılar diyebilirim. Sigorta vs. her şey hariç. Kullanan ya da hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Araba da dijital klima var mı? Vites geçişleri nasıl? Yakıt konusunda çok üzer mi? Araba fazla km yapmayacak. Yine de çok üzmesini tercih etmem. Aslında powershift yerine dizel almayı düşünüyordum. Fakat acemilik olduğu için ve fazla km yapmayacağım için otomatik vites almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
9 yıl
Macbook Air Elma ve döner çark takılma sorunu
Arkadaşlar A1466 EMC 2632 Macbook Air açılırken elma logosu ve döner çarkta takılıyor. Yükleme bölümünü sildim, tekrar yükledim. Internet recovery denedim. Sorun hala aynı. Güvenli modda açılabiliyor ama normal modda açılmıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle