Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
15 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
8 ay
Bedelli yapma şansım var mı?

Merhaba gecen gun bedelliye başvurdum. Tecilim 25 ekimde biteceği halde bugün sınıflandırılmısım. Evrak alim tarihi 25-26 ekim diyor. Suan sistemde para yatirin diyor pazartesi parayi yatirsam olur mu? Bakaya kalmamis oluyorum nede olsa. Siniflandirilmis hukumluler bakaya kalana kadar odemesi gerekiyor diyor.

10 ay
Ekranı kitleyince telefon kapanıyor!!!

Merhaba telefonun ekranını kapattıktan 2-3 saniye sonra telefon kapanmış oluyor tekrar açmak için 20 sn falan power düğmesine basmam gerek. Bu yüzden telefonu ekran koruyucu programı olmadan kullanamıyorum ekran sürekli açık kalmalı bi şekilde. Bu sorum yazılımsal mı donanımsal mıdır?

11 ay
rezisdans tel ne kadar akım çeker?

o kadar elektrik çalıştık bu basit konu kafamı çok karıştırıyor.


elimizde 2 ohm değerinde bir tel olsun. biz bu teli 24 volt 10 amper verebilen bir güç kaynağına direkt bağladık. şimdi bu tele bakarsak 24 bölü 2 den 12 amper akım değeri çıkıyor.


sorum şu. bu 12 amper değeri tam olarak nedir? telimizin 24 volt için çekeceği max. amper değeri midir? bu durumda bizim güç kaynağımız max. 10 amper verebiliyorsa güç kaynağımızı yakacak mıdır?

2 yıl
Rezistans yapıcam çok acil (3d yazıcı tablası için)
Merhaba. 3d yazıcı tablası için kullanacağım bir ısıtıcı plaka yapmak istiyorum. 40x40cm bir alüminyum sacı 100 dereceye kadar ısıtacak ince bir rezistans telini alüminyum plakanın bir yüzeyine sarmal şekilde yapıştırıcam.

güç kaynağımdan 12 volt. rezistans max. 4 amper çekmeli.

benim anlamadığım mesele şu. v=ır den 12/4=3 ohm çıkıyor. sorularım ise şunlar.

1) 3 ohmluk bir rezistans kaç dereceye ulaştırır teli? bi anda akkor haline mi gelir? bu değer optimum uygun olan değer midir?
2) telin direncini azaltırsak daha çok akım çekecek. daha çok akım çekince daha mı hızlı ısınacak telimiz?
3) telin direncini arttırırsak daha az akım çekicek o zaman ince tel kullanmak daha mı tasarruflu olur. ve daha az akımla daha hızlı mı ısınır?

şu işin mantığını bi anlatır mısınız çok kafam karıştı. yani 3 ohm un üstüne ve altına gidildikçe beni neler bekliyor tam olarak.
3 yıl
Silinsin
Silinsin
3 yıl
IMEI numarası nasıl değiştirilir?
Merhaba samsung s3 telefonu aldım arkadaştan 2. el. param yoktu yeni tele. neyse elimde 2 adet bozuk telefonum da var. bunların imei sini s3 e nasıl kopyalarız? şuan s3 ün imeisi sıfırla başlıyor bir sürü rakam var. 35 le başlamıyor. sanırım bozulmuş.

var mı bir yolu? telefoncular kaça yapıyorlar? şuan
5 yıl
Apple itibarını kaybetti mi sizce?
Son çıkan haberlere göre apple touch id yi ekrana koyamamış. daha doğrusu ekrana entegre edememiş zenfone 3 max gibi arkaya koymuş parmak izini. Milyar dolarlık bütçesi olan bir şirket, hepi topu yılda 1 tane telefon tasarlıyor, dünyanın en iyi mühendisleri bünyesinde çalışıyor, her türlü ekipmana sahipler ama bir butonu ekrana entegre edemiyorlar. niye böyle?
5 yıl
Htc one me alınır mı
özellikleri çok iyi geldi. ne dersiniz.
6 yıl
Iphone 6 2. el fiyatları düşer mi
şuan sorunsuz bir cihaz 2. eli kaçtan başlıyor? 1500 e temiz bulabilir miyiz? 2 ay sonra elime para geçicek o zamana kadar kaç olur acaba?
6 yıl
kablosuz kulaklık tavsiyesi
kulak içi olacak, sağlam, sesi fena olmayan pc de video ve film için kullanılacak bir kulaklık lazım. çok uçuk fiyatlı olmazsa güzel olur.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle