Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Onbaşı
29 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
11 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
6 yıl
600TL ye media oynatıcı mı Mac Mini mi?
çok düşündüm karar aşamasındayım fakat bir de size sormak istedim. aslında kararım mac mini almak. 600TL ye kadar 2.el Mac mini HDMI çıkışlı bir tane arıyorum. sizce yanlış mı yapıyorum. masaüstünü satıyorum. notebook tablet te yok evde ve 24 saat film dizi indirip izleyen birisiyim. hem enerji olarak düşük olmalı hem pc gibi kullanıp hemde indirdiğim her formatta film diziyi izlemeliyim. arada da belki oyun oynarım eski günlerimi yadetmek için :)
sizin görüşleriniz nelerdir. tavsiyelerinizi bekliyorum.
T
8 yıl
Satılık Dark Mini Mania 3D WiFi:3D Bluray ISO,1080p MKV/H.264,HDMI 1.4, 7.1 DTS/Dolby Medya Oynatıcı
14.05.2013 Tarihinde teknobiyotik.com dan aldığım Dark Mini Mania 3D WiFi: 3D Bluray ISO, 1080p MKV/H.264, HDMI 1.4, 7.1 DTS/Dolby Ses Destekli Android Medya Oynatıcımı satıyorum. Ürün Özellikleri aşağıdaki gibidir. Üst model bir telefon ile takasta düşünebilirim. 180TL ye PTT kargo ile gönderebilirim. yada istediğiniz kargo firmasıyla gönderebilirim


MEDYA OYNATICIDA ÜÇÜNCÜ BOYUTA HAZIR MISINIZ?
TV'de yüksek kaliteli film izleme konseptinin önde gelen firması DARK, üç boyutlu film oynatımına ve çift arayüze sahip yeni medya oynatıcısını sunar. 3D Bluray ISO desteği, HDMI 1.4 bağlantısı, USB 3.0 girişi, 1080p akıcı video oynatımı, Dolby True HD ve DTS HD 7.1 /5.1 çevresel ses desteği, kablosuz ağ desteği ve anında geçiş yapılabilen çift arayüzü ile bambaşka bir medya oynatıcı!

-750Mhz Realtek 1186 yepyeni, güçlü, daha hızlı, geliştirilmiş işlemci
-HDMI 1.4 3D Çıkış
-3D BluRay ISO dosyalarından menü destekli üç boyutlu film oynatımı
-Kolay dosya oynatımı için medya oynatıcı arayüzü
-Tek dokunuşla Android 2.2 arayüze geçiş
-5 dBi antenli kablosuz (WiFi) ve Gigabit kablolu ağ bağlantısı
-512MB DDR3 bellek, 4GB dahili hafıza
-USB 3.0 disk ve flash bellek bağlantısı
-Harici SATA disk bağlantısı
-Internette gezinme, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara erişim
-Youtube, Youtube XL, Internet TV&Radyo destekli geliştirilmiş online servisler
-USB klavye ve fare desteği
-Ön LCD Ekran
-Transmission ve Bittorent çift torrent uygulama desteği
-DLNA, 7.1 çevresel ses desteği ve optik / koaksiyel ses çıkışı


3D TELEVİZYONUNUZUN KEYFİNİ ÇIKARTMAYA HAZIRLANIN!
En yeni filmler ve TV'ler ile birlikte gelen üç boyut desteğinden artık faydalanabileceksiniz. Mini Mania 3D'de bulunan güçlü işlemci ve HDMI 1.4 çıkış sayesinde 3D Bluray ISO dosyalarını veya kameralarınız ile çektiğiniz 3D HDAVC dosyalarınızı üç boyutlu TV'nizde oynatabileceksiniz. 3D TV'nizde gerçeğe en yakın deneyimi yaşamaya hazırlanın!


ANDROİD VE MEDYA OYNATICI AYNI ÇATI ALTINDA
Dark Mini Mania 3D benzersiz çift arayüze sahiptir. Mükemmel film oynatımı, kusursuz çevresel ses desteği için Mini Mania 3D'nin medya oynatıcı arayüzünü kullanırken, daha iyi internet deneyimi ve farklı uygulama kullanımı için Android 2.2 arayüzünü kullanabilirsiniz.
TEK DOKUNUŞLA ANDROİD 2.2
Medya oynatıcı arayüzünde bulunan Android ikonunu seçerek Android işletim sistemine geçiş yapabilirsiniz. Standart medya oynatıcı arabirimine göre internette daha iyi gezinme imkanı sunan bu arayüzde aynı zamanda Android 2.2'de çalışan uygulamaları da kullanabilirsiniz. Oyunlar ve farklı uygulamaları TV'nizde kullanmanın keyfine varabilirsiniz.*
Sizin için hazırladığımız MiniMania 3D ile uyumlu geniş APK paketini indirebilirsiniz : APK Paketi


DEV EKRANDA FACEBOOK
Dark Mini Mania 3D'deki Real Pilot'da Facebook hesabınıza tek dokunuşla erişmeniz için kısayol hazır. Ekran klavyesini veya ayrıca satın alarak bağlayacağınız USB klavye ve/veya fare ile kolayca hesabınıza erişin. Arkadaşlarınızın durumlarına göz atmak, fotoğraflarınızı paylaşmak için artık TV'nizi kullanacaksınız!


GÜÇLÜ ANTEN KABLOSUZ AĞ DESTEĞİ
İnterneti TV'nize taşımak için kablolarla uğraşmanıza gerek yok! Mini Mania 3D içerisinde dahili kablosuz alıcı ile gelmektedir. Harici güçlü anteni ile Mini Mania 3D'yi internete kolayca bağlanacaksınız. Mini Mania 3D kablolu bağlantılar için ise standart bağlantıya göre 10 kat daha hızlı Gigabit ağ bağlantısına sahiptir.


2D VE 3D BLU-RAY ISO'LARA TAM DESTEK
Günümüzün en ileri film deneyimini yaşamanız için Mini Mania3D'de menü destekli 2D ve 3D Blu-Ray ISO oynatım özelliği bulunuyor. Taşınabilir diskinizdeki, hafıza kartındaki 3D / 2D ISO dosyanızı tek bir dokunuşla açın, DTS ve Dolby çevresel ses desteği ile benzersiz film oynatımını TV'nize taşıyın!

ARADIĞINIZI KOLAYCA BULACAKSINIZ
Dark Mini Mania 3D'nin özelliklerden birisi arama fonksiyonu! Kumandanızdan harfleri seçin ve arayın, arşivinizde aradığınızı kolayca bulun. Diskiniz on binlerce müzik, yüzlerce video dosyaları ile dolu olsa dahi saniyeler içinde aradığınızı bulabilirsiniz.


USB 3.0 BAĞLANTI DESTEĞİ
En yeni nesil taşınabilir diskleri tam performans ile medya oynatıcınıza bağlamanız ve 3D filmleri dahi kusursuz oynatmanız için Mini Mania 3D'de USB 3.0 bağlantı imkanı sunulmuştur. USB 3.0 bağlantının yanı sıra 2 x USB 2.0 bağlantısı ile de toplam 3 farklı cihazı aynı anda Mini Mania 3D'ye bağlayabilirsiniz.


İKİ TORRENT UYGULAMASI BİR ARADA
Internet'ten dosya indirmenin gözde sistemi olan Torrent uygulamalarından hem Transmission hem de Bittorrent Dark Mini Mania3D'de yer almaktadır. Ağ bağlantısını kurun, bilgisayarınızdan dosyaları seçin, diski belirleyin, bilgisayarınızı kapatın. Torrent dosyalarını düşük enerji sarfiyatı ile indirme imkanını Dark Mini Mania 3D ile yakalayın!
KLASÖRLERDE KAYBOLMAMANIZ İÇİN "COVER ART" DESTEĞİ
Mini Mania 3D ile klasörünüzün içinde bulunan resim dosyası klasörünüzün dışında gezerken ekranda görünür. Bu sayede film klasörleriniz arasında gezerken film kapaklarına bakarak aradığınızı kolayca bulacaksınız.


ONLİNE İÇERİK İLE TV'NİZİ EĞLENCE MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRÜN
Dark Mini Mania 3D ; Youtube, Youtube XL, SHOUTcast, Audio ve Video PodCast , online radyo, hava durumu gibi online içeriği TV'nize getirir*. İşyerinde beğendiğiniz bir videoyu evde arkadaşlarınızla birlikte izlemek, her an dilediğiniz müziği dinlemek, yarın havanın nasıl olacağını öğrenmek Mini Mania 3D ile mümkün! İnterneti sadece bilgisayarlarda değil TV'nizde de kullanabileceksiniz.
*online içerik aktif internet bağlantısı gerektirmektedir


AĞ ÜZERİNDEKİ DOSYALARINIZA ERİŞİN
Aynı ağ üzerinde bulunan bilgisayarlardaki paylaşımda bulunan dosyalarınıza TV'nizden erişmek; dosyalarınızı cihazınıza kopyalamak veya doğrudan oynatmanız Dark Mini Mania 3D'nin gelişmiş ağ özellikleri arasında yer almaktadır. Dahili alıcı ile Dark Mini Mania 3D'nin tüm ağ özelliklerinden kablosuz olarak faydalanabilirsiniz. Üstelik Dark MiniMania 3D DLNA uyumluluğuna da sahiptir.
NAS İHTİYACINIZA UYGUN FİYATLI ÇÖZÜM
Dark Mini Mania 3D geliştirilmiş yapısı ile cihaza bağlayacağınız harici diske yerel ağ üzerinden kullanıcıların SAMBA protokolü ile erişmesine olanak tanır. Menüden aktif hale getirin ve dosyalara ağdan dilediğiniz gibi erişin! Elinizde bulunan USB 3.0 veya 2.0 taşınabilir diskleri uygun fiyata NAS depolamaya dönüştürebilirsiniz.


KABLOLU VEYA KABLOSUZ USB KLAVYE VE FARE DESTEĞİ
Menüsünde gezinirken, arama yaparken, internet servislerini kullanırken veya film izlerken sanal klavye ve kumanda yerine ayrıca satın alacağınız Dark avuç içi klavye gibi USB bağlantılı kablosuz veya kablolu bir klavye/fare kullanabilirsiniz.


GELİŞMİŞ AYARLARLA KUSURSUZ TÜRKÇE ALTYAZILAR
Dark Mini Mania 3D yenilenen alt yazı menüsü ve güncellenen renk paleti ile altyazılı film izleme keyfinizi bir kademe yukarı taşıyor. Altı farklı renk ve kalın dış çerçevesi ile altyazılar artık çok daha belirgin ve çok daha okunabilir. Altyazıda boyut, renk, konum ve süre kaydırma ayarları bir arada tek menüde toplanmıştır. Üstelik dahili ve harici farklı dillerdeki altyazı dosyalarını bir arada kullanabilirsiniz.


Eski nesil tüplü TV'leri dahi akıllı TV yapmanızın yolu Dark Mini Mania 3D'den geçiyor. Dark Mini Mania 3D'yi LCD TV'lere HDMI üzerinden dijital veya eski nesil Tüplü TV'lere kompozit bağlantısından analog olarak bağlayabilirsiniz. Online uygulamalar ve internette gezinme ile TV'nizi interaktif kullanım imkanını yakalayacak, gelişmiş işlemcisi ile en hareketli görüntüleri, en detaylı renklerle eski TV'lerde de keyifle izleyebileceksiniz.

2 x USB 2.0 ve 1 x USB 3.0 bağlantı üzerinden Dark Mini Mania 3D'ye 2.5" ve 3.5" tüm kapasitelerde taşınabilir disk, USB flash bellek, harici USB DVD/Bluray sürücünüzü bağlayabilirsiniz.

USB Taşınabilir disk ve belleklerin haricinde 2.5" veya 3.5" disklerinizi de doğrudan bağlayabileceğiniz harici SATA bağlantısı Mini Mania 3D'de yer almaktadır.

Dark Mini Mania 3D ile tüm görüntüleme ve ses sistemlerine kolayca bağlantı yapabilirsiniz. HDMI ve komponent görüntü çıkışları ile LCD, Plazma gibi görüntüleme sistemlerine yüksek çözünürlüklü bağlantı yada kompozit çıkış sayesinde tüplü TV veya projeksiyon sistemlerine bağlantı yapabilirsiniz. Ses sistemlerine HDMI, optik veya koaksiyel üzerinden bağlayabilirsiniz.

Ses dünyasının en gerçekçi ve en üst düzey ses standartları Dark Mini Mania 3D ile salonunuza geliyor. Gişe rekortmeni bir film, capcanlı bir belgesel izlerken DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 gibi en son çevresel ses teknolojileri desteği ile sizi olayların tam kalbine götürür, gerçekten olayların içinde olmanızı sağlar. Üstelik Dark Mini Mania 3D de hem optik hem de koaksiyel ses çıkışı bir arada bulunmaktadır.

Dark Mini Mania 3D en gelişmiş ses sinyallerini optik, koaksiyel ve HDMI üzerinden DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 codeclerini çözebilen harici bir ses sistemine gönderebilir.

Üst düzey ses standartları desteği ile hiç bir harici ses sistemi kullanmadan TV'nizden ses alabilirsiniz. Gelişmiş işlemcisi ile tüm çok kanallı ses formatlarını kayıpsız olarak Stereo 2.0'a çevirerek HDMI veya analog çıkışlarından aktarabilir.

Dark Mini Mania 3D şık ve serin fırçalanmış alüminyum kasaya sahiptir. Ön panelinin parlak siyah rengi ile Dark Mini Mania 3D, TV'nize uyum sağlayacak ve salonunuza çok yakışacak!

İlk kullanım öncesi piyano siyah ön panelin çizilmemesi için tüm panel koruyucu film ile kaplanmıştır. Kullanım öncesi çıkartabilirsiniz.

Bir Türk markası olan Dark, Türk mühendislerinin Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirdiği medya oynatıcı ailesi ile sayısız incelemeden pek çok ödül kazanmıştır.

Dark Mini Mania 3D tam yükte maksimum 10W güç harcar. Harika görüntü kalitesinden ödün vermeden HTPC sistemlere nazaran çok daha az enerji tüketen bir HD medya ve download merkezi için Mini Mania 3D biçilmiş kaftan!

Dark Mini Mania 3D tüm filmleri kusursuz oynatırken salonunuzda oldukça az yer kaplar.


Ürün Kodu************************DKMPMINI3D
Marka*************************** Dark
Garanti Süresi*********************2 Yıl (14.05.2013 Başladı)
Üretici Kodu********************** DKMPMINI3D
Dahili Disk Desteği*****************Yok
Türkçe Menü**********************Var
Altyazı Seçenekleri*****************Boyut Değiştirme, Farklı Altyazı Seçme, Konum Değiştirme, Renk Değiştirme, Türkçe Desteği, Zaman Senkronu
Desteklenen Ses/Video Formatları*****Dolby 5.1 (AC3), Dolby TrueHD, DTS 5.1, DTS HD 7.1, HD DIVX/XVID, MKV (H.264), TS/M2TS/MTS/BDAV
Görüntü Çıkışları*******************HDMI, Komponent (YPbPr), Kompozit (CVBS)
Ses Çıkışları********************** HDMI, Koaksiyel Dijital, Optik Dijital (SPDIF), Stereo
Torrent Desteği********************Var
USB Çıkış Sayısı*******************3
Kart Okuyucu*********************Var
Internet Servisleri***************** Android 2.2 Internet Tarayıcı, Dosya İndirme, Facebook, Flicker, Haber (RSS), HTML5, Internet Radyo, Picasa, Youtube
Ek Özellikler********************** 24p Oynatım, Blu-Ray ISO, Foto Slideshow, Harici CD/DVD Desteği, Harici SATA çıkışı, Playlist Oluşturma, Upscaling, USB 3.0, USB Fare Desteği, USB Klavye Desteği
Desteklenen Görüntü Modları******** 1080p, 1080i, 720p, 576p/480p, NTSC, PAL
Desteklenen Video Uzantıları*********AVI, .DAT/MPG, .FLV, .ISO, .MKV, .MOV, .MP4, .RM/RMVB, .TS/M2TS/MTS/BDAV, .VOB, .WMV
Desteklenen Video Formatları******** 3D AVCHD, 3D BD ISO, AVHCD, DIVX/XVID, H.264, MPEG 1/2, MPEG-4 AVC, RV8/9, VC-1, X.264
Desteklenen Ses Formatları********* Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, Dolby TruHD, DTS, DTS HD/ES, FLAC, M4A, MP3, MP4, OGG, RA/RM/RMVB, WAV/PCM/LPCM, WMA/WMA PRO/ASF
Desteklenen Altyazı Formatları*******IDX+SUB, SMI, SRT, SSA, SUB
Desteklenen Resim Formatları******* BMP, GIF, JPEG/JPG, PNG, TIFF
Max. Ağ Bağlantı Hızı***************1000 MBit/sn
Max. Kablosuz Bağlantı Hızı**********150 MBit/sn
Kutu İçeriği**********************Dark Mini Mania 3D Oynatıcı
- HDMI Kablo
- Kompozit bağlantı kablosu (görüntü + stereo ses)
- Uzaktan kumanda + 2 adet pil
- 5V adaptör
- Türkçe kullanım kılavuzu
- Boyut (GxDxY) 150x110x28mm
Ağ Bağlantısı************************Kablolu, Kablosuz
Kayıt Özelliği************************Yok
3D Desteği**************************3D BLURAY ISO
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.