Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
02 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme (?)
1263 (Bu ay: 19)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Corona oldum.

Cuma günü sanırım biryerden virüs bulaştı. Tahminim mecburen bindiğim otobüsten.

Cumartesi günü genzimde gıcıklanma oldu. Pazarda aynı şekil. Pazar akşamı koku gitti yani çok az alıyordum. Hanıma dedim sen git yanımdan. Bugun öğlen bakırköydeki pandemi Hastanesi'nde test olduk ve maalesef pozitfm.

Kas ağrısı aşırı ateş terleme oldu yanlız boğazımda hiçbirşey yok burnun halen tıkalı. Baş ağrısı var birde.

Sabah akşam maske takıyorum hergün duş alıyorum ama nafile ... Gene de bulaştı

4 hafta
2009 Clio 207binde tek kapı dizel 130bin tl

2009 Clio 207bin km'de

Parça parça hasar kaydı var hepsi ufak park halinde vs.

Ön tampon sağ çamurluk sol çamurluk farklı zamanlarda değişti. Tamir olabilirdi kasko olduğu için değişim talep ettim.

Farklı zamanlarda gene tavanda Sol kapı sağ arka sağ ve sol çamurlukta boya var.

Petlas lastik ve varta akü son bir sene içinde alındı 500 km yol yapmadı

12aralıkta muayeneden tek seferde geçti.

Motor 190binde yapıldı forumda konusuda var piston egzantrik değişti. Mais ve mahle malzeme kullanıldı. Muayene günü yağ bakımı yapıldı.

İçinde üç çeyrek mazotta var 3 ay önce almıştım onuda vericem hahaha :)))

Dacia Logan birde eski model Caravelle var bu dahil hiçbirini neredeyse kullanmıyorum. Ayda 100 km belki. Duracağına satılığa çıkardım.

Araç kaskoludur bütün hasarlar kaskodan yaptırıldı. ağır hasar kaydı sormayın zaten olamaz. Araç 11 senedir bende.

Neden bu fiyat diyene Haziran'da 65 bin TL istiyordum döviz nedeni ile revize ettim. Satılmazsa kalır acele yok parayada ihtiyaç yok.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/7f/c4/a7/7fc4a73e4ad94497b0dc98e242cac562.jpeg&t=0&width=480&text=1
geçen ay
İngiltere, Türkiye’yi “Kara Liste’ye” mi aldı? Türk kredi kartlarıyla İngiltere’de ödeme yapılamıyor

AKP'li eski milletvekili Turhan Çömez, skandalı böyle açıkladı. İngiltere'de Türk kredi kartları artık geçerli değil

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizin ardından İngiltere'de Türk kredi kartları ile ödeme yapılamadığı ortaya çıktı.


AL BİDE BURDAN YAK SADRAZAMIN İKRAM!!!


yeni çağ gazetesi
AKP'li eski milletvekili Turhan Çömez, skandalı böyle açıkladı. İngiltere'de Türk kredi kartları artık geçerli değil
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/skandali-akpli-eski-milletvekili-turhan-comez-acikladi-ingilterede-turk-kredi-kartlari-artik-gecmiyor-493259h.htm
2 ay
Kaza olduğunda boşuna polis çağırmayın. Gelmiyorlar.

Dün ben iş yerinde iken apartmanın önünde duran aracıma motorsiklet çarpmış. Komşular eşim falan telefon ettiler. Vuran motorlunun ehliyeti yok.

Polis çağırın zabıt tutturun dedim. Malum karşı tarafın ehliyeti yok bende olay yerinde değilim.

Benim işyerinden eve gelmem 1.5 saat sürüyor.

Tabi ben gelene kadar polis falan gelmedi. Aracın yanına geldiğim için tutanak tuttuk tabi ehliyetli birini bul dedim o şekilde hallettik.

Diyeceğim o ki ülke DİNGONUN AHIRI OLMUŞ.

geçen günde arkadaşın park halindeki araca tır çarptı. Polis gelmediği gibi karakolda tutanak ta tutmadılar.

Ben merak ediyorum trafik polisinin işi ne ?

Varsa aramızda çıksın izah etsin.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ae/a4/59/aea45999b5bfbb1c09065f911c701968.jpeg&t=0&width=480&text=1
2 ay
cebinizden resmen paranızı çaldılar

ocak 2021 dolar kuru 7.40

kasım 2021 dolar kuru 13.5


4000 lira maaş alan biri ocak ayında 540 dolar kazanırken şu an 300 dolar kazanıyor


240 dolar havaya gitti yani 3250 lira...


siz daha ayakta uyuyun...

2 ay
Nereye gidiyoruz ? Ekmek bile 2.5 TL oldu.

Biri çıkar porsiyon küçült

Diğeri çıkar kaloriferleri kıs.

Devletin tekelindeki ürünlere devamlı zam üstüne zam

En sonunda sıçmayın anüsünüzü tıkayın diyecekler

Arkadaş 20 sene ya 20 koca sene .

Babam tek memur maaşı 4 çocuk büyüttü böyle zor geçinmedik hemde hiç.

3 ay
Vergiler nereye gidiyor
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/6d/ae/47/6dae474535e773eddfbf552e9508a0c4.jpeg&t=0&width=480&text=1

Çakarlı TC plaka hemde brabus.

3 ay
Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsınız.
Nasuh Bektaştwitter
“Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın. Cumhurbaşkanı Erdoğan 11.01.2018 Rahip Brunson tahliye edildi 12 Ekim 2018 Rahip Brunson Türkiye'den ayrıldı 13 Ekim 2018 https://t.co/6H2J2li6RG”
https://twitter.com/nasuhbektas/status/1452174521042096129?t=6OdtYV8xFmC8SwWqIHXCRA&s=19
3 ay
AKP toplantısında dikkat çeken sözler: Üye olmuyorlar başkanım!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de katılımıyla AKP Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı düzenlendi. Toplantıda AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci partililerden üye yapmalarını isteyince salonda bulunan bir kadının, "Olmuyorlar başkanım, olmuyorlar. 'Yalan söylüyorsunuz' diyorlar" cevabı herkesi şoke etti.

Time35tvyoutube
AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı sırasında kaydedilen bir video sosyal medyada gündem yarattı. Partililere seslendiği konuşmasında "Çevrenizde kim varsa eşiniz, dostunuz, akrabanız lütfen üye yapın" çağrısında bulunan il başkanına partili bir kadının verdiği "Başkanım olmuyorlar, olmuyorlar. Siz bize yalan söylüyorsunuz diyorlar" yanıtı sonrası salon buz kesti. Ak Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Mehmet Eyup Özkeçeci partililere seslenerek "Çevrenizde kim varsa eşiniz, dostunuz, akrabanız lütfen üye yapın" diye konuştu. BAŞKANA SİTEM: ÜYE OLMUYORLAR, BİZE YALAN SÖYLÜYORSUNUZ DİYORLAR Konuşmasını yarıda bölen bir AK Partili kadın ise "Başkanım olmuyorlar, olmuyorlar. Siz bize yalan söylüyorsunuz diyorlar" diyerek Gaziantep AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci'ye sitem etti. SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı sırasında kaydedilen video kısa sürede sosyal medyada da gündem oldu. #akparti
https://www.youtube.com/watch?v=lyDN05kavgE


AKP Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Adalet Bakanı Adulhamit Gül'ün de katılımıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya, AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci’nin açılış konuşması sırasında yaşanan diyalog damga vurdu.

“SİZ BİZE YALAN SÖYLÜYORSUNUZ” DİYORLAR


Başkan Özkeçeci’nin salonda bulunanlara, “Çevrenizde kim varsa, eşiniz, dostunuz, kızınız lütfen üye yapalım. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız üye sayısına göre zaten, bizim sayımızla dünyaya kapak olur. Benim şu kadar üyem var” diyebilmeliyiz” dedi. Bu sırada Özkeçeci'nin sözünü kesen partili bir kadın, “Başkanım üye olmuyorlar, olmuyorlar” dedi. Bunun üzerine İl Başkanı Özkeçeci, “Edeceğiz, edeceğiz” cevabı verince de aynı partili kadın, “Seçmene çalışırken, ‘Siz bize yalan söylüyorsunuz' diyorlar” şeklinde karşılık verdi. Bu kez de AKP İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, “Hayır hayır. Yalancılık Allah'ın düşmanı. Ak Partili yalan söylemez. Sabır sabır, Ben sizden il başkanı olarak sabırlı davranmanızı istiyorum” diyerek ikili diyaloğu bitirdi.

Toplantıda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı konuşmada ise, Türkiye’yi bölmek ve huzuru bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini belirterek, “Türkiye, üzerinde oyun oynanabilecek bir ülke değildir. Oyun kurucu, oyunları bozan ülkedir” dedi.

3 ay
Sedef ve Kaşık adalarının SİT statüsü değişti

Doğası ve ormanlarıyla İstanbul'un en güzel köşelerinden Sedef Adası ve Kaşık Adası'yla ilgili "kontrollü kullanım" kararı çıktı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/36/bf/95/36bf95aceb32bd500394ba742d6dd8ef.png&t=0&width=480&text=1

Eşsiz doğası ve ormanlarıyla İstanbul’un gözde yerleşim yerlerinden Sedef Adası ve Kaşık Adası’nın imar planlarını etkileyebilecek kararlar peş peşe gelmeye başladı.

30 Eylül’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Cumhurbaşkanı Kararı’yla Sedef ve Kaşık adalarının bazı kısımları “Kesin Korunacak Hassas Alan” ilan edildi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı 1 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlandı.


İKİNCİ KARADA BAKAN KURUM’UN İMZASI VAR

Bu karardan 18 gün sonra bugünkü Resmi Gazete’de aynı iki adayla ilgili bir karar daha yayımlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda her iki adayla ilgili yeni kararlar duyuruldu.

İlana göre hem Sedef Adası hem Kaşık Adası’ndaki bazı alanların “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildiği kaydedildi. Bu kararın 2 Eylül 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından imzalandığı anlaşıldı.


Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru metni şöyle: 

“Adalar İlçesi Kaşık Adası Etabı Doğal Sit Alanı aşağıdaki haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamının 02.09.2021 tarihli oluru ile “Doğal sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edilmiştir. 


“Doğal Sit-Kesin Korunacak Hassas Alan” kısmı ise 30.09.2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile tescil edilerek 1.10.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.”

 

Resmi Gazete’de Sedef Adası için de bire bir aynı metinle aynı ifadelerle ilan yayımlandı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/f2/0a/12/f20a12ac094e359e34179e6791ac2942.png&t=0&width=480&text=1
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.