Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
06 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
PRINS - VW 1.4 FSI - DEVİR DÜŞME PROBLEMİ

Merhaba.

Prins LPG taktırdığımız Touran araçta şöyle bir sorun var. Araç durar halde, rölantideyken gaza basıp harekete geçtiğimizde anlık olarak, 1 saniye kadar 200-300 devir düşüyor, daha sonra birden yükseliyor. Böyle olunca araç birden fırlıyor. Bunu her zaman yapmıyor. Yaptığı zaman da eğer yokuştaysak araç ciddi şekilde geri kayıyor. Kaymayı engellemek için içgüdüsel olarak gaza daha fazla basınca bu seferde birden ileri doğru atılıyor. Bunu her zaman istisnasız yapıyor diyemem . Ama çok sık gerçekleşiyor.


LPG'yi taktırdığımız yere 2-3 kere götürdük. Bilgisayara taktılar, "herşey yolunda. motorcu bobinlere, bujilere baksın" diyorlar. Motorcu bakıyor, "bobinler falan sağlam, motorda sıkıntı yok" diyor. İki usta da birbirine gönderip duruyor.


Sorun ne olabilir? en azından nerelere bakmalıyız yardımcı olabilir misiniz?


Araç 2008 model 1.4 Touran.

3 ay
Fare tuşlarını yeniden programlamak (Xmouse işe yaramıyor)

Merhaba.


Trust Vergo diye bir mouse aldım.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/02/7f/9a/027f9abbf77db3b2eafa5a4c647650c2.jpg&t=0&width=480&text=14, 8 ve 9 numaralı butonların görevini Xmouse ile değiştirebiliyorum, ama 6, 7 ve 5 numarayı Xmouse programı görmüyor. Bu butonların işlevini değiştirmek için alternatif bir çözüm var mıdır? Mouse'un kendi yazılımı yok. Üretici firmaya mail attım ama, olumlu bir cevap alacağıma dair pek umudum yok açıkcası.


Aynı mouse'u birebir deluxe diye bir firma m910gb olarak da üretmiş. Muhtemelen Çin'de aynı fabrikadan çıkıyor bunlar. Neyse, o firmanın yazılımını indirdim, ikisi birebir aynı olunca belki işe yarar diye. Ama malesef o da işe yaramadı. O firmanın mouse yazılımı ile bütün tuşları değiştirilebiliyor.


http://www.deluxworld.com/en/product/rgzn/czsb/66.html


Bu mouse'u alayım diye araştırdım ama, bu modelini Türkiye'de bulamadım. Bir tek aliexpress'de var. onun da fiyatı 24 dolar civarı. Vergiyle 200 lirayı geçer. Ne zaman geleceğini de Allah bilir.


Eğer forumda Delux world m910gb mouse satan varsa, temizse görüşelim.


deluxworld - deluxeworld m910gb - m 910 gb
5 ay
TürkTelekom ile bağlıyken Wi-Fi'ın yavaş olması.

Merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorun/durum var. Forumda ve internette aradım ama, çözümüne rastlamadım. Problem şu şekilde;


Normalde D-Smart kullanıyordum. 10 gündür internette sorun var. İnternet vardı ama düzgün çalışmıyordu. 24mbps'e kadar olan paketi kullanıyordum. Gerek kabloyla gerekse Wif-Fi ile hız testi yaptığımda 20-22 mbbps değerleri alıyordum. D-smart'ın sorunlarından dolayı bugün Türk Telekom'a geçtim. Geçerken de paket yükseltip 50mpbs yaptım. Şimdi ise kablo ile 45-46 mbps alırken wi-fi ile 15-16'yı geçmiyor.


Modem aynı, kablo aynı. Bilgisayarlar aynı. Herşey aynı ama D-smart'tan TT'a geçince wifi hızı düştü.


bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Neleri kontrol etmeliyim, nelere dikkat etmeliyim?


Notlar:

Modem Ass AC-750DSL.

Modemin 5g modunu aktifleştirip bağlanınca 35-40 mbps civarı alıyor.

Modem ile pc arası 2 metre. Arada hiçbir duvar vs yok.

7 ay
Demirdöküm Neva Kombi Gürültü Sorunu

Arkadaşlar merhaba,


Neva model kombide daha önce yaşamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Neva modeline özel sorun-çözüm başlığı göremediğim için bu başlığı açtım.


3-4 gün önce kombi ateşleme yaptığında bir titreşim sesi geliyordu üzerindeki metal korumasından. Parmağımla bastırınca ses geçiyordu. Bırakınca tekrar başlıyordu. şu şekilde;
Bu şekilde 2 gün geçtikten sonra dün itibariyle şu videodaki sesi çıkarmaya başladı (12. saniye civarında gelen ses)

Bu problem neyden kaynaklanıyor olabilir ?

8 ay
1lt coca cola zero kodu, ilk gören kapar.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Gerekliyse taşınabilir.


Bana lazım değil ilk gören kapsın bir işe yarasın çöpe gideceğine.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/61/c3/f9/61c3f92de6a6ddb8411e69e55552f612.jpeg&t=0&width=480&text=1

IPBNXYIN6H

geçen yıl
Vantilatörün elektrik kesildikten sonra kendi kendine çalışması
Merhaba arkadaşlar. Odaya tavan vantilatörü almıştım Koçtaştan. Yalnız en basit kumandasız versiyonun aldım. O zamanlar benim aldığım 250 lira iken, kumandalılar 500 liradan başlıyordu. Ben 40 liraya avize kumandası denilen aletlerden alıp bağladım. 300 liraya kumandalı tavan vanilatörüm olmuş oldu

aldığım vantilatör şu:


https://www.koctas.com.tr/colours-eko-tavan-vantilatoru-beyaz-kanat/p/2000032537

kumanda ise şu:

https://urun.n11.com/otomasyon-ve-kontrol-urunleri/ack-uzaktan-2li-avize-kumandasi-1000w220v-ack-ay30-00110-P336438154

Elektrikler kesilip tekrar geldiğinde pervane çalışmaya başlıyor. Ama yalnız pervane. Mesela vantilatöre bağlı lamba çalışmıyor nedense. Muhtemelen bağladığım kablolarla alakalı bişey. Ben bunu nasıl iptal edebilirim. Elektrik kesilip geri geldiğinde pervane çalışmasın istiyorum.

Teşekkürler.
geçen yıl
CS Source Steam yardımı (arkadaşlarla oynama)
Merhaba millet. Şu günlerde arkadaşlar CS oynayalım dedik. Steam üzerinden oyunu açıp server kuruyorum, arkadaşları davet ediyorum, "server yanıt vermiyor" hatası alıyoruz giremiyoruz. Ne davetiye, ne de "oyuna katıl" butonu işe yarıyor.

Hazırdaki serverlara girelim diyoruz, onlara da bot ekleyemediğimiz için 3-4 kişi sıkıcı oluyor. Hali hazırda oyuncusu olan serverlar da çok özelleştirilmiş, ve oyuncuları maşallah canavar gibi. Soluk bile aldırmıyorlar bize. Benim oynayacağım arakdaşlarla en son 2011 yılında oynamıştık 9 sene önce

Ne yapabiliriz ne öneririsiniz?

not: oyun source olmak zorunda. GO oynamıyoruz.

edit: bir yerlerde "konsolu açıp sv_lan 0 yap" diye birşey gördüm. Onu yapıyorum, bu sefer de steam efendi benim oyunuma katılmaya çalışan arkadaşa "nighty bir server da değil" diye hata veriyormuş.

lan lanet ettim bu ne be. Parasını verip oyun oynayalım diyoruz oynayamıyoruz. İlla korsan mı kuralım ya
geçen yıl
Harici HDD Kablo Modifiyesi (kesme, lehimleme vs içerir)
Arkadaşlar merhaba,

Konuyu nereye açacağımı bilemedim doğrusu. Yanlış bir yerse mod'lar taşırsa sevinirim.

TV'nin altında rafta duran PS4'ün depolama amaçlı kullandığım Seagate harici bir disk var. Kablosu dümdüz çıktığı için hem öne doğru çok uzanıyor, ele ayağa takılıyor, hem de gelen giden küçük çocuklar habire çıkarıyor asılıyor vs.

Köşeli bir kablo alıp şu kırmızı ile işaretlediğim kanaldan ggeriye doğru uzatayım istiyorum.Fakat köşeli USB HDD kablosu bulamadım. Yurtdışında var ama, şu corona virüs ortamında sipariş versek gelir mi, gelirse kaç ayda gelir diyerekten kendim çözmeye karar verdim.

piyasada telefon şarj kabloları var.şimdi ben bu kablodan alsam, bunun diğer ucunu kesip HDD kablosuna lehimlesem olur mu.

HDD kablosunun ucu bu şekilde malum;İçindeki tel sayısı eşitmidir mesela. Ya da bu lehimleme işi data taşıma da yavaşlamaya neden olur mu?
geçen yıl
D-Smart için uydu alıcı tavsiyesi
Merhaba, 2012 yılında ilk abone olduğumda verilen Pace marka cihaz artık ömrünü doldurmaya başladı. Takılmalar, açılmamalar falan oluyor. Bazı tuşlara tepki vermiyor bazen. Kumandadan şüphelenip kumandayı değiştirdim ama farkettim ki problem uydu alıcıda. Çünkü aynı kumanda komşuda düzgün çalışırken bende bazı tuşları çalışmıyor. Fişi çıkarıp 10 dk kadar bekledikten sonra geri taktığımda düzeliyor vs.


Aradım müşteri hizmetlerini, d-smart bayine gidip 30 tl karşılığında alıcıyı değiştirebilirsiniz dediler. Eskiden de bildiğim gibi farklı marka ve modellerde alıcılar veriyorlar. Ben güncel olarak hangi modeli ısrarla isteyeyim bayiden ?

benim için öncelikli olan konu kanal geçiş hızı. Bu konuda Pace'den memnundum aslında. Kullandığım cihaz şu:(resimde Goldmaster yazıyor, bendekinde yok. Cihaz da dediğim gibi PAce üretimi zaten. Muhtemelen bu resimdeki Goldmaster logosu çakılmış bir Pace cihaz.
2 yıl
Doğru düzgün solar powerbank tavsiyesi
Merhaba.

Doğal afet çantası hazırlıyorum da, güneş enerisinden şarj olabilen powerbank arıyorum.Fakat n11'de falan satılanların neredeyse tamamının şarj olma sıkıntılarından bahsedilmiş. Yavaş da olsa gerçekten şarj olabilen güvenilir bir marka model tavsiyeniz var mı ?

Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.