Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
27 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
VW Polo emniyet kemeri ters takılmış sanırım. Servise gitmeden düzeltilebilir mi?

Merhabalar.


yeni vw polo aracımızda şoför tarafında emniyet kemeri akıcı bir şekilde gelmek yerine zor geliyor. Yolcu tarafında ise çok rahat bir şekilde çekilip, takılabiliyor.


Şoför tarafında ki emniyet kemerini arka koltuk tarafına doğru ittiğimde çok rahat kaygan bir şekilde çekilebiliyor. Ters takmış olabilirler mi? Bu konuda tecrübesi olan var mı?


Servise gideceğim elbette ama ufak bir müdahale ile düzelecek ise serviste vakit kaybetmek istemiyorum.


Teşekkürler.

3 yıl
Half-Life Server Tekrar Açıldı!
Evet arkadaşlar. SV tekrar açıldı. Hepinizi tekrar oyuna bekliyoruz. Eski kadro adminlere ve yeni başvuracaklara tekrar adminlik verilecektir. İlgilenen arkadaşlar lütfen bu mesajdan veya eski konudan devam etsinler.

Oyuna Giriş IP: 89.252.151.148:27015

Half Life'ı açın, Konsolu açın, connect 89.252.151.148:27015 yazıp bağlanın. Ve oyundasınız :)

İyi eğlenceler :)https://www.gametracker.com/server_info/89.252.151.148:27015/

Eski Konu Linki :https://forum.donanimhaber.com/donanim-haber-half-life-server-eski-konu--76508323
Eski Konu Mesajı :

İlk bir ay boyunca, KyoItachi'nin maddi katkılarıyla kurup, saygıdeğer admin takımıyla beraber yönettiğimiz ve değerli oyuncularımızla beraber oynadığımız Donanım Haber Half-Life Serverı, ikinci ayında yöneticiliğini asosyalsinek ve KeanAtay 'a devredilmiştir. Şu an bakmakta olduğunuz konu ise belki de aylar sürecek bir geleneğe öncülük eden bizlerin ilk emekleme dönemini belgeler nitelikte bir nostalji olarak kalmaktadır. Lütfen sunucunun güncel konusu için BU linkteki konuya bakınız ve paylaşımlarınıza, istek, öneri ve her türlü mesajlarınıza oradan devam ediniz.

------

connect 188.132.232.186:27015

DonanımHaber Half Life

sXe Injected 14.0 Anti-Hile Koruması İndir (Giriş için zorunludur)
edit: sXe şu an için iptal edilmiştir, giriş için zorunlu değildir


! HER AKŞAM 22.00'a YAKIN TOPLANIYORUZ !


Gerekenler:

İndirmeniz gereken Half-Life versiyonu: counter-strike 1.6 v40 non-steam digitalzone. CS 1.6'yla birlikte Half-Life da kuracaktır. Bizim serverımızla beraber dünyadaki tüm Half-Life serverlarına da girebileceğiniz ve en kolay yüklenen sürümdür. (Yasak olduğu için tam indirme linki veremedim kusura bakmayın. Lütfen PM atıp link istemeyiniz. Ben de verdiğim Google linkinde çıkan ilk sonuçtan indirdim.)

Bağlanmak için tek yapmanız gereken oyunu indirip kurduktan sonra konsola connect komutuyla beraber yukarıdaki IP'yi yazıp enterlamak. (bilmeyenler için, konsolu klavyenizin sol üst köşesindeki " tuşuyla açabilirsiniz)

------
20. yüzyılın en iyi oyunu Donanım Haber Konu Dışı'nda yeniden canlanıyor. 90ların sonlarında 2000lerin başlarında internet kafelerde crossfire haritasında saatlerce oynanan bir oyundu haylayf. Silahları internet kafedeki tayfa tarafından cızbız, süpürge gibi takma isimlerle anılırdı. Kafenin abisi bomba kurmak yok ulan derdi. Kurana kızılırdı.

Şu an etkin haritalar yarımşar saat oynanmak üzere:
- Crossfire
- Bounce
- Boot_Camp

Adminlerimiz:
O Rei (ben)
Heves Baltalayan Adam
Oldu O zaman
Dragonda5Baronda15
akyuz6161
ERİC CLAPTON

İyi eğlenceler dilerim

G-Man'lerimiz
Çok oynayan ve/veya herkes tarafından tanınan oyuncularımız bu listeye girmektedir

GORDON (n0fx)
Windmark
Boomcu
Gaffir (-Vendetta)
KeanAtay

------

@O Rei
@Heves Baltalayan Adam
@Oldu O zaman
@Dragonda5Baronda15
@akyuz6161
@ERIC CLAPTON
3 yıl
Half-Life Server Açıldı
Merhaba arkadaşlar.

151.80.174.33:27018


Daha önceki DH Half Life kadrosundan belki hatırlarsınız. Uzun zamandır gametracker'dan bir kaç sv takip ediyorum fakat düzgün bir sv bulamayınca kendim açmaya karar verdim.

Aramıza katılmak isteyen arkadaşları bekliyorum. Keyifli bir oyun oynamanız dileğiyle.

Not : SV adı normalde DH|Half Life TR ama ne kadar res atsamda bir türlü olmuyor. En kısa zamanda düzelteceğim.
4 yıl
Kardeşim Darp Edildi! [DAVA SONUÇLANDI!!]
Dava sonuçlandı. Tabii ki şaşırtan bir sonuç çıkmadı.

5 Yıl ertelemeli 2000TL para cezası.

Şahitler, ifadeler işe yaramıyor. Sonuç bu. Belki TCK'da kanun budur bilemiyorum. Ama bu daha da cesaret verici değil mi??!! Ben istediğimin ağzını burnunu kırıp, 5 yıl ertelemeli bir ceza alabilirim. Ceza da 2000TL. İlginç. Birşey demiyorum artık.
Merhaba arkadaşlar. Bugün kardeşimin başına (20 yaşında) talihsiz bir olay geldi. Maalesef olaya müdahil olamıyorum çünkü kardeşimle aramızda 1200km var. Ben Balıkesir'de o Trabzon'da.

Üniversiteden çıkıyorlar ve otobüse binip kız arkadaşını evine yakın bir durakta bırakmak üzere iniyorlar. Herşey burada başlıyor. Kardeşim kız arkadaşıyla ayrılmak üzere sarıldılar. Bu sırada yoldan geçen arabalı barzonun biri kornaya basarak taciz etti. Yetmedi az ileri gitti durdu. Aracın içinden saydırmaya başladı. Yetmedi indi "terbiyesizler" diye bağırmaya başladı. Bakın sadece sarılma var. (Velev ki başka bir şey olsa bile burası Muz Cumhuriyeti değil! Burası Türkiye Cumhuriyeti. Ayrıca çocuklar ahlaksız bir şey yapmamışlar.) Bu Arada Çocuklar zaten oruçlu. "Terbiyesizler" diye bağırmadan sonra kardeşim doğal olarak "Ne diyorsun sen? Ne terbiyesizliğimizi gördün?" diyerek cevap veriyor. Bunun üzerine adam "Küfürler" etmeye başlayarak kardeşimin üzerine yürüyor ve saldırıya geçiyor. Kardeşim nefsi müdafaa olarak 1-2 yumruk sallıyor ama karşısındaki adam 35-40 yaşlarında.Yere düşürüyor ve darpa devam ediyor. Son olarak çocuğun burnuna tekme atıyor ve olay yerinden uzaklaşıyor. Bunun akabinde kardeşim ve kız arkadaşı 155'i arıyorlar. Polis geliyor, ifadelerini alıyor. Darp raporu alınıyor.

Benim merak ettiğim. Hukuksal açıdan nasıl bir yol izlenmeli. Neler yapılabilir?
İnanın çok zoruma gitti. Ben 25 Yaşındayım. Bu yaşıma kadar kimsenin tavuğuna kışt demedim. Kardeşim de aynı şekilde. Kimseye sebepsizce, veya kendi canımız öyle istedi diye saldırmadık. Kavga çıkarmadık. Kimseye bilerek bir saygısızlık yapmadık. Çok üzgünüm... Kardeşi olanlar beni daha iyi anlayacaktır...
Bu Ülkenin vatandaşı olarak bu adam hak ettiği cezayı almazsa çok daha üzüleceğim...
4 yıl
KORG PA700 MÜ YAMAHA A3000 Mİ?
Merhabalar. Bu 2 Ürün arasında kaldım. Sizce hangisi alınmalı ve neden?

İlginize şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.
5 yıl
MSI Z270 Gaming M7 Anakart'ların Kronik Sorunlu Olması
Merhabalar.

Başlıkta'da belirttiğim gibi bu anakartlar sanıyorum kronik arızalı. Aldığım ilk anakart'ın PCI-Express Slotları bozuktu. Herhangi bir ekran kartı takıldığında görmüyordu. Belki bu hatalıdır diye aynı anakarttan bir tane daha aldık 2.si de hatalı çıktı. 2. sinde slotlar çalışıyor ama bilgisayar bios ekranından öteye gidemiyor. Çünkü sürekli olarak USB Slotlarında Aşırı Akım hatası veriyor. Kontrol ettiğimizde herşey düzgün ve sağlam görünmesine rağmen internette yaptığım araştırma sonucu yabancı forumlarda bu sorunu aynı anakarta sahip kişiler hep yaşamış. Bu ve benzeri sorunlar bu anakartın kronik sorunu. Bilginiz olsun. Şimdi garantiye gönderdik. Umarım DOA kapsamına alırlar. Görünüş olarak mükemmel bir anakart olmasına rağmen kronik sorunlu olması üzücüydü.

Size tavsiyem bir alt model olan Z170 modelini almanız.
5 yıl
BMW 118 2. far
Merhabalar.

118i 'de farlarda çift göz var fakat sadece teki çalışıyor. diğer gözün hiçbir işlevi yok. en azından ben bulamadım / çalıştıramadım. Acaba görsellik için konulan birşey mi yoksa bir fonksiyonu varmı?

Şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Değer Kaybı İle Alakalı Bir Soru
Merhaba.
Aracım daha önce 1600 küsür TL lik bir kaza karışmıştı. Bu Kazada ön cam ve yağmur-aydınlatma sensörleri değişti. Değişen ön cam ve sensörler olduğu için bu kaza ile ilgili değer kaybı talep etmedim. Kusur oranı 8/8 karşı tarafta idi. Aracımın hasar gören parçaları orjinal parçaları ile değiştirildi.

1 ay öncesinde de gece 3'te aracıma park halinde , alkollü birinin arkadan çarpması sonucu aracımda 3284TL lik bir hasar kaydı ve değer kaybı oluştu. Değişen parçalar arka bagaj kapağı, arka tamponlar, darbe emici demir ve krom çıtalar.
Kusur oranı karşı tarafta. 8'de 8

Merak ettiğim bu 2. kaza ile ilgili karşı tarafın sigortasından değer kaybı isteyebilir miyim? Çünkü bazı yerler de okuduğum ve sigortacıma sorduğum kadarı ile daha önce kazaya karışmış bir araç 2. kez değer kaybı isteyemez yazmakta. Eğer kaza tekrar ön cam ile ilgili olsaydı haklı olabilirlerdi ama sonuçta hiç kaza veya onarım görmemiş parçalar değişti ve değer kaybı oluştu. Neler yapılabilir ?

İlginize teşekkürler.
6 yıl
Kaza yaşadım, Aracı onartma hakkında soru
Merhabalar.

Bir kaza geçirdim ve aracın ön camı patladı, tavanında ezikler oluştu. Tutanak tuttuk. Karşı taraf 8'de 8 kusurlu bulundu ve ayrıca tedbirsizlik cezası da aldı.


Aracım sıfır ve 4 ay oldu alalı. Doğal olarak aracı aldığım yerde tamiratının yapılması istiyorum. Fakat firmanın anlaşması yok.

Bu sonuca bakarak 2 yol izleyeceğim.

1 - ben aracımı serviste yaptıracağım, karşı tarafın sigortası ücreti benim hesabıma gönderecek ve bende firmaya ödeme yapacağım.

2 - Benim kaskom aracımı yaptıracak ve ödemesini karşı tarafın sigortasından alacak.

Sorum şu :

2. yolu izlersem kaskom bozulurmu. yani hasarsızlık indirimini vs. etkilermi ve sizce ne yapmalıyım.
7 yıl
DOSYA ŞİFRELEYEN VİRÜSLERE DİKKAT!
Öncelikle konuyu burada açmamın amacı tamamen daha fazla kişiyi uyarabilmek içindir.


ARKADAŞLAR SON ZAMANLARDA YOĞUN SALDIRILAR GERÇEKLEŞTİRİYORLAR. ÇOK DİKKATLİ OLUN!!!!

E-Fatura gibi gelen postalara dikkat edin. Bu postalar size tamamen gerçekmiş gibi gelip, bilgi amacı taşıyan posta gibi gözüküyorlar. Ama işin aslı öyle değil. Neredeyse Posta ve açılan web sitesi birebir aynı.

Çalışma mantığı :
1) öncelikle sizin dikkatinizi çekebilecek bir posta gönderiyorlar. yüksek tutarlı bir fatura veya Ptt'den adınıza gelen posta durumuyla alakalı gibi vs.
2) Siz postadaki linke tıkladığınızda güvenlik kodu girmenizi isteyen bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.
3) Güvenlik kodunu girdiğinizde size bir dosya indirtiyor. Örn: "EFATURA_291341.PDF.RAR" gibi.
4) Siz herşey normalmiş gibi indirdiğiniz rarı açıyorsunuz. Asıl film bundan sonra kopuyor. Sizin PDF sandığınız dosya aslında bir Uygulama yani EXE dosyası.

bunu yaptıktan sonra virüs tüm bilgisayarınızdaki dosyalarını tek tek şifreliyor. (ofis dökümanları, pdfler, resimler vs.)

dosyalarınızın uzatısı excelim.xlsx.encrypted gibi oluyor!

masaüstüne bu şifreyi nasıl kaldırabileceğinizi açıklayan bir link bırakıyorlar ve ödeme yapacağınız bir sayfaya yönlendiriyorlar. Bu sayfada eğer ödeme yaparsanız size DeCrypter yani şifre çözücü sunabileceklerini söylüyorlar. Ama bunlara çok güvende olmuyor. Bilginiz olsun.

Öncelikle bilginiz olsun bu şifreleri kırabilmeniz çok ama çok zor. Şifrelenen dosyaları bizim bilgisayarcı halleder, yeğen halleder gibi çözümler maalesef ki işe yaramıyor. Ancak Felaket Kurtarma Merkez leri bu konuda size yardımcı olabilir. Tabii yüksek bir fiyat karşılığında. Yada hackerlarla pazarlık yapmanız gerekecektir. Her halükarda kendiniz çözemezsiniz.

Birkaç çözüm bulundu ama hepsi eski virüsler için. Şuan piyasada dolaşan yeni tür virüsler için çözüm yok.Adamlar kendilerini geliştirdiler ve artık virüsleri "RSA 2048" le şifreleme yapılıyor ve henüz bunun için çözüm bulunamadı.

2-3 hafta öncesine kadar tubitak bazı dosyaları çözebilen bir site açmıştı ama oda günde en fazla 4 dosya limiti koymuştu ve an itibariyle hizmete kapalı.


SALDIRI BAŞIMA GELMEZ DEMEYİN. ÖNLEMİNİZİ ALIN.

Öncelikle Virüs programı burada çok önemli! (Ben Eset EndPoint Security Kullanıyorum ve Gayette memnunum. Hepsini Yakalıyor ve SPAM olarak da işaretliyor. Dosyayı indirmek istediğimde izin vermiyor, siliyor!)
Kaliteli bir virüs programı eğer önemli işler yapıyorsanız almanız gerekli.

2. gelen maillerdeki linkleri incelemeden açmayın!
Birkaç ayrıntı ile diğerlerinden ayırabilirsiniz. Örn :

http://pttpost.net/
http://ttnet-ebilgilendirme.org/
http://turktelekomfaturam.org

vs. gibi örnekler. Bu linkleri kesinlikle açmayın. Direk silin.

3. Gelen linkte https varmı diye kontrol edin. Mail programında linkin önizlemesi çıkıyor. linkin "http://" ile değil "https://" ile başlamasına dikkat edin!
4. Türkiye'deki E-Fatura adresleri her zaman ".com.tr" ile biter buna dikkat edin.


ÇÖZÜM YOK, ÖNLEM VAR. ÇÖZÜMLERİ YAKINDAN TAKİPTEYİP. EĞER BİR ÇÖZÜM BULURSAM BURADA PAYLAŞIRIM.

SAYGILARIMLA..

Dipnot :
Ekteki resimdeki gibi postalar geliyor. bunlar [TURKCELL, TTNET, TURKTELEKOM, PTT KARGO, PTT vs.]


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.