Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
14 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
1500-2000tl fiyatlarında sistem tavsiyesi? (gaming)
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim üzere oyuncu kasası toplamak istiyorum. Eskisi kadar hardware güncellemelerini de takip etmediğim için açıkcası yeni donanımlar hakkında hiçbir fikrim yok Dolar kurunun da farkındayım fakat bütçe olarak maksimum 2000tl kadar zorlayabilirim. halihazırda Macbook kullandığım için bana sadece evde ayaklarımı uzatıp son oyunları sıkıntısız oynayabileceğim windows sistemli oyuncu kasası lazım

Eklemek istediğim bir detay var,

Anakartlarda hdmi girişi yaygın olarak kullanılıyor mu? Çünkü hdmi girişli bir monitör de almayı düşünüyorum fakat bana çok tuzlu olacaksa olmasa da olur..

Deyim yerindeyse gta oynayabileceğim bir kasa arıyorum Son güncel oyunları orta ayarlarda oynayabileceğim bir kasa bu fiyatlara toplanır mı? toplanmazsa ne kadar bütçe lazım olur?
5 yıl
Kargo hizmetleri hakkında küçük bir anket (bitirme projem)
Merhaba arkadaşlar,
Kargo sektörü için; reklamcılık bitirme dersimiz kapsamında araştırmalar konusunun içinde nicel bir anket yapıyoruz. Amaç projenin mantık olarak kargo sektörü hakkında insanların düşüncelerini öğrenerek bu hizmet sektörünü bir şekilde geliştirebilmek

Lafı fazla uzatmadan, eğer kargo yollayan biriyseniz bizim için görüşleriniz çok önemli, çünkü geçen haftaki vizemizde çok fena tökezledik ve bu sefer iyi bir iş ortaya çıkarmak istiyoruz
https://goo.gl/forms/X9vIaui1Kf8GKwpC3

şimdiden yardımcı olan arkadaşlar için teşekkürler
6 yıl
iPhone tamiri? (uzman arkadaşlar içeri)
Başlamadan önce, forumda yanlış hatırlamıyorsam Ankaralı veya istanbullu (emin değilim) bir teknik serviste çalışan bi arkadaş vardı forumda çokça kişiye yardımcı olmuştu; hala burda mı kendisi?

Merhaba arkadaşlar, geçen senenin yazında iPhone 6'mıyere düşürmem suretiyle ön ekranı kırdım. Bi hata yapıp Media Markt'ın kaskosundan yararlanarak telefonu yaptım fakat eskisinden daha kötü duruma geldi. Ekran dokunmatiği arada sapıtıyor ve hassasiyetini kaybediyordu. Bende izmirde bir teknik servise götürdüm (yetkili mi emin değilim) ve tekrar olmak üzere 450tl ye tekrardan panel değişimi yapıldı ve eksilen parçaları takıldı. Bir süre sorun yaşamadım fakat sorun yine rahatsız etmeye başlayınca ekranı aynı ustaya götürdüm. Ücretsiz yeni bir panel daha taktı fakat hiçbir şekilde sorun düzelmedi, hala ekran belli süre sonra dokunmatiğini kaybediyor veya ekranın belli bölgeleri dokunmayı algılamıyor (telefonu uyandırdığın anda: bazen yarım saat bazen 10 saniye içinde)

Ustaya ikinci defa götürmeden önce yabancı forumlarda birkaç araştırma yaptım ve bu problemin Touch IC sensöründen kaynaklandığını ve çip değiştiği zaman normale döndüğünü söyleyenler oldu.

Usta ise ihtimal dahilinde olduğunu fakat değiştirdiğimiz durumda sorun devam ederse işlemcinin de problem yarattığını düşünebileceğini ve bu durumda yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Ustaya Touch IC çipinin değişimini yapalım dediğimde yapabileceğini fakat bu işe girişmeden telefonu bu halde satmamı söyledi. Açıkcası telefonumu bu durumda satarak kimsenin ahını almak istemiyorum..

Bunların ardından oturduğum yere yakın bi dostuma gösterdim ekranı ve sorunun büyük ihtimal yan sanayi ekrandan kaynaklandığını, bu tip kronik sorunların hep bu parçalarda göründüğünü söyledi. Yapılabilecek tek şey ise kendisinden eline orjinal ekran gelmesini umut etmem oldu.

Şimdi soruyorum:
Benim ne yapmam lazım? İzmir'deyim ve telefonu kesinlikle ilk günkü haline getirebilecek birini arıyorum

yardımcı olursanız sevinirim
6 yıl
Sigara Tiryakileri hakkında bir anket
edit: Anket tatmin edici sonuçlara ulaşmıştır, konunun altında nacizane analizimi yapmış bulunuyorum siz katılanlar için, katılmayan arkadaşlar için de ilgililerse konuyla güzel bir başlık sizi bekliyor gelin konuşalım
Anket için artık katılmanıza gerek yoktur ama katılsanız da sorun olmaz


Merhaba arkadaşlar, bugün yardımınıza ihtiyaç duyduğum bir konuyla karşınızdayım. Dersim kapsamında küçük bir anket çalışmam var ve başlıkta da görüldüğü gibi kendimde dahil sigara kullanan arkadaşlar üzerine bir anket içeriyor. Yardıma muhtaç şu arkadaşınıza ufak bi el atarsanız not olarak bana çok yardımcı olmuş olursunuz

Anket linki aşağıdadır
http://goo.gl/forms/SZPc6tnsmdFcEY2p2

sevgilerle

edit2:--------------------Yorum başlığa eklendi------------------------

tekrardan merhaba arkadaşlar, final ve proje takvimimdeki yoğunluk sebebiyle foruma kısa bir süre uğramadım. Konu dışı ahalisi sayesinde hatrı sayılı derecede emeğiniz olduğu için anket hakkında bilgi paylaşmayı sorumluluk hissederek izninizle yorumlamaya başlıyorum Başlamadan önce ek bir ayrıntı getireyim, normalde amacım il bazında da bir kıyaslama yapmaktı fakat SPSS istatistik programının sürekli donması yüzünden anlatacaklarım İstanbul'u Türkiye olarak kabul ederek yorumlamak olacak ne yazık ki.

Öncelikle ankete en büyük katılım yaş grubu olarak 20-25 yaş aralığında gerçekleşti. Ortalama rakamda belirtmek gerekirse yaş ortalaması %22.66 dolaylarında seyretti. Bu demek oluyor ki konu dışı takipçilerinden sigara içen büyük bir kısım Lise mezunu (tahmini büyük çoğunluk üniversite okuyor) ve Üniversite mezunları (ufak bir kesim yüksek lisans okuyor)

Katılımcıların 70%'i gelir düzeyinde kendini orta direğe mensup olarak tanıttı. Geri kalan 21%'i zengin ve çok küçük bir gruba hitap eden %9 ise yoksul. Sigara tiryakilerinin büyük çoğunluğu orta direğe hitap ediyor demek yanlış olmaz herhalde bu durumda.. Fakat şurada şaşırtıcı olan zengin gruba mensup katılımcıların yoksullara göre fazla olması. Demekki konu dışındaki zengin kesime mensup üyeler yoksullara oranla daha fazla sigara tüketme hacmine sahip.

Net bir rakam vermeyeceğim fakat en çok katılımcı İstanbul'dan (26~) oldu. Onu peşi sıra Ankara (7~) ve İzmir (6~) takip etti. geri kalan illerimizdeki katılım 2-3 kişinin üstüne çıkmadı. (Tekirdağ, Bursa, Manisa, Elazığ, Burdur, Adana vs..)

Sigara kullanan katılımcıların 65%'i net olarak tirkayisi olduğunu söyledi. Geri kalanı 31% ile denk geldiğince'yi işaretledi. (Kafe, arkadaş, klüp, sosyal aktivite ortamları vs..) Demek oluyor ki bu mereti biz içenlerin hiçbir şekilde tadında bırakma imkanı olmuyor. Sigara sosyal etkileşim esnasında hakikaten büyük öneme sahipmiş.. 1% olarak çok nadir diyen arkadaşları buradan tebrik ediyorum, nefsinize gerçekten hayran kaldım

Geldik asıl sorunun cevabına. Sigaraya neden başlıyoruz? Bizi başlatan faktör aslında ne oluyor? Avrupalıların deyiminde "Türk gibi sigara içmek" hangi sebepten ötürü kaynaklanıyor?
Kazananı açıklıyorum: Arkadaş ortamı 63% oran ile ezici bir şekilde üstün geliyor. Demek oluyor ki halk olarak lise ve üniversite yıllarımızda derslerin yoğunluğundan veya zor yaşam koşullarından değil, tamamen ortak problem olarak arkadaş kurbanına ortak oluyoruz. (valla bende arkadaş ortamıyla başladım ) Neredeyse 10%, 10% şeklinde dağılarak aşk hayatı ve ailevi sebepler çok küçük bir grubu oluşturuyor. Demek oluyor ki asıl problemimiz delidolu yıllarda yapacak sosyal alışkanlık veya aktivite bulamadığımızdan ötürü sigaraya başlama yatkınlığımız kolay oluyor. Bu konuda devletin sigarayı sansürlemek yerine genç kesime uğraşacak aktiviteler oluşturması ve bunu reklam gibi pazarlayarak algı yönetimiyle uğraşsa en azından gelecek nesiller için hayırlı olur

Sigarayı geçmişte şöyle böyle hepimiz bırakmayı düşünmüşüz. 75%'e göre katılımcılar öyle ya da böyle aklının ucundan geçirmiş. Tabiki olumlu sonuca ulaşamamışlar bu ankete katıldıklarına göre Kalan 25%i ise sigara içmekten memnun..
Lakin kesinlikle ama kesinlikle 95%'imiz sigaranın zararlarından farkındaymışız.

Kahve-sigara, çay-sigara keyfine dayanarak merak dahilinde sorduğum "sigaranın keyif verici olduğuna inanıyor musunuz" sorusunun 85%'i hemfikir olduğunu belirtmiş. Kalan 15% keyif verici olduğuna inanmıyor. Bunun üzerine pek yorum getiremedim. Keyif vermiyorsa 15%lik kesim sigarayı neden içiyor? Herhalde anketi nicel sonuçları elde etmek yerine nitelik üzerine dizayn etseydim bunun içinde çok süpriz konular olacaktı.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin 58%'si bırakmak için kendini bi beklenti içine sokuyor. Kalan 42% ise bunun beklentiye gerek olmadığını düşünüyor.

Yaşantınızdan memnun musunuz sorusunun istatistikleri ise bir hayli güzel. 34% kesinlikle hayatından memnun. 41% idare eder diyerek hayatın artıları ve eksileriyle birlikte memnun durumda. Kalan 25% ise sigara içen arkadaşlarımız kesinlikle hayatından memnun değil. Memnun ve idare ederleri aynı kefeye koyarsak eğer 75% ile içen arkadaşlar öyle ya da böyle yaşantısından memnuniyet duyuyor.

Geldik bir diğer ilginç soruya, katılımcılara sorduğum "Sigaranın yaşantınız ile ilgili bir ilişkisi olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusunun cevabı bir hayli kafa karıştırıcı.. 55%'lik kesim evet diyerek kesinlikle sigaranın yaşantısında sebep-sonuç ilişkisiyle başladığını veya yaşantısında herhangi bir periyotta (uzun dönem/kısa dönem) bir rol oynadığını düşünüyor. Bu hesaba göre bireyin aşk hayatında veya sosyal çevre inşasında sigaranın rol aldığını savunduğunu söylemesi mümkün. in Kalan 45% ise kesinlikle katılmıyor. Bu analiz hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Son sorum aslında beklenti sorusuyla benzer nitelikte bir soruydu. Fakat sonuçlar bir hayli ters köşe yaratacak cinsten. "Yaşantınızda maddi veya manevi refaha ulaşmış olsaydınız sigarayı bırakmak sizin için bir etken olur muydu?" sorusunda sadece 40%'ı evet diyor. Kalan 60% ise kesinlikle etken yaratmayacağı görüşünde. Bu soru aslında "yaşamınızdaki beklentiler gerçekleşmiş olsa.." sorusuydu. Acaba cümleyi mi yanlış kurduğum için böyle bir sonuç geldi yoksa insan olarak bizler her zaman açgözlü olduğumuz için mi mental ve maddi rehavete ulaşınca içmeye devam ederiz? düşündürücü...


Evet arkadaşlar anketimiz böyleydi. Cevaplar ve yorumlar sizi tatmin etti mi, yorum getirilecek başka perspektifler var mı, anket doğruyu yansıtıyor mu, cevaplarınızı bekliyorum. Katılanlar için; Emekleriniz için teşekkür ederim ellerinize sağlık..
6 yıl
Jailbreak yedekleme sorunu
Restore edip temiz kurulum yaptiktan sonra bütün repolarim ekli halde goruyorum, yukledigim tweakler temiz kurulum yapmadan onceki gibi ayarli geliyor, sebebini itunes uzerinden yedekleme olarak goruyorum. Bu zamana kadar canimi sikmamisti fakat yukledigim bi tweakten sonra telefon cildirinca basimi agritmaya basladi bu sorun, yedeklemeyi telefona yukledikten hemen sonra telefon eski bi tweakim yuzunden kasiliyor, dokunmatik tepki vermiyor, kendince uygulamalara giriyor vsvs..Yok mudur bu isin bi cozumu? 2000 e yakin fotografim ve bir suru de uygulamalarin icinde belgelerim var ve yedegimi kurtarmak istiyorum fakat jailbreak yaptigim anda da tweak farketmeksizin telefon sapitmaya basliyorsiz hangi yontemleri izliyorsunuz ve ben acaba nerde hata yapiyorum nasil bir yol izlemeliyim her jailbreak sonrasi yardimci olur musunuz
7 yıl
Jb'den sonra youtube çalışmıyor
Merhaba arkadaşlar cihazim iPhone6 jbli 8.1.2, cihazimi güncelledikten sonra (restore + 8.1.2 taig jb) youtube uygulaması açılmamaya başladı. 8.1.1 de gayet sorunsuzdu cihazım, sorun ne olabilir?
7 yıl
iPhone 6 araç kiti önerileriniz
Arkadaşlar araba kullanırken kullandığınız, sağlam, ön camda dikkatinizi dağıtmayan veya ön konsol hizasına yapışan/yerleşen kısaca memnun kaldığınız araç kiti var mı?

Daha önceleri iPhone 4 için şarj soketli bi kit kullanıyordum ve çok iyi işimi görüyordu. iPhone 6 içinse hiç şarj soketli ürün bulamadım. Var mı böyle bildiğiniz?
9 yıl
Appstore "çok fazla Http yönlendirmesi" sorunu
Selam arkadaslar, cihazim iphone 4. Iki gun once 5.1.1 den 6.1 e guncelleyip evo jb yaptiktan sonra appstore da sorunlar olmaya basladi. Dun aksam one cikanlar a tikladigimda itunes store'a baglanilamiyor hatasi aliyordum bu sabahta ise kategorilere tiklamaya calistigimda cok fazla http yonlendirmesi hatasiyla karsilasiyorum. Bu sorunu nasil cozebilirim?
10 yıl
Youtube'dan video izleyemiyorum [iPad]
Wi-fi dns adresimlerim 8.8.8.8, 8.8.4.4 ayarlı fakat yine de açmıyor. Aynı şekilde iphone 3gs'de de bu sorun var. Acer laptop ileaynı modemden izleyince çalışıyor, ipad ve iphone açmıyor. Sorun ne olabilir?
10 yıl
Sony DAV-DZ940 ipod sorunsalı?
Yeni aldığımız ev sinema sistemine iphone 4 bağladım fakat usb tanımadı, bende ürün destekliyor mu diye bakındım internette ve ipod dock var yazıyor. BU ürünü kullanan varsa yardımcı olabilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.