Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
18 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
695 (Bu ay: 29)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
i5 1035g1 vs i5 10210u Arasındaki Farklar ve Seçim (Tavsiye)
Arkadaşlar bir yakınım için laptop almaya karar verdik. İşlemci olarak i5 düşünüyorum. Yalnız iki işlemci arasında kaldım: i5 1035g1 ve i5 10210u. Bu işlemciler arasında ekran kartı, ufak bir MHz ve ön bellek farkı var. Karar vermeden önce konu açmak istedim. İlgilenen herkese teşekkürler.
6 yıl
Çift Monitör Çözünürlük Sorunu
Arkadaşlar önceden çift monitör kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Sonra tek monitör kullanmaya başladım. Şimdi tekrar çift monitöre döndüm. Fakat ikinci monitör yani VGA kablo ile bağladığım monitör 1600x1200 çözünürlüğün üzerine çıkmıyor. Monitör 1920x1080 çözünürlük desteklemektedir. Yardımlarınız için teşekkürler.
6 yıl
Seri Port bulunan Laptop Önerisi
Arkadaşlar acil olarak üzerinde seri port bulunan kasası sağlam ve kaliteli laptop önerisine ihtiyacım var. Seri portu olan olmasa da kasası hp probook workstation tarzı sağlam olmalı. Maddiyat önemli değil desem de çok da fazla abartmazsanız sevinirim. Teşekkürler.
6 yıl
Monitör açılıp kapanma sorunu
İki gündür monitör sık olmamakla birlikte bilgisayar açıkken, kendi kendine 5-6 defa kapanıp açılıyor. Ayrıca videoları tam ekran yaptığım zaman 1 saniyelik geç görüntü gelme olayı yaşıyorum. Ekran kartım Gigabyte GTX 970 Gaming G1. Ekran kartı sürücüsü de son sürüm. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
6 yıl
Düşürsek ayıp, düşürmesek ayıp. Ne yapsın bu TSK?
Geçenlerde yine Rus uçağı sınır ihlali yapmıştı ve angajman kuralı vs. uygulanmadan olay kapanmıştı. Herkes vurmadığı için devleti eleştirmişti. Şimdi de angajman kuralları gereği uçağı düşürmüşüz. Yine eleştiriyorlar. Yalnız eleştiren kısım yine aynı kesimden. Siz ne istiyorsunuz vatandaşlar? Açıkça söyleyin de bu TSK zor durumda kalmasın.
7 yıl
2015 Ford Fiesta 1.6 Powershift Titanium X + Güvenlik Paketi
2015 Ford Fiesta 1.6 Powershift Titanium X + Güvenlik Paketi

Arkadaşlar bahsettiğim araba için 50000 TL fiyat aldım. 2000 TL civarı bir indirim yaptılar diyebilirim. Sigorta vs. her şey hariç. Kullanan ya da hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Araba da dijital klima var mı? Vites geçişleri nasıl? Yakıt konusunda çok üzer mi? Araba fazla km yapmayacak. Yine de çok üzmesini tercih etmem. Aslında powershift yerine dizel almayı düşünüyordum. Fakat acemilik olduğu için ve fazla km yapmayacağım için otomatik vites almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
7 yıl
Macbook Air Elma ve döner çark takılma sorunu
Arkadaşlar A1466 EMC 2632 Macbook Air açılırken elma logosu ve döner çarkta takılıyor. Yükleme bölümünü sildim, tekrar yükledim. Internet recovery denedim. Sorun hala aynı. Güvenli modda açılabiliyor ama normal modda açılmıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
7 yıl
PCH sıcaklığı hakkında...
Uzun süredir peşinde olup, dün toplama fırsatı bulduğum sistemim hakkında sorularım var. PCH ısısı neden diğer bileşenlere göre yüksek? (PCH sanırım güney köprüsündeki bir ısı oluyor.) Ekran kartına karar veremediğim için oyunlarda, yük altında deneme yapmadım. Ama internette gezinirken işlemci 24-27 arası geziniyor, sistem 30-33 arası geziniyor, PCH ise 44 derece. Bu bir sorun teşkil eder mi? Sistemi kurarken klima açıktı. Bu ısılar da klimalı ortam ısılarıdır

Sistemim;
Intel i7 4790k
Gigabyte Z97X Gaming GT
Corsair Vengeance Pro 2x8 2133 MHz
Cooler Master Seidon 120V Plus
Cooler Master Haf 932 Black Edition
7 yıl
Sıvı Soğutma Sıvı Sızıntısı
Yeni topladığım sistemim için soğutma sistemleri araştırıyorum. Her zaman hava soğutma kullandım. 7 sene önce Thermaltake Big Typhoon VP, 3 ay önceye kadar da 2 sene boyunca Thermalright Silver Arrow SB-E soğutucu kullandım. Stok fandan sonra 2600k ve Z77 V-Deluxe için ilaç gibi gelmişti. Yalnız anakarta uyguladığı baskı 1154 gr) daha da önemlisi kasam geniş olmasına rağmen orada olması bazen zorluyordu. (Haf 932 Black Edition) Ama soğutması ve sesi beni çok memnun etmişti. Yeni sistemle beraber artık sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. Fakat sızdırma olasılığı hep kafamı kurcalıyor. Bundan önce de almama sebeplerimden biriydi. Forumda bir arkadaşın başına gelmiş. Belki 1/10000 oranında bir ihtimaldir ama olmuş. Böyle bir durumda zarar gören parçalarımız garanti kapsamına girmez. Peki sıvı soğutmayı üreten firma bizim zarar gören parçalarımızı tazmin eder mi?

Önemli Not: Konu polemik amaçlı değildir. Forumda firma yetkilileri ve tecrübe eden arkadaşlar varsa fikir vermeleri amacı ile açılmış bir konudur.
7 yıl
Anakart Önerisi = Gigabyte Z97 Gaming 7 / Asus Z97-AR
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.