Arkadaşlar merhaba,

Volvo S60 D2 motor, 2015 model 55000 km de bir aracım var. Geçenlerde aracı kullanırken soğutma sıvı seviyesi düşük - emniyetli durun uyarısı aldım. Kenara çekip kaputu açıp baktığımda genleşme kabındaki soğutma sıvının hiç kalmadığını gördüm. Genleşme kabının kapağını açmam ile birlikte sıvı kaba doldu ve min-max seviye aralığına kadar yükseldi. Aracı tekrar çalıştırdığımda alarmın gitmiş olduğunu gördüm fakat 2 dk sonra tekrardan aynı uyarıyı aldım. BP den 4 mevsim soğutma sıvısı aldım ve kaba max seviyeye gelecek şekilde ekleme yaptım ve aracı sorunsuz bir şekilde 1 ay kadar kullandım.
Bu sürede herhangi bir kaçak olmasına karşın hep kontrol ettim fakat bir kaçak ile karşılaşmadım ve ara ara gerektiği kadar ekleme yaptım.

Malesef dün itibariyle aynı uyarıyı aldım ve durup baktığımda seviyenin 2-3 cm kadar minumumun altında olduğunu gördüm, genleşme kabının kapağını açtım sıvı seviyesinin tekrardan yükseldiğini gördüm. Ne olur ne olmaz diye ekleme yaptım fakat aynı uyarıyı dünden beri 4 kez aldım. Birkaç yetkili servisi aradım (mezcar, grup volvo ..) durumu anlattığımda aracı servise getirmem gerektiğini söylediler fakat mezcardaki usta bu tür arızaların genelde motor silindir kapağından dolayı kaynaklandığını ve eğer durum öyle ise aracın en az 20 iş günü serviste kalması gerektiğini ve en az 10000 TL tutarında bir masraf olacağını söyledi.

Şuan ne yapacağımı bilmez durumdayım ve aracımın garantisi de bitmiş durumda. Aranızda önceden böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu? Herhangi bir tavsiyeniz var mi?