Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
R

Yarbay
27 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
4 yıl
Felsefe veya Din Kültürü
Kendimi denemek için sınava girmeyi düşünüyorum. Din kültürü soruları yerine Felsefe sorularını çözmek için almadım seçeneğini işaretlesem sorun olur mu ?

Felsefe soruları Türkçe soruları gibi gayet rahat çözülebilecek sorularken Din soruları ... herneyse oraya girmeyeyim.

Bilgisi olan aydınlatırsa memnun olurum.
R
4 yıl
Eurosport 3-4-5 HD
Kış olimpiyatları boyunca açık kalacak bu kanallar Digitürk'e eklenmiş. D-smart a sordum bize böyle bir bilgi gelmedi dediler. ne yapmak lazım ekletmek için.
R
7 yıl
TRT 1 HD Sorunsuz Tp ye taşınmış.
TRT 1 HD kanalında meydana gelen sorunlar yüzünden sağolsun D-Smart kendi TP sinde yayın vermeye başlamış.

10970 V 30000

Smart Spor HD ler ile aynı


Bu arada Hd yayını vermeyi beceremeyenlere bazı sözler hazırladım
R
8 yıl
Yeni yüz nakli ?
Yeni bir yüz nakli vakası daha. Televizyonda gördüğüm an bu mu demiştim sonra internette baktım fotoğraflara ve görüşüm değişmedi. Sırf kendilerini tatmin etmek için yapıyorlar gibi bir intiba bıraktı bende.

Bu konuda uzman değilim ama bu yüz nakli eğer başarısız olursa ne olacak ? Geri mi takılacak çıkan ? Estetik operasyon diye bir şeyden haberi yok mu bu doktorların.
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/119421.aspx
R
8 yıl
Yiyor ama çalışıyoru çok yanlış anlamış Başbakan
R
11 yıl
Harici hdd dosya yazarken bekletme sorunu
Samsung story hdd mi servise yollamıştım. Yerine g3 station yollamışlar. 1 gündür onu ntfs yapmak hata denetimden geçirmekle uğraştıktan sonra bu sorunu yaşıyorum. bilgisayardaki dosyaları atarken kopyala ve kes-yapıştır işlemlerinde dosya geçişlerinde 20-30 sn bekleme yapıyor. Sorun bilgisayarın hdd sindedir diye başka bir harici hdd taktım denedim gene aynı. Ntfs kaynaklı bir sorun mu bu. Çok canımı sıktı hdd atmak üzere bekleyen 750 gb veriyi düşününde daha da can sıkıcı olabiliyor. Bu arada aklıma gelmişken programlar klasörünü attım dosya büyüklüğüne göre bekleme süresi değişiyor. win 7 ya da hdd bir hata denetim sistemi mi var anlamadım. Antivirüs yazılımını da kapattım. Başka bilgisayarda deneyeceğim birazdan o zamana kadar bir bilen çıkar belki

Hdd tune ile taradım hdd sağlam
R
12 yıl
Filmin ismini unuttum yardım ( Tema:Matematik )
Kore yapımı bir filmdi. öğretmen ilk dersine giriyor ve hayat hikayesi ile beraber matematik anlatıyor. Annesi eski bir matematikçinin bakıcısı falan oluyordu buda oralarda dolaşıyordu adamın yanında.
R
14 yıl
D sürücüsüne girişte hata
Bilgisayara taşınabilir diskten virüs girdiği için avast yükledim ve tarama sonucunda c ve d sürücüsünde virüs tespit etti.C de sistem dosyalarına yapıştığı için birşey yapmadım ama d dekini silmesini söyledim.Sonra bu hata ortaya çıktı.D yi tarattım ve virüs bulamayınca c de ghostdan geri dönüş yaptım.Ama gene aynı sorunla karşı karşıya kaldım.D ye çift tıklayarak girmeye çalışınca veriyor bu hatayı ama sağ tıkla aç diyerek açabiliyorum.Birde sağ tık yapınca otamatik kullan çıkıyor en üstte

R
15 yıl
Initial D


Initial DTokyo driftin ağzımda bıraktığı o kötü tatdan sonunda kurtuldum sanırım Filmi görüp indirmeye kadar verdiğim siteden kopyalıyorum aynen arkadaşın yazdıklarını

quote:

Eskiden büyük bir yarışçı olan Bunta Fujiwara, karısı tarafından en direkt serbest vuruştan tekmeyi yedikten sonra yarış kariyerini sonlandırır. Bir nevi dünyaya sırtını döner, kendini düzayak ruhsatsız peynir imalatçılığına verir, kahrını da oğluna çektirir...
Evet, Bunta tekmeyi yemeden önce bir gol atmayı başarmış ve üç puan; nur topu gibi bir erkek çocuğu olarak gelmiştir. Bunta Fujiwara, çocuk konusunda da falsolu bir tekme yemediğinden emindir. Çünkü oğlu Takumi 'nin derin ketumluğu, dünyada sadece bir Fujiwara 'da rastlanan cinstendir.
Takeshi Nakazato ve Ryousuke Takahashi, birinci sınıf amatör drift yarışçılarıdır. Fakat birbirleri ile hiç kapışmamışlardır. Ryousuke Takahashi 'nin amacı sağlam yarışçılardan kendine bir takım kurmak, Takeshi Nakazato 'nun amacı ise tüm şehirdeki amatörleri birer birer devirdikten sonra Ryousuke Takahashi ile kapışmaktır...
Takumi Fujiwara bir gece babasının yaptığı peynirleri teslim etmiş, her zamanki gibi servis arabasıyla dağdan inmektedir. Önünde bir araba belirir. Araba Takeshi Nakazato 'nun arabasıdır. Takumi hiç zorlanmadan Takeshi 'nin eline verir. Bu olaydan sonra herkes gizemli ve diğer araçlara göre külüstür sayılabilecek Toyota Trueno AE86 'yı konuşmaya başlar.
Takeshi bir rövanş istemekte, Ryousuke sürücüyü merak etmekte, Takumi cephesinde ise olaylar beklenmedik şekilde gelişmektedir.....

İzlediğim en iyi yarış filmlerinden biriydi diyebilirim. Herşeyden önce eli ayağı çok düzgün bir film. Traşını olup ta gelmiş seyirciye ve bu konsepti film boyunca bir bütünlük arz etmekte..
Kötü adam, kadın, kötü kadın, gizemli adam... Herşey bu güne kadar izlediklerimden farklıydı. Oniki milyon dolarlık cüzi denebilecek bütçesinde paraları sadece müziğe yetmemiş gibi. Eğer onların üstüne de biraz daha düşülseymiş tadından hiç yenmezmiş.
Drift gibi (bence durağan) bir olayı bu kadar iyi işleyebilmeleri de büyük bir başarı. Zira The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006) 'dan çok daha kaliteli bir drift filmi kanımca! Devamı da gelecek gibi....

alıntıdır arshiv.net den


Arshiv.net Burda ayrıca linkde var indirmek isterseniz ki ben kendi adıma herkese tavsiye ederim.Bende başta 2. bir tokyo drift vakasımı olacak diye korkmuştum belkide o yüzden çok hoşuma gitti.Ayrıca film tokyo driftden önce piyasaya çıktığından 'holly'nin gene çalarım çırparım içinede ederim ne yapsam bu enayilerede yamarım dediğini duyar gibi oluyorum
R
15 yıl
The Constant Gardener (2005)
The Constant Gardener

Yönetmen: Fernando Meirelles (Tanrıkent), Oyuncular: Ralph Fiennes,Rachel Weisz...

Filmin konusunu kısaca özetlemek gerekirse Justin ve Tessa İngilterede tanışır ve evlenirler.Justin işleri dolayısıyla Afrikaya gitmesi gerekir ve Tessayıda yanında götürür.Ama Tessa kendini öldürtme pahasına Afrikaya adar.Vede sonunda feci şekilde öldürülür.(Bunu demiyecektim ama beyazperdede gözüne gözüne sokmuşlar insanın).Justin cinayeti araştırmaya başlar vede hiçbirşeyin göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkar.

Requiem for a Dream başlığında tavsiye etmiştim bu filmi ama yeterli gelmedi gözüme.İnsan gözüne sokulunca etkileniyor ama bu film bir aşk hikayesi üstünden öyle güzel anlatıyorki hikayesini insanın gözüne gözüne sokmadan, son zamanlarda mutlaka izleyin dediğim birkaç filmden biri

kritik

quote:

bu film aynı anda yaşadığımız ve varlıklarını suratımızda çıkan bir sivilce kadar önemsemediğimiz insanların dramını çiziyor büyüleyici bir şekilde. insanoğlunun kapitalizm kanserinin elinde ne hale gelebileceğini gösteriyor. manhattan sokaklarında i love capitalism tişörtü giyenlerin dünyanın anasını nasıl bellediğini anlatıyor. batıya özgü ilişkiler içinde doğulu masallıkta bir aşkın üstüne kurgulanarak gelişiyor olaylar.

tarih kitapları bugünleri nasıl anlatacak? bu tarifsiz acımasızlık ve dramı kimler nasıl aktaracak? torunlarımız zamanında da yaşanacak bu şeytanlaşmada bizim katkımız ne kadar olacak? nasıl bir filmden çıkıp hayatla derin bir hesaplaşmaya girer insan?
akılda sorular yumuşak bir afrikalı gırtlaktan çıkan melodilerle her şeyi sorgulatarak sonlanmış film. görüntülere ne yazılsa, aşkına ne denilse eksik kalacak bu yapım için.
"aşırı toplumsallaşma insanlığın, bireye yaptığı en büyük zulümdür." demiş ya kaczynski, modern solculuğa getirdiği bu tespit güzelde peki yaşanan onca ızdıraba rağmen hiçbir şey hissetmeyen canilere nasıl bir tanımlama yapmak gerekli? ya da hangisi daha kabul edilebilir bu iki durum arasında? insana her şeyi bir kenara bırakıp yerkürenin neresinde, hangi boyutunda olduğunu düşünmeye sevk eder bir film. insan ömrüyle senetler üstünden oynayanları görmek için bile izlemeli. afrikalı acılara ortak olmalı kendimize zulm ede ede.

Ekşi sözlükten alınıtıdır
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.