Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
03 Ekim 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
1772 (Bu ay: 74)
Gönderiler Hakkında
8 sa. önce
Barış Akarsu Filmi
Ünlü rock şarkıcısı Barış Akarsu'nun hayatını konu alacak filmin çalışmaları başladı. Filmde Akarsu'yu canlandıracak isim İsmail Ege Şaşmaz provalara başlarken filmde Akarsu'nun kız arkadaşını kimin canlandıracağı ise merak konusuydu.

Barış Akarsu'nun kız arkadaşına hayat verecek o isim güzel oyuncu Aslı Bekiroğlu oldu. Şaşmaz ve Bekiroğlu'nu bir araya getiren proje şimdiden heyecanla bekleniyor.


*Filmin çekimleri Haziranda başlıyor.Haber geldikçe güncellenecektir...
6 gün
Ben Bu Cihana Sığmazsam(Atv)
Yönetmen : Onur Tan
Yapımcı ve Başrol :Oktay Kaynarca

Haziran sonunda çekimlerinin başlaması beklenen ve Eylül ayında atv’de yayınlanacak
geçen ay
Kamış | Ercan Kesal
Kamış film ekibi Afyon’da bir araya gelerek çekimlere başladı, setten gelen bilgiler çekimlerin devam ettiğini gösteriyor. Kadrosunda Gökhan Yıkılkan, Ercan Kesal, gibi oyuncuların yer aldığı filmde Berkay Şanveren ise Mehmet Karakterine hayat veriyor.

İnsan doğasının belirsizliğiyle ilgili bir macerayı anlatan “Kamış” karısına derinden bağlı, zulümle karşı karşıya kaldığında farklı bir yöne doğru sürüklenen genç bir adamın öyküsünü izleyicilerle buluşturacak.
geçen ay
Çizgi roman kapaklarının üstadı Aslan Şükür vefat etti
Çizgi roman kapaklarının üstadı Aslan Şükür vefat etti

Aslan Şükür hayatını kaybetti. “Altın Fırçalı Adam” olarak da bilinen, birçok klasik çizgi romana hazırladığı kapak çizimleriyle adından söz ettiren ressam ve karikatürist, 77 yaşında aramızdan ayrıldı.

70’li ve 80’li yılların klasikleşmiş birçok çizgi romanının kapak ressamlığını yapan Aslan Şükür, özellikle 70’lerde aktif olan Tay Yayınları’nın okurlara sunduğu çizgi romanlar için hazırladığı kapak çizimleriyle tanındı. Zagor, Mister No, Tom Braks, Atlantis/Martin Mystere, Alaska/Ken Parker, Jeriko, Jil, Judas, Kızılmaske, Mandrake, Teksas, Tommiks ve Flash Gordon gibi birçok klasiğin kapağını resmetmiş olan sanatçı, aynı zamanda Karaoğlan, Yıldırım Kemal ve Yüzbaşı Volkan gibi Türk kahramanlarının çizerliğini de yaptı.

Yapımcı ve yönetmen kimlikleriyle de tanınan Hakan Tunga Kalkan, sanatçının vefat haberini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

“Değerli sanatçımız Aslan Şükür’ün vefat haberini az önce aldım. Büyük üzüntü içerisindeyim. Mekanı cennet olsun. Çok güzel bir insandı. Pandemi bitiyor ve havalar düzeliyor diye çok mutluydu. Sevenleri ile buluşmayı çok özlemişti.”

Hayatını Kaybeden Aslan Şükür, Çizgi Roman Kapaklarının Efendisi ve Altın Fırçalı Adam Olarak da Tanınıyordu

Aslan Şükür Altın Fırçalı Adam hayatını kaybetti

1945 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde dünyaya gözlerini açan Şükür, 1960’lı yıllarda çizerlik kariyerine Akşam Gazetesi ve Hayat Dergisi’ne karikatürler çizerek başladı. O dönemler Nebioğlu Yayınevi ile de bağlantılar kuran Şükür daha sonrasında Yücel Köksal sayesinde Tay Yayınları ile tanıştı. Tay Yayınları’nın sahibi Sezen Yalçıner’in de sanatçının o dönemki çizimlerini beğenmesi ile Aslan Şükür, Tom Braks ve Zagor kapaklarıyla yayınevinde işe başladı.


Çizgi roman kapaklarının üstadı Aslan Şükür vefat etti

Aslan Şükür, 1971 yılında girdiği Tay Yayınları’nda, yayınevi kapanana dek kapak çizimleri hazırladı. Aynı dönem içinde başka yayınevlerine de çalışan ressam, Nil Yayınları, Altın Kitaplar, İnkılap ve Aka ve Öğün gibi birçok yayınevine yüzlerce kapak tasarladı. Ayrıca yurt dışındaki bazı yayınevleri için de kapak çizimleri yaptı.


Aslan Şükür çizim

2014 yılında Ahyaaak! Aslan Şükür’ün Çizgileriyle Kahramanlar ve Kapaklar adıyla Şükür’ün çizimlerinin yer aldığı bir koleksiyon kitabı çıktı. 2018 yılında ise yönetmenliğini Fatih Yürür ve yapımcılığını Hakan Tunga Kalkan’ın yaptığı Altın Fırçalı Adam adlı bir belgesel de bulunuyor.

Kaynak :https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/aslan-sukur-hayatini-kaybetti/
geçen ay
Flaşbellek (Derviş Zaim Filmi)
Konusu :

Yönetmen koltuğunda Derviş Zaim'in oturduğu "Flaşbellek", Suriye'de yaşanan olayları konu ediyor. Suriye’de yaşayan Ahmet, bir saldırıcı sonucu konuşma yeteneğini kaybeder. Bu trajedinin ardından Ahmet, çatışmalarda ölen insanların fotoğraflarının çekilip, kayıt altına alındığı bir birimde çalışmaya başlar. Onlarca acıyı kayıt altına almaya çalışan Ahmet, gördüklerini dünyaya duyurmaya karar verir. Bu kararı onu büyük bir seçim yapmaya zorlar. Ahmet, kendisi ve ailesini korumakla, insanlığa karşı görevlerini yerine getirmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.
geçen ay
Terzi | Çağatay Ulusoy (Netflix)
Terzi | Çağatay Ulusoy (Netflix)

Çekimlerine yaklaşık bir ay önce başlanan Terzi dizisinde Çağatay Ulusoy’a başrolde Şifanur Gül eşlik ediyor. Bugüne kadar iki kadın başrol oyuncusunun ayrıldığı dizinin çekimleri son hız devam ediyor. Dizide Çağatay Ulusoy, Şifanur Gül ve Ece Sükan’ın yanı sıra Salih Bademci, Olgun Şimşek ve Engin Şenkan gibi usta isimler yer alıyor...
geçen ay
Zafer Açıkgözoğlunun canının bedeli 12 bin lira
Zafer Açıkgözoğlunun canının bedeli 12 bin lira

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde taşeron işçi olarak çalışan ve patlayan lağım suyunu temizlemek amacıyla zorla görevlendirilen ve yaşamını yitiren Zafer Açıkgözoğlu, davasında karar belli oldu.


Zafer Açıkgözoğlu, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kanalizasyon taşması sonucu su basan laboratuvarın temizliğini yapan taşeron işçiler gerekli önlemler alınmadığı için Hepatit B mikrobu kapmıştı. Kaptığı enfeksiyon nedeniyle karaciğer yetmezliğine yakalanan Zafer Açıkgözoğlu karaciğer nakli yapılmasına rağmen yaşamını yitirmişti.


İşsiz bırakılmakla tehdit edilerek lağım temizlemeye zorlanan Zafer Açıkgözoğlu’nun ölümüne ilişkin yapılan yargılamada karar çıktı.

12 BİN LİRA PARA CEZASI
Taşeron firmanın müdürü Cafer Erdoğan, taksirle ölüme sebep olmaktan 2 yıl hapis cezası aldı. Ardından “pişman” olduğu gerekçesiyle 12 bin lira para cezasına çevrildi.


Konuya ilişkin İSİG Meclisi’nde Av. Onur Deniz’in bugün yayımlanan yazısına göre, ''Yargı önüne çıkan Taşeron firma müdürü Cafer Erdoğan, olaydan 9 yıl sonra 'taksirle ölüme neden olmak' nedeni ile 2 yıl hapis ile cezalandırıldı. Ancak 'pişmanlığı' gerekçesiyle indirim yapılıp para 12 bin lira para cezasına çevrildi. Aile ise, üst mahkemenin cezayı onamasını bekliyor'' ifadeleri yer aldı.

ÖLMEDEN ÖNCE MEKTUP YAZMIŞTI
İş güvenliği ve sağlıklı çalışma koşullarının, bir üniversite hastanesinde bile ne durumda olduğunu gözler önüne seren bu trajik ölümün ardından, okuyanları sarsan bir de mektup çıktı. Zafer Açıkgözoğlu ölmeden önce hastanede çalışan iş arkadaşlarına bir mektup yazmıştı.

İşte o mektup:

“Yaşarsam, malulen emekli olacakmışım. Şimdi bunları düşünemiyorum bile, sonum ne olacak, yaşayacak mıyım bilmiyorum ki! Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla yürütülen dava süreci devam ediyor, hastane yetkilileri bizden daha yüksekler, daha üstünler; belki onlar kazanırlar. Ne karar çıkarsa saygı duyacağız, elden ne gelir ki! Biliyorum arkamdan iki gün ağlayıp üçüncü gün unutacaksınız. Hayatınıza hiçbir şey olmamış gibi devam edeceksiniz. Benden önce her sene ölen bin 500 işçi gibi. Soma’da ölen 301 maden işçisi gibi. Şimdi diyorum ki, iş buldum, ekmek buldum diye sevinirken güvenlik önlemlerinin alınmamasından, gerekli eğitimin verilmemesinden, altyapı eksikliğinden canımdan oldum. Yaşamak istiyorsanız, sevdiklerinizle mutlu bir yaşam sürmek, evlenmek, çocuk sahibi olmak istiyorsanız; var olan şartların, eğitimlerin tamamlanmasını isteyin. Çalışma Bakanlığı başta olmak üzere, tüm sorumluların yasalarca cezalandırılması en büyük dileğimdir. Ceza alsınlar ki tekrar aynı hatalar yaşanmasın. Güle güle...


Kaynak ve detaylar :

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/kanalizasyondan-enfeksiyon-kapip-olen-iscinin-olumune-iliskin-mudure-verilen-ceza-belli-oldu-1901576

https://eksisozluk.com/zafer-acikgozoglu--4510862?p=9
geçen ay
The Cemil Show (2021)
Fragman :https://m.imdb.com/title/tt11843944/
2 ay
Bir zamanlar mutluluğun resmi [Ssli]
Bir zamanlar mutluluğun resmi [Ssli]

Bir yandan şimdiki çocuklarada üzülüyorum.9 yaşındaki çocuk dolar,siyaset,gelecek kaygısına kapılıyor.
Biz çocukkende zengin değildik ama kafamız rahattı.Yetişkinleri ilgilendiren şeyleri umursamazdık,konuşmazdık bile...
2 ay
Osman Sekiz(2022)
Filmin konusu kısaca şöyle:

"Takıntılı bir kullanma kılavuzu yazarı olan Osman Sekiz, insan içine çıkmaktan korkar. Eski konağında, birlikte yaşadığı portakal rengi ailesinden sıkılan Osman, başka bir eve çıkmaya karar verir. Güzel bir emlakçı, evi satmaya gelince işler karışır."

Yönetmen : Ezel Akay
Başroller : Tim Seyfi,Begüm Birgören,Kemal Uçar
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle