Arkadaşlar yardmınıza muhtacım desem yeridir.

Xbox360 sahibiyim uzun süredir. Orjinal kullanmayı felsefe edinmiş biri olarak, NTSC-U oyunları bulamamaktan artık daral geldi bana. Bazı Region-Free oyunlar rahatlıkla bulunabilirken, birçoğu (özellikle yeni çıkanlar) yurt içerisinde bulunamıyor. Satanlarda "çok" fahiş fiyatlardan satıyor.

Gitti Gidiyorda (burada da başlığı açıldığı üzre) HALO 3 350 lira, Forza 2, Oblivion NBA 2k8 gibi oyunları zaten aramaktan ümidi kesmek üzereyim. Her ne kadar orjinal oynamak istesemde, bir oyuna 125-150 lira vermek gerçekten insana koyuyor. 50-60 liraya bulunabilecek oyunlarda (ki 80, aşırı iyiyse 90 liraya kadar çıkabilirim) gerçekten "çok" eski. Köşeye sıkışmış gibi hissediyorum artık.

Sizlerden şiddetle bir akıl rica ediyorum. Şunları belirtmem gerekli sanırım;

"Kesinlikle" konsolumu korsana alet edemem ve yurt dışından alışveriş gibi bir seçeneğim yok (ülkemizde basketbolculuk meslekten sayılmadığı için kredi kartı alamıyorum.) .

Özellikle;

Oblivion, Forza MotorSports 2, NBA 2k8, HALO 3 ve Bioshock arıyorum. Duyan, gören var mıdır acaba?

Yoksa, çok üzülerekde olsa konsolumu satıp, PS3 almam gerekecek. Çok ve kalitesi yüksek oyunları olan konsola Türkiye içinde oyun bulamıyorum, PS3 gibi az satan ve potansiyelinin çok altında kalan (öyle ki çoğu oyunu bazı 360 oyunlarının grafik kalitesinin yanından bile geçemiyor, multi platform rezaleti zaten hepimizce malum.) bir makinenin oyunları ise rafları dolduruyor her yerde, sebebinide anlamış değilim.

Yardımcı olabileceğinizi umut ediyor, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Edit: Bir kaç ekleme.