Arkadaşlar,

İki haftadır hard disk, hiçbir şey yapmıyor olsam bile arkada sürekli çalışıyor, sanki bir şey yüklüyormuş ya da disk birleştirme yapıyormuş gibi ses geliyor. Internet'e bağlı değilken de var bu ses. Ara ara kesiliyor, sonra yeniden başlıyor.

Malwarebytes Anti-Malware + Combofix + Adw-Cleaner + Hijackthis + Spybot + SUPERAntiSpyware ile bilgisayarı tarattım. Herhangi bir şey bulamadılar.

Auslogics Diskdefrag ile disk birleştirme de yaptım. CCleaner ile temizlik de..

HD Tune ile bad sector taraması yaptım. Bir şey çıkmadı, her şey yemyeşil. Okuma-yazma (Benchmark) değerleri de (ekte gönderdim) normal gibi. Health kısmında da her şey yeşil yani OK durumda.

Hard disk, bu şekilde nedensiz çalışırken CPU ve Ram oranları normal. %0 ile %2 arasında değişiyor. Yani, ani artışlar söz konusu değil.
Ama o anlarda bilgisayar yavaşlıyor ve çok hafif takılmalar meydana gelebiliyor.

Zaten yukarıda dediğim gibi birden ortaya çıkmış bir sorun bu. Tıkır tıkır çalışıyordu her şey.

Sistem Geri Yükleme hizmeti de kapalı durumda.

İşletim sistemim XP SP3.

Ekte açık olan hizmetleri ve yapılan işlemlerin ekran görüntüsünü de gönderdim. Hard disk'i sürekli çalıştıracak bir hizmet ya da işlem var mı ?

Sizce sorun nedir ? Hard disk ömrünü mü tamamlıyor ? Ama sorun hard disk'te olsa HD Tune programında anormal bir şeyler olması gerekmez miydi ?