Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Er
23 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
102 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
5 ay
Bir Kaç Gün İçerisinde İntihar Ediyorum(Giderayak Dertleşme)

Benim hikayem uzun. Anlatmaya niyetim yok. Kimseden bi yardım beklentimde yok. Daha fazla mücadele edecek gücüm kalmadı. Elimden gelenin en iyisini yaptım kendimce. Olmadı. Olmuyor. Hayat zaten yıllardır umurumda değil. Bir şeyleri değiştirmek için elimden geleni yapmadan pes etmek istemedim... Ve artık oyunun sonuna geldim.

Bir önceki sefer tetiği yarısına kadar çekmiştim. Silah ateş almamıştı. Dedim ben de biraz daha deneyim. Olmadı o zaman bu işi bitiririm. Şimdi yapacak hiç bir şeyim kalmadı. Önümüzdeki bir kaç gün kendimi moda sokacam. İntiharın gerçekten eşiğine gelmemiş hiç kimse intiharın ne kadar zor bir şey olduğunu anlayamaz.

Önce psikolojimi hazırlamam lazım. Moda girdikten sonra evin müsait olduğu bir zaman bu işi bitiriyorum. Düşününce bile içim ürperiyor. Bu işi yapabilecek cesaretim var ama yine de bir ümit be diye iç sesim beni engellemeye çalışıyor. Şimdi onun da sesi iyice kısıldı. Tetiği çekme aşaması biraz zor olacak. Biliyorum. Bir şekilde onu da atlatcaz... Ondan sonrası malum. Umarım kafama bi mermi girdikten sonra saçma sapan bir şekilde hayatta kalmam.

S
6 ay
5 Aylık Nofap Deneyimi. Soruları alayım...

Askerlikde usta birliğinde yaklaşık 5 ay malum işi yapmadım.

Sabahın erken saatlerinden(05:30) akşam 11 e kadar, çoğu zaman 11:30 a kadar ayaktaydım. İşim yorucu değildi fakat bu tempo ile 5 ay geçirdim. Hiç zorlanmadım. Kendimi çok zinde ve güçlü hissediyordum. Saçlarım, tırnaklarım v.s çok hızlı uzuyordu. Normalde kışın elim ayağım buz gibi olur. O süreçte kışın askerlik yaptığım halde hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Aklıma gelenler bunlar. İstediğinizi sorabilirsiniz. (Askerlik yaptığım yerde kadın yüzü görmemem ve porno ile de bir alakam olmadığı için şehvet hissi yönünden bir sıkıntı çekmedim.)

S
7 ay
Amerika'da yaşayan dayım var. Bir şekilde beni Amerika'ya aldırabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Amerika'da yaklaşık 25 senedir yaşayan bir dayım var. Daha ben doğmadan 16 yaşında gemiye binip daha sonra amerika ya kaçak yerleşmiş. Daha sonra orada evlenmiş falan. Kendisiyle hiç muhatap olmuşluğum yok. Onunla konuşsam bir şekilde beni Amerika ya aldırabilir mi? Bu konularda hiç bilgim yok. Konuşmama değecekse, bir şekilde yardımcı olabilecekse konuşmak istiyorum. Son çarem bu kaldı artık. Bu ülkede bir gelecek göremiyorum. Belki düşük bir ihtimal ama şansımı denemek istiyorum.

Konu hakkında bilgisi olan insanlar cevap verebilirse çok mutlu olurum.

S
3 yıl
New York Times: Varlıklı ve yetenekli Türkler sürüler halinde ülkeyi terk ediyor
S
4 yıl
Harp Okulu'na alım sınavında skandal soru: Çanakkale diyenler elendi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, çarpıcı bir iddiayı gündeme getirerek, Harp Okulu sınavlarında “Çanakkale mi destandır, 15 Temmuz mu?” sorusuna, ‘Çanakkale' cevabı veren adaylığıların elendiğini öne sürdü. Özdağ, “Ne yazık ki, Türk Ordusu'na subay yetiştiren okullara yapılan kadro alımlarında açıkça partizanlık yapılmaktadır. Bu gidiş gidiş değil” dedi.

“ Harp Okulu'na alım sınavında sözlü heyet mensuplarından birisi öğrenciye ‘Çanakkale mi destandır, 15 Temmuz mu?' diye soru sormakta, ‘Çanakkale destandır' cevabını veren öğrenci sınavdan kalmaktadır. Bir askeri okula giriş sınavında ‘Şeker fabrikalarının satılması ile ilgili ne düşünüyorsun?' şekilde bir sorunun anlamı nedir? Açıkça öğrenci adayının AKP icraatlarına nasıl baktığını anlamak istiyorlar.”

İLGİSİZ SORULAR

“Lise mezunu Cem Ç., Deniz Harp Okulu sınavlarına katılmış. Yazılı sınava katılan 600 bin kişi içinde puanı ilk 10 binde. Son iki gün Ankara'da Kara Kuvvetleri binasında mülakata almışlar. Mülakatı yapan 3 kişiden biri emekli general diğer ikisi kadın; ikisi de türbanlı ve biri eldivenli. Sordukları sorular da ‘15 Temmuz gecesi ne yaptın?', ‘Başkomutanımız kimdir?', ‘Neden yalnızca Deniz Harp Okulu'na başvurdun?' gibi ilgisiz sorular. Sonuçta Cem Ç.'ye sınavı kazanamadığı söylenmiş.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/egitim/1105376/Harp_Okulu_na_alim_sinavinda_skandal_soru__Canakkale_diyenler_elendi.html

Umarım uydurma bir haberdir. Doğru olmasına ihtimal dahi vermek istemiyorum. Eğer doğru ise, yazık bize. Ülkenin şu içinde bulunduğu duruma bakın. Gerçekten bu kadar kötü bi duruma düştük mü? İnanmak istemiyorum ama gözümüzü kapatarak güneşi söndüremiyoruz maalesef...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle