Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
20 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
829 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
dün
Vivident sakızın paketi açıldıktan sonra niye hemen aroması gidiyor?

Sakızın paketini ilk açtığımda nane aroması çok yoğun. Ağzı ferahlatan, hafif yakıcı bir tadı var. Aynı paketten 1-2 gün sonra tekrar sakız alıyorum, neredeyse nane aroması kalmamış. Hava almasın diye üstüne telefon,cüzdan gibi ağırlıkta koyuyorum, fayda etmiyor.

Vivident sakızın paketi açıldıktan sonra niye hemen aroması gidiyor?
2 hafta
Volte açıkken ses bazen çok kısık geliyor

Telefon vestel venus e5. Bu modelden kaynaklı mı bilmiyorum.Telefon konuşması yaparken ses bir anda kesiliyor, çok az bir ses geliyor. 2-3 saniye geçiyor düzeliyor. Aradan 10-15 saniye geçiyor yine çok az ses geliyor, yine 2-3 seçiyor düzeliyor. Böyle bir problemle karşılaşan veya çözüm bulan var mı.

2 hafta
Usb girişi olmayan otomobilde müzik işini nasıl hallediyorsunuz?

USB girişi olmayan otomobillerde bluetoothla, telefon bağlamayla filan uğraşmadan, çok paralar harcamadan müzik işini nasıl halledebiliriz. Sesi güzel, kullanımı kolay, pratik bir çözüm arıyorum. Amaç apaçilik yapıp çevreyi rahatsız etmek değil. Pratik telefonsuz çalışan bir sistem. FM Transmitter'a usb bellek takılabilir ama ses kalitesi ne olur bilemiyorum.

geçen ay
Thodex'in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı
cnn türk
SON DAKİKA: Thodex'in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı
https://www.cnnturk.com/turkiye/son-dakika-thodexin-kurucusu-fatih-ozer-arnavutlukta-yakalandi
2 ay
3 çocuk politikası neden yanlış, 1992 yılında Süleyman Demirel açıklamış.

Evvela enflasyon denen canavarı mutlaka tesirsiz hale getirmeye mecburuz.

Nüfustan daha küçük büyüme; fukaralaşmadır.

Delik büyük yama küçük.

Ok yaydan çıkmış ok gidiyor, ben oku havada yakalayamam. Ancak henüz havaya çıkmamış oku tutarım, atmam.


Yusuf Kartalyoutube
İyi seyirler...
https://www.youtube.com/watch?v=XnfyNpvn1eA
2 ay
2 bin 3 bin TL arası telefon tavsiyesi

2. el veya sıfır olabilir ama bu fiyata sıfır kalmamıştır. Telefonda oyun oynayan biri değilim, temel uygulamaları kasmadan açması yeterli. Hızlı şarj ve vowifi olmalı. Telefon ele sığmayan tabak gibi büyük istemiyorum. Ekran gövde oranı da iyi olmalı. Samsung a40, s8, s9 gibi modeller kafama yatıyor. Çünkü Google'ın uygulamaları sorunsuz çalışır diye düşünüyorum. Xiaomi de olabilir.

2 ay
Fare arada bir kendi kendine çift tıklıyor.

Fareye tek tıkladığımda fare bazen kendi kendine çift tıklıyor. İnternette switchin üzerine siyah bant yapıştırıp bu sorunu geçici olarak çözüyorlar fakat bende işe yaramadı. Hatta bilgisayara başka fare taktım, yine sorun devam ediyor. Bazen klasörlere tek tıklarken çift tıklayıp klasörü açıyor. Bazen yazıları seçip kopyalayacağım zaman fare çift tıkladığı için yazıları seçemiyorum. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi? Fare ayarlarından çift tıklama hızını da düşürdüm yine düzeltemedim. Fare ayarlarından sol tık ile sağ tık yerini değiştirince problem olmuyor. Acaba elimin ayarında mı bir problem var nasıl çözebilirim bu problemi


Fare arada bir kendi kendine çift tıklıyor.
2 ay
Google Haritalara eklenen saçma sapan yerler

Millet trollük olsun diye dağın başına rastgele bir yer ekliyor. Google'ın troll personelleri de gelip bunu onaylıyor. Dağın başına adamın biri sevdiği romanın adını yazıp, yer eklemiş. Başka biri ormanın içine Deichmann ayakkabı mağazası eklemiş. Çocuğun birisi tarım arazisinin ortasına banka merkez şubesi eklemiş, üstelik fotoğraf olarak kendi fotoğrafını koymuş. Orada banka var diye oraya birisi gidebilir. Google haritalara herkes kafasına göre yer ekliyor, ortaya çöplük çıkıyor, millet aradığı yeri bulamıyor. Bunlar sadece ıssız yerlerde olanlar. Birde çarşı pazar, şehir içi, merkezi yerlerde eklemiş yalan, yanlış yerleri düşünün. Allah bilir ne kadar yanlış yer var. Bunlar dağın başında olduğu için gözümüze çarpanlar. Google Türkiye'de bu işe kim bakıyorsa direkt işten atılması lazım. Başka ülkelerde böyle bir durum yok. İnceleme yapılmadan yer eklenmemeli.Google Haritalara eklenen saçma sapan yerler


Google Haritalara eklenen saçma sapan yerler


Google Haritalara eklenen saçma sapan yerler


Google Haritalara eklenen saçma sapan yerler
3 ay
Karşıyaka'da bir sokak röportajı
3 ay
Yeni moda: Müşteri hizmetleri telefona gelen onay kodunu istiyor.

Son zamanlarda ya yeni moda oldu, ya da kişisel verilen korunması kanununda değişiklik yapıldı, bilmiyorum. Bazı firmaların müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde telefona gelecek onay kodunu istemeye başladılar. Hani internetten alışveriş yaptığımızda telefona onay sms'i gelir ya. Aynı onun gibi bir sms geliyor. Burada yazan kodu müşteri hizmetlerini veriyoruz. İyi de benim banka bilgilerimde müşteri hizmetlerinde var. Çünkü zamanında oradan hizmet almışım. Belki sen benim banka bilgilerim ile alışveriş yaptın benden telefona gelen sms kodunu istiyorsun, nereden bilecem. Tamam kurumsal bir firma olabilir fakat bu sistem bana yanlış geldi. Müşteri hizmetleri neden telefonuma gelen onay kodunu benden istiyor? Eskiden böyle bir uygulama yoktu.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle