Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
30 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
178 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Shining Girls (2022) | Elisabeth Moss | Apple TV+

Lauren Beukes'in The Shining Girls isimli romanından uyarlanan dizinin baş rolünde Elisabeth Moss yer alıyor. İlk sezonu 8 bölüm olacak ancak şimdilik 2. sezonu için bir sözleşme yok.


Zamanda yolculuğun da yer aldığı roman; suç, bilim kurgu, gerilim ve gizem barındırıyor. Kısacası bilim kurgu gerilim/sci-fi thriller türünde.


ımdb
Shining Girls (TV Series 2022– ) - IMDb
https://www.imdb.com/title/tt2953250/
4 yıl
silinebilir
Arıza konusu varmış, oraya yazıldı.
6 yıl
Samsung ile yaşadıklarım ve icra davası
Öncelikle herkese selamlar. Biraz uzun olacak, vakti olan okuyabilir

Yazacaklarım firmayı kötülemek amaçlı ya da şikayet amaçlı değildir. Keza hakkımı da aramıyorum, çünkü zaten hakkımı almış bulunmaktayım. Bu süreçte de zaten hiç konu açmadım. Bu sebeple forum kurallarına uymayan bir durum söz konusu değildir. Konu sadece neler yaşadığımı, tecrübelerimi başkalarıyla paylaşmak amaçlı yazılmıştır. Forum bunun için değilse başka ne için?

Malumunuz bizler bir ürün satın aldığımızda sadece ürünü değil, garanti ve müşteri hizmetleri gibi arka planda kalan hizmetleri de satın alıyoruz. Genelde ürün iyidir, kötüdür gibi olumlu ya da olumsuz şeyler paylaşılır. Ben ise sizlere bir markanın kalite anlayışının nasıl olduğunu, servis tecrübelerimi, ileride nasıl bir manzara ile karşılaşacağınızı yazacağım. Tekrar belirtiyorum bir şikayet ya da hak arama yoktur.

Akıllı telefonlarla birlikte sadece iphone ve Htc kullanmış biri olarak hiç Samsung marka bir telefon satın almamıştım, taki s6 edge+'ı görünceye kadar. İlk çıktığı günlerde mantıklı bir fiyata denk gelince 2 tane satın aldım. Cihazlar sıkıntısız elime ulaştı. İlk cihazı açtım ve kullanmaya başladım. Ancak daha ilk günden ekranda bir sıkıntı olduğunu fark ettim. Vakit kaybetmeden de ilk iş günü cihazı servise para iadesi olması için teslim ettim. Malum elimde 2. bir cihaz daha vardı. Kısa bir süre sonra beni merkezden birinin gelip cihazı inceleyeceği ve kararı onun vereceği şeklinde bilgilendirdiler. Gerçekten kısa bir süre sonrada iademin onaylandığı, cihazda sorun olduğu söylendi. Ben başka cihazda da böyle bir durumla karşılaşır mıyım diye sordum ve karşılaşmayacağım söylendi. Buna istinaden de 2. cihazı açtım. Bilin bakalım ne oldu Aynı sorun birebir bu cihazda da var. Bu sırada iade işlemleri için tekrar servise gittiğimde durumu bildirdim ancak gülüp geçildi. Bende üstelemedim çünkü halen daha ilk cihazın ücreti bana iade edilmemişti. Bana doldurtulan kağıtta 10 iş gününde yatacağı söylendiği için 2. cihazı para iadesi alınca servise vermek istedim ve beklemeye başladım. Ancak paramı onlarca kez aramama, şikayetvar'a yazmama rağmen aylar sonra uzun uğraşlarım sonucu iade ettiler. Ben ise böyle bir şeyle karşılaşacağımı düşünmemiştim. Çünkü iade kararı süresince gerçekten güzel bir hizmet almıştım. Açık söylemek gerekirse şaşırmıştım da. Bu sebeple gafil avlanmış oldum. Müşteri hizmetleri konuşmalarınıi servis içi detaylı konuşmaları vs. geçiyorum. Sonuç olarak aylar sonra iademi aldım.

Peki sonra ne oldu? 2. cihazın resmi olarak ayıplı mal statüsünde olması için 6 ay içinde servise vermem gerekiyordu. Bende 6 ay dolmadan servise cihazı ilk cihazdaki aynı arıza açıklamasıyla aynı servise para iadesi için teslim ettim. Bilin bakalım bu sefer ne oldu? Bariz olan sorun görmezden gelindi, sorun yok dendi. Kendilerinden tekrar belirttiğim şartlarda incelemelerini söyledim ve kabul ettiler. Sağ olsunlar incelediler ve ertesi gün tekrar gittim. Gene göremediklerini söylediler. Bunu üstüne bulutsuz bir güneşli havada belli olan ekran hatasını servis içinde zorda olsa teknikerlere gösterdim. Bu seferde sizin yapmadığınızı nerden bilelim gibi saçma bir savunma moduna geçtiler. Bende o zaman buraya kapalı kutu getirip birlikte açacağız ve aynı sorun varsa iki cihazı da koşulsuz iade alacaksınız dedim. Tepki gelmedi, yapacak bir şeyiz yok dendi ama benim vardı

Benim neden başta arıza kabul edilip daha sonra ise görmezden gelindiğine dair bir teorim var ancak bunları buraya yazmayacağım. Sizin bilmeniz gereken her an herşeyin değişebileceği

Bende cihazı kullanmaya devam ettim. Uygun koşullar oluşunca da cihaz için Tüketici Hakem Heyetine başvurumu yaptım. Hakem heyeti bilirkişi atadı. Kendisinin yanına gidip cihazı incelemesi için teslim ettim. Orada da bir süre sektör hakkında konuştuk. Kendisi sorunu anında görüp bilirkişi raporunu hazırlayıp, "söz konusu durum üretici kaynaklı bir durum olup, herhangi bir şekilde tüketici hatası sonucu oluşabilecek bir durum değildir ve cihaz üretici kaynaklı ayıplıdır" şeklinde bir sonuca yer verildi. Genel sonuç olarakta para iadesine karar verildi.

Bende karara istinaden 20 güne yakın Samsung'un itiraz etme süresinin geçmesi için bekledim. Ardından da cihazı servise teslim ettim. Bu sefer direk icraya verme taraftarıydım ancak tekrar almayı planladığım cihaz Note 8 olunca aradan geçen uzunca bir süre sonunda Samsung'un kalite ve hizmet anlayışının değişip değişmediğini tecrübe etmek istedim. Üstüne bir de Emaar mağazası açılınca sevinmedim değil. Böyle bir mağazanın açılması Türkiye'ye verilen değerin arttığı anlamına geliyor diye düşünmüştüm açıkçası.

Servise teslim ettikten (21/08/2017) sonra gene beklemeye başladım. Servis sorgulamasında bekleme durumunda gözüktüğü için servisi aradım. Bir sorun olmadığı Samsung'un beni arayacağı söylendi. Gene bekledim. Ancak arayan soran olmadı. Bu sefer müşteri hizmetlerini aradım (12/09/2017). Temsilci bir kayıt olmadığını, konuyu bölge sorumlusuna mail olarak ileteceğini söyledi. Aradan 1 hafta geçti kimse aramadı. Hem araya bayramın girmesi hem de Note 8 ile ciddi anlamda ilgilenmem dolayısıyla bir süre beklemiş bulundum. Ancak artık ilamlı icra takibini başlatma kararı aldım. İnanın biri arayıp iban bilgilerimi alsa gene bekleyip durumu tecrübe etmeye devam edecektim ancak artık gerek olmadığına kanaat getirdim. Önümüzdeki hafta icra işlemlerini başlatacağım kısmetse.

Benim sorunum cihazın kullanılmasını ciddi derecede etkileyen bir şey değildi. Belki teknoloji ile içli dışlı olmayan biri anlayamazdı bile. Yani bu süreçte telefonu kullanabilmiştim. Ya sorun telefonumu kullanılamayacak bir hale getirmiş olsaydı...
6 yıl
RCA kablo tavsiyesi
Merhabalar,

RCA kablomu yükseltme kararı aldım. 200 liralık bir bütçe ayırdım ve 3 tane model belirlerdim. 0.5-1 metre uzunluk yeterli gelecek. Farklı tavsiyelere de elbette açığım. Sıcak ses, kontrollü bas, hafif törpülenmiş tizler asıl amacım.

Atlas Element Integra
Chord C-Line
QED Performance Audio 40

Denemiş ya da kullanmış olan varsa bu ürünler hakkındaki yorumlarını dinlemek isterim. Dediğim gibi yeni tekliflere de açığım.
6 yıl
Tweeter'larda oluşan bozulma, çatlama?
Merhabalar,

Yaşadığım ve canımı çok sıkan bir durum var. Tüm müzik keyfimi yerle bir ediyor. Ses yüksekte olsa az da olsa tweeterlarda belli şiddetteki tiz seslerde bir bozulma oluyor. Çatlama mı desem bilemedim, bir cızırtı geliyor anlık. Bu flac'ta da, mp3'te de, dizi/film izlerken de, internette vidyo izlerkende oluyor.

Neler yaptım bir değinmek istiyorum;

Dac ile değil anakarttaki ses yongası ile amfiye analog sinyal gönderdim sonuç aynı. Dac ile daha detaylı ses aldığımdan daha çok belli oluyor.

Amfiyi değiştirdim gene aynısı oldu.

Elimde eski, iki yollu Philips hoparlör vardı. Onunla denedim onda da bozulma oluyor. Ama gene daha az belli oluyor çünkü şimdi kullandığım hoparlörler çok daha detaylı çalıyor.

Kaynaktan kaynaklıdır dedim, ipad ile denedim gene aynı. Bu arada benim kaynağım pc.

Acaba rca kabloda mı sıkıntı var dedim ve başka kabloya denedim gene aynı. Hoparlör kablosunu da eledim ayrıca.

Şimdi 3 seçenek kalıyor. Ya elektirik beslemesi ile alakalı ya çaldığım vidyo/müziklerde sıkıntı var. Ancak bu olasılık çok düşük gibi gözüküyor çünkü farklı farklı bir sürü kaliteli dosya denedim ya da benim elimdeki 2 hoparlörün tweeterlarında sorun var.

Ben ancak bu noktaya kadar gelebildim Soruna nokta atışı yapamadığım için eleye eleye gittim ama bir sonuca ulaşamadım. Bir şeyler eklemek isteyen varsa dinlemek isterim.
7 yıl
Kronometreli, işini düzgün yapan bir akıllı bileklik arıyorum
Merhabalar,

Mi band 2'yi çok istedim ama kronometre özelliği yokmuş. Kronometreli, düzgün çalışan bir akıllı bileklik arıyorum. 100 lira bütçe diyelim, önerilerinizi bekliyorum.
7 yıl
Accent motor çalışmıyor ya da çalışınca istop ediyor
Merhabalar,

Yeri burası değil ama acil olduğu için buraya açmam icap etti. Yarın servis arıza tespiti yapacak ama beyin diye tutturdular. Bende işkillendim. Tespit yapmadan aracı çektirebilirim oradan. Bu sayede arıza tespit ücreti de ödemem. 100-150 lira istiyorlar.

Soruna gelirsek;

Bugün araç beni yolda bıraktı ne yazık ki. Bir anda motor istop etti ve çalışmadı. Belki 10 kere denedim sonra aracı kenara ittim. 1 dakika sonra tekrar deneyince araba çalıştı. Çalıştı ama 30 metre olmadan yol aldığım sırada istop etti gene. Yokuş aşağı olunca bu sefer rahatça kenara çektim arabayı. Burada da denedim birkaç sefer ama çalışmadı. Neyse bir süre sonra akünün bir kutbunu çıkardım. Bu sırada buji ve buji kablolarını kontrol ettim. 4 numarada sıkıntı var gibi gözüküyordu. Hem buji hem de kablo ucu. Tekrar aküyü bağlayıp aracı çalıştırdım. İlk marşta araba çalıştı. Sonrasına biraz gaz verdim bir sıkıntı olmadı ama 1 dakika dolmadan aracın devri 3000 den 2000 e bir anda düşüp tekrar yükseldi sonrada istop etti. Anlık ateşleme olmadı gibi geliyor bana. Ya benzin gitmedi ya da bujiler ateşlemedi.

Baktım olacak gibi değil çekici çağırıp yetkili servise aracı çektirdim. Orada da aracı indirdikten sonra araba çalıştı. Kendim istop ettim sonrasında aracı aşağı almak için denediler gene çalıştı ve çalışır vaziyette aşağı indi araba. Aşağıda buji ve buji kablolarını değiştirdik. İlk denemede gene çalıştı araba. Ancak 10 saniye geçmeden istop etti. Tekrar denedim 2. ya da 3. seferde gene çalıştı ama gene istop etti. Sonra bir daha çalışmadı. Servis şefi geldi o denedi araba çalıştı. 2 kere denedi ve çalıştı ama 3. denemede araba çalışmadı bir daha. Sonra 5-6 kere denedik gene çalışmadı. Bende arıza tespiti için aracı bıraktım orada, sabah bakacaklar. Ama beyin arızası muhtemelen diye tutturdular.

Şöyle bir durumda aracın motorunu yıkamıştık 2-3 ay önce. Ondan mı oldu acaba diye düşünüyorum. Hani yıkandı dediğim için mi beyin diye tutturdular bilemiyorum ama olabilecek bir sürü daha arıza var gibi geliyor bana. Böyle olunca bende ister istemez acaba mı diye düşünmeye başladım. Bu son yıkamadan yaklaşık 4 sene önce gene yıkatmıştım motoru bir sorun olmamıştı.

Araç benzinli otomatik 2001 accent. Durum böyle. Bir bilgisi, tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim.
7 yıl
Arçelik çamaşır makinesi arızası
Merhabalar,

Makine bazen suyu ısıtıyor, bazen de ısıtmıyor. Son 3 seferdir hiç ısıtmadı. Sorunun başından beri hiç ısıtma yapmasa rezistans arızalı diyeceğim ama arada bir çalışınca aklıma termostat veya beyin arızası geliyor. Bir fikri olan var mı acaba?
7 yıl
6700k için anakart tavsiyesi
Merhabalar,

600-1000 lira civarlarında vereceğim parayı sonuna kadar hak edecek bir anakart arıyorum. Aklımda birkaç model var ama karar verebilmiş değilim. Msi markasına karşı biraz soğuğum. Gigabyte ya da Asus öncelikli tercihimdir. İlla 1000 liralık bir anakart olmak zorunda da değil. Bana çok bir şey katmayacaksa 700'de olur 800'de.

Aklımdaki anakartlar ise; ASUS Maximus viii Ranger ya da Hero, ASUS sabertooth z170 mark 1, Gigabyte z170x gaming 5 ya da 7 şeklinde.
7 yıl
Anakarta 4 pin atx 12V bağlanınca çalışmıyor
Merhabalar,

Yakın zamanda bilgisayar kendini çok sık kapatmaya başladı. Yeri geldi açıldıktan 3-4 dakka sonra yeri geldi 2-3 saat sonra. Kısacası bir rutin haline geldi bu durum 1 haftadır. En sonunda dün komple gitti Büyük ihtimalle anakart üzerinde bir kısa devre durumu söz konusu. En son kapanırken hafiften bir yanık kokusu ve sanırım güç kaynağından geldi. Ama güç kaynağının içini kontrol ettm yanan ya da şişen bir eleman yok, ayrıca çalışıyor.

Güç kaynağını başka bir anakarta (tam olarak çalışmadığını hatırlıyorum) 24+4 şeklinde bağladığımda bir sorun yok. Ekran kartına da, işlemciye de işlemci fanına da güç gidiyor. Ancak ekranda görüntü yok. İşlemciye güç gittiğini ısındığı için söylüyorum. Ekranda görüntü olmama sebebi büyük ihtimal eski anakarta olan bir sorun ya da eski anakarttaki ddr2 ramden kaynaklı bir sorun gibi.

Gelelim sonuca. Benim anakarta ise 24 pin bağlanınca bir sıkıntı yok. Ekran kartı ayrıca beslendiği için o da çalışıyor ve anakartla iletişim kuruyor. Ancak sıra 4 pine gelince hiçbir parça çalışmıyor. Sadece fanlarda minik bir titreme. Bir an elektrik geliyor ve sanırım kısa devreden sebep korumaya geçiyor ya da birşeyler yandı. Anakarta hiç bir eleman olmadan sadece fan bağlı olarak çalıştırdığımda da aynı şey oluyor. Ne zaman 4 pin işin içine girse fan çalışmıyor.

Durum bu arkadaşlar. Bir bilgisi olan ya da benzer şeyleri yasamış olan varsa bir bilgi alayım dedim. Duruma göre kendime bir yol çizeceğim ama durum ne bilemiyorum elimdeki imkanlarla ancak buraya kadar gelebildim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle