Güncel: THY’nin biletleri en pahalı ve en uzun süreli uçuşlu (21 saat) hatlarından biri olan İST-EZE (Buenos Aires’in) de mil değeri ve vergisi düşmüş.

28.000 mil + 470 tl vergi 👍🏻
2006 dan beri kullandığım hesabıma bir türlü giriş yapamadığım için buradan konuyu açmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın.

THY Shop&Miles sitesinde %50 ye varan mil indirimleri var, ayrıca Miles&Smiles ödül biletlerde gayet uygun vergi indirimlerine denk geldim.https://tr.shopandmiles.com/30-yil-ozel

Bu kategoride %40+%20 mil indirimi yaklaşık olarak %50 mil indirimine denk geliyor, 15000 mile kahve makineler vb.
Ayrıca yine tüm ürünlerde %40 mil indirimi diyor, istisnasız.. Güzel şeyler denk gelebiliyor,kullanmadığınız milleriniz varsa.


Bundan daha uygunu ise THY Miles&Smiles ödül biletlerde gayet uygun vergi indirimleri

Ocak'ta 900 küsür TL vergisi çıkan İçhat aktarma-İstanbul-Katmandu (Nepal) Ödül biletinin vergisi 330tl'ye düşmüş. (Direkt olarak İstanbul'dan daha uygun vergiye geliyor)

15000 mil + 330 tl vergi. (Ör: Van-İst-Katmandu, Adb-İst-Katmandu, Tzx-İst-Katmandu, gibi)

Üstelik yakın tarihe de uzak tarihe de yer bulunabiliyor.

Benzeri 10.000 mil + 400 küsür tl Zanzibar/Darüsselam/Klimanjaro (Tanzanya Hatları)Bu belirttiğim iki destinasyona da THY yaklaşık 2000 tekyön 3000-4000 RT bilet satıyor.
Hem mil hem de vergi olarak çok avantajlı.

Not 1: Benim örnek verdiğim tarihlere bakıp da "Şu tarihte bilet yok bla bla bla" diye mesaj yazmayın lütfen, Limitli kapasite ödül biletler çok sınırlı satışa sunulur ve anında tükenebilir! (Konuyu açar açmaz bile satılmış olabilir) İleri-Geri tarihleri deneyiniz.

Not 2: Kredi kartı olmasa bile Elite Plus kart sahipleri 15.000 mile kadar avans kullanabilirler.

Bana milleri olup da kullanacak yada harcayacak yer bulamayacak olanlar için gayet cazip geldi, o yüzden konu açıp bilgi paylaşmında bulunma gereği hissettim.

İşinize yaramıyorsa teşekkür edip geçebilirsiniz.

Teşekkür ederim.