MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
18 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Kart aidatı ödüyor musunuz?

Arkadaşlar selam, banka ismi vermeden konuya değineceğim. Bir bankayla 10 yıldır çalışıyorum. Hiçbir avantajları olmamasina rağmen hesabim bunlardan diye baska banka ile devam etmedim. En yuksek faiz oranlarindan kredi cektim ve kart borclarim dahil 1 gun aksatmadim. Buna rağmen 250tl gibi bir kart limiti arttırımını dahi yapmadilar saolsunlar (kendileri aradilar, sonra yasal limit vs, diyerek onay almadi dediler), üstüne daha önce cok daha yuksek krediler cekmis olmama rağmen, 3bin gibi komik bir rakam icin aninda ihtiyaç kredisi vermeyip, maaş bordrosu gelir beyani gibi abuk subuk seyler isteyip, sube mudur dahil veremeyiz dedikten sonra telefondaki operatörden krediyi 2dk da almamla beraber, bu banka islerinin aslinda tamamen adamina gore muamele isi olduğunu iyice ogrenmis oldum. Üstüne bir de borçlarını ödeyip kenara ayırdığım karttan aitan kesilince, ne var ne yoksa ödeyip banka ile ilişkimi kestim. Kimsenin kimseden haberinin olmadığı kendi kafalarına gore imtiyaz gosteren bir bankaydi.


Neyse velhasil baska bir bankaya gectim. Önceki banka yasal limit vs. nedeniyle artırım olmuyor derken burasi cat diye eski kartımın 10 kati limitli karti ve 5 kati limitli banka hesabını açtılar. Simdi bu bankanın herseyinden memnunum, ve bu durumda hizmetlerinin odemesini de yapmak boynumuzun borcu bana göre. Ama maymun gözünü acti durumu oldu artık. Daha 3 ay olmamisken 200 lira aidat kesilmis ve bu parayı babam ve arkadaşlarım dahil bu bankayi kullanan kimsenin ödemediğini ve adamına göre bu ucreti kestiklerini biliyorum. Cunku eski bankadan dilim yandi. Kimden alabilirlerse ondan aliyorlar bunu. Müşteri hizmetlerini aradigimda ise kart ucreti olduğunu ve iade edemediklerini söylediler. Bende eski bankaya nazaran burasi isimi gördüğü için cok ustelemedim.


Parasinda degilim ama sirf koyun yerine koyulmus gibi olmak hos olmuyor. Zira gayet açık şekilde bankalar aslında adamına göre islem yapiyor.


Peki sormak istedim, siz bu kart aidatını ödüyor musunuz?

8 ay
Almanya'ya Darbe (!) ÖTV zammının sebebi bakın neymiş...

Türk milletinin aklı ile daha ne kadar dalga geçecekler acaba... İndirim olsaydı nasil haber yapacaklardı çok merak ediyordum. Asıl merak ettiğim ise 100 yıl sonra tarih kitapları, bu adamlar yüzünden nasıl şekillenecek?


Haberin sadece başlığı ile sözde haber yaparak içeriği gizliyorlar. Bakalım başlığın "gerçek" içeriğinde ne yazıyor!


"Türkiye gelir açığı ile boğuşuyor. Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüketim malları üzerindeki vergiyi yeniden arttırdı. Bu da, özellikle yurtdışından gelen arabaları çok daha pahalı hale getirdi. Montaj hattından yeni bir araba satın alan herkes, ceplerindeki son kuruşa kadar vermek zorunda kalıyor. Türkiye'de artık yeni arabalar kelimenin tam anlamıyla bir servete mal oluyor..." Haberin devaminda ise Türkei ist eher kleiner Markt für deutsche Autobauer yani Türkiye'nin Alman üreticiler icin kucuk bir pazar olduğundan bahsediliyor... (Çeviri de hata olmuşsa Almanca bilen arkadaşlar müdahale edebilir)


Orijinal haber linki: https://amp.focus.de/finanzen/boerse/wirtschaftsticker/erdogan-erhoeht-steuer-drastisch-deutsche-autobauer-trifft-es-hart_id_12390449.html


Almanya'nın araç ithalatı sıralamasına bakalım (2016-UIB)


"Almanya’nın otomotiv ürünleri ithalatı 100 milyar USD’nin üzerinde seyretmektedir ve 2016 

yılında 111 milyar USD olarak gerçekleşmiştir. Ülkenin otomotiv ithalatında öne çıkan ülkeler 

Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa ve ABD’dir. Türkiye 2.7 milyar USD ile 14. Sırada yer 

almaktadır."


Yani akıl alır gibi değil her 2 avrodan birini ihracattan kazanan bir ülkeye karşı bu şekilde haber yapmak hangisi habercilik anlayışı acaba?


Özellikle genç arkadaşlara sesleniyorum... Artık her şey sizin elinizde...


Bu da ahaber başlığı...

https://www.ahaber.com.tr/dunya/2020/09/05/turkiyenin-yeni-otv-hamlesi-panik-yaratti-almanyaya-agir-bir-darbe/ampEdit: link


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/09/a7/6d/09a76d6c325ca5a4a66849b440e4f578.png&t=0&width=480&text=1
geçen yıl
Blitzwolf BW FYE-7 İnceleme
Bluetooth Version:V5.0
Weight:Single Earbud: 5g, Charging Case: 55g, Total Weight: 65g
Frequency:2.402GHz-2.480GHz, Class 2
Battery Capacity:Earbud: 50mAh Polymer Battery Each, Charging Box: 500 mAh Polymer Battery
Sensitivity:97±3dB
Resistance:8Ω
Dynamic Driver:Double 6mm
WaterProof: Ipx4

Selam arkadaşlar. Ürün elime yeni geçti fakat 2 gündür yoğun şekilde kullanım ve birkaç benzer tws ile kıyaslama imkanı bulduktan sonra amatör bir dinleyici olarak kısa bir inceleme yapmak istedim almayı düşünenler için.

Öncelikle ürünü Banggood'dan vergi dahil 250TL'ye aldım. 17 günde elime ulaştı. Bunu almadan önce Sony WH-CH500 kulaküstü BT kulaklığı kullanıyordum. Öncesinde de EP630-CX300 ve KZ-ED1 gibi kulaklarım vardı. En son kullandığım Sony'yi kulaküstü pedi olmayışı ve ses yüksekliğinin spor salonundaki müziği nispeten bastıramayışı nedeniyle satmıştım (bu arada güzel kulaklıktır, her anlamda dengelidir. Yazının sonunda anlayacaksınız, freebuds'ın kulaküstü versiyonu diyebilirim.) Onun yerine yine bunlar gibi bas ağırlıklı, yüksek ses çıkışı olan bir kablosuz kulaklık arayışına girdim. Aslında KZ SZ10 Pro almayı düşünüyordum. İyi yorumlar okusamda genelde dengeli ve basslarının nispeten "normal" denecek düzeyde olduğu söylenince fiyatı da aptx kablosu ile 350TL'ye gelince (vergi hariç) Blitzwolf FYE-7'ye bakmaya başladım.

Gelelim FYE-7'ye... Kutu içeriğinden vs. bahsetmeyeceğim internette mevcut. Bunun dışında şarj kutusu gayet solid duruyor yani sağlam ve alt kısmı metal gibi sert ve soğuk bir maddeden yapılmış. Fakat kulaklıklar nispeten daha kalitesiz bir plastikten. Kulağa oturma açısından bir sorun bulunmuyor. 3 adet pedi var. Uygun ped ile tam izolasyon sağlayabiliyorsunuz. Fakat şunu söylemek istiyorum bazı incelemelerde "kulaklığı taktım şimdiden kendimi duymuyorum dışardan hiçbir şey gelmiyor" gibi bir durum yok. Fakat bu durum müziği açana kadar geçerli. İlk başta cihazın ses seviyesi orta seviyede geliyor. Sağ kulaklığa çift çift basarak arttırıyorsunuz en sona gelince müziği kesmeden ufak bir dıt ile uyarı veriyor. (Sony'de bu durum kötüydü. Son seste müziği kesip bildirim yapıyordu.) Bunun dışında uzun basmada ileri geri ve 3 tıkta asistan açma gibi klasik özellikleri var. (Şarkı değiştirme uzun basma ile oluyor ve biraz uzun basmanız gerekiyor bu kötü olmuş.) Her iki kulaklıkta da mikrofon var ve tek tek kullanılabiliyor. Kulaklıkları kutudan çıkardıktan sonra telefonun bt si açıksa direkt eşleşiyor ve bundan sonra bir daha bir tuşa basmanız gerekmiyor. Kutunun kapağını açıp kulaklıkları çıkarmanız yeterli. Otomatik bağlanıyor. Anlık... Geri kutuya koyup kapağı kapatıyorsunuz ve bağlantıyı kesiyor. Pratik... Gelelim performansına.

Denemeyi genelde hepimizin kullandığı Spotiyf üzerinden yüksek kalite seçili şekilde yaptım. Bas-Tiz-Mid olarak ayırmayacağım zira o derecede müzik kulağım yok fakat tizlerin baslarla birlikte çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bu "zırıtılı" bir tiz veya "boğuk" bir bas anlamında değil, fakat bu iki uç nokta midleri biraz arka plana alıyor. Arada kalan enstrümanlar bu ikisi arasında geziyor biraz. Solist gayet net ama back vokal fazla geri planda, basların uğultusunda kalıyor. Özellikle Airpods2 gibi aşırı tiz tarafta kalmıyor. Biraz derinden ama melodinin arkasında da kalmayacak şekilde geliyor (Daha sonra karşılaştırma yapacağım). Benim gibi nu-metalden rNb'ye kadar her çeşit müziği dinleyen biri iseniz eqo ayarlarından kulağınıza uygun gelecek şekilde ayarlamayı nispeten yapabiliyorsunuz zira kulaklığın iki adet dinamik sürücüsü ile bunun için yeterli kapasitesi var. Yani bu olanağı size sağlıyor. Ancak rock ve metal müzik dinleyenleri uzun süreli kullanımda rahatsız edebilir. Tizler de tıpkı baslar gibi güçlü olduğu için elektro gitarda biraz kulak tırmalama durumu var (cızırtı değil) ve sesi 1-2 tık azaltarak kullanmanız gerekiyor. Özellikle AC/DC tnt'de, dinlerken çok zorlandım ve sesi azalttım. Ama mesela Wiz Khalifa on my level veya Drake nonstop'da inanılmaz bas vurduğunu söyleyebilirim. Rock müziklerin tizleri gibi rahatsız etmiyor. Benim gibi alışkınsanız dinlemesi çok zevkli ama tabii uzun süreli olursa kulağa çok zarar verir söylemeliyim. Daha çok rNb ve hip hop ya da dubstep tarzı müzik dinleyenlere uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak yukarıda dediğim gibi çok güçlü bas vurduğu için 5 saat gibi bir kullanımdan sonra bende şiddetli baş ağrısına sebep oldu. O derece güçlü bir kulaklık.

5 saat aralıksız dinleme yapıp kulaklığın üzerinde gelen şarjını bitirdikten sonra bir süre burn-in'e bıraktım (evet her kulaklık vaat edildiği gibi 5 saat çalıyor, güzel bir süre.) Biraz da konser performanslarına bakayım dedim. Muse ve Imagine Dragons canlı performanslarında bana pek doğal geldiğini, o ortamın hissini yansıttığını söyleyemem. Bir hocamız SZ10 Pro için bu konuda iyi yorumlar yapmıştı, bunun o derece olabileceğini düşünmüyorum zira tizler ve yoğun baslar arasında kayboluyor vokal ve enstrümanlar.

Gelelim Airpods2 ve Freebuds lite ile arasındaki farka. Şu an en düşük fiyat olarak fye7 399TL, freebuds lite 569TL ve airpods2 859TL TR fiyatı olarak. Buna göre okumanızı tavsiye edeceğim:

Arkadaşlar uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Arada uçurum var... Bu net bir gerçek. Bir youtube sayfası bu kulaklıkları puanlamıştı ve airpods ile freebudsa 7,5 gibi bir puan verirken fye7'ye 6 gibi absürd bir rakam vermişti. Açıkça söylüyorum böyle bir şey mümkün olamaz. Sıralama yapmam gerekirse içlerinde en dengeli ve temiz sesi veren freebuds fakat en yüksek ses çıkışını, bası veren ve buna rağmen izolasyonu sağlayan fye7'dir bu tartışmasız bir konu yani. Airpods2 zaten tam bir facia. Böyle söylemem bir çoğunuzu kızdırabilir fakat profesyonel olmaya gerek yok. Çoğunluğu tizlerden oluşan, basları yeterli olmayan ve midleri orta seviyede bir kulaklık. Hatta ilk airpodsla dinleyip daha sonra freebuds ve fye7 ile dinlediğim bir çok şarkıda keşfetmediğin enstrümanları dinledim aa bu da varmış arkada diye. Örnek olarak Ersay Üner nokta şarkısında 00:27'den sonra çıkan klavye sesleri airpodsta nerdeyse yok. O derece... Zaten kulak içi denilemez ve dışarı çok ses veriyor. Bu konuda yüksek ses çıkışına sahip olmasına rağmen en izole olan fye7. Eğer 3'ü aynı fiyatta olsaydı freebuds ile fye7 arasında kalırdım. Her açıdan dengeli bas mid ve tiz verebilen, kalite arayan freebuds alabilir ama yüksek ses ve güçlü bas isteyen biri de fye7 alabilir. Ama kesilikle airpodsun o paralara değer bir tarafı yok. Ha mikrofon açısından en iyisi apple. Yani konuşma yapacaklar airpods alabilir. Bu konuda fye7 sadece iş görür. Karşı taraf sizin kulaklıktan konuştuğunuzu anlıyor. Ha berbat mı, değil ama apple kalitesinde de değil kesinlikle...

Film izlemedim fakat youtube'da altyazılarda bir gecikme söz konusu değil gayet akıcı ve aynı senkronda gidiyor.

Sonuç olarak bu kulaklık, içlerinde en ucuz olanı, terlemeye karşı su geçirmez özelliği var ve gerek ses çıkışı gerek de basları ile birçok amatörü tatmin eder. Özellikle benim gibi sporda gaz müzik takılıp, terlemeden etkilenmeyen ve şarjı uzun giden bir kulaklık arıyorsanız 250-399TL aralığında bu kulaklığı tercih edebilirsiniz.

Bu arada almadan önce bilgilerini esirgemeyip beni yönlendiren @not_recommended, @Mair ve @alexander vasilievich'e teşekkür ederim.
geçen yıl
KZ'nin hangi modeli alınmalı?
Selam arkadaşlar şuan kullandığım kulakustu sony bt whch500u satıyorum kulak ici bt bir kulaklığa gecicem. Aslinda sonyden cok memnunum. Kulakustu olarak gayet iyi sayilir fakat basslar nispeten kulak icine göre yetersiz geliyor.

Simdi kulakici bt bir kulaklık istiyorum fakat airpods tarzi kulaklıkların bircogu bass acisindan yetersiz geldi bana. Suan kablolu kulakici bir kz ED kulaklığım var. İlk cikanlarlardan. 3 dolara almistim ve 4 yıldır canavar gibi calisiyor. Yine kz nin kulakici bt baglanabilen bir kulakligini istiyorum ama cok cesit var hepsi birbirine benziyor ve pek bilgi mevcut değil. Genel tarzim sporda kullanim icin hip hop rnb tarzi bassli muzikler. Salondaki müzik sesini bastıracak yükseklikte, basslari en az ep630 cx300 veya ED den az olmayacak sekilde hangi bt kz kulakligi önerebilirsiniz? Fiyat 300e kadar cikabilirim.
3 yıl
Gitar çalanlar, bilgisi olanlar bi gelin hele
Selam arkadaslar bugün yarın bi akustik gitar alicam. Mutlaka vardir burda kullanan. Ne onerirsiniz? Fiyatlar acayip ucmus sifir cort ad810 dusunuyordum 1 haftada iki katına cikti fiyatlari o yuzden ikinci el ama temiz ses veren bi model arıyorum. 600e kadar çıkabilirim. Genelde takamine sx ashton ve cort bu paralara bulunuyor. Kararsiz kaldim. Elektro akustik olmasi şart değil. Şu gitarlari buldum butceme uygun ikinci el

Cort ad810 veya 880 --- 600tl civarında
Ashton d25 veya d25ceq veya spd25 --- 600tl civarinda
Sx Md160ce --- 350tl civarinda
Takamine g321 --- 350tl civarinda
Fender cd60 --- 600tl civarinda

Bu gitarlarda Ashton baya ovulmustu d25ceq elektro akustik olani denemeye gittim ikinci el, fakat sesini hic begenmedim baya tok kalin ve perdeler uzaktı. Sanirim sap ayari da sikintiliydi ilk perdede bareden ses gelmiyordu nerdeyse. Istedigim ise şu, akorlarda cizirti yapmicak perdeleri yakin calimi kolay bir akustik gitar.
3 yıl
Kola dokuldu simdi ne olacak?
Arkadaslar daha bir bucuk aylik laptobima dun kola doktum. Dahili batarya oldugun icin sokemedim ama hemen sarjdan cikarip ters cevirip kapattim. Ve bi gece ters bekletip pirince yatirdim ceksin diye bi nebze. Fakat bugun sarj aletini taktigimda isiginin bile yanmadigini gordum. Pc desen hic acilmiyor. Anakart mi yanmistir yoksa batarya veya sarj soketi mi kisa devre yapti acaba? Anakart yanmis olsa en azindan acilmasi veya sarji almasi gerekmez mi?
4 yıl
USB'ye windows atma
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar öncelikle.

Bi ara kampanyayla online aldığım bi windows 8 vardı orjinal. O zaman usb belleğe yüklemiştim. Yani cd veya usb takın demişti usb takmıştım bende. Ama dosya 3 gb bellek 16gb. Uzun zamandır kullanmıyorum araya gidiyor koca bellek. Bu dosyayı 4 gb lik flash belleğe atmak istiyorum ama kopyala diğer flasha yapıştır dersem çalışmaz sanırım. Flash a yüklenen işletim sistemi dosyası farklı oluyor diye hatırlıyorum nasıl mevcut flashtan başka bir flash belleğe kopyalayabilirim acaba?
4 yıl
Exxonmobil & Mobil1 Adı Altında Sahte İş Teklifi (ss eklendi)
Arkadaşlar selam... Başımdan geçen, mide kasıntısı yaratan dolandırıcılık yöntemini anlatmak istiyorum size.
Anlatayım ki kimsenin başı yanmasın...

Olay şöyle gerçekleşiyor...

Her şey işten ayrılıp yeni bir iş bulma sürecinde link*din vs kariyer sitelerinde cv hazırlamamla başladı... Bu sırada da bir yandan askerlik tecili yüksek lisans hazırlıkları ve dolayısıyla ales yds hazırlığı yapıyordum...

Neyse velhasıl birkaç kariyer sitesine canavar gibi hem Türkçe hem İngilizce, böyle tiril tiril imla kurallarının sular seller gibi aktığı on numero beş yıldız bir cv hazırladım. Bazı gözüme kestirdiğim firmalara yolladım. Aynı zamanda da cv mi kariyer avcıları için dışardan görülebilir hale getirmiştim hani bakan gören bi ik olur eğitim olur iş olur davetiye olur yollasın diye... Sonuçta kariyer alanında büyük sitelerden biri (siteyi kötülemiyorum ama maalesef olay bu site üzerinden gerçekleşiyor)... Neyse bu sırada da sınavlar için hazırlık yapıyorum...

Günlerden bir gün (06.02.2017) sabah saatlerinde mail kutuma düşen bir maili açmamla dumura dönüyorum... Mail dünyanın en ama en büyük, ülke yıkıp kurabileceği iddia edilen rockefellerların bandiğinin bulunduğu petrol devi exxonmob*l şirketinin ik sından geliyor a dostlar... E ben de müyendiz olduğum ve on yüz binlerce şirkete bakıp başvuru yaptığımdan dolayı başvuru yapıp yapmadığımı hatırlamayıp olayı çok abes karşılamıyorum. Ama asıl olay da buradan sonra başlıyor...

Mail de inanılmaz profesyonel bir şekilde sizin kısıtlı bir listede yer aldığınız (incelenip kriterlere uyup seçildiğiniz) ve 10 mart tarihinde Londra da ki exxonmob*l merkez ofisinde bir interview e çağrıldığınız yazıyor... Ulan diyorum exxonmob*l şirketi, evet baktım inceledim sayfasını daha önce. 200 tane alımı var zaten sayfasında... Eleman araması makul yani kaldı ki o pozisyon kendi sitesinde açık görünüyor... Anormal bişe yok. Ama ben başvuru yaptım mı yapmadım mı bi türlü hatırlamıyorum. Mail kutuma bakıyorum yok kariyer sayfama bakıyorum yok. Ama eminim yani ilanı inceledim ama başvurum yok... Daha sonra sayfamı kariyer avcıları için açtığımı hatırlayıp haa ok onlar inceledi de beğendi (egoya gel :D ) onlar davetiye attı diyorum... Bir yandan da olm bu devirde kim kime istemeden emicük verir diyorum. Ufaktan kıllanıyorum. Öyle okumamış vs değiliz ne dolandırıcılıklar gördük ettik keriz miyiz yiyelim dimi (yedi :P). Tedbiri elden bırakmıyorum. Maili inceliyorum adresin doğruluğunu teyit ediyorum firma adresine numarasına kişi ismine imla kurallarına bakıyorum... Abi her şey on numero. Bir de adamlar üşenmemiş 3 adet de etteçmınt yollamışlar böyle kol gibi sayfalarca içinde iş ile bilgilerin bulunduğu şartların yazdığı davetiyenin olduğu mülakat saat ve yeri yazılı olan evraklar böyle tam kurumsal şeyler daha önce de yurtdışına cıkıp çalıştığım için gayet olağan gözüyor her şey... Kumpas muazzam yani... Neyse ben sabahın saat 5 inde şaşkınlıkla karışık benim gibi müyendiz odtülü bi arkadaşımı arıyorum hemen. O da saolsun saat 5 de kalkıp geliyor yanıma birlikte inceliyoruz ama ilk bakışta o kadar gerçekçi ki heyecandan el ayak titreşimde... Çıkıp sigara alıyoruz dışarısı buz olm biz nasıl lan exxon falan oluyoruz sigarayı tüttürüyoruz... neyse sabah saati 9 yapıp eve geçiyoruz biraz kendimize gelelim beyne oksijen gitsin sabah inceleriz diyoruz yatıyoruz...

Ertesi gün tabii aile fertlerine cortlatıyoruz durumu ufaktan garibim onlar da sevindirik oluyor olm git tabii düşünme vs fırsat bi kere gelir.... Ama tabii hala tedbiri bırakmıyoruz bizden herhangi bir atak yok hala inceleme yapıyoruz evrakları doğruluğunu vs... Ulan saatlerce o resmi evrakları dökümanları ingiliççeden çevire çevire okuduk ya hala gülüyorum :D :D neyse en son benim içim yine rahat etmiyor google kaynatadan araştırıyorum ediyorum ilanla ilgili tatmin edici sonuçlar alamıyorum... Derken yabancı kaynaklara bakim diyorum yok... En son exxonmob*l in ortak olduğu mobil firmasından araştırıyorum ve bingo!.. Mk adamlar daha önce aynı şekilde ama biraz daha amatörce mob*l firmasının adı altında millete bu şekilde mailler atarak, "bütün masraflarınız bizden" diyerek randevu verip mail atıp dolandırıyorlarmış... Bu şekilde bayağı bir mağdurla karşılaştıktan sonra harcadığım onca zamana ve fakir ümidiyle yaşadığım o aptal sevince yanıp halime gülerek bi cuara yakıyorum... :D

Velhasıl dostlar, adamlar bu işe bi süre ara vermişler ama daha önce mob*l ismiyle yaptıkları bu dolandırıcılık işini şimdi böyle ciddi bir kariyer firmasına, 'nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde', sızıp exxonmob*l adı altında kendilerini çok daha geliştirerek inanılmaz prof bir şekilde yapıyorlar. Aman diyeyim a dostlar, işsiz, senin benim gibi arkadaşlarımızın ümidiyle oynanmasına izin vermeyin zira olay tamamen dümen...

NOT: İsmi geçen şirketlerin bu olaylardan haberdar bile olmadığına emin olmakla birlikte, benzer mail alırsanız olayı çakozlamanız için yazdım. Ne kariyer sitesinin ne de şirketlerin bi günahı yok. Bu maili atan adamlar ultra zeki ve şerefsiz...

Resimleri paylaşacağım. Kalın salıcakla....
5 yıl
Ep630 - Piston 2 vs 3 vs Hybrid
Birçok kulaklik kullandim ve uzun süredir ep630 kullanıyorum. İnanilmaz memnunum fakat ömrünü doldurdu. Tekrar ep630 ayarında bir kulaklik arıyorum. Fakat fiyatı asiri yükselmiş ve piyasada bulmak zor. Xiaomi nin kulakliklarina rastladim arastirma yaparken. İyi bir firma zaten ve fiyatları da uygun. Fakat ep630 dan sonra tatmin eder mi? Veya hangisi tercih edilmeli? Piston 2 3 hybrid?.. Tarz olarak hip hop rnb veya hardcore dinliyorum o yuzden basslar benim icin önemli...
6 yıl
Sizce Türkiye gelişiyor mu?
Emin Çapa'yı elimden geldiğince takip ederim. Bilime ekonomiye ve teknolojiye de meraklı biri olarak anlatımı sunumları çok hoşuma gidiyor. Yeri gelmişken burda da konusunu açmak istedim... Verdiği bilgilerin çoğunu biliyordum ancak çok akıcı anlatmış... Burdan videoyu izledikten sonra, size de sormak istedim. Gerçekten Türkiye'nin gelişmiş bir ülke olduğuna ve geliştiğine inanıyor musunuz? Mecvut sistemle eğitime bilime verilen önemle ve mevcut tutumlarla bu konuya bakışınız nedir merak ettim? Çünkü sosyal medyada arkadaş ortamında hala insanlar yok şöyle geliştik uçak yaptık tank yaptık diye benim söylemlerimi alt etmeye çalışıyorlar. Sizce de öyle mi? Uçak tank yapıyor muyuz? Yoksa görünmez uçak tank yapacak kadar geliştik mi acaba? Bilim teknoloji ve ekonomi bilgileri altında tartışalım istedim. Tabii kaldırılmazsa... Ama önce şu iki videoyu vakit ayırıp izlemenizi isterim...


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.