Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
23 Temmuz 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1358 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Akşener'den Tunç Soyer'e uyarı

TUNÇ SOYER AÇIKLAMASI

"Atatürk’ün sözlerini hüküm cümlesi olarak kurduğu için bu dönemde bizim yarattığımız atmosferi bozuyor. Bunlardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.


Bu nasıl bir laftır ya? Atatürk'ün sözlerinin hüküm cümlesi olarak kabul edilmesi nasıl olur da ortamı bozar? Siz nasıl bir ortam kurdunuz öyle? Atatürk'ün sözleri hüküm olmayacak da senin sözlerin mi hüküm olacak eyy eski AKPli Akşener?

3 ay
Aykut Erdoğdu Skandalı

Ben de bu videoyu milletin yatak odasını dinliyorlar olarak algıladım. Meğer Aykut Erdoğdu 'nun eski karısı yaymış videoyu. Ulan senin cibilliyetine tüküreyim Aykut Bey.


Aykut Erdoğdu için şöylenecek tek sözüm şu : yazık. Yıllardır mecliste. İlk zamanlar yolsuzlukları açıklamak için çırpınan adam artık skandallar ile anılıyor ve boş işlerle uğraşıyor. Ulan insan eşi için öyle laf eder mi? Ne diye evlendin o zaman? Hayır genel başkan dahi diyor telefonlarımız dinleniyor diye. Ne öküz gibi konuşuyorsun telefonda. Tü senin suratına.


https://mobile.twitter.com/TiklaHaber_com/status/1540818891387068417

4 ay
GEZİCİ = Türkiye Geneli 28-29 Mayıs 2022 Tarihli Anket Sonucu
Gezici Araştirmatwitter
“Türkiye Geneli 28-29 Mayıs 2022 Tarihli Anket Sonucu”
https://twitter.com/geziciarastirma/status/1532347743619915777?t=euYnAr8aRSmt92JtHHVwZQ&s=19

akp: 35.4

chp:26.7

hdp:11.2

iyi parti : 11.2

mhp: 8.8

deva: 2.1

yeniden refah: 1.3

gelecek partisi: 1.2

diğer: 2.1


Ben Gezici'yi CHP'ye yakın bir şirket olarak bilirdim. Bu sonuçlar ilginç ve hiç de inandırıcı değil.


Bir kaç anket firması İyi Parti'yi 20'lerde göstermişti. Bence bu anket ile İyi Parti'ye ayar çekiliyor.

8 ay
Kılıçdaroğlu : Demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır'dan geçer.

https://www.veryansintv.com/kilicdaroglu-demokrasi-gelecekse-bunun-yolu-diyarbakirdan-gecer


Kılıçdaroğlu: Demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'la yaptığı ortak basın toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer.' dedi.


Siyaset

Kılıçdaroğlu: Demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'la yaptığı ortak basın toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer.' dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı DEVA Partisi Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu beraberindeki heyet ile birlikte DEVA Partisi Genel Merkezi'ne geldi. Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Sorunları çözme iradesi yok ortada. Sorunların arkasına takılıp giden ve savrulan bir iktidar var. Her açıdan son derece kaygı verici bir tablo. 2021 yılının ekim ayında depolama kapasitemiz yüzde 54. 2018’in ocak ayında depoda bulunan doğal gaz miktarı yüzde 73. 2019’da yüzde 72, 2020’de yüzde 60, 2022 ocak ayında var olan doğal gaz yüzde 32 seviyesine inmiş durumda. Devleti yöneten irade şunu görmek zorunda, bu kışın doğal gaz kesilse ne olacak. Var olan depolar neden doldurulmuyor?"


'SORUN VAR OLAN DEPOLARIN DOLDURULMAMASI'

Buradaki sorun yeni bir sorun değil aslında. Geçmişte de zaman zaman doğal gaz kesintileri oldu ama depolarımız doluydu. Sorun var olan depoların doldurulmaması. 2018 Ocak ayında yüzde 73 oranında depolarda gaz. Şimdi yüzde 32 seviyesinde. Niçin? O dönemin iradesiyle bu dönemin iradesi arasında ciddi bir fark var. O dönem acaba kısmen de olsa liyakatli kadrolar vardı. Fatura sanayiciye çıkıyor.

Sayın Nebati aslında hepimizin bildiği gerçekleri rahatlıkla dile getiriyor. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı yok diyor, ben ne talimat verirsem MB de onu yapmak zorunda. Politika faizi sorun olmaktan çıktıysa sıfırlasınlar o zaman, mesele de bitmiş olur.

'RTÜK İNFAZ KURUMU HALİNE DÖNÜŞTÜ'

RTÜK’ün bir infaz kurumu haline dönüştüğünü biliyoruz zaten. Normal gününü bile beklemeden aldıkları talimatın gereğini yerine getiren, bağımsız iradesi olmayan bir kurum. Uygulamaları da bu görüşümüzü haklı kılıyor. Dolayısıyla TV’lerin yayınlarına müdahale etme, cezalandırma, bu cezalandırmayı sadece iktidarı eleştiren kanallara verme orayı bir infaz kurumu haline dönüştürmüş durumda. Başındaki kişinin de bağımsız bir iradesinin olduğunu düşünmüyorum. Alınan talimatın gereğini yerine getiriyor.


HDP'NİN ÜÇÜNCÜ İTTİFAK TEMASLARI

Üçüncü ittifak olabilir, demokrasilerde üçüncü ittifak da olabilir. Demokratik standartlarımızın gelişmesi açısından önemlidir. 

KÜRTÇE SEÇMELİ DERS

Kürtçe ders konusunda eğer bir engel varsa engelin giderilmesi lazım. Yoksa insanlar bağımsız olarak herhangi bir yabancı dili ve ana dili öğrenebilirler, eğitim de verilebilir. Engel varsa bu engelin de kaldırılması gerekir.

İNCE'NİN RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ÇIKIŞI

İnce’nin yaptığı açıklamayı bilmiyorum. Kaynağını bilmiyorum. Yorum yapma şansım da yok böyle bir olay da yok.'BU ÜLKEYE DEMOKRASİ GELECEKSE BUNUN YOLU DİYARBAKIR’DAN GEÇER'

Diyarbakır’a 27’sinde gideceğim. Diyarbakırlılara buradan selam gönderiyorum. Şuna kesinlikle inanıyorum. Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer. Diyarbakırlılara bunu anlatacağım, sorularını da samimiyetle yanıtlayacağım."

'BÜYÜK BİR DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR'

Babacan da yaptığı açıklamada "Görüşme gündemimizde ülkemizin sıkıntıları, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası vardı. Merkez Bankası’nın rezervini tüketen hükümet aynı savruklukla ülkenin doğal gaz rezervlerini düzgün yönetmemiş, tüketmiş. Doğal gaz depoları varken, hele hele kışa girerken depoların tam kapasiteyle kullanılmamış olması affedebilir bir hata değil. Şu anda ülkeyi yöneten sistemin yürümediğinin bir örneği daha. Stratejik petrol rezervleri, doğal gaz depoları bir ülke için çok önemlidir. Dışa bağımlılığın olası risklerine karşı ülkeyi korur. Bunun için o kadar depolama kapasitesi var, bunun için o kadar yatırım yapıldı. Eğer kışın ortasında elimizdeki doğal gaz depoları boş bir şekilde kışa girdiysek bu çok ciddi bir yönetim zafiyetidir. Şu anda ülkeyi yöneten sistemin de zihniyetin de işlemediğinin bir başka vahim örneğidir. " dedi. 

Babacan, "Bu güçlü ülkenin potansiyelini ortaya çıkaracak büyük bir değişime ihtiyaç var" ifadesini kullandı.


Bu ülkeye demokrasi neden Diyarbakır yollarından geliyor sürekli? Neden Edirne'den değil? Neden Trabzon'dan, Artvin'den değil? Neden Konya'dan değil? Demokrasi denince neden yalnızca Kürt sorunu akla geliyor? Çok mu farklı şeyler söylüyorsun kendi öncüllerinden Kılıçdaroğlu? Bu lafları duymadık mı biz? Demek ki sen de aynı yolun yolcususun.


İkinci açılım süreci hayırlı olsun.

10 ay
Metin Gürcan olayı
dw.com
DEVA Partili Metin Gürcan neden tutuklandı? | DW | 30.11.2021
https://www.dw.com/tr/deva-partili-metin-g%C3%BCrcan-neden-tutukland%C4%B1/a-59982173
Gerçek Gündemtwitter
“#SONDAKİKA Habertürk yayınladı: İşte Metin Gürcan'ın casusluk iddiasına ilişkin görüntüler https://t.co/MXJPGran90”
https://twitter.com/gercekgundem/status/1465623486475423746?t=2SXs7SL0YemoYdn-vjgECA&s=19
t24
İsmail Saymaz: Metin Gürcan, iki büyükelçiliğe ücretli 'analiz' yazıyormuş
https://t24.com.tr/haber/ismail-saymaz-metin-gurcan-iki-buyukelcilige-ucretli-analiz-yaziyormus,997180
veryansıntv
Deva Partisi'nden Metin Gürcan kararı
https://www.veryansintv.com/deva-partisinden-metin-gurcan-karari

Ben bu olayı AKP'nin sıradanlaşmış haksız hukuksuz uygulamalarından biri olarak sanıyordum fakat işin aslı öyle değilmiş. Bu adam emekli bir askermiş. T24 yazarı ve DEVA'nın kurucularından. Yabancı ülkelerin büyükelçileri ile görüşüp onlardan para alan birr şahıs. Bu işin iter tutar bir yanı yok. Bebecan bey bik bik konuşacağına ilk önce bu durumu açıkla hele. Bir sözüm de muhalif basına. Ulan siz bu olayı nasıl ört bas ediyorsunuz? Bas bas bağırmanız gerek sizin. Bu bir skandaldır. Askeri casusluk yapıp yapmadığını bilmem ama bir siyasetçinin hele ki emekli asker bir siyasetçinin böyle bir olayla anılması partiyi de başkanı da bağlar.

geçen yıl
Besim Tibuk 'un Kaçak Afgan Göçmenler Hakkındaki Yorumu
Yani Kasımpaşayoutube
besim tibuk - afgan mülteciler
https://www.youtube.com/watch?v=gpk_PjD2bB0&ab_channel=YaniKas%C4%B1mpa%C5%9Fa

Besim Tibuk benim için önemli bir şahsiyet değildir. Fakat nedense bu tip, gençler arasında sosyal medyada fenomen olmuştu. Alın size Besim Tibuk.

geçen yıl
Kaftancıoğlu'ndan Ruşen Çakır 'a destek.

Bakıyorum da Ruşen Çakır 'a ve Medyasop' a destek mesajları gırla. Onu eleştirenler hatta ne eleştirisi, gerçekleri söyleyenler ise "troll" ilan ediliyor. Güya muhalif olan bu medya kuruluşları muhalefeti dönüştürmek istiyor. Bunu da Kaftancıoğlu gibi be idiğü belli olan siyasetçiler ile yapıyorlar.


https://odatv4.com/odatv-fonlanan-medyayi-yazdi-tepki-aldi...-21072113_m.html

Odatv haberi sonrası şu ses çıkaranlara bakın. Eğer içinde takip ettiğiniz isimler varsa(Benim vardı. Ünsal Ünlü gibi. Ne bol olduğunu anlayınca bırakmıştım) bence bir daha düşünün. Bu isimler Taraf gazetesinin ruhani devamıdır.


https://www.aa.com.tr/tr/gundem/cumhurbaskanligi-iletisim-baskanligindan-ulke-disindan-medyanin-fonlanmasi-ile-ilgili-aciklama-/2311069#

Zerre üzülmedim. Aksine sevindim. Gavurun parasını yiyip gavurun kılıcını sallayanlar sizi. Güya muhalifler sizi. HADİ LAN. Bize onurlu muhalefet gerek. Onurlu gazeteciler gerek. Sizin gibi ondan bundan nemalanan Taraf artıkları değil.

geçen yıl
"Suriyelileri göndereceğiz" diyen Kılıçdaroğlu'na, Babacan'dan yanıt: Yapamayacaklar
haberler.com
'Suriyelileri göndereceğiz' diyen Kılıçdaroğlu'na, Babacan'dan yanıt: Yapamayacaklar
https://www.haberler.com/suriyelileri-gonderecegiz-diyen-kilicdaroglu-na-14280147-haberi/

Geçtiğimiz günlerde "İktidara geldiğimizde Suriyelileri ülkelerine göndereceğiz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan üstü kapalı yanıt geldi. Babacan, "Şimdi seçimlere doğru giderken bazı partiler çıkacak, 'Bize oy verin, bunların hepsini göndereceğiz' diyecekler. Ama ne insani açıdan ne de uluslararası hukuk açısından yapamayacaklar. Biz gerçekçiyiz." ifadelerini kullandı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay'ın Antakya ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Bir vatandaşın "Suriyelilere yeni tavizler verilmesi durumunda Antakya'nın çok ciddi güvenlik ve terör sorunları yaşayacağı kanaatindeyim" sözleri üzerine Babacan şu ifadeleri kullandı:

"Suriyelilerin çözümü Suriye'de. Önce Suriye'de barış ve istikrarın hakim olması için Türkiye'nin çözümlerin parçası olması gerekiyor. Türkiye şu anda sorunların parçası. Suriye'yle ilgili strateji olmalı. Türkiye'nin Suriye'de herkesle konuşuyor olması ve Suriye'nin iç meselelerinde taraf olmaktan çekilmesi gerekiyor. Suriye'de barış ve istikrar ancak böyle sağlanır.

"BARIŞ OLMAZSA ÜLKELERİNE DÖNME ŞANSLARI OLMAZ"

Suriye'de barış, istikrar ve huzur sağlanmazsa buradaki Suriyelilerin Suriye'ye gitmek gibi bir şansının olmadığını biliyorsunuz. Bunun popülizminin yapılacağını da biz biliyoruz.

"NE İNSANİ AÇIDAN NE DE HUKUK AÇISINDAN YAPAMAYACAKLAR"

Şimdi seçimlere doğru giderken bazı partiler çıkacak, 'Bize oy verin, bunların hepsini göndereceğiz' diyecekler. Ama ne insani açıdan ne de uluslararası hukuk açısından yapamayacaklar. Biz gerçekçiyiz. Suriyelilerin çözümünü Suriye'de aramak gerekir. Suriye politikasının tamamen yeniden yazılması gerekiyor."

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: "İktidarımızda Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız. Bu iktidarımızın en önemli beş önceliğinden biridir. Plan ve programlarımız hazır. Bu video da bunun taahhüdü olarak burada dursun istedim"

geçen yıl
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart

https://www.birgun.net/haber/bogazici-koprusu-nde-dev-pankart-128-milyar-dolar-nerede-344872


CHP’li milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Sera Kadıgil ve Mahmut Tanal, Boğaziçi Köprüsü’ne “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartı astı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Sera Kadıgil ve Mahmut Tanal, Boğaziçi Köprüsü'ne “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartı astı.

Pankartın, köprüye asıldığı anların görüntülerini, CHP'li milletvekili Ali Mahir Başarır, Twitter hesabından paylaştı.


Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart
2 yıl
CHP'de "Atatürk mü" "Mustafa Kemal mi" tartışması

https://odatv4.com/chpde-ataturk-mu-mustafa-kemal-mi-tartismasi-13092033.html


CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP'nin 97. Kuruluş yıldönümü günü yapılan toplantıda “Atatürk” yerine “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullanması tartışma yarattı.CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP'nin 97. Kuruluş yıldönümü günü yapılan toplantıda “Atatürk” yerine “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullanması tartışma yarattı.

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yımaz, tartışmanın ayrıntılarını bugünkü yazısında aktardı.

“CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, internet ortamında yapılan Taksim Toplantıları'nın onur konuğuydu. Toplantı CHP'nin 97. Kuruluş yıldönümüne denk gelen 9 Eylül günü oluyordu” diyen Serpil Yılmaz şunları yazdı:

“Yaklaşık 1.5 saatlik konuşmasında Atatürk'e atfen üç kez ‘Gazi Mustafa Kemal’ ismini kullandı.

Bu ifade biçimi, katılımcılar arasında yer alan sosyal demokrat siyasetçi akademisyen-gazeteci Uluç Gürkan'ın gözünden kaçmayacak bir vurguydu…

Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Mustafa Kemal Gençlik Vakfı kurucu üyesi ve 1995-1999 TBMM Başkan Vekili olan Gürkan, Kaftancıoğlu'na ‘Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi’ diye sordu…

Kaftancıoğlu'nun muhtemelen beklediği bir soruydu.

Kaftancıoğlu'nun yanıtı şu oldu: Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım.

Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum.”

KEHANETTE BULUNMAK İSTEMEM

Serpil Yılmaz “Bu yaklaşım; ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ sloganını ‘militer’ bulan Kaftancıoğlu'nun, ‘Mustafa Kemal'in yoldaşlarıyız’ demeyi tercih ettiği açıklamasını hatırlattı” diyerek yazısını şöyle sürdürdü:

“Gazi Mustafa Kemal'e ‘Atatürk’ soyadı TBMM'de 24 Kasım 1934 tarih ve 2587 sayılı kanunla verildi. Nüfus cüzdanının ‘Adı’ hanesinde ‘Kemal’, ‘Soyadı’ hanesinde ise ‘Atatürk’ yazıyor.

Atatürk ‘Mustafa’ adını da Türk dili hassasiyetinden dolayı, Arapça kökenli olduğu için kullanmamıştı.

Tarihçiler, ‘K. Atatürk’ imzasına da gönderme yaparak ‘Atatürk, Mustafa adını kullanmayı sevmezdi’ yorumları yaparlar.

Kaftancıoğlu'nun yanıtını paylaştığım Sözcü yazarı tarihçi Sinan Meydan, ‘Atatürk’ adı üzerinde yapılan tartışmaları iki cephede ele alıyor.

Birincisi siyasal İslamcılar, ikincisi Atatürk'ü ‘burjuva milliyetçisi’ olarak tanımlayan sosyalistler…

Meydan ‘Gazi Mustafa Kemal Paşa’ ifadesini yeğleyen siyasal İslamcılar, karşı oldukları Cumhuriyet devrimlerini simgeleyen Atatürk adını kullanmıyorlar. Atatürk'ü yalnızca askeri bir komutan olarak anıyorlar. Onlar Türklerin atası olarak Atatürk'ü değil, Fatih Sultan Mehmet'i görüyorlar’ diyor.

Sosyalistler arasında ‘Atatürk’ yorumunda farklılıklar yok değil. Tarih yazarı Meydan, bu cephede emperyalizme karşı ulusal bağımsızlık savaşı veren ve laik, demokratik, hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk kimliğini savunanlar arasında; ‘68 kuşağının’ liderlerini, Deniz Gezmiş'leri anıyor.

Ülkeyi 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi'ne götüren eli kanlı güçler, Kaftancıoğlu'nun kayınpederi yazar-derlemeci-radyo programcısı Ümit Kaftancıoğlu'nu 11 Nisan 1980'de katletmişlerdi.

Sağcı-solcu demeden dilden dile dolaşan ‘Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar’ türküsünü derleyen Ümit Kaftancıoğlu bugün yaşıyor olsaydı; gelini ile arasında ‘Atatürk’ ifadesine ilişkin fikir birliği olur muydu?

Kehanette bulunmak istemem.

9-10 Mart 2018 tarihli 19. Olağanüstü CHP Kurultayı'nda kabul edilen Parti Tüzüğü

Madde-1

(1) Cumhuriyet Halk Partisi; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin ve Kuvayı Milliye'nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen “parti tüzüğü” ile kurulmuştur.

(2) Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurucusu, ilk Genel Başkanı ve değişmez önderi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür.

(3) Cumhuriyet Halk Partisi, programındaki anlamlarıyla Atatürkçülüğün “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik” ilkelerine bağlıdır.

(4) Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşı'mız olmak üzere aydınlanma ideallerini, emek mücadelelerini, sosyal demokrasinin özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir.

(5) Cumhuriyet Halk Partisi, hukukun üstünlüğünü, insan hak ve özgürlüklerini, laikliği, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi, cinsiyet eşitliğini, sosyal devleti, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyümeyi ve insan onuruna uygun barışçıl ve hakça bir dünya düzeninin kurulmasını vazgeçilmez temel ilkeleri olarak kabul eder.

ULUÇ GÜRKAN: CHP'YE ÜYE BİLE OLMAMASI GEREKİR

CHP'nin yasaklı olduğu 1991 yılında SODEP'ten Meclis'e giren, 2002 yılına kadar DSP ve CHP saflarında milletvekilliğini sürdüren Gürkan'dan, Kaftancıoğlu'nun sorusuna verdiği yanıtını yorumlamasını istiyorum.

‘Cevap hiç anlamlı değil. Kasıtlı kullandığını da itiraf ediyor. Bu tutumdan ‘Kurtuluş Savaşı'nın lideri tamam; Cumhuriyet devrimlerine hayır' anlamı çıkar. Atatürk ifadesine kendini ait hissetmeyen birisinin bırakın parti kademelerinde yönetici olmayı, CHP'ye üye bile olmaması gerekir. CHP Tüzüğü'nün birinci maddesi Atatürk'ü ebedi kurucu başkanı kabul eder’ diyor.”

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle