Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
10 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
HASARLI SIFIR ARAÇ HABERİ (VİCDAN AZABI İÇERİR)
Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Güler ailesi engelli kızlarının ihtiyaçlarının karşılanması için 3 yıl önce sıfır kilometre bir araç aldı. Aracı aldıkları oto bayiinin çalışanı olduğunu söyleyen şahıstan bir süre sonra gelen telefonda “Vicdan azabı duyuyorum. Aracınız hasarlı” sözlerini işiten aile şok yaşadı. Yapılan incelemede aracın hasarlı olduğu belirlendi.
Durumu yargıya taşıdıklarını ancak 3 yıldır sonuç alamadıklarını belirten Vedat Güler, “Engelli kardeşimi dolaştırmak için almıştık. Bir süre sonra bayi çalışanından gelen telefonla şok olduk. Vicdan azabı duyduğunu ve aracın hasarlı olduğunu söyledi. Yaptırdığımız incelemede aracın sağ ön çamurluk ve ön kaputunda hasar olduğu belirlendi” dedi.
Aracın teslimatının akşam saatlerinde yapıldığı için hasarı fark edemediklerine değinen Güler, güvenlerini boşa çıkarak firmaya yaptıkları müracaatın da olumsuz karşılanması üzerine mahkemeye başvurduklarını söyledi.

"11 celsedir duruşma devam ediyor”
Güler ailesinin avukatı Avukat Gökhan İnan ise “Delil tespitine ilişkin dosya açtık. Aracın hasarlı olduğu tespit edildi. Ardından hukuk mahkemesinde hem değer kaybına ilişkin hem de misliyle değiştirilmesine ilişkin dava açtık. 11 celsedir duruşma devam ediyor” diye konuştu.
Aracın bilirkişi incelemesinde sağ ön çamurluğunda göçük oluştuğu, boyasız göçük düzeltme yöntemiyle onarılmış olup çamurluk içinde işlem izlerinin bulunduğu, ayrıca buna bağlı olarak ön tampon, farlar ve ön kaput ayarlarında uyumsuzluklar bulunduğunun gözlemlendiği belirlendi.

Haber Kaynağı: İHA

2 yıl
OCAK'TA 43 BİN ARAÇ SATILDI %60 ARTIŞ
"Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin açıkladığı verilere göre, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2021 yılı Ocak ayında bir önceki yılın Ocak ayına göre %60,3 artarak 43.728 adet olarak gerçekleşti.

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlarına göre %35,8 arttı. Otomobil pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlara göre %50,9 artış gösterdi. Hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlara göre %4,6 azaldı. Otomobil pazarı segmentlere göre Pazarın %88,1'ini vergi oranları düşük olan A, B ve C segmentlerindeki araçlar oluşturdu. C segmenti otomobiller 21.112 adetle %59,7 pay, B segmenti otomobiller 9.513 adetle %26,9 pay aldı."
2 yıl
İKİNCİ EL OTODA İTHALAT DÖNEMİ Mİ?
Sabah gazetesinden Ufuk Sandık köşe yazısında ikinci el otomobilde ithalat yapmaya hazırlanıldığını belirtmiş. Bu hayata geçerse sizce neler olur?

"İkinci el otomobil pazarında yaşanan yüksek fiyat artışlarına hükümet el koymaya hazırlanıyor. Belirli bir yaşın altındaki ikinci el otomobil ithalatına izin verilmesi dahil olmak üzere bir dizi tedbirin değerlendirildiği söyleniyor. Pandemi ve kur etkisi olsa da galeriler, bireysel ya da ikinci el ticareti yapan şirketlerin fırsattan istifade suni olarak fiyatları yükselttiği gerekçesiyle harekete geçildi. Bu durumun ekonominin sağlıklı işleyişi aleyhine olumsuz söylentilere ve algılara neden olduğu düşünülüyor. İkinci el otomobil piyasasına odaklanan hükümetin gündeminde, piyasanın sağlıklı işleyişi için alınabilecek tüm önlemler olduğu söyleniyor. Kısa bir süre önce de Rekabet Kurumu, kurumsal markalar dahil olmak üzere ikinci el ticareti yapan işletmelere baskınlar düzenlemiş ve fiyat artışlarıyla ilgili inceleme başlatmıştı."
2 yıl
SMART FOURFOUR HAKKINDA YARDIM
Arkadaşlar bir süredir bütçeme uygun araba bakıyorum ancak malum şartlar ortada Palio'ya 70 bin istedikleri piyasadayız. Eski modellerde bir türlü aklıma yatan temiz bir araba bulamadım. Son olarak karşıma bir Smart Fourfour (5 Kapılı) 1.5 CDi Dizel yarı otomatik 192 bin kilometrede araba çıktı 64 bin TL istiyor sahibi. Bu araçla ilgili bilgi sahibi olan, forumda uzmanı diye tabir edilen biri var mı acaba? Yorumlarınız nelerdir?
3 yıl
EMLAKÇILAR VE İNŞAATÇILAR FIRSATÇILIĞA BAŞLADI(!)
Daha 24 saat öncesine kadar ev satamayan, sektörün kan ağladığını söyleyerek devletten yardım dilenen konut sektörü, kredi destek paketini görünce fırsatçılığa soyundu.

Bir süre önce 385 bin TL'ye beğenip favorime eklediğim ev bugün 420 bin TL oldu. Konut sahiplerine ve emlakçılara soruyorum, devletin kredi oranını düşürmesinin size zararı ne ki fiyatları fahiş şekilde yükseltiyorsunuz. İnsanlar zaten ucundan kıyısından denk getirip ev almanın derdinde ama sizler indirimle gelen 0.30'luk oranın kaymağını yemenin peşindesiniz. Vergiden kaçırmak için "Değerini az gösteririz, hepsine kredi çıkarttırmayız" diyenler de ayrı bir konu. Allah herkese ahlaklı ticaret nasip etsin.
3 yıl
HAYATINIZIN EN KÂRLI TEKNOLOJİ ALIŞVERİŞİ?
2017 yılında Xbox One 500 gb oyun konsolu ve yanında raf fiyatı o dönem 850 TL olan Acer Aspire notebooku toplam 1250 TL'ye kampanya denk getirip almıştım. Bugün geldiğim noktada ikisini de çok iyi şekilde kullanıyorum. Xbox One 2. ellerini bu fiyata satıyorlar. Resmen geleceğe yatırım olmuş. :)
3 yıl
CLİO REKLAMI HAKKINDA YORUMLARINIZ
Serdar Kuzuloğlu'na parayı gösteren Renault, rapçi kıyafetlerini giydirip bülbül gibi rap yaptırmış. Yanında da Volkan Öge var. Pandemiden önce çekildiği belirtilen bu reklam mı desem ne desem belli olmayan tanıtım klibi hakkında yorumlarınız nelerdir.

Benim izlediğim en kötü otomobil reklamı olabilir.

3 yıl
HERTZ İFLAS BAŞVURUSUNA HAZIRLANIYOR
Son dakika haberlerine göre, Türkiye'de de 20 ofisi bulunan ve 2018 yılında Fortune 500 listesinde 335. sırada olan araç kiralama şirketi Hertz haftasonu iflas başvurusunda bulunacak. Hisseleri %50'den fazla değer kaybetti. 2 dolara kadar düştü. Hertz yakın zamanda 10 bin çalışanını işten çıkarmış ve borcunun da 17 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

3 hafta önceki haberlerde Hertz CEO'sunun ABD Hazine Bakanlığı ile görüştüğü ve yardım paketi talep ettiği yer almıştı. Demek ki istediklerini alamadılar.


3 yıl
FRANSA EKONOMİ BAKANI: RENAULT KAPANABİLİR
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Europe 1 radyosunda Renault hakkında açıklamalarda bulundu. 

Renault'nun salgın nedeniyle ciddi finansal sorunlar yaşadığını ifade eden Le Maire, markanın tamamen kapanabileceğini belirtti.

Le Maire, acil şekilde harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Ancak Renault'un bunun üstesinden gelebileceğini aktaran Le Maire, elektrikli araç konusunda teknolojik olarak dünyanın en iyi üreticilerden biri haline gelmenin Renault için en doğru strateji olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Le Maire, Le Figaro gazetesine verdiği demeçte de Renault'nun 5 milyar avro mali destek talebinde bulunduğunu ancak bunu henüz onaylamadığını belirtti.

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, Kovid-19 nedeniyle nisanda 2019'un aynı dönemine göre yüzde 76,3 azalmıştı.

(AA)

Her sektör nasibini alacak ancak Renault gibi bir marka için birinci ağızdan bu denli ciddi açıklama da beni şaşırttı.
3 yıl
2. ELİN SIFIRDAN PAHALIYA SATILMASI
Fiat'ın kendi sitesinde 2020 Egea 1.4 Urban Plus modeli 113.900 TL iken aynı araçların 2019 modelleri de dahil ikinci elleri aşağıdaki gibi tuhaf şekilde daha yüksek fiyatlara ilana koyulmuş. Adam 2019 model 20 bin kilometrede olan aracı 115 bine ilana koymuş. Enteresan bir yere doğru gidiyoruz.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle