Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
Y

Çavuş
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
102 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
2 hafta
Neden açık lise bitirmeniz mantıklı müsade edin açıklayayım.

Öncelikle bunu yazmadan önce çok düşündüm, iyi bir lise kazandıysanız bunu boşuna okumayın ama puanınız iyi değilse ve Meslek lisesi, İmam hatip lisesi tarzı yerler arasında seçim yapmak zorunda hissediyorsanız size tavsiyem açık liseye geçmeniz ve oradan liseyi bitirmeniz gerektiğidir. Ben imam hatip lisesi mezunuyum kötü bir lise sayılmazdı orta-orta üstü denebilecek bir liseydi, 4 yıl boyunca neredeyse hiç bir halt öğrenmedim diyebilirim. Sayısal seçtiğim halde edebiyat görüyordum kuran dersleri vs hiç işime yaramadığı halde zorla alıyordum ve lisenin en kötü yanlarından birisi haftada 40 saat ders var üniversitede falan 18-22 saat arasında oluyor çoğunlukla. Şimdiki aklım olsa açık Liseye geçer ve öyle bitirirdim 4 yıl boyunca okul tahtasına şarkı yüklemek, hocalarla uğraşmak, wifi şifresi patlatmak ve vpn aramak dışında kendime kattığım hiç bir şey olmadı. Ortalamam da kötü denebilirdi bütün bunları düşününce keşke açık liseye geçseydim diyorum pek çok arkadaşım 11 veya 12. sınıfta açık liseye geçti pişman olanına rastlamadım eğer istemediğiniz ve hayatınız boyunca kullanmayacağınız şeyler öğrendiğiniz bir liseye geçecekseniz tavsiyem açık liseye geçin, dersler fersah fersah daha kolay, size de zaman kalıyor, mesela sosyallik için bir kurs tarzı yere kaydolmak ve arta kalan zamanlarınızda ders çalışmak çok daha mantıklı. Okuldaki pek çok hoca aşırı kötüydü, matematik hocasına soru sormaktan çekinirdim çözemezdi çünkü, bir arkadaşıma falan sorardım okul böyle insanlarla doluydu. Üstelik ortalama üstü bir öğrenci iseniz 3 yılda bitirebiliyorsunuz açık liseyi, bitiren insanları tanıdım. Keşke zamanında bana birisi böyle bir imkandan bahsetseydi en azından vaktimi çok daha iyi değerlendirirdim.

Y
3 hafta
Superonline bir türlü aktif olmadı, ne yapabilirim ?

1 nisanda binamıza Superonline fiber geldi ilk hafta aktif olur dediler ama bir türlü aktif olmadı üzerinden 2 ay geçti daha aktif olacak bu konuda ne yapabilirim ?

Sorgulama yaptığımda bölgede fiber var gözüküyor ama bizim binada gözükmüyor ve milenicom gibi sitelerde de hiç gözükmüyor. Ne yapabilirim ?

Y
geçen ay
Dizüstü bilgisayar ses sorunu
Dizüstü bilgisayarımda bu gün bir ses sorunu başladı daha düne kadar bir şey yoktu, bilgisayarın neresinden geldiğini anlamadığım bir ses var çok rahatsız edici her 8 saniyede bir geliyor, fandan veya hdd'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizce neden olabilir ? Bilgisayar sorunsuz çalışıyor yavaşlık vs hiç bir sorun yok ama bu ses var.Y
geçen ay
VodafoneNet Nitelikli Dolandırıcıdır. (Kanıtlı)

Altyapım eskiden 16 MBPS (adsl )destekliyordu vodafone'dan 2 yıl tahhütlü internet aldım, tahhütüm bittiği halde kapatmadılar, bana sormadan yenilemişlerdi, oysa önceden beni aradıklarında ben paketi kapatmak istediğimi belirtmiştim yine de tabiri caizse zorla paket yaptırdılar. Altyapım nasılsa hâlâ adsl diyerek katlandım diyelim, sonuçta başka firma da farklı bir hız vermeyecekti falan filan. Sonra vdsl altyapı geldi binaya, yine tahhütüm var ama bu sefer kesin kapattırmak istedim, abartmıyorum 2 hafta boyunca vodafone bayisi ile mekik dokudum adamlarda ne iptal formu var ne başka bir şey, soruyorsun çıkartmıyorlar kağıt yok diyorlar pdf yollayın ben çıkartırım diyorum bahane uyduruyorlar. Bütün bunlardan sonra internetten pdf olarak buldum çıkarttım. Her şeyi hallettim iptal ettirdim faks da çektim e-posta da saten müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum abone olduktan sonra ulaşamıyorsun resmen. Neyse dedim en sonunda kurtuldum, ama meğerse hâlâ devam ediyormuş, ben iptal dilekçesi/formu verdikten sonra bile kapatmamışlar gizliden gizliye devam ediyormuş, müşteri numarasından hemen hemen bütün kombinasyonları denedikten sonra müşteri hizmetlerine ulaşmanın yolunu buldum olayları uzun uzun anlattım tamam kapatıyoruz dediler, ağustos ayında falan olması lazım kapattıklarını söylediler ama eylül ayında bana yine fatura geldi. Sinirden gerçekten çıldıracak seviyeye geldim herhalde 4-5 kere kapatmayı denedim her seferinde yalan söylediler ve gizlice devam ettirdiler. Ablam avukat olduğu için durumu anlattım yapamazlar dedi kasım ayında benim yerime o konuştu, kanunları vs anlata anlata müşteriye böyle yaparsanız sizin hakkınızda suç duyurusuna kadar gider dedi, 2 yıldır falan sürekli kapatmayı deniyordum ya sonunda kapandığına dair mesaj geldi telefonuma, dedim herhalde kurtuldum fatura vs de gelmedi sonunda kurtuldum ne belaymış falan diyorum ama kalır mı öyle yok. Bu ay yani mayıs ayında tekrar fatura geldi meğersem adamlar kapatmamış dondurmuşlar yani hizmeti geçici olarak bırakmışlar, hani taşındığınızda falan size fatura göndermiyorlar ya aynı o duruma almışlar sonradan tekrar açmışlar. Resmen nitelikli dolandırıcılık yapıyorlar hırsızlıktan farkı falan yok hatta daha beteri bunların yaptığı. Vodafone'a hayatınızın herhangi bir zamanı bulaştıysanız size de aynısını yapmış olmaları büyük ihtimal çünkü bunu en yakın arkadaşıma anlattım kendisi de böyle bir durum yaşamış ondan habersiz aboneliğini devam ettirmişler o bir şekilde kapatmayı başarmış. En berbat iss'nin türk telekom olduğunu söyleyenler vs var ya bir vodafone'a bulaşsınlar da görelim onları.

Y
2 ay
Superonline fiber altyapısı var ama milenicomda gözükmüyor neden olabilir ?

altyapı sorgusunda superonline fiber gözüküyor ama milenicom türk net gibi sitelerden sorgu yapınca gözükmüyor. ben milenicomdan kullanmak istiyorum gözükmediği için bağlayamıyorlar.

Y
3 ay
Fiber Kutusu koyuldu kaç güne aktif olur ve sorgulamada gözükür ?

Bizim binanın yakınlarındaki yerlerde altyapı gözüküyor ama bizim binada gözükmüyor. Kutuyu koyalı herhalde 10 gün oldu nedense sorgulamada çıkmıyor.
Y
3 ay
X Box Game pass alırken hangisini yapmak daha mantıklı ?

Bildiğiniz gibi 6 aylık 6 kere alınıp ultimate yaparak alınabiliyor (765 tl toplam) ama bir de 2 aylık ultimate sürümünü deneme kodu ile almak var, bazı sitelerde 2 aylık game pass ultimate 5 tl ye satılıyor. sizce gelecekte bu kodlara bir şey falan olur mu ? çünkü kodla almak istesem 3 yıllık game pass ultimate 90 tl tutuyor diğer türlüsü 765 tl tutuyor toplam.

Y
3 ay
Milenicom modemi hangi marka ?

fiber için başvuru yapacağım ama yolladıkları modemi merak ediyorum hangi marka olduğunu söyler misiniz ?

Y
3 ay
Ekran kartı fiyatları en fazla ne kadar düşebilir ?

Ekran kartlarındaki vergi oranları neler bilen var mı araştırdım bulamadım. mesela RTX 3060 normalde 330 dolardan satılmalı o da 5000 tl civarına denk geliyor onun üstünde ne kadarı vergi ne kadarı bayi kârı bilmiyorum bilsem en düşük ne kadar olabiliyor ona göre sistem toplayacağım.

Y
3 ay
Superonline Fiber geldi ama Hala Aktif değil.

Yakın zamanda superonline fiber çalışması yapıldı bu kutu da o zaman koyuldu ama fiber hala aktif değil ne zaman aktif olur ? altyapı sorgulamada çıkmıyor ne yazık ki.

Yer Sincan / AnkaraDH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle