Herkese merhabalar. Hepsiburada üzerinden aldığım bir üründe başıma gelenleri yazayım siz de aynı hataya düşmeyin.

18 Nisan'da hepsiburada üzerinden integra bilgisayar'dan aşağıdaki ürünü satın aldım.
https://www.hepsiburada.com/corsair-force-mp300-960gb-1600mb-1080mb-s-m-2-ssd-cssd-f960gbmp300-p-HBV00000LZWF2?magaza=%C4%B0ntegra%20Bilgisayar

Virüs döneminde evden çalıştığımız için ürün bizim ofise 21 nisanda teslim ediliyor. Bizim eleman diğer kargolarla beraber kenara koyuyor. Teslim eden kargo yurtiçi. Çok uzun zamandır bize kargo getirir elemanları da tanırız.

Neyse ben 3-4 gün sonra ofise uğrayıp kargoları açtım. Bu kargoyuda açtım patpata sıkıca sarılmış fatura da kargo poşeti içindeydi. Virüs vs'den dolayı patpatı açtım ssd kutusuna baktım ama kutunun içini açıp kontrol etmedim. Yeni bir laptop beklediğimiz için kutuyu çantaya attım.

Haftasonları sokağa çıkma vs yüzde doksan evden çalışıyoruz. Yeni laptop bir türlü gelmedi. Bende 11 Mayıs Pazar günü çantaya bakarken lan dedim diski unuttuk, en iyisi şunu açayım bir deneyeyim mevcut laptopla dedim.

Kutuyu açtım ve içinde ssd olmadığını gördüm. Tabii pazar her yer kapalı. Zaten üzerinden 20-25 gün geçmiş.

Ertesi gün satıcı firma İntegra'ya ulaşmaya çalıştım ama telefona cevap veren yok. Firmanın web sayfası açılmıyor hala da açılmıyor gerçi.

Bunun üzerine hepsiburadayı aradım dedim durum bu. Tutanak vs yok ama bu resmen nitelikli dolandırıcılık. Tamam dediler kayıt açtılar ve beklemeye başladık. Bu sırada firmaya mail ile ulaşmayı başardım.

Firma ilgileneceğini söyleyerek kargoyla ilgili birkaç şey sorup 11 Mayısdan bugüne kadar bana net bir cevap vermedi. Bugünde bana mail atmışlar ve tutanak yok yapabileceğimiz birşey yok diyerek konuyu kapatmışlar. Hepsiburadada aynı şekilde tutanak yok bişey yapamayız demiş. konuyu çok daha öncesinde açacaktım yoksa.

Ürünü kargocunun açıp içinden ssd'yi alıp tekrar kusursuz kapatması zor.
Bu ssd firmadan boş gönderildi. Belki de iade gelen bir üründü dikkat etmediler boş gelmişdi. Yada ithalatçi Penta boş gönderdi. Son ve en düşük ihtimal de Corsair'den boş geldi.

Size tavsiyem aynı hatayı yapmayın kargocu yanında kutuyu da açıp kontrol edin. 20 seneye yakın netten alışveriş yaparım ilk defa başıma böyle birşey geldi. Virüs tantanası vs derken kazığı yedik maalesef:)