Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Teğmen
27 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
97 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
8 ay
Amazon kargoları karıştırmış, kvkk ihlali

Merhaba,


Amazon'dan aldığım bir ürün için gelen kargonun kutusunda ismim yazıyordu. Dolayısıyla teslim aldık kargoyu. Sonrasında kutuyu açtığımda içinden başka bir ürün ve o ürünü alan kişiye ait bir fatura çıktı. Benim kargom da aynı şekilde başka birine gönderilmiş. Faturada adres, telefon no, TCno, İsim Soy isim gibi önemli bilgiler yer alıyor. İlk defa böyle bir mevzu başıma geldi, böyle bir şey yaşayan var mı ne yapılması daha doğru olur merak ediyorum. Yasal durumları araştırıyorum biraz. Sizler de fikirlerinizi paylaşır mısınız?

M
8 ay
[Silinebilir] Amazon kargoları karıştırmış, kvkk ihlali

Merhaba,


Amazon'dan aldığım bir ürün için gelen kargonun kutusunda ismim yazıyordu. Dolayısıyla teslim aldık kargoyu. Sonrasında kutuyu açtığımda içinden başka bir ürün ve o ürünü alan kişiye ait bir fatura çıktı. Benim kargom da aynı şekilde başka birine gönderilmiş. Faturada adres, telefon no, TCno, İsim Soy isim gibi önemli bilgiler yer alıyor. İlk defa böyle bir mevzu başıma geldi, böyle bir şey yaşayan var mı ne yapılması daha doğru olur merak ediyorum. Yasal durumları araştıracağım biraz. Sizler de fikirlerinizi paylaşır mısınız?


Silinebilir, konuyu hukuksal konular forumunda açtım.

M
8 ay
Eski kasa ve ekranı bağlayan kablo hakkında yardım.

Merhaba,


Yıllar önce kullandığım kasa ile ekranı birbirine bağlayıp neler yapabildiklerini görmek istedim. Ancak kasanın arkasında rs232 erkek giriş var ve ekranda da yalnızca vga giriş var. VGA to HDMI kablom mevcut ancak kasada HDMI girişi mevcut değil. Bu tarz bir kablo bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?

M
8 ay
Silinsin, yanlış yere açılmış

Silinsin yanlış yere açılmış

M
9 ay
CD driver'ı olmayan tek slotlu laptop'a ikinci depolama nasıl ekleyebilirim? (HDD+SSD)

2014 yılında aldığım bir laptopum var. Sadece 1 adet depolama aygıtı kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Bu laptopa HDD'nin yanında SSD'de takmak istiyorum. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucu genelde CD driver'ını söküp yerine SSD eklendiğini gördüm ancak bu bilgisayarda zaten CD driver'ı yok. Bu kısımda biraz tıkandım. Görebildiğim kadarıyla anakartımda bunun için boşta bırakılmış bir çıkış da mevcut değil. Herhangi bir yöntemle (çıkış çoklayıcı vs.) bu işlemi yapan ve anlatan site, youtube videosu vs var mı bildiğiniz? Ya da direkt olarak kişisel önerileriniz?


Teşekkürler.

M
10 ay
Samsung Laptopuma Anakart Alacağım, Önerilerinizi Bekliyorum

Merhaba,


Samsung np450r5g laptopumun anakartı hasarlı ve yenisini almam gerekiyor. Samsungun kendi servisi ile görüşüyorum ancak belki yurtdışından alırsam daha ucuza mal edebilirim. Bu tarz alışverişleri yaptığınız siteler var mı önerir misiniz?


Teşekkürler

M
3 yıl
Awox 8 Dilim Elektrikli Yağlı Radyatör hakkında yardım
Merhabalar,

Öğrenci evimdeki odamda şu anda Kumtel LX-6331 Sıcak ve Soğuk Fan Isıtıcı 2000W Fanlı ürününü kullanıyorum. Odam yaklaşık 15 m2. Bu ürün artık daha da soğuyan havada ne yazık ki beni ısıtamıyor. Sürekli çalışması halinde ılık olmaya yakın hale getiriyor oda sıcaklığını.

Başlıkta yazdığım 8 dilimli ürünü almayı düşünüyorum ancak çok fazla yorum yapılmamış ürünle ilgili. Çekincem bu ürün de 2400 watt yani arada çok bir fark yok gibi görünüyor. Radyatör sistemli olması bu durumu etkiler mi bilemedim sizlere danışmak istedim. Bu ürün odamı yeterince ısıtır mı?

Başka bir ürün tavsiyesi olan varsa iletebilirse sevinirim.

Fiyat performans olarak değerlendirmek için ürün avansasta 189 liraya satılıyor. Hiçbir sitede böyle bir alternatif fiyat yok. 12 dilimlisi gittigidiyorda 229 lira ancak onda da paketleme özenli yapılmadığından çok fazla sorun yaşanmış ve satıcı sorunları çözmemiş.
M
3 yıl
Solution Manual'leri nereden buluyorsunuz
Merhabalar,

Ugural Machanical Design: An Integrated approach adlı kitabın soru çözümlerine ihtiyacım var. Her türlü siteye baktım saatlerdir arıyorum ancak bulamadım. Elinde olan ya da bulabileceğim yerler önerebilecek varsa mesaj ya da yorun yoluyla ulaşabilir mi? Teşekkürler.
M
5 yıl
Mikrodalga Fırın Önerir Misiniz(öğrenci evi)
Merhaba arkadaşlar. Öğrenci evimize mikrodalga fırın almak istiyoruz. Daha önce hiç mikrodalga fırın kullanmadık. Gerekli özellikleri bilmiyoruz o yüzden sizden öneri alalım dedik. En ucuzunu tercih ediyoruz. F/p oranı iyi bir şeyler olsa iyi olur. Bütçemiz 200 civarı maks 300. Yorumlarınız için çook teşekkürler
M
6 yıl
Para iadesi alma şansım var mı?
Merhaba arkadaşlar,

İşin hikaye kısmı : İphone 5s kullanıcısıyım yaklaşık 1.5 senedir. bundan 7-8 ay kadar önce telefonumu ''şarj göstergesinin birden %10 düşmesi'' problemi ile servise verdim. Bazı testler sonucunda telefonda sorun olmadığına karar verip o testlerin sonucu ile bana geri gönderdiler. O zamandan beri telefonu kullanıp zaman zaman bu sorunu tekrar yaşıyordum taki bir hafta öncesine kadar. Telefonum bir anda mavi ekran verdi. Mavi ekranla kapanıp tekrar açılıyor sonra ilk uygulamaya girişimde tekrar mavi ekran vs devam ediyordu. sonrasında hiç açılmamaya başladı. telefonu sıfırlamama rağmen sorunlar düzelmedi. garantiye gönderdim

Asıl soru: Telefonumun yeni bir telefon ile değişimine karar vermişler. Fakat ben eğer varsa para iadesi hakkımı kullanmak istiyorum. Bu konuda bir bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar bildiklerini aktarabilirler mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.