Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
06 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
1648 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
ziraat kyk burs kartı gelmeyen var mı ya

kyk bursu aldık kart yok ortada. şifremi de bilmiyorum göndermediler numaramı taşıdığım için

2 ay
tesadüf mü acaba
tesadüf mü acaba


yapay zeka ile sohbet ediyordumtesadüf mü acaba 

4 ay
Kirayı bize emlakçı yolluyormuş
Dedem bize haber vermeden babama ait olan bir depoyu senenin başında kiraya vermişti. Adam yaşlı diye ses çıkarmak istemedik. Kira halamın ibanına yatıyordu, halam da bana yolluyordu. Şimdi kira 10 gün gecikti diye halama mesaj attım. Halam emlakçıya yazmış, o da yolladı hemen parayı.


Şimdi burada aklıma takılan bir şey var. Kira neden emlakçıya yatıyor? Ev kiraya verildikten sonra emlakçının aradan çekilmesi gerekmez mi? Acaba bu adam her ay kendisine kiradan komisyon mu alıyor? Ya da, daha da kötüsü, depoyu bir başkasına daha pahalıya kiralamış olabilir mi? Kiracının numarasını alacağım ancak emlakçıya güvenemiyorum. O yüzden birkaç gün deponun önünden geçip kiracı içeride mi diye kontrol edeceğim. Olan biteni öğrenmeden önce size de bi danışayım dedim. Böyle bir şey yaşayan oldu mu daha önce? Boşuna mı telaş yapıyorum sizce?
5 ay
sriiouss'un 3 boyutlu modelleme günlüğü
sriiouss'un 3 boyutlu modelleme günlüğü


sriiouss'un 3 boyutlu modelleme günlüğü
Toplam yedi saatimi harcadım şu sahneyi modelleyebilmek için. Bu süreye eğitim videoları izleyip programı kurcalayıp anlamaya çalışmam da dahil. Henüz ilk derslerde olduğum için orijinal bir sahne değil, kopya gibi bir şey. Pazartesi okul açılana kadar (Dijital Oyun Tasarımı bölümü) bir şeyler öğreneyim dedim. Gelişimimi buradan paylaşacağım ileride. Merak etmeyin bundan sonra atacağım fotoğraflar bunun gibi sadece orijinal olmayan, kurstan birebir kopyalanmış sahnelerden oluşmayacak. Yalnızca kendi kafamdan modellediğim orijinal sahneleri paylaşmak istiyorum ileride. Heyecanlandığım için erkenden konuyu açmak istedim. Devamı geldikçe editleyeceğim.sriiouss'un 3 boyutlu modelleme günlüğü 

5 ay
ikinci sınıfta heceleyerek okuma normal mi?
kuzenim ikinci sınıfa gidiyor. bugün ödevini yaparken okumasını duydum biraz. heceleri birleştirerek de okumuyor, her heceyi ayrı bir kelime gibi aralarında boşluk bırakarak birer saniyede falan okuyor. bu sınıf için bu okuma hızı normal mi? zamanla düzelir mi? internette dakikada 70 kelime demişler. kuzenim 50 hece falan okuyabiliyor şu an
5 ay
istanbul abonman nasil aliyoz
ogrenci kart mi cikaricaz mavi kart mi? indirimli kart istemiyorum, aylik 200 kez basma hakkimiz olan ogrenci abonmanindan bahsediyorum. sitesinde detaylı bilgi verilmemiş bu konu hakkında.
5 ay
İTÜ integral fasikülü
5 ay
amazon kral ya
dün akşam verdiğim iki siparişi de bu akşam resmi tatil olduğu halde teslim ettiler. prime cidden mükemmel bir olaymış. geçen sene de 3 liralık kitabı pazar günü öğleden sonra ücretsiz kargoyla teslim etmişlerdi. neden her firma böyle hizmetler sunmaları için satıcılara baskı kurmuyor anlamış değilim.
6 ay
hayattaki tüm şansımı kullanmış olabilirim!
şu an 19 yaşındayım. bundan bi 10 sene önce ilkokula gidiyordum. hiçbir arkadaşımı da hatırlamam şu an.

sabah beykoz (istanbul anadolu yakasında bir ilçe) çayırına uğradım yıllar sonra. pamuk şeker satan birine denk geldim. üçüncü sınıftan bi arkadaşımın babası da pamuk şeker satıyordu diye aklıma geldi bir anda. hiç görmemiştim yine de babasını. nasıl aklıma geldi bilmiyorum, nitekim en yakın arkadaşımla aramızda geçen anılarımızı bile hatırlamıyorum! öylesine bi şansımı denemek istedim, canım da sıkılmıştı zaten.

gidip sordum "10 yıl önce de bu mesleği yapıyor muydunuz?" diye. "evet" dedi şaşırmış bir ifade ile. "benim yaşlarımda oğlunuz var mı?" dedim sonrasında. ona da aynı cevabı verip ismini söyledi bu kez. gerçekten de üçüncü sınıftan rastgele bir arkadaşımın babası çıktı adam..

biraz muhabbete daldık amcayla. sonradan öğrendik ki kendisi benim babam ile, karısı da benim annem ile eski arkadaşlarmış. rastgele bir can sıkıntısı ile sorulan soru bizi nerelere götürdü görüyor musunuz?

eve gidince arkadaşa yazdım. diğer arkadaşlarıma da ulaşma fırsatım oldu onun sayesinde. isim hafızam berbat olduğu için hiçbirinin ismini hatırlamıyordum çünkü.

hayat tuhaf gerçekten. belki içime doğdu, belki evren bizi buluşturmak için elinden geleni yaptı, belki de örümcek hislerine veya jedi güçlerine sahibim, kim bilir? gerçekten de hayattaki tüm şansımı kullanmış olabilirim bu sabah!
6 ay
nasıl kilo alabilirim?
diyetisyene verecek param maalesef yok. öğrenciyim. cinsiyetim erkek, boyum 166, kilom birkaç ay önce 55 iken şimdi 46'ya düştü. lütfen yardımcı olun ya
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle