Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
04 Kasım 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
147 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Windows hotspot dhcp aktifleştirme

Merhaba, Bilgisayarımdan mobil erişim noktası açtığımda hiçbir cihazı bağlayamıyorum. Cihazlar ip almıyor anladığım kadarıyla. Ağ adaptörünü kontrol ettiğimde dhcp'nin kapalı durumda olduğunu gördüm ancak nasıl aktifleştirebileceğim hakkında fikrim yok. Acil olarak ihtiyacım var, yardım ederseniz sevinirim.


Windows hotspot dhcp aktifleştirme


@XpressMusic34 hocam siz anlarsınız diye düşünüyorum.

3 ay
31.12.2023'e kadar 1 yıllık planlar, hedefler ve tahminler

Herkese merhaba. Bu forumda yazmaktan ve okumaktan en keyif aldığım konu yıllık hedef konuları çünkü onlarca farklı hayata, probleme ve hayale tanıklık edebiliyorsunuz. Yeni yıl yaklaşırken gözüm bu konuyu aradı ancak göremedim ve ben açmak istedim. Hayallerinizi veya ülke ile ilgili tahminlerinizi yazabilirsiniz.

5 ay
Yavaş Bağlantı Problemi [Çözüldü]
Ben Millenicom VDSL internet abonesiyim. 35/6'lık bir paket kullanıyorum. Altyapım ise bundan çok daha fazlasını destekleyebilecek kapasitede. Buna rağmen son zamanlarda bağlantı hızım çok düştü. Eskiden hız testinde düşük çıkmasına rağmen steam indirmelerinde tam hız alabiliyordum ancak şu an onda da problem yaşıyorum. DNS değiştirmeyi, modemi resetlemeyi denedim ancak değişen bir şey olmadı. Daireme gelen kablo 2 hafta önce ekipler tarafından kontrol edildi ve herhangi bir sıkıntı görülmedi. @millenicom @XpressMusic34 hocam siz anlarsınız diye düşünüyorum, bir el atın lütfen.

Edit: Konuyu sanırım TurkNet bölümüne açmış, neden öyle yaptı fikrim yok. Millenicom seçmiştim.


Yavaş Bağlantı Problemi [Çözüldü]


Yavaş Bağlantı Problemi [Çözüldü]

Akşam saati güncel hız:

Yavaş Bağlantı Problemi [Çözüldü]

Arıza kaydıma gelen yanıt:

Yavaş Bağlantı Problemi [Çözüldü]

@KEENETIC
geçen yıl
Evime taşındım
Herkese selamlar, okulların açılmasıyla birlikte 1.5 sene kadar ara verdiğim yalnız yaşama macerama devam ediyorum. Ev bakmak için çok bir vaktim olmadığı için bulduğum 1+1 evlerden birini tuttum direkt. Geçen hafta araba ile eşyalarımın büyük bir bölümünü taşımıştım, geri kalan buzdolabı ve koltuğu ise bugün taşıdık. Ailem gittikten sonra temizlik ve eşyaları yerleştirmek için kolları sıvadım ama eşya taşıdıktan sonra baya yorucu oldu benim için. Yerleri sildim, halıları yerleştirdim, yatağımı ve dolaplarımı kurdum. Son olarak buzdolabını dizmek ve banyonun temizliği kaldı. Onları da 1 saat içerisinde bitirirsem dinlenmeye geçebilirim. Şu an için tek eksiğim internet sanırım, onu da nasıl halledebileceğimden emin değilim. Abonelikle uğraşmak istemiyorum çünkü zaten son senem, komşunun birisiyle ortak halledebilirsem öyle yapacağım.
2 yıl
Not alma uygulaması
Merhabalar! Arkadaşım 4. sınıf tıp öğrencisi. Kendileri ders notlarını düzenli olarak tutmak için bir ekip kurmuşlar, her hafta 1 dersin notunu birkaç kişi tutuyor, hocanın dediklerini yazıyor, slaytları alıyor ve bunların hepsini düzenleyip bir pdf dosyası haline getiriyor. Böylece herkes sadece birkaç haftada bir derse katılarak sınav zamanı herkesin elinde not olmuş oluyor. Burada sıkıntı şu ki düzenleme paylaşım vs için ayrı ayrı programlar kullanmaktan sıkılmışlar. Hem mic. office gibi grafikler ekleyebileceğimiz hem acrobat gibi pdf düzenleyebileceğimiz hem de ayrı yönetici ve kullanıcı arayüzü olan paylaşılan notların drive gibi ortak bir alanda toplandığı bir not uygulaması biliyor musunız?
2 yıl
Anavatan'a dönüyorum!
Merhabalar, 4.5 aydan fazla bir süredir erasmus için polonya'da bulunuyordum, bugün itibariyle ülkeye dönüyorum. Varşova'dan Prag'a trenle geçtim, biletler çok daha ucuz olduğu için buradan uçacağım. Öğleden sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapacağım sonrasında ise Adana uçağına bineceğim, gece yarısına yakın bir vakitte memlekette olacağım. Dün gece Prag'a vardım ve hiç uyuyamadım açıkçası, bu konuda puan kıracağım çünkü terminal binasının koltukları çok kötü. Varşova yerine buradan bilet alarak bin liraya yakın kar ettim ama verdiği yorgunluğa ve zahmete değmez sanki, dün sabahtan beri yollardayım. Gider gitmez ilk olarak kebap ve döner yemek istiyorum

Cumartesi 20.33: Dün sabah yola çıkmamdan itibaren 36 saat geçti, şu an Sabiha Gökçen'deyim, çoktan Adana'ya doğru yola çıkmış olmam lazımdı ama maalesef uçak rötar yaptı. 40 dakikaya havalanacağız muhtemelen.


Cumartesi 23.30: Adana Şakirpaşa Havalimanı'na ulaştım. Buraya gelip nemden şikayet eden herkese tek tek hak verdim, o kadar uzun süre nemsiz havaya alışınca iyi bir çarpttı havası. Onun dışında özlemişim buraları, ne iyi ettim de geldim

Anavatan'a dönüyorum!
2 yıl
Kızlarla alışverişteyim
4 kızla alışverişe çıktım, çok zor bir mevzuymuş. Her mağazaya giriyorlar ve her birinde en az yarım saat 45 dakika vakit geçiriyorlar. Ben genelde ihtiyacım olunca bir iki mağazaya hızlıca fiyat ve model bakmak için giderim sonrasında ihtiyacımı alır çıkarım. Kadınlar için mağazada vakit geçirmek baya eğlenceli bir iş gibi duruyor. 3-4 saatin sonunda dayanamayıp kendimi foruma attım


Sonuç:
Kızlarla alışverişteyim

Görselde 1500 lira falan var sanırım. Allah bereket versin :)
2 yıl
Çekya'da fırtınada mahsur kaldık
Prag'dan Viyana'ya doğru yolculuk ederken birden bir fırtına bastırdı. Görüş mesafesi 1 metreye kadar düştü, yolların etrafındaki ağaçların bir kısmı yola devrilip yolları kapatmış. Uzun bir süredir bölgeden çıkmaya çalışıyoruz ama gittiğimiz tüm yollar kapalı çıkıyor. Şu an petrolün birine girdik bekliyoruz.2.5 saat bekledikten sonra avusturya tarafından gelen itfaiye ekiplerince yol açıldı.

Çekya'da fırtınada mahsur kaldık

Çekya'da fırtınada mahsur kaldık


Yerel saate göre 5'te Viyana'ya varmış bulunmaktayız. Sıkıntı yaşamadık çok şükür. Teker falan patlasa o durumda imkanı yok değiştiremezdik.
2 yıl
Paristeyim
Merak ettiğiniz bir şey varsa tecrübe ettiğim kadar cevaplayabilirim.

Paristeyim
2 yıl
Kişiselleştirilmiş Kablosuz Ağ Menzilini Arttırma

Herkese merhaba, Erasmus projesi kapsamında şu an Polonya'da bir üniversite yurdundayım. Bulunduğum yurdun kablosuz internet ağı var ancak ben en köşedeki odada kaldığım için sinyal yetersiz kalıyor ve çoğu zaman kesinti yaşıyorum. Bu sorunu menzil arttırıcı alarak çözmek istiyorum ama merak ettiğim bir nokta var. Ağa bağlanırken aşağıdaki gibi herkes kendi e-posta adresi ve şifresini giriyor, ben menzil arttırıcı alırsam bu bilgileri girebileceğim bir protokol var mıdır? Muhtemelen internetin dağıtıldığı bizim katta bulunan cihaz modem değil bir access point, menzil arttırıcı ile buna bağlanabilir miyim? Ayrıca kurulumda wps tuşuna basarak eşleştirme yapmamız gerekiyor, bu işlem olmadan eşlemek mümkün mü, çünkü ana modeme erişebileceğimi düşünmüyorum?

Kişiselleştirilmiş Kablosuz Ağ Menzilini Arttırma
EDİT: Bu protokol PEAP ya da EAP olarak isimlendiriliyormuş.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle