Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
29 Temmuz 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
709 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
üniversitede derslerin boş ve verimsiz olması

En sonunda fark ettiğim gerçek. Spesifik örnek vermek amacıyla matematikten örnek vereyim. Dönem başladığında her şey çok iyiydi, fonksiyonlarla başladık -baya baya kolay hatta- limitle devam ettik. Bildiğimiz şeyler olduğu için anlamama durumu olmadı hatta çalışmaya bile gerek duymadım. Sonra limitte epsilon delta -limitin gerçek tanımı ve anlaması baya zor merak eden kesin baksın ama çok kurcalamayın bence; ünide hard öğrenmek durumunda kalacaksınız zaten :)- tanımı geldi. Hoca bu tanımı üzerinde 20-25dk durdu durmadı bitirdi. Ya şimdi ben kendim çalışırken bu konuya izlemediğim video kalmadı nerdeyse. Sonlara doğru 10-15 izlenmeli videoları izliyordum diğer videolardan anlamadığım için :)). Kitaptan anlamaya çalışıyorum yok aga yok olmuyor kitabın türkçesini indirdim yine aynı. Sonra sonra yavaş yavaş oturmaya başladı kendim kafa yordum, değer verip grafikleri inceledim vs. sonunda bir şekilde oldu diyebiliriz. Ya bu kadar uğraştım anlamak için hoca 20-25dk uğraştı anlatmak için??? Bu arada anlamayan tek ben değilim neredeyse tüm sınıf emin olun.


Neyse, sonra türeve geçtik yine aynı durum hoca bir şeyler yazıyor ben deftere geçiyorum. Sadece lise bilgisinden kalan bilgilerimle anladıysam anlıyorum. Sonrasında da integrale geçtik EVT, MVT falan bir şeyler yazıyor ama gram anlamıyorum.


Sonuç olarak, şimdi ben bunları derste anlamıyorum, kendim çalışınca kitaptan okuyup hazmedince anlıyorum tabii. Genel olarak herkes böyle yani. Bence üniversitede ders sistemi aşırı verimsiz (tüm dersler için söylüyorum, aldığım diğer dersler: fizik, kimya, kimya lab; bunlarda aynı kendim çalışmadıkça anlamıyorum). Hoca geliyor ders anlatıyor görev icabı, öğrenciler yazıyor görev icabı. Verim aşırı düşük. Yani bu durumda hocalar sadece anlatmaya para alıyor. Peki öğrenciler, madem kendin çalışmayınca olmuyor niçin en iyi üniversiteler için uğraşıyoruz ki? Hocaların işe yaradığı yer sorularımızı cevaplama noktası. Öyle zamanında bi bozuk sistem kurmuşlar yine devam ediyor.

2 ay
edu mail ile onedrive 1tb?

Arkadaşlar okul mail'i ile onedrive girdim windows'un kendi onedrive uygulamasından kullanılabilir alan 1024gb gösteriyor! Sitesinden bakmaya çalıştım alana ama bulamadım boş alana bakma yerine. Öyle mi hakket onedrive öğrenciye 1tb mi?


internet sitesinde inatla hiçbir yerde boş alanı göstermiyor ama internetten baktım 1tb diyor öğrenciler için.

3 ay
BOĞAZİÇİ KİMYA
28k -> 20k eskiden f/p idi :)
4 ay
TÜBİTAK 2205'e zam geldi.
TÜBİTAK 2205'e zam geldi.
6 ay
ps3'de cod mw2 platin kupa kasacak takım arkadaşı

Merhabalar, playstation 3'de call of duty modern warfare 2 için platin kupa kasıyorum, ilgilenen varsa pm atabilir  

7 ay
12.9" vs 11"

arkadaşlar selam. konu dışı olacak biraz ama, sorumla ilgili en ilgili kişiler buradadır diye tahmin ediyorum.


ipad pro 12.9" 128gb ve 11" 256gb arasında kaldım. üniversitede not almak için kullanan arkadaşlar, siz hangisini kullanıyorsunuz acaba? keşke 12.9 alsaydım 11 yerine ya da tam tersi şeklinde söylendiğiniz oldu mu? bugün mağazada 12.9"a baktım da harbi büyükmüş  


Teşekkürler!

7 ay
bilgisayarımda nvme desteği olup olmadığını nasıl anlarım?

Merhaba, laptopumda trackpad'in yanındaki etikette pci-e gen.3 SSD yazıyor. bu direkt nvme ssd soketi mi? Nasıl anlarım acaba laptop'da nvme girişi olup olmadığını içini açmadan? Teşekkürler.

9 ay
Boğaziçi'nin 1 günde kampüsü oldu

marmara üniversitesi anadolu hisari kampüsü boğaziçine verildi.


kaynak rektörlükten gelen mail

geçen yıl
GSB TARAFINDAN ENGELLENMEMİŞ OYUNLAR

kykcılar  

geçen yıl
itü tıp kazanan var (troll değil) (zaytung değil) (valla değil belediye söylüyor)
itü tıp kazanan var (troll değil) (zaytung değil) (valla değil belediye söylüyor)

Şanlıurfa'da AKP'nin yönetimindeki Haliliye Belediyesi'nin caddelere astığı bir ilan 'Gurur Tablosu' afişi dikkat çekti.

Haliliye Belediyesi, belediyenin açtığı üniversiteye hazırlık kurslarında eğitim görmüş öğrencilerden Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olanları afişlerle ilan etti.

Ancak afişte adları yazılı adaylardan bazılarının kazandıkları belirtilen üniversite ile bölümleri kafaları karıştırdı.

Zira "Gurur Tablosu" diye asılan afişte adları yazılı 10 adaydan 3'ü için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tıp Fakültesi'ni kazandıkları bildiriliyor. Ancak 250 yaşına yaklaşan üniversitede bilindiği üzere tıp fakültesi bulunmuyor.

BELEDİYEDEN CUMHURİYET'E AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Cumhuriyet.com.tr olarak ulaştığımız belediye yetkilisi, afişlerle ilgili "sehven" bir hata yapıldığını belirterek "Dün sabah afişler asıldığında tasarımsal bir hata olmuş, arkadaşların isimlerine yan yana İTÜ yazılmış. Ancak sonra farkedince kaldırıldı, düzeltmiş olarak asıldı" dedi.

Yetkili, üç adayın yerleştirildiği üniversitelerin ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi şeklinde olduğunu ifade etti.


kaynak:

itü tıp kazanan var (troll değil) (zaytung değil) (valla değil belediye söylüyor)
itü tıp kazanan var (troll değil) (zaytung değil) (valla değil belediye söylüyor)www.cumhuriyet.com.tr
AKP'li belediyenin 'gurur tablosu': İTÜ'de tıp kazandırdılar
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akpli-belediyenin-gurur-tablosu-itude-tip-kazandirdilar-1866886
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle