Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
13 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
131 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Opencart import/export XML entegrasyonu hk
Merhaba e-ticaret bazlı bir websitem için XML entegrasyonu kullanıyorum. Sıkıntım ise excel' de sütun eklemem gerekiyor ekstradan. Çünkü tedarikçilerden aldığım linki excel' de düzenleyip tekrar import edince import_id diye bir sütun olmadığından yeni bir ürün açıyor aynı product_id' de olsa.
3 yıl
Iphone 8 ışık sensörü ve 3dtouch çalışmıyor.
Bir kaç gün önce ikinci el bir iphone 8 aldım ancak sonradan farkına vardım ki ışık sensörü, 3d touch çalışmıyor.

Işık sensörü dolayısı ile tabi ki true tone ve otomatik parlaklık da çalışmıyor. En elzemi de telefon görüşmesi sırasında ekranın kapanmaması.

Satın aldığım kişi ekranın değişmediğini söylüyor. "Son 12.1.2 güncellemesinden sonra olmuş". Ancak sorunlar ekran değişimine isabet ediyor. Apple 7 serisinden sonra 8 ve X ile beraber çipli bir sisteme geçiş yapmış parça değişiminden sonra ekran ve bazı donanımları kapatıyor. Bu sorunu çözmek mümkün mü? Ya da ben mi yanlış yorumluyorum ekran değişmeden de böyle sorunlar yaşanabilir mi?
4 yıl
Router + Modem'in mantığı nasıl çalışıyor ?
Evde tek antenli basit bir adsl modem (wi-fi kapalı) + Archer C7 router (wi-fi dağıtımı açık) kullanan biri olarak interneti VDSL'e geçirmek üzereyim. Halihazırda kullandığım adsl modemi değiştirmem gerek (VDSL desteği yok), alacağım VDSL modeminde kendine ait wi-fi dağıtıcısı olacak.

Bu durumda VDSL modemin wi-fi ağı boşuna olmayacak mı ?
Ayrıca sadece router'a internet sağlasın diye alacağım VDSL modeme bir ton para vermiş olmayacak mıyım ?

Modem+router kullanmanın ev kullanıcısı için nasıl bir mantığı var anlamadım, modem + router farklı şekilde kullanılabiliyor mu ? Router'ın access point olarak modemden daha uzağa yerleştirmek gibi vs..

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
4 yıl
W116 - W124 kararsızlığı
Merhabalar öncelikle,

Mercedesin bu iki kasası konusunda aslında çok alakasız da olsalar kararsız durumdayım. Gerçek bir klasik meraklısıyım, bu sebeple w116 280se öncelik verdiğim. Hatta çok iyi kondüsyonda, hiç lpg takılmamış ikinci sahibinden bir tanesini buldum, 79' modeldi, kullandım. Harika gidişi, konforu vardı.

Günlük, dizel iş gereği ticari bir araba olduğundan çok binmeyeceğim. Bu sebeple keyif için 116 kasa alabilirim. Ama w124 kasa gibi de yaygın olmadığı aşikâr.

İki seçenek ve senaryo oluşuyor. Ya;

W116 kasa alıp daha çok yakıt yakacağı ve parçalarının daha zor bulunmasından dolayı ufak tefek sıkıntılara katlanacağım.

Ya da, w124 200e alıp daha gündelik kullanıp, parçası da kısmen çok olduğundan daha az sıkıntı çekeceğim. Ama klasik merakımı pek de gideremeyeceğim.

Bu seçim olayı pek tabi bende bitiyor ama farklı görüşleri de duymak istediğimden sizlere danışıyorum.

4 yıl
4500-5000 arasında LG Oled 55eg910v nasıldır?
Selamlar. Belirttiğim fiyat aralığında bu ürün mantıklı mıdır? Oled tvlerin renkleri ledlere göre inanılmaz güzel geliyor. 4k da benim için çok elzem değil. Ya bu tvyi alacağım ya da VA panel led başka bir tv. Önerilerinize açığım.
5 yıl
Ateşim düşmüyor.
Dün doktora gidip muayene oldum gitmeden önce 39.5-40 dereceyi gördüm. Antibiyotik iğne, şurup, vitamin, soğuk algınlığı için hap, ağrı kesici verdiği ilaçların hepsini kullandım.

Bu akşam 3. iğneyi oldum gündüz vakti 38' lere gerilemişti, şu saat itibari ile 39 dereceden aşağı düşmüyor.

Devlet hastaneleri öyle bir durumda ki ahır mı, hastane mi belli değil. Özele gitsem serumdu, iğneydi, kontroldü derken eminim ki 300 lira fatura patlayacak.

Öneriler lütfen.
5 yıl
ASUS DSL N-12E Access Point olarak kullanma
Zyxel modemi ana modem olarak kullanıp asus n12'i alt kata kablosuz access point olarak koymak istiyoruz. Zyxel modemi Asus'a tanıttık fakat Asus'un ayarlarını yapamadık. Ayarların nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatabilecek var mı ?

Asus modemde sadece dhcp kapatabildik.
6 yıl
Silinebilir.
Yanlış mesaj. Forumdaki gecikme kurbanı...
6 yıl
2 günlük en az yakan dizel otomatik kiralık araba
Baştıkta da açıkça belirttiğim gibi 2 günlüğüne en az yakacak ve uygun fiyatlı olacak dizel otomatik (B sınıfı) araba kiralanacak. Yakın zamanda fiyat almış, kiralamış arkadaşlar yardımcı olurlarsa makbule geçer.
6 yıl
Videoda görüntü iyileştirme
Yakın bir zamanda olan dolandırıcılık vakasına ait bir arabanın görüntüleri elimde var ancak plakayı okuyamıyorum. Görüntüler çok kötü değil 1m daha yakın geçen arabaların plakaları belirgin iken istediğim aracın plakası az farkla görünmüyor. Nasıl bir yazılım kullanılarak düzeltilebilir. Bu işi yapan kişiler ne gibi yazılımlar kullanır? Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.