Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
563 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Kablosuz Ağ Fabrika Ayarları Yok! - ZyXEL P-660HNU-F1
2015 Nisan ayından beri kullanmakta olduğum ZyXEL P-6660HNU-F1 model modemin (kampanya ürünü değil) birkaç gün önce kablosuz ağının cihazlarda gözükmediğini fark ettim. Modem arayüzüne girdiğimde kendiliğinden tanımlı olan ama sadece bir tanesinin aktif olduğu 4 ağın hepsinin durumunun kapalı olarak gözüktüğünü gördüm. Kablosuz ağ ayarlarında ise ağ etkin olduğu için normalde otomatik seçilen kanalı bir kaç defa değiştirerek denedim ama sonuç alamadım. Ayrıca bu modemin üzerindeki WPS düğmesine kısa süreyle basınca normalde kablosuz ağı açma /kapama tuşu olarak görev yapıyor fakat denediğimde kablosuz ağı açmıyor yani modem üzerindeki ışık yanmıyordu, hala da öyle.

En iyisi modemi resetleyip fabrika ayarlarına döndüreyim dedim ve reset sonrası kendiliğinden kaydedilmesi gereken SSID bilgilerinin hiç biri yoktu ve elle girdiğimde de kaydetmedi. Arayüzdeki durum şöyle:Her ihtimale karşı firmware güncellemesi yaptım fakat mevcut en yeni dosya 2015'e ait ve görünürde değişen bir şey yok. Tekrar resetleyerek fabrika ayarlarında döndürdüm. Abonelik bilgilerimi girdim ve ADSL bağlantısında bir problem yok.

An itibariyle kablosuz ağ ışığı bahsettiğim gibi yanmıyor ve modem arayüzündeki mevcut sistem bilgisi şöyle:Gündüz ZyXEL destekle görüştüm ve kullanıcı olarak yapılabilecek her şeyi yaptığımda hemfikir olduk. Fakat teknik serviste yapılan şeyin toptan modemin "anakartını" değiştirmek veya modemin yenisini göndermek olduğunu ve bu işlemlerin sadece garanti kapsamında yapıldığını söyledi. Benim durumumda garanti süresi dolduğu için yapılabilecek işlem sonucunda muhtemelen yeni modem parası kadar ücret talep edileceğini belirtti. İşin o kısmına takılmıyorum, zaten arada bir donanım yenilemek gerektiğini düşündüğüm için aslında bu olayı yeni modem almak için vesile olarak görmek mümkün ama bu kadar ufak bir sorun için de masrafa girmek az da olsa can sıkıcı.

Sonuç olarak; mevcut sorunun nereden kaynaklandığına veya nasıl çözülebileceğine dair fikri olan var mı?
6 yıl
İncehesap İle Yaşadığım Oyun Promosyonları Macerası
Günlerden bir gün (28.04.2017) öğlene doğru gözüme kestirdiğim ekran kartlarının fiyatlarına bir göz atayım dedim. Sitelerden bir tanesinde ASUS marka GTX 1060 ekran kartlarında hem ASUS'un Dawn Of War III promosyonu hem de NVIDIA'nın GR: Wildlands / For Honor promosyonunun belirtildiğini fark ettim. ASUS'tan haberdardım fakat NVIDIA promosyonunun bittiğini zannettiğimden kampanya sayfasını kontrol ettim ve gerçekten de 9 Mayıs'a kadar uzatıldığını gördüm. Hemen yıllardır alışveriş yaptığım İncehesap sitesine girdim ve o da ne? ASUS Strix 6 GB GTX 1060 1228 TL! Geç kalmak üzere olduğumdan hazırlanıp Cuma namazına gittim ama aklımda sürekli bu kartın hesabı. Mart ayındaki indirimleri kaçırıp kafamı duvarlara vurduğumdan bu fırsatı da değerlendirmek istiyordum.

Bütün öğleden sonra her türlü eksisini artısını değerlendirip kartı satın almaya karar verdim ve promosyonlar konusunda sorun çıkartmayacaklarından emin olmak için her iki promosyonda da "yerel iş ortağı" olarak belirtilen İncehesap'a mesaj attım:Böylece iki oyun hediyesinin güvencesini almış oldum ve sonraki haftaya sarkmasın diye hemen kartı satın aldım.
Kart 02.05.2017 bana ulaştı, kart uzun olduğu için kasamda ufak bir ameliyat yaptım, kartı taktım, bir iki deneme ve sonuç harika. Bu arada İncehesap'tan ses seda yok dolayısıyla mesaj atıp kodları istedim:"İlgili birimlere iletilen bilgiler" doğrultusunda kodların bana "en kısa sürede" iletilmesini beklemeye başladım.
1 hafta bekledim.

08.05.2017 Hafiften sinirlerim bozulmaya başladı:Demesinler mi NVIDIA promosyonu 27 Nisan'da bitti? İstifimi bozmadan durumu izah ettim:Sırf benim için zahmete katlanıp kod talep edecekler, şu fedakarlığa bakar mısınız? Ama 14 gün beklemem gerekiyormuş, ayrıca kendi sattıkları kartın seri numarasını, kestikleri faturanın fatura numarasını da müşteriden isteyen bir ekiple karşı karşıyayım.

Mümkün olduğu kadar sakince "firmayı" ortağı oldukları kampanyalar hakkında bilgilendiriyorum ve bir anda promosyon bitti noktasına geri dönüyoruz çünkü NVIDIA onlara bilgi vermemiş:Yavaş yavaş bıkkınlık geliyor, neyse diyorum, ASUS kodunu istiyorum, 14 gün çıkıyor 15 güne:İllallah geldi sonunda, daha fazla cevap vermedim. Doğrudan NVIDIA (ABD) destek sitesine girip durumu izah ettim. Uzun yazışmaların ve bol görüntülü kanıtların ardından birkaç gün sonunda, 16 Mayıs'ta tabii ki beni haklı bularak kodu verdiler. ASUS kodu içinse yerel ekiple iletişime geçilmesi gerekiyordu ve sağolsunlar gönderdiğim iki epostaya cevap verme zahmetinde bile bulunmadılar.

Buraya kadar okuduysanız eğer olay bitti herhalde diyorsunuz ama daha yeni başlıyor.
15 güne bir de ben ekledim, 16 gün sonunda ses seda çıkmadığından yine ben kod talebinde bulundum:Sağlanamadı. Ertesi gün alakasız bir karakter dizisi gönderdiler, yeşil(?) arkaplanlı:İlk başta farkına varamadım ama birkaç dakika sonra kafama dank etti: Gönderdikleri şey NVIDIA kodu.
Adamlar bitti dedikleri promosyon kapsamında benim alışverişim üzerinden kodu temin etmişler, hiç bir şekilde ne süreç ne de sonuçla ilgili bilgi vermişler. ASUS kodunu isteyince de oradaki yarım akıllılardan biri kodları karıştırmış, ASUS kodu diye NVIDIA kodunu göndermiş, hani şu bitmiş olan promosyonunki.
Yaptıkları resmen üçkağıtçılık ve sonunda sabrım taştı:Yaptıkları şeyi ve yorumumu NVIDIA'ya ilettim, inceleyeceklerini ve gerekirse ASUS ile de irtibata geçeceklerini söylediler. İncehesap ise hala bittiğini iddia ettiği promosyonun kodunu nasıl gönderebildiğini açıklayabilmiş değil.

Bu sabah neredeyse 1 aylık maceranın sonunda ASUS promosyonun kodunu da aldım ve İncehesap ile olan alışverişlerimi de noktalamış oldum. İnşallah kendileriyle bir daha muhatap olmak zorunda kalmam.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle