Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Er
04 Mayıs 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
169 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Fazla kafeinin etkileri
Kendimde gözlediğim en önemli etkisi, umursamaz ve hissiz bir ruh haline bürünmek oldu. Ayrıca yorgun hissetmenize rağmen uyuyamıyorsunuz, bu da oldukça can sıkan bir durum.

Kafein adenozin reseptörlerine bağlanarak uyumanıza yardımcı olan bu reseptörleri bloke ediyor, yani uyumanız gerektiğini hissetmiyorsunuz gibi bir şey. Uyuduğunuz zaman da uyku kalitenizi azaltıyor, çünkü kafeinin sisteminizdeki yarı ömrü 6 saat yani akşam 8'de 150 mg kafeine sahip bir bardak kahve içerseniz ve 12'de uyursanız kafein sabaha kadar sisteminizde kalmaya devam ediyor.

Uyanmak da kolay olmuyor, çünkü uykunuzu tam alamıyorsunuz ve beyin daha fazla uyumak istiyor. Ayrıca kafein dopamin sinyalini arttırıyor. Uyandığınızda tüm bu alarm hissini tekrar yaşamak istiyorsunuz çünkü kendinizi uyuşuk hissediyorsunuz, "kahve içmeden kendime gelemiyorum" kafası da bundan kaynaklanıyor.

Her şey dozunda güzel diyelim, kahvemizi yudumlamaya devam edelim.

6 ay
Kapitalizm hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yaşadığımız dünya düzeni olan kapitalizm hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Sizce bu sistem çöker mi? Çökmesini ister miydiniz? İnsanlık için doğru olan mı yoksa insanlığın başına gelmiş en kötü şey mi kapitalizm?
6 ay
Napıyonuz bakiim
Evet ne yapıyorsunuz, nasıl hissediyorsunuz, ne gibi bir kafadasınız? Let's chat!!!
6 ay
Deleted
Deleted
6 ay
Dopamin reseptörlerim gitti!!
Sanırım kendimi iyi hissettiğim, kahvenin oyunların dibine vurduğum bir haftadan sonra dopamin reseptörlerim "hadi bize eyvallah" diyip gitti.

Şimdi ise halil sezai gibi hissediyorum, elime klavye alıp salona geçeceğim birazdan.

Neredesiniz ulan siz!? İyi günde kötü günde demedik mi!!
6 ay
Geçecek
Kötü veya depresif hissediyorsanız, kendinize iyi hissetmeniz için biraz zaman verin. Şu an bir iniştesiniz fakat çıkışınız olacak. Emin olabilirsiniz.

İyi geceler.
6 ay
Forumu açıklayan Dunning Kruger Etkisi
Bir konu hakkında konuşma özgüveninin konu hakkında uzmanlığın hiç olmadığı zaman en yüksek seviyede, biraz olduğu zaman en alt seviyede, konu hakkında uzman olunduğu zaman daha yüksek fakat yine de uzmanlığın hiç olmadığı zamandan daha düşük seviyede olması durumu.

Çok şeyi açıklar nitelikte.
6 ay
Bazı günler olmuyor

Bazı günler üstümde ayrı bir depresiflik, dürtüsellik, her şeyi salma isteği oluyor.


Bugün o günlerden biri..


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/7d/27/db/7d27db524656b9e3726cb84b7efad729.jpeg&t=0&width=480&text=1
6 ay
En kötüsü : Aptal olduğunun asla farkında olmayan aptallar
Bu tipler sürekli konuşur ama ne konuştuklarını anlayamazsınız, böyle bir şeyi savunmak isterler ama o şeyi savunurken dedikleri şeyin hiçbir nedenselliği yoktur olayla, arkasında hiçbir gerçek bulunmaz kafayı takıp "bu böyledir bak taam mı?" derler.

Güç gösterilerinden zevk alır böyleleri, gelişime açık bir zeka olmadığı için fiziksel gücün onlarda önemli bir yeri vardır. Konuşmaya çalıştığında tüm toksikliklerini üzerinize boşaltırlar, içten içe ezik ve aşağılık kompleksine sahip insanlardır ve bu onlar da gereksiz sinire, alınganlığa, toksik bakış açılarına sebebiyet verir.

En kötüsü de bu kadar düşük seviyede olmalarına rağmen bunun farkında olmamaları yetmezmiş gibi kendilerine kendilerince ve çevrelerince bir balon benlik oluşturup "ben de zekiyim, ben de düşünüyorum" demeleridir.

Rastladıysanız, koşarak uzaklaşınız.
6 ay
Bir kahve daha?
Hayatımın sorusu.

"Bir kahve daha?"
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.