Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
16 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 ay
2017- 1.4 TSI Highline - Start&Stop - Araç Durmadan Devreye Girmesi

Arkadaşlar,


2017 Model 1.4 TSI DSG Highline Golf 7.5 kullanmaya başladım. Daha önce 2013 - 1.2 Golfüm vardı. Araç daha durmadan start&sop devreye gireblliyor ve bu durum beni rahatsız etti.


Araştırmalarıma göre;


  • 2015 sonrası modellerde araç yavaşlarken, hız 10km/s altına düşerse start&stop devreye girebiliyor.
  • 2015 öncesi modellerde ise araç tamamen durması yani hızının 0 olması gerekiyor start&stop devreye girmesi için.


Bu özelliğin çok saçma, gereksiz ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu duruma alışılabilir mi evet ama konu bu değil.


Sorum şu ki; Bu özelliği VAGCOM vs. gibi kodlamalarla veya başka yollarla 10km/s'den araç duruncaya yani 0 km/s e çevirmek mümkün mü?


Bilen duyan arkadaşlar var ise yardımlarınızı bekliyorum

8 yıl
Radyolu, Akılsız telefon arıyorum
Arkadaşlar Bilgisayardaki kulaklık girişi gibi kulaklık girişi olan, radyolu ve akıllı olmayan estetik bir telefon bakıyorum. Bu tür bir marka/model bileniniz varsa önerilerinizi bekliyorum USB şarjlı olursa da tadından yenmez hani.
8 yıl
Berberde gözümden yaş geldi
Bu gün bir berbere gideyim dedim neyse isim vermeyeceğim. Bizim mahalle bakkalı ucuza yapıyor diye gittim. Bir tane usta bir tane de tipsiz çırak vardır neyse çırak aldı beni. Amerikan traşı olsun dedim çizgisiz olacak yalnız dedim, çırak baktı böyle böm böm bana. Adam acemi midir nedir sürekli makası kafama kafama batırdı bende çıraktır öğrenir falandır diye ses çıkarmadım neyse. Sonra saçımı yıkatmak istedim. Artık fare zehrimi kullandı bit pire ilacımı yüzümü yaktı. 9 dakika orada kıvrandım tabi ustası bunu görünce bastı kalayı orada ona. Çocuk çok utandı orada herhalde yarın gelmez işe. Neyse çıktım dükkandan baya bir güldüm çocuğa ya zavallı.
8 yıl
Smart Phone'um yok - Sorularınız alayım
Evet beyler, son 8 senedir Nokia 6230 kullanıyorum. Bu telefon bir harika dostum. Günde en fazla 3-5 kere telefonu yüzüne bakıyorum. Metroda veya otobüste giderken insanlar kafalarını telefondan ayırmıyorlar artık bir parçası olmuş sanki. Onları gördükçe kendi halime şükrediyorum. Popüler kültür ürünlerini ve umarsızca tüketen nesil'i 3 hayırla uğurluyorum.

Yavaş vurun.
8 yıl
Yeni Gözlük aldım sorularım var
Arkadaşlar 25 yaşındayım, bu güne kadar gözlük kullanmadım. Geçen doktora gittim 0.75, 1.25 Miyop ve astigmat verdi. Gittim aldım gözlüğü vesaire.

Normalde işim gereği 8saat gündüz bilgisayar başındayım. Akşam eve gelince de yine 3-4 saat bilgisayar başına geçiyorum. Gözlüğü şimdilik akşamları kullanıyorum sadece. Gözlük takınca oluşan netliği hissedebiliyorum. Burada sorun yok. Ama 30dk dan sonra gözlerim ağırmaya başlıyor. Sonra da çıkarıyorum takmıyorum bir daha.

Aslında gözlük takmayınca bir sorun yok. Sadece biraz netlik kaybediyorum. Bu da herhangi bir sorun oluşturmuyor benim için şuan. Normalde gözlük kullanmak gibi bir niyetim de yoktu.

Sizce ne yapmalıyım?

- Zorlaya zorlaya alışmalı mıyım?
- Gözlük takmayınca çok sorun olmadığı için hiç mi takmayayım?
- Bilgisayar başında oldukça mı takayım?

Göz sağlığı en iyisi nedir, tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
8 yıl
Şu bugu çözün artık CİTİZEN göreve
Konudaki sayfa sayısının konuya girmeden ve konuya girdikten sonra farklı olmasından bıktım. Son sayfaya gidiyorum silinmiştir diyor. 1 sayfa geliyorum yine aynı. Son sayfayı bulana kadar deli oluyorum. Bu bug çözülsün artık. Citizen göreve;

Örnek;

Leyla ile Mecnun sayfası alttaki linkten bakarsan 409 sayfa ama konuya girersen 401 sayfa

http://forum.donanimhaber.com/forumid_818/tt.htm
8 yıl
Google çöktü
Şuan Google'da arama yapamıyoruz beyler
9 yıl
Bu gün Teknosaya gittim.
Adama internet sitesindeki bir ürünü sordum. Adam İnternet Explorer'i açtı. Başlangıç sayfasında bing.com vardı. Oradan google'u arattı. Arama sonuçlarından google'a girdi. Google'a da teknosa yazarak arama sonuçlarından teknosa.com'a girdi.
9 yıl
işlemci Frekansı 3.3 Ghz den 1Ghz lara düşüyor
Şimdi arkadaşlar durum şu Laptop'un normal CPU frekansı 2.4 Ghz. Eğer Turboboost (SpeedStep) kapatırsam laptop 2.4Ghz de sabit çalışıyor ve 70 derecelere sabit kalıyor ama oynadığım oyundaki FPS çok iyi değil.

Eğer Turboboostu acarsam Laptop 3.3 Ghz çıkıyor. Multiplier 24 den 32-33 lere cıkıyor ve oynadığım oyundaki FPS çok iyi oluyor. Ama şöyle bir sorun var bilgisayar daha 70 dereceleri geçmeden bile CPU frekansı 1GHz lere düşüyor 10sn kalıyor ve tekrar 3.3 Ghz e çıkıyor. Bu sürekli CPU yük altındayken oluyor. Önce sıcaklıktandır diye düşündüm ama 60 derecelerde iken de yapabiliyor bunu.

Güç yönetimindeki işlemci durumu %100 burada sorun yok. Core parking kapalı. Ama yine de işlemcini 1 Ghz lere düşmesini engelleyemedim. Bu konuda önerisi olan varsa yardımlarınız bekliyorum

İşlemci i7-3630QM
9 yıl
Avea Seç 200
Arkadaşlar 1-2 hafta önce baktığımda seç 200 paketi görünüyordu 200 dakika 9 lira olarak bu 200dakika olan kalktı mı? Şuan 500'den gözüküyor en az...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.