Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Çavuş
02 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
14 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
Sony XB70AP mi SENNHEİSER CX 3.00 mı?
Arkadaşlar bu iki kulaklık arasında kaldım. Genelde metal, semfonik metal, rock ağırlıklı müzik dinliyorum. Sony AWZ A15 müzikçalarımla dinleyeceğim. Hangisi uygun olur? Ya da 150-250 TL civarı başka kulaklık tavsiye eder misiniz?

Sony XB70AP, Bimeks'in sitesinde internete özel 130 tl diyor. Amazon fiyatına baktım 100 dolar diyor. Bu kadar fak olması normal mi?
Link:https://www.bimeks.com.tr/urun/sony-mdrxb70apb-extra-bass-mikrofonlu-kulakici-kulaklik-siyah-149845/yorum

SENNHEİSER CX 3.00 D&R'da 172 TL.
Link:http://www.dr.com.tr/Elektronik/Sennheiser-CX-300-Kulakici-Kulaklik-Black/Ev-Elektronigi/Kulakliklar/Kulakici-Kulakliklar/urunno=0000000624746
T
10 yıl
Logitech Kablosuz Fare Alıcısısı
Arkadaşlar bende Logitech MX1100 fare var. Kablosuz alıcısı bozuldu. Pahalı bir fare, aylardır kullanamıyorum. İnternetten de bayağı araştırdım ama pek bir çözüm bulamadım. Logitech'in 22 TL'ye nano alıcılı faresini gördüm. Acaba bu alıcı benim fareme uyar mı? Uymuyorsa bile Logitech'in sitesinde "Logitech Connet" diye bir program var. Bu programla fareme uydurabilir miyim nano alıcıyı? Uyacaksa alıcam bu fareyi.
Yardımlarınızı bekliyorum.
T
11 yıl
Adobe Premiere'de Hazır Ayarlar
Arkadaşlar 60D kullanıyorum. Çektiğim videoları işlemek için özellikle Adobe Premiere CS5'i kullanıyorum. Youtube'de ya da başka yerlerde Premiere ile ilgili videoları izlerken hepsinde başlangıçta DSLR'ler için hazır ayarlar (available presents) olduğunu gördüm. Ama bendekinde yok. Hatta Premiere CS5.5'i (son sürümü) indirdim, kurdum; onda da yok. Anlamadım gitti. Google'de araştırdım fakat bir şey bulamadım. Kafayı yemek üzereyim. Bu konularla ilgili yeterli bilgim olmasına rağmen sorunu bulamadım.
Aşağıya bende görünen hazır ayarların fotoğrafını koydum.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/13/613.jpg
T
12 yıl
Yardım: Ekran görüntüsü renkleniyor
Bilgisayarım: Acer 7720G, Core Duo T7300 2.0 GHz, GeForce 8400M GS, 4 GB DDR2 RAM, 17 Inch Ekran, 750 GB Harddisk.

Son 2 aydır ekran renklenmeye başladı. Aşağıya resmini koydum. Gökkuşağı gibi rengarenk oluyor ekran. Bazen saatlerce, bazen 3-5 dakika bu durum oluyor. Ekran kartından olduğunu sanmıyorum. Çünkü VGA çıkışından başka ekrana bağlayınca görüntü düzgün. Demek ki sorun ya ekrandan ya da ekran giden kablolardan. Sorunun nedenini bulursam kendim halledicem (yapabileceğim bişeyse).


http://i40.tinypic.com/2zylawy.jpg
T
12 yıl
Windws 7'de Görev Çubuğuna Klasör Kısayolu Ekleme
Arkadaşlar, başlıkta da görüldüğü gibi görev çubuğuna bilgisayar kısayolunu eklemenin ya da sabitlemenin bir türlü yolunu bulamadım. Klasik hızlı başlata döndürünce oluyor ama ben Windows 7'nin görev çubuğu düzenini kullanmak istiyorum. Masaüstündeki "Bilgisayar" simgesini görev çubuğuna sürüklediğimde kitaplığın içine ekliyor. Bu yolla kitaplığa sağ tıklayıp oradan bilgisayar simgesine tıklamam gerekiyor. Sadece bilgisayar simgesi için değil, bütün klasörler için aynı şeyi yapıyor.
Var mı bunun bir yolu?
T
12 yıl
Sennheiser CX200 Street II ile Ie 4 Black kulaklık
Kulaklık alıcam arkadaşlar. Araştırmalarım sonucunda Sennheiser CX200 Street II almaya yakınım fakat almışken daha iyisini de alabilirim.
Özellikle CX200 Street II ile Ie 4 Black kulaklık arasında öyle çok fark var mıdır ses kalitesi açısından? Bir arkadaş puanlama yapıyordu, acaba ikisini kıyaslar mısınız? Arada 2.5 katı fiyat farkı var. Ama ses kalitesi açısından o kadar fark var mı?
Genelde metal dinliyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Başka model de olabilir.
T
12 yıl
HD kameranın HDMI çıkışından Firewire bağlantı mümkün mü?
Arkadaşlar, Sony HC3E HD kameram var.
Firewire kablosunu masaüstü bilgisayarımdaki firewire girişine nasıl olduysa ters takmışım. Kameraya takınca bir tepki vermedi biligisayar haliyle. Kabloyu çukartıp düzgün taktım fakat artık bilgisayar kamerayı görmüyor. Dizüstü bilgisayarımdan da aynı şekilde tepki alamadım. Sanırım kameranın firewire özelliği, ters takmadan dolayı zarar gördü.
Acaba bunun tamiri mümkün mü? Benim yapabileceğim birşey var mı?
Ya da kameranın HDMI çıkışından bi şekilde bilgisayara görüntü atabilir miyim. Örneğin HDMI to Firewire uçları olan bir kablo ya da soket var mı? Bu yolla bilgisayara görüntü atabilir miyim?
Zor durumdayım, yardımlarınızı bekliyorum.
T
13 yıl
Windows 7 Movie Maker HD Sorunu
Arkadaşlar ben de artık Vista'dan Windows 7'ye geçiş taptım, hem de 64 bite. Şu ana kadar çok memnunum fakat movie maker artık işletim sistemiyle gelmiyor. Ben de Vista'daki movie maker'ı sıkça kullanan biriyim, HD kameramdan dolayı. Fakat internetin altını üstüne getirdim, microsoft da dahil olmak üzere her yere baktım ama movie maker'ın bu sürümünü (HD için) bulamadım. XP'de kullanılan çok ama Vista'daki movie maker yok.
Artık tahminim movie maker HD, Windows 7'nin alfa sürümünden sonra indirilebilecek hale gelecek.
Bir çözüm...
T
13 yıl
Vista - Küçük Resim Önizleme Sorunu
Arkadaşlar bir sorun son zamanlarda beni deli etmeye başladı. İşletim sistemim Vista.

Sorun şu: Bazen "Windows gezgini çalışmayı durdurdu" mesajı alyorum. Bu mesajı aldıktan sonra masaüstü boş görünüp geri geliyor. Bu sorun çoğu kişide yaşanan bu sorun ama asıl bundan sonra benim sorunum başlıyor. Bütün klasörlerin izleme özellikle küçük resim önizleme ayarları resetleniyor. Her şey başa dönüyor. Bu, çoğu kişi için belki önemli bir sorun değil ama benim gibi 10 binlerce fotoğrafı olan, binlerce hd videosu olan birisi için büyük sorun. Mesela içinde 1000 tane raw formatta olan fotoğraflarımın bulunduğu bir klasörüm var. Bu resetlenme olayından sonra bu fotoğrafları küçük resim olarak görmem için yarım saatten fazla beklemem gerekiyor (fotoğrafı bulabilmem için küçük resim önizlemesi şart). HD videolarda da bu süre bayağı uzun. Yüzlerce klasörüm olduğunu düşünürseniz vaktimin çoğu bunla geçiyor. XP'de thumbs dosyası vardı. Vista'da bu süreç nasıl işliyor tam bilmiyorum.

Bu derdime çare bulursanız çok sevinirim.
T
14 yıl
"HDV MİNİ DV" VS. "DV MİNİ DV" KASET
Yakınlarda Sony HC3 High Defination kamera aldım. Aslında Canon HV20 istiyordum fakat 1.400'e peşin fiyatına 12 taksite görünce dayanamadım aldım. Ama görüntü kalitesi indirdiğim onlarca HV20 örneği kadar beni tatmin etmedi. Sonra İnternetten baktım ki HD kameralar için mini dv kaset ayrıymış. Tanesi 30 YTL'ye iki tane "Sony DVM63 HDV/DV" mini dv kaset aldım. Fakat normal mini dv kasetten bir farkını görmedim. Görüntüleri firewire yoluyla HDVSplit programıyla ".m2t" olarak atıyorum.
Sonuç olarak HDV/DV Mini DV (30 YTL) kasetle Normal Mini DV (6 YTL) arasında ne fark var? O kadar parayı boşuna mı verdik?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.