Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Er
28 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
YKS Günlüğüm
Merhaba arkadaşlar,
12. Sınıf meslek lisesi öğrencisiyim
Hedefim Bilgisayar Mühendisliği
Tyt nin yarısı falan bitti çalışma olarak
Ayt ye de yeni başladım sırasıyla video şeklinde
ilerliyorum.
Deneme falan fazla tecrübem olmadı 1-2 tane genel deneme falan çözmüştüm kaç ay önce.

Bundan sonraki süreçte yaptıklarımı veya yapacaklarımı buraya aktarmayı düşünüyorum.

Çalışma konusunda bir fikri olan varsa her zaman yazabilir.
2 yıl
Tyt ve Ayt Çalışmak için aydınlatma, Soru vb.

Arkadaşlar 12. sınıfım sayısal bilgisayar mühendisliği istiyorum.

Meslek lisesindeyim bilişim bölümü.

Alan derslerim iyidir programlama vb. Matematiği seviyorum her ne kadar çok iyi yapamasam da. Soruları çözerken yada bir şeyler yaparken programlama kafasıyla şeyler yapıyorum.Kasımdan beri çalışıyorum Ocağa kadar falan çalıştım sıfırdan tyt den.

İşte Ocak'ta falan biraz oyalandım geldik şimdiye.

Tyt nin yarısında veya biraz ilerisindeyim. Ayt de daha hiçbirşey bilmiyorum Youtube dan sırayla gidiyorum konusunu izleyip birkaç test çözüp geçiyorum.

Örnek olarak;

Kimyada - zayıf etkileşimler bir de fiziksel ve kimyasal değişimler falan bitti doğa ve kimyadayım o da hemen biter temel kanunlara geçerim.


Biyolojide - Bitkiler ve mantarlardayım

Fizikte - işte basınç bitti ama normal konu sırasına göre değil. Yani kuvvet hareket, kaldırma, ısı sıcaklık ,enerji bitmiş oluyor.

Matematikte - Çarpanlara ayırma bitti bundan sonra oran orantı sonra problemler falan var ayt ye geçip onla beraber yürütmeyi düşünüyorum problemleri falan.


Çalışmaya başladığımda 1 tane genel tyt denemesi çözmüştüm 40 net çıktı. O da taa Aralıkta çözmüştüm tam derslere çalışmaya başlamadan önce. İllaki yükselmiştir netlerim ama hiç ondan sonra daha deneme çözmedim.


Bu deneme çözme şeyini falanda bir türlü yapmadım çünkü konu çalışıyorum falan filan ayt konu öğrenmeye başladığımda artık tyt branş denemesi falan çözmeyi düşünüyorum ama sorsanız hiç tecrübem yok. Nasıl ? Ne zaman ? çözüleceği hakkında vb.


Test konusunda Örnek veriyorum bir konuyu bitirdim kimyadan zayıf etkileşimler 3-5 test var kitapta onları çözüyorum işte geçiyorum. (Doğru mu yani ?)


Bir de bu test çözmede mesela konuyu izliyorum soruları çözüyorum. Bakıyorum aslında çözüyorum soruları yani böyle fazla derine girmesem sorular çözüp geçeceğim ama nedendir o soruda takılı kalıyorum öncülleri okuyorum yapıyorum ama diyorum ki aklımdan ben bunun ne olduğunu bilmiyorum yani başka bir yerde çıksa bilemem gibi bir kuşku oluyor onun soru çözümünü falan izliyorum ve acaba şöyle olsaydı aynı şeyi verir miydi falan filan bayağı uğraşıyorum. Bu


Arkadaşlar sizce ne yapabilirim hani dümdüz çalışayım mı yani sırasıyla çünkü taktik falan bilmiyorum. Fazla tecrübem yok bu konuda:(


İlla ki en iyi üniversiteler olsun diye bir şey istemiyorum çünkü üniversitede kendimi geliştirmeyi düşündüğüm için bilgisayar, yazılım vb. konusunda. O yüzden bu sınavda elimden geleni ve en verimlisini yapmak istiyorum.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle