Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
02 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
10 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Dokuz Android Uygulaması Facebook Giriş Bilgilerinizi Çalmış Olabilir

Dr. Web tarafından yapılan açıklamalara göre; Facebook giriş bilgilerini çalmak için kötü amaçlı kod kullanılan ve Google Play mağazasından toplam 5,8 milyondan fazla indirilmiş bu dokuz Android uygulamasına sahipseniz hesaplarınızda dolandırıcılık olup olmadığını kontrol etmelisiniz!

Aşağıda listelenen uygulamalardan herhangi birini indirdiyseniz, Facebook giriş bilgilerinizi hemen değiştirmeli ve diğer hesaplarınızda dolandırıcılık olup olmadığını kontrol etmelisiniz:

  • Processing Photo
  • PIP Photo
  • Rubbish Cleaner
  • App Lock Keep
  • App Lock Manager
  • Lockit Master
  • Horoscope Pi
  • Horoscope Daily
  • Inwell Fitness


[Alıntı]

geçen ay
YouTube Liste Dışı Paylaşılan İçeriklerde Değişikliğe Gidiyor.

YouTube Ekibi bir blog gönderisinde “Bu değişiklikten etkilenen bir videonuz varsa, sizi doğrudan bilgilendireceğiz” diyerek önümüzdeki ay içinde, dört adımdan birini seçmeleri konusunda kullanıcılarını uyardı. Detaylar linkte...Alıntı: https://www.isibilir.com/youtube-liste-disi-videolarda-degisiklige-gidiyor//

2 ay
Windows 10 Desteği için son tarih

14 Ekim 2025 tarihinden sonra Windows 10 işletim sistemine sahip olan cihazlar artık güncelleme alamayacakmış.


bknz: https://www.isibilir.com/windows-10-destegi-ne-zaman-sona-erecek/

2 ay
FaceTime Yakında PC ve Android Cihazlarda Kullanılabilecek!

Apple yetkilileri, Geliştirici Konferansında (WWDC ), PC ve Android kullanıcılarının cihazlarından arama yapabilmeleri için FaceTime’ın web’de kullanılabileceğini belirtti.


[alıntı: https://www.isibilir.com/facetime-yakinda-pc-ve-android-cihazlarda-kullanilabilecek/]

4 ay
Güvenlik ve Gizliliği Ön Planda Tutan Mesajlaşma Uygulaması “Threema”

Etrafta çok sayıda anlık mesajlaşma uygulaması var ve birbirlerinden pek farklı değiller. Özellikle bugünlerde güvenlik ve gizlilik koruması söz konusu olduğunda, buz dağının görünmeyen kısmına dahi bakar olduk yada farkında olmayanlar için belirteyim bakmalısınız!


Popüler servisleri kullanırken güvenlik ve gizlilik dahil bir çok şeyi gözden kaçırıp popülaritenin diplerinde canımız yanmadan avlanıyoruz. İnternet ile tanıştığımız ilk zamanlarda anonim olarak başlayan yolculuğumuz şimdilerde geçtim kimlik bilgisini iç çamaşırımızın rengine kadar belirgin.


Anonim olarak kullanmak bir şeylerden saklanmak veya kaçmak olarak nitelendirilmesin, her birimiz resmen ürün haline geliyoruz/geldik. Örnek verecek olursak;


Anonim Şahıs 1: Abi geçen arkadaşla pizza hakkında konuşuyorduk, x pizza firmasından promosyon ile ilgili o dakka mesaj geldi iyi mi?

Anonim şahıs 2: Kardeşim geçenlerde; Bi’arkadaş aldığı yeni bisikletin özelliklerini mail olarak göndermişti maili okurken farkettim x posta kutusunun etrafında bisiklet reklamları vardı. 2 Gün hangi siteye girsem bisiklet reklamları çıkmaya başladı. Resmen takip ediliyoruz.


Yok takip edilmiyorsun kullanılıyorsun yada kullanılacaksın! Bu tarz geyikler ile her birimiz karşılaşmışızdır. Suçun en büyüğü bizlerde bu görselsiz sayfalardaki minik yazıları okumuyoruzPopülarite kurbanıyız! Ha önemli değil diyorsan bu sizlerin bileceği bir iş. Çünkü sadece alışverişten örnek verecek olursak, size hiç planınız yokken bile çıkan/gelen reklamlarla ürün satarlar!.. [Alıntı]https://www.youtube.com/embed/lOr1v4fw3Y0

4 ay
Yemeksepeti Siber Saldırıya Uğramış!

25.03.2021 tarihinde siber saldırı gerçekleşmiş ve Yemeksepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirilmiş. Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamaya göre;

Öncelikle kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da şifreye erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ve Apple hesaplarına dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman YemekSepeti sistemlerinde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgileri, eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz.
Ad – Soyad
Doğum Tarihi
YemekSepeti’ne Kayıtlı Telefon Numaraları
YemekSepeti’ne Kayıtlı E-posta Adresleri
YemekSepeti’ne Kayıtlı Adres Bilgileri
Açık Olarak Görülemeyen, SHA-256 Algoritması ile Maskelenmiş Giriş Şifreleri


[Alıntı]

4 ay
Asus, RTX 3000 GPU’larının üretiminde malzemelerinin azaldığını belirtti!

Talep göz önüne alındığında, Nvidia’nın RTX 3000 grafik kartlarının üretiminin hızlanacağını düşünebilirsiniz. Ancak Asus, arzın kısıtlı kaldığını ve fiyatların yükseldiğini belirtiyor.

Asus, geçen hafta düzenlediği yatırımcı etkinliğinde; Asus markalı grafik kart satışlarının, geçen yılın dördüncü çeyreğine göre% 5-10 düşeceğini tahmin ediyor. Etkinlik sırasında konuşan Asus Eş CEO’su SY Hsu, şu anda ana sorun Nvidia (GPU) gönderilerinin yetersizliği, dolayısıyla bir tedarik kısıtlaması durumu var. Malzeme eksikliğimiz olduğu için fiyatlar artıyor!

Şirket daha önce Ocak ayında fiyatları yükselterek, bileşenler, imalat ve Trump dönemi tarifelerindeki artan maliyetlerin tekrar yürürlüğe girdiğine işaret etti.

Sonuç olarak, ilk piyasaya çıktığında 729$ olan Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080’nin fiyatı, 1.069$ dolara çıkıyor.


[Alıntı]

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.