Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Yüzbaşı
06 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
12 yıl
NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)
Demirdöküm Nitron Kombi kullanmaktayım. Bu kombinin kullanımı ile ilgili deneyimlerimizi burada paylaşalım.
Bu sene bu kombinin kullanımın 2. yılı. Son 2-3 gündür ısıtma ilgili çeşitli problemler yaşadağım için buraya bu başlığı açarak bilgilerimizi paylaşalım.

Kombinin kullandığı ortamla ilgili veriler şu şekilde;

Kullanılan Daire: Ara kat(4 katlı binanın 2. katı)
Güneş Alması: Yarım günden fazla güneş alıyor.(Önünde sağında ve salonda binaların gölgesi zaman zaman güneş alma miktarını etkiliyor)
Kombi Montaj Yeri: Mutfak içinde(Balkonda veya açıkta değil daire içinde.
Evet Metrekaresi ve Petek Miktarı: Ev 3+1(94 m2 net kullanım alanı)ve kullanılan petek uzunluğu 7,5m Demirdöküm Plus 60'lık petek.
Her petekte Demirdöküm Termostatik Vana var. Bu vanalardan 1 tanesi tamamen açık. Diğerleri oda sıcaklıkları 23-24 derece olacak şekilde ayarlı.


Kombi sıcaklık ayarı dışaradaki hava sıcaklık değerine göre ayarlanıyor şöyleki;

Dışarıya koyduğum bir derece vasıtasıyla dışarının sıcaklık değerini ölçüyorum.

(Toplam sıcaklık=Dışa Hava sıcaklığı+Kombi ayar sıcaklığı) olacak şekilde ve kombi 24 saat açık. (Geçen sene toplam sıcaklık değeri 55 derece olacak şekilde ayarımı yaptığımda evin içindeki tüm odalardaki sıcaklık değerini 23-24 derece oluyordu).

Ama son 2-3 gündür bu sıcaklık değerini yakalayamıyorum. Kombi son 24 saattir 55 derecede çalışıyor evin içindeki sıcaklık değeri 20-21 derece. Dışarıdaki sıcaklı değeri 2 derece.

Kombi ayarlı olduğu sıcaklık 55 derecede ayarlı iken 60 dereceye kadar alev yanıyor daha sonra sönüyor. Daha sonra derece göstergesi 36 dereceye kadar gelinceye kadar yanmıyor. Yani içinden geçen su sıcaklığı 36 derece olduğunda alev tekrar yanıyor. Yani ayarlamış olduğum sıcaklığın 5 derece üzerine çıkınca alev sönüyor, yaklaşık 19-20 derece altına inince tekrar yanıyor.

Bu kombiyi ilk aldığımda durum bu şekilde değildi. Kombiyi hangi sıcaklığa ayarlarsam ayarlayayım, ayarladığım sıcaklığın 5 derece üzerinde alev sönüyor, 5 derece altında da alev tekrar yanıyordu.

Değerli Demirdöküm Nitron Kullanıcıları sizlerde durum nedir, deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi burada paylaşabilirmisiniz?
M
15 yıl
HYUNDAI DC-8367 nasıldır?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle