Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Yarbay
09 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
62 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
11 yıl
Alfa Giulia
İngiliz AutoExpress dergisi gelecek yıl 159'un yerini alacak olan Giulia'nın aşağıdaki gibi görüneceğini iddia ediyor...

AutoExpress'e göre; resimdeki çalışma, Giulia'nın olası bir Quadrifoglio Verde versiyonunun nasıl görüneceği hakkında bir fikir vermekte.

Habere göre; 159'un takipçisi, ilk olarak Mito ile tanıtılan ve Giulietta ile yeniden yorumlanan tasarım dilini izleyecek ve İtalyan üreticinin güzel otomobiller üretme geleneğini sürdürecek. Köpekbalığına benzeyen bir burun, LED aydınlatma elemanları ve karmaşadan uzak sade gövde panelleri, Giulia'ya başlıca Alman rakiplerinden daha iyi bir duruş sağlayacak. Ateşli Quadrifoglio Verde modeli ise, yolu kucaklayan bir bodykit, 19" jantlar ve ön çamurluk üstündeki QV logosu ile dikkat çekecek.

Pek çok kişi Giulia'nın arkadan itişli olmasını umuyordu, fakat derginin kaynaklarına göre bir sonraki jenerasyona kadar bu söz konusu olmayacak. Giulia ve Alfa'nın yeni SUV modeli uzatılmış bir Giulietta platformu üzerine inşa edilecek.

Alfa yöneticileri, yol tutuş ve sürüş kalitesi konusunda sınıf lideri olmayı hedefliyor. Active Roll Control adını taşıyan yeni sistem, virajlarda yayları ve amortisörleri otomatik olarak sertleştirecek, iki moda sahip olacak olan Active Damping sistemi ise, sürücüye konfor ve çeviklik arasında ince ayar yapma olanağı sağlayacak. Direksiyon ağırlığı ve gaz tepkilerini ayarlama imkanı sağlayan DNA sistemi ise elektronik sürüş kontrolü paketini tamamlıyor olacak.

Fiat grubunun MultiAir teknolojisine sahip 120hp ve 170hp'lik 1.4 turbo motorları ve Brera'da gördüğümüz 200hp'lik 1.75 turbo motor Giulia'da da kullanılacak.

Serinin top modeli olan Quadrifoglio Verde'de ise Chrysler'in ödüllü motoru olan 3.3 litrelik Pentastar V6'nın kullanılması bekleniyor. Bu motora MultiAir ve direkt enjeksiyon teknolojileri eklenerek daha fazla güç elde edilmesi ve daha az CO2 salımına erişilmesi hedefleniyor. Alfa 300hp güç elde etmeyi planladığı bu motoru Q2 ya da Q4 yürüyen aksamları ile kombine etmek istiyor.
S
12 yıl
"Corsa" Forum düzenimiz (LÜTFEN YENİ BAŞLIK AÇMADAN ÖNCE OKUYUNUZ)
Merhaba arkadaşlar,

Donanım Haber yöneticilerinin foruma getirdiği yenilikler doğrultusunda artık Corsa'cılar olarak kendimize ait bir alt başlığımız var.

Biz de bu başlığı olabildiğince düzenli tutmak, daimi üyelerimizin ve ziyaretçilerin aradıkları bilgilere kolay ulaşmalarını sağlayabilmek için konu alt başlıklarından oluşan bir yapı kurmayı düşündük.

Yaklaşık 3 yıldır emek verdiğimiz "Corsa Sevenler Buraya" adlı başlığımız, "Corsa Genel" adı ile yine bu alt başlıklardan biri olarak paylaşımlara hizmet vermeye devam edecek.

Sormak istediğiniz soru veya paylaşmak istediğiniz bilgi için lütfen uygun konu başlığını seçiniz. Mesajınızın hangi konu başlığına girmesi gerektiğinden emin değilseniz, başlıklardaki ilk açıklama mesajlarına göz atmak için birkaç dakikanızı ayırmanızı rica ediyoruz.

Mevcut başlıkların dışında kalan konular için "Corsa Genel"'i kullanabilirsiniz.

Ayrı ve yeni bir başlık açılması gerektiğini düşündüğünüz bir konu olduğunda lütfen önce Corsa Genel'e bu talebinizi yazın, talep kısa süre içinde üyeler tarafından yorumlansın, genel kabul gördüğü takdirde konunuzu açın. Burada engellemeye çalıştığımız tek şey zamanla oluşabilecek konu kirliliğidir.

Bugüne kadar sevgili Corsa'larımız arasında model jenerasyonları bağlamında bir ayrım yapmadık, bugünden sonra da yapmayı düşünmüyoruz. Sahip olduğu veya satın almayı düşündüğü Corsa'nın model yılı ne olursa olsun, yardım talebinde bulunan tüm ziyaretçilerimize bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalıştık. Bu birlikteliği devam ettirebilmek için, her türlü paylaşımı Corsa A, B, C veya D ayrımı yapmaksızın açtığımız konu başlıklarında sürdürmeye devam edeceğinizi umuyoruz.

Herkese iyi forumlar, Corsa'ları ile kazasız belasız keyifli sürüşler diliyoruz
S
12 yıl
"Corsa" Konu dışı
Corsacılar Corsa ve genel olarak otomobiller dışındaki mevzularda da konuşabilsin, tartışabilsin, fikir alışverişinde bulunabilsinler diye düşündük ve bu başlığı açtık.

Burada sınır yok arkadaşlar, aklınıza ne gelirse, tabii ki DH kuralları çerçevesinde, konuşmak tartışmak serbest...
S
12 yıl
"Corsa" Galeri
Konu başlıklarında o an yazdığımız mesaj ile ilgili olarak eklediğimiz fotoğraflar haricinde,
herhangi bir zamanda aracımızın resimlerini, veya herhangi bir kaynaktan bulduğumuz güzel bir fotoğrafı paylaşmak istediğimizde kullanacağımız bir başlığımız olsun dedik ve Galeri bölümünü açtık arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi fotoğraf içeren sayfaların yüklenmesi biraz zaman alabiliyor, bu zamanı en aza indirgeyebilmek için fotoğrafı mesaja yukarıdaki "S image"
butonunu kullanarak eklemeniz tercih edilir.
S
12 yıl
"Corsa" Buluşmalar, geziler
Bugüne kadar iki kez yapabildiğimiz, bundan sonra daha sık ve daha çok katılımcı ile yapmak istediğimiz buluşmalarla ilgili talepleri, önerileri, haberleri ve buluşma sonrası yorumları burada paylaşmayı öngörüyoruz.

Forumdaki bu yeni dönemin ilk buluşması için tarih ve yer önerilerini de acilen bekliyoruz arkadaşlar...
S
12 yıl
"Corsa" Sıfır/İkinci el alım-satım tavsiyeleri
Yeni forum düzenimizde sıfır veya ikinci el araç alım satımına ilişkin her türlü soruları, tavsiye taleplerini ve fiyatlandırma konusundaki tartışmaları bu başlık altında takip etmeyi öngörüyoruz. Satın almak istediğiniz Corsa'nın fiyatı, donanımları ve rakipleri ile karşılaştırılması konusunda kafanıza takılan her türlü soruyu burada sorabilir, forum üyelerinin yorumlarını alabilirsiniz.
S
12 yıl
"Corsa" Yakıt tüketimi
Otomobil forumlarının belki de en popüler konusu olan yakıt tüketimi konusunda herkesin söyleyecek birşeyleri var, dolayısı ile bu konu kendi başlığına sahip olmayı hakediyordu. Biz de Corsa'larımızın yakıt tüketimi ile ilgili paylaşımları artık burada yapacağız, bu konuda gelen sorulara burada yanıt vermeye çalışacağız.

Tüm Corsacılara ekonomik sürüşler diliyoruz...
S
12 yıl
"Corsa" Bakım ve servis
Corsalarımızın periyodik bakımları ile ilgili her türlü bilgi paylaşımı için açtığımız bu başlık altında, hangi periyodik bakımlarda hangi parçaların değiştiği, güncel bakım fiyatları, tavsiye edilen servisler, servislerde yaşanan sıkıntılar gibi konularda aradığınız bilgilere ulaşmanız mümkün olacak.

Bir sonraki mesajı bakım detaylarına ayıracağız, değişiklikler oldukça, yeni model araçlar eklendikçe güncelleyeceğiz.
S
12 yıl
"Corsa" Elektrik, elektronik, ses sistemleri
Araçlarımızda bulunan orijinal veya sonradan yaptırdığımız ses sistemleri, navigasyon cihazları ve her türlü elektronik cihazlarla ilgili sorular, sorunlar ve paylaşımlar için ayırdığımız başlık burası...
S
12 yıl
"Corsa" Şasi, frenler, jant ve lastik
Corsalarımızın yürüyen aksamı, fren sistemi, jantları ve lastikleri ile ilgili her türlü sorular ve paylaşımlar için yeni adresimiz burası arkadaşlar...

Süspansiyon ve direksiyon sistemi ile ilgili teknik konular, şasi alçaltma, fren diskleri ve balataları, jant değişiklikleri, lastik ebatları, doğru basınç seviyeleri gibi pek çok konuda aklınıza takılan sorulara burada yanıt bulabileceksiniz.

Bir sonraki mesajı, Corsa'lar için uygun olan jant+lastik ölçüleri ve hava basınçları ile ilgili bilgilere ayıracağız, önceki jenerasyon araçlar için elimize bilgi geçtikçe mesaj güncellenecek.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.