MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
18 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
104 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
3 ay
GW2 Satılık Gold ( 100 Gold 18 tl)

Arkadaşlar selamlar 100 gold 18 tl olacak şekilde satış yapıyorum.

Pm üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güncel Stok : 500 gold.

geçen yıl
SATILIK 1000 GOLD 160 TL(satıldı)
Satıldı
2 yıl
Millenicom Ping Dalgalanması
Millenicom'a yeni geçiş yaptım ancak günün her saatinde ping dalgalanmaları yaşıyorum. Online shooter oyunları oynayanlar derdimi anlayacaktır.Ufak dalgalanmalar bile sıkıntı çıkarabiliyor.

Türk Telekom vdsl altyapısı kullanıyorum 80 85 mbps civarında hız elde ediyorum. Hız kısmında bir sıkıntı yok günün her saati maksimum hız alabiliyorum.

Testler kablolu bağlantı ile yapıldı ve testler yapılırken bilgisayarım hariç hiç bir cihaz internete bağlı değildi.

Ping dalgalanmalarını gösteren birkaç test :
Sorunun kablolardan ya da benden kaynaklı olmadığına eminim ,geçiş yapmadan önce de türk telekom vdsl altyapısı kullanan bir sağlayıcıdan hizmet alıyordum. Stabil bir bağlantıda jitter 0.5 civarı çıkıyordu ve ping maksimum +-3 oynuyordu.

Bir diğer örnek ise valve sunucusundan cmd ping testi :Belirttiğim yerlerde az gibi gözükse de ping artışları mevcut. Bunların ortalama her 15 saniyede olduğunu varsayarsak pratikte sıkıntı çıkarıyor.
2 yıl
Netspeed Kullanıcı adı şifresi ile başka hat üzerinden internete bağlanma.
Arkadaşlar alt komşumuzun hattı üzerinden netspeed kullanıyoruz. Kendi evimize farklı bir firmadan internet bağlattık. Az önce türk telekomdan yetkililer gelip ankastreye kabloyu bağladılar ben de kendim eve kadar bağlantıyı yaptım. Sorum şu : Yeni aldığımız firmadan kullanıcı adı şifresi gelmemesine rağmen yeni hattın kablosunu modeme bağlayınca netspeed internetimi kullanmaya devam edebiliyorum. Bu durum normal midir ? Mantık olarak internet altyapısı olan her yerde netspeed kullanıcı adımı ve şifremi girerek internet kullanabilirim .
2 yıl
Netspeed Adres Değiştirme
Arkadaşlar selamlar,6 7 aydır netspeed kullanıyorum ancak komşuyla ortak kullandığımız için komşunun hattından interneti alıyorduk. Komşum türk telekomdan telefon hizmeti de alıyor ayrıca,aynı hat üzerinden. Ben interneti kendi dairemdeki hat üzerine taşımak istiyorum. Netspeed'e adres taşıma işlemi talep ettiğimde yine sıfırdan kurulum yapar gibi ekipler gelip ankastreye ucu açık kablo bırakır mı ? Ayrıca komşunun telefon hattı kapanmamalı bu da mümkün mü ? Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur teşekkürler.
3 yıl
Satılık Legendary İtemli Thief HoT+PoF(SATILDI)
Hesap satılmıştır,konu silinebilir.
3 yıl
Türk Telekom'dan fatura hala gelmedi!!
Arkadaşlar selamlar, 1.5 ay önce türk telekom'dan Netspeed'e geçiş yaptım ancak hala Türk Telekom'un son ay faturası gelmedi. Ne mail ne de telefon yoluyla iletişime geçmediler. Ne yapabilirim bu durumda ?
3 yıl
Satılık 200 Gold (SATILDI)
Gold Dracion adlı arkadaşımıza satılmıştır, konu silinebilir.
3 yıl
Türk Telekom Beni Oyalıyor
Arkadaşlar Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş için başvuru yaptım ancak bu Türk Telekom denen şerefsiz firma bir türlü geçiş işlemi için onay vermiyor. BTK'dan şikayet ettim şikayetvar'a yazdım, Paul Doany'e yazdım ancak hala sonuç yok. Netspeed 2 günde bir tekrar onay için işlem başlatıyor ancak onay vermiyorlar. Son seferde de kimlik fotokopisini bahane bulmuşlar ve yine kabul etmemişler. Lütfen bana bir akıl verin ne yapabilirim başka ?
3 yıl
Ankastreye yanlış şekilde kablo bağlamak.
Arkadaşlar selamlar internetimin stabil olmayışı ve snr margin değerimin düşük olmasından dolayı ankastreden modeme gelen kabloyu değiştirdim ancak sorun şu: Örnek veriyorum bizim daire 3, normalde 3 numaralı yerin sol ve sağına kablolar takılır ve işlem tamamlanır ancak bizim ankastrede durum farklıydı. Eski kablo 3 numaralı yerin üzerine direkt olarak paralel bağlanmış. Yani kablonun içini açmadan direkt olarak bağlantıyı yapmışlar tek kablo şeklinde. Haliyle o vakitler bilmiyordum nasıl bağlanacağını ben de aynı şekilde yeni kabloyu oraya bağladım ancak hat değerlerinde zerre kadar değişme olmadı, snr margin değerim virgülüne kadar aynı. Son zamanlarda forumda dolaşırken kabloyu yanlış bağladığımı farkettim. Temsili olarak iki resim atıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.