Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
22 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Twitter iki gündür sorunlu

Dün sabahtan beri anasayfada twitler yüklenmiyor. Trend topikleri görebiliyorum. Arama ve bildirimler de çalışıyor. Benim hesapla ilgili bir durum mu acaba?


Ve düzeldi.

8 ay
160 bin liraya 2011 model Peugeot 508

Dünyada çip krizi yokmuş gibi davranırsak, sizce bu araç alınır mı? Bazen kronik sorunları oluyor ya araçların. Öyle durumları var mıdır? Bana biraz ucuz geldi ama tramer kaydı da oldukça düşük.


https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ihsanin-garajindan-hatasiz-100.000km-tam-otomatik-nav-allure-508-919102706/detay/

8 ay
Beetle modelleri arasındaki farklılıklar...

Beetle dedim ama genel olarak bir otomobilin yıllar içinde yenilenen modellerinde ne gibi değişimler olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Otomobil üreticileri bu tip bilgileri paylaşmıyor herhalde.

8 ay
Javascript reklamları...

Siteye ilk girdiğimde hangi linke tıklasam javascript aracılığıyla bir reklam sayfası açılıyor. Normalde bir kere açıldıktan sonra ikinci tıklamada reklamın açılmaması gerekmez mi? Az önce dört kez tıkladım, hepsinde reklam sayfası açıldı. Siteyi yeniden yüklediğimde ancak düzeldi.


Browser: Firefox 79

OS: Ubuntu 20.04 LTS

8 ay
Aylık 3 TL'ye 1000 SMS?

Hattıma ek sms paketi yüklemek için online işlemlere girdim. Orada bir şey göremedim. Bu sefer google'dan arattım. Gelen ilk sayfa:


https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/her-yone-1000-sms-paketi.aspx


Ayda 3 TL'ye 1000 SMS diyor. Bu kampanya geçerli mi acaba?


Bir de şöyle bir şey var:


https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/paketler/standart-her-yone-500-sms.aspx


Burada da 500 SMS 9,18 TL/ay diyor. İlki geçerliyse bunu kim alacak?

8 ay
SSD alacağım, nereden alayım?

Burada alışveriş sitesi ismi veremiyoruz galiba ama bir deneyeyim. Hepsiburada üzerinden sipariş verecek olursak bir sürü satıcı çıkıyor. Bu firmalar ürünleri sanırım spot olarak getiriyor. Garantiye gitmesi gerektiğinde hepsiburada bunların sorumluluğunu alıyor mu mesela? Bu firmaların çoğu bugün var, yarın yok. Nasıl oluyor acaba bu işler? Bilgisi olan var mı? Yoksa en mantıklısı hepsiburada'nın satıcı olduğu ürünlerden sipariş vermek midir? Ya da Mediamarkt, Vatan Bilgisayar gibi şirketlerin online mağazalarını mı tercih edersiniz mesela? Bir de itopya firmasının ismini duyuyorum. Burası da güvenilir herhalde?

2 yıl
3000 TL altı fiyat/perfomans ve ekran kalitesi olarak en iyi laptop?
4 yıl
Attainable Net Data Rate: 0.972 Mbps 17.820 Mbps
Arkadaşlar, modem arayüzünde gördüğüm bu değerler benim ulaşabileceğim maksimum hız değerleri midir? Yani 35 mbps bir tarifeye geçsem yine en fazla 17 mbps hıza mı ulaşabilirim? Yoksa tarifeye bağlı mı bu değerler? Şu an kullandığım tarife 16 mbps ADSL. ISP millenicom.
4 yıl
ADSL hatta PTM modu kullanılabilir mi?
Şu an ADSL hat üzerinde VDSL modem kullanıyorum. Modem, varsayılan ayarlarda ATM modu kullanıyor. PTM modunu aktifleştirirsem bağlantı hızım artar mı?
4 yıl
Taksicilik
Geçen gün bir taksiye bindim. Taksici ile mesleği hakkında konuştuk. Bir ara ben de düşündüm bu işi ama plakalar çok pahalı dedim. O da bana aylık 2.500 tl’ye taksi plakası kiralanabildiğini söyledi. Aracınızın da olması lazımmış. Yakıt parası da ayda 1200 lira tutar dedi. Arabanın da aylık 500 lira masrafı olurmuş. Senin cebine 3000 lira kalır dedi. Bu dediğim yer Konya tren garı taksi durağı. Bu konularda bilgisi olan var mı? Her ehliyeti olan taksici olamıyor sanırım. Src belgesi mi gerekiyordu? Sizce mantıklı mı (işsiz birisi için)?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.