Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
I

Er
27 Haziran 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
734 (Bu ay: 158)
Gönderiler Hakkında
I
6 gün
3D sonuç ekranı
I
geçen hafta
doğum günümü kimse kutlamadı.

18'ime girdim. daha önce en azından birkaç kişi kutlardı bu sefer gerçekten çok kırıldım. umursamıyormuş gibi davranıyorum ama o kadar üzücü ki bu durum. şu sınav için her şeyden feragat ettim, çok yoruldum ama insanlar yanımdayken her saniye gülümsüyorum. bazen gülemeyecek hâlde olduğumda mutsuz olduğuma inanmıyorlar bile ne kadar yalancı bir surete büründüğümü bilmiyorum. normalde telefonumu uçak modunda tutardım, bugün tüm gün açık tutmuştum belki birisi arar diye. aylardır onlarca şey üst üste bindi ama gözümden tek damla yaş akmıyor, keşke ağlayabilseydim o zaman biraz rahatlayacağımı düşünmek bile beni mutlu ediyor.

I
2 hafta
Eyüp Hoca başlıkları komik değil.

Eyüp Hoca youtubeda kaliteli bir şekilde ders anlatmak için en çok emek gösterenlerin başında gelir. 1100 e yakın videosu var, bunun hazırlaması, çekmesi, çektiği videoyu beğenmeyip bir kez daha çekmesi dersek tüm bunlar binlerce saati geçiyor. en kaliteli işleri de Eyüp Hoca yapmaya çalışıyor. Bazen tecrübesine dayanarak söyledikleri insanları tersliyor imajı yaratsa da öyle birisi olmadığını birkaç videosunu izleyen birisi zaten anlar. Gerçekten iyi kalpli bir insan, o da çok yoruluyor bizim gibi. Bir insanın üstüne bu kadar gidilmez özellikle de bu kadar emek gösterip değerli işler yapan birinin üstüne. Daha fazla abartmayıp saygınızı gösterip susun.

I
2 hafta
AYT'de 75 ve üstü için

ben çalışılınca olacağını zannediyordum ama ayrı bir calisma stili gerekiyor galiba. (70-74 arasında takıldım.) 345, 3D gibi denemelerde 75+ görebilmek için nasıl bir strateji izlemeliyiz? eğer mezunlar varsa sizler ne yapmıştınız, cevaplar mısınız?

I
3 hafta
bu sınavın çalışmakla alâkası yok.

tamamen psikolojinizi ne kadar koruyabileceğinize bağlı. sınava girmeden herkes belli bir seviyede oluyor çoğu kişinin netleri iyi durumda oluyor ama sınav zamanı yaklaştıkça insanlarda bir bıkma durumu meydana geliyor. bunu aşmak için deneme netlerini takmamak sürece odaklanmak gerekiyor ama bu çok zor. herkesin farklı dertleri var bunlar da süreci etkiliyor. maalesef ben bu sınav sürecini iyi yönetemediğimi düşünüyorum. her şey üst üste bindi. kafam o kadar dolu ki bazı şeyleri düşünmekten ders bile çalışamıyorum. böyle olsun istemezdim ama böyle giderse ilkbinegirecekadam aranızdan ayrılabilir :')

I
4 hafta
anlamadığım iki biyoloji sorusu.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/a3/b0/6c/a3b06c50f31b0cb211dc6a67cb6ba1bf.jpeg&t=0&width=480&text=1

burada bir canlı ekolojik nişini nasıl değiştiremez onu anlamadım. gece avlanırken gündüz avlanması göç etmesi de ekolojik nişe girmez mi?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/db/01/90/db019049f8cd5d9163540b874420bba3.jpeg&t=0&width=480&text=1

tamam D şıkkı kesin yanlış ama osteosit demesi gerekmez miydi E şıkkında? osteosit kemik dokunun birimi diye biliyorum

I
geçen ay
mükemmel bir kanal keşfettim.

İlk Yüz Özel Ders, https://www.youtube.com/channel/UC9oQGcCtj9oXuQ8ETJZlngQ


bugün birkaç video izledim ve gerçekten de konu anlatımlarına bayıldım. derste saçma konuşmalar yok, ciddi bir şekilde her şeyin üstünden geçiliyor. bu da dersi sıkıcı yapmıyor tüm videolarin nasıl bittiğini anlamadım bile. ayrıca konuda ilerledikçe başa dönüp video içinde konunun tekrar vurgulanması da hoşuma gitti. çok güzel bakış açıları katacağını düşünüyorum. (reklam diyen çıkmaz umarım aylardır buradayım...)

I
geçen ay
son zamanlarda odaklanma problemi yaşıyorum

gerçekten tyt denemelerinde sinirimi bozuyor bu durum. denemeye başlıyorum Türkçe olmuyor sosyal geçiyorum matematik geçiyorum 20-30 dakikada anca 10 soru işaretlemiş oluyorum. son zamanlarda netlerim 15-20 net civarında düştü. takmayayım diyorum ama elimde değil çok garip. siz ne yapardınız ne yaptınız?

I
2 ay
kitap alamamak

böyle bir başlık açacağım aklıma hiç gelmezdi. sizden bir şey istemek için de yazmayacağım bunları artık içimde tutamıyorum. babam günlük işlere gidiyor geçiniyoruz evet ama olmuyor. ben iki günlük çalışmasını 2-3 kitaba verirken vicdan azabından zaten bitiyorum. anneme söylediğim zaman al al diyor ama ayları nasıl geçireceğiz? ben normalde hiçbir şeyi takmayan bir insandım, sadece son günlerde bu duruma düştüm. artık aileme benden başka yük olan yokmuş gibi hissediyorum.

I
2 ay
konuları bitirdikçe çalışmanın verimsizleşmesi.

evet bu benim için gerçekten de böyle. son 4 gündür sıfır verim ile çalışıyormuş gibi hissediyorum. ne yapacağımı hiç bilemiyorum. bir dershanenin etüt kısmına yazıldım orada da deneyeceğim artık olmazsa sonu nasıl gelecek tahmin bile edemiyorum. önerilerinizi bekliyorum

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.