Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
24 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
59 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
Jameson viskiler bilyesiz mi oluyor ?
Migrostan 35'lik Jameson aldım ama diğer içkiler gibi bilye yok şişede, buis'te kayıtlı gözüküyor. Bunların hepsi mi böyle yoksa sahte falan mı? bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
geçen ay
Gözümde bir şeyler var
1 aydır bazen sağ bazen sol gözümde hemen hemen hep aynı yerlerde bu beyaz şeyler çıkıyor ve çıktıkları zaman göz kırparken gözüm acıyor. Elimle biraz oynadım şekilleri değişti daha sonra göz kırptığımda tekrar boncuk gibi oldular. Doktora gitmekle gitmemek arasında kararsızım, haftada 2-3 kere bu şeyler çıkıyor bunlar tam olarak nedir ?
2 ay
20'lik Jack Daniel's var mı ?
Büyük marketlerde 35'liğin altına hiç rastlamadım ama tekelde küçük bir şişe buldum galiba 20'likti, fiyatı 160TL. İnternette araştırdım 20'lik ile ilgili bir şey bulamadım normalde üretiliyor mu yoksa sahte midir ?
2 ay
Alkolü bırakamıyorum
Alkol ile ortaokul son sınıfta tanıştım lisenin ilk iki senesi hayatsız gibi içiyordum ta ki hastanelik olup çevreme rezil olana kadar. Birkaç kötü olay yaşadım ve bunun artık bana zarar verdiğini anlayıp kendime bir söz verip alkolü tamamen bıraktım, 2 yıldır da ağzıma sürmüyorum. Ama son zamanlarda sürekli aklıma gidip birkaç yudum içmek geliyor, rüyalarıma bile girmeye başladı ve artık kendi içimde savaş vermeye başladım. Bir yanım eskisi kadar olmamak şartıyla ufak ufak iç diyor, diğer yanım da 2 yıldır tuttuğum sözüme sadık kal diyor, kendimle çatışıyorum sürekli. Eğer tekrar içmeye başlarsam sözümü tutamamamın verdiği büyük bir pişmanlık olacak, eğer kendimi tutmaya devam edersem de kafamın içinde sürekli bunun çatışması olacak. Ne yapmalıyım ?
3 ay
Kafam çok dağınık
Normalde modu yüksek biriyim ama ne olduysa 1 haftadır gittikçe ağırlaşan bir sıkıntı hissediyorum içimde. Her şeyden çok çabuk sıkılmaya başladım, yapmayı sevdiğim şeyler bile ilgimi çekmemeye başladı, hiçbir şey yapasım gelmiyor. Sanki içimde bir yük varmış gibi hissediyorum, her şeyi kafaya takmaya başladım, insanlarla iletişim içine girmek bile rahatsız etmeye başladı. Bu durumun içinden nasıl çıkabilirim ?
3 ay
KDE Neon'a Apple Music nasıl yükleyebilirim ?
Soru başlıkta. Her seferinde MP3 olarak yükleyip müzik klasörüne atmaya üşeniyorum, Apple Music üyeliğim var ve internetten bulduğum bir Apple Music uygulamasını yükledim fakat telefonda dinleyebildiğim müzikler uygulamada ülke hatası verdiği için kullanamıyorum. Çalışan bir Apple Music uygulaması lazım.
3 ay
Kendi çektiğim fotoğraflarda çok kötü çıkıyorum
Fotoğraflarda farklı çıkıyorum, aynadaki ben ile galerideki ben arasında dağlar kadar fark var niye böyle oluyor ?
3 ay
Sağlam film tavsiyeleri
Gerek oyuncu kadrosu gerekse hikayenin kalitesi, gerçekçiliği ve izleyene hayata dair bir şeyler katan film önerileri istiyorum.
Şu filmleri çok sevmiştim, bunlar gibi filmler arıyorum:
Esaretin Bedeli.
Umudunu kaybetme.
Er Ryan'ı Kurtarmak.
İçerdeki Adam.
Soysuzlar Çetesi.
Green Street Hooligans.
İnception.
Fury.
3 ay
Technopat forum saçmalığı
Umarım o forumdan birileri ya da direkt moderasyondan birileri buraları okuyordur. Yaklaşık 2 ay kadar bu rezalet forumda takıldım ve sonunda banlandım. Saçma sapan kuralları ve egoist bir yönetimi var, özellikle Recep Baltaş dedikleri adam. Bu 2 ayda 22 tane ceza yedim. Ulan neymiş efendim noktalama işaretlerini boşluk bırakmadan koyacakmışım, soru işaretini bir boşluk bırakıp koyduğum için ban yedim. Cümle sonuna "." koymadığım için ban yedim, -de, -ki, eklerini birleşik/ayrı yazdığım için ban yedim. Ne ulan burası TDK forumu mu yoksa teknoloji forumu mu ? Daha sitenin ismi Türkçe değilken ne bu Türkçe takıntısı ? Hadi bunları geçtim, forumda dini inancı olanlara ayrımcılık yapılıyor, bizi yobaz, cahil yerine koyuyorlar ama nerede dine sallayan, lgbtyi destekleyen varsa modern oluyor. Bugün bir konuda Recep Baltaş'ı raporladığım için ve hiçbir şekilde hakaret etmememe rağmen 1 yıllık ban yedim, kendisi dini görüşünü dile getirenlere Arabistan'a gidin, Afganistan'a gidin diye saçma sapan konuşuyor, açıkçası ilk defa bir platformdan banlandığım için mutlu oldum, bunları rapor sisteminde de belirttim ama galiba kendisine yediremedi bir ceza daha aldım :) boş forumun boş moderasyonu.
5 ay
(Çözüldü) Dual boot ubuntu'yu sildim windows'a giremiyorum
Disk yöneticisinden ubuntu'nun olduğu kısmı sildim, sonrasında kubuntu yükleyip tekrar dual boot yapacağım için GRUB'u kaldırmadım ve bilgisayarı denemek için yeniden başlattığımda bu ekran geldi, windows'a giremiyorum ne yapacağım ?

Sorunu çözdüm arkadaşlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.