Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
13 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
90 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Nasıl El Mankeni Olunur?

Türkiye'de el mankenliği özelinde iş yapan ajanslar var mı mesela? Varsa hangileridir, yoksa nasıl bir yöntem izlenmesi gerekiyor?


Elimden geldiğince araştırdım ama somut bir sonuca ulaşamadım maalesef.

2 yıl
Siz Olsanız Hangisini Alırdınız? Seiko 5 Veya Tissot PRS 516
3 yıl
Pilli Saatler Kullanılmıyorken Ayar Kolu Ne Konumda Olmalı?
Pilli saatlerin ayar kolunu kullanmadığımız zamanlarda çekip o şekilde bıraksak ve sadece kullanacağımız zaman çalıştırsak sorun olur mu? Çalışır halde bırakınca kendi kendine pili bitebiliyor çünkü. Benim de aklıma böyle bir çözüm geldi ancak saate bir zararı olur mu merak ediyorum.

3 yıl
Unkapanı Digital Store Sitesinde Satılan İmzalı Plakların İmzaları Orijinal mi?
https://store.unkapani.digital/437-imzali-album-plak adresinde satılan plakların imzaları orijinal mi?

Örneğin Edip Akbayram'ın şu https://store.unkapani.digital/edip-akbayram/274252-edip-akbayram-unutamadiklarim-plak-adina-ozel-imzali-8691223101722.html plağını imzalı olarak almak istiyorum ancak imzanın orijinal olup olmayacağı konusunda şüphelerim var.

Daha önce buradan imzalı plak alan ve orijinalliğini teyit eden var mı?

Açıklama kısmında "İmzalı ürünler sanatçının yoğun programı doğrultusunda 15 iş günü içerisinde kargolanacaktır." şeklinde bir uyarı yer alıyor bu arada.
4 yıl
Maksimum 750 TL'ye Hangi Pikapı Önerirsiniz?
Araştırdığım kadarıyla bu fiyatlara önerilen modeller genelde şunlar:

Audio Technica AT-LP60:https://www.amazon.com/technica-at-lp60-automatic-stereo-turntable/dp/b002gytpae

PIONEER PL-990:https://urun.n11.com/pikap/pioneer-pl-990-tam-otomatik-stereo-33-45-lik-calar-pikap-P60913640?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_214_3106&utm_term=

Sony PS-LX300:https://urun.n11.com/soundbar/sony-ps-lx300usb-usb-pikap-P166437356

Lenco LS-50:http://www.ezgicanmuzik.com.tr/lenco-ls-50wd-ahsap-pikap

Hepsinin fiyatları aşağı yukarı aynı. Siz hangisini önerirsiniz? Bütçemi aşmadığı müddetçe farklı modeller de önerebilirsiniz tabi.

Son olarak bu modellere direk hoparlörü bağlayıp ses alabilir miyim yoksa başka ekipmanlar da almam gerekir mi? Ekstra masraf çıksın istemiyorum açıkçası.
4 yıl
İkisi de Aynı Orient Ancak Neden Biri 169 Diğeri 269 Dolar?
Orient'in smart disk modelini satın almayı düşünüyorum. Maalesef Aslan saat dahil Türkiye'de hiçbir yerde bulamadığımdan amazon'dan alacağım ancak hemen hemen aynı saatler olmasına rağman aralarında neden 100 dolar fark var anlamadım?

169 dolar olan:https://www.amazon.com/gp/product/B008EPIJB0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

269 dolar olan:https://www.amazon.com/gp/product/B00I3647RK/ref=s9_dcacsd_dcoop_bw_c_x_2_w

Amazon verilerine bakarak gözüken tek fark ucuzunun kasa çapının 47 diğerinin 41 mm olması ve pahalı olan 1 sene sonra satışa çıkmış.

Ancak görünüşü, mekanizması, taş sayısı, kayışı, malzeme yapısı gibi ayırt edici özellikleri tamamen aynı. Hatta ucuz olanının review'ları daha yüksek.

Japon sitelerine bakayım dedim ancak rakuten'de 269 dolarlık model çıkmıyor bile, sadece ucuz olan var.
http://www.shoppinginjapan.net/wv0761er adresindeki de ucuz olan ve üstte yazan kodu amazon'dakiyle aynı olmasına rağmen Description kısmında ( This Orient DISK SER0200EW0 ) yazan kodu 1 harf ve 1 rakam dışında pahalı olan modelle aynı.

Youtube'daki videolara bakıyorum yine hiç fark göremiyorum, kısacası araştırdıkça daha fazla kafam karışıyor.

Siz ne diyorsunuz bu duruma?

Bu arada satıcılar farklı. Biri MOON-DOG Japan diğeri ise Fast Track Retail. Acaba aynı saati farklı fiyata satıyor olabilirler mi?
4 yıl
Kulaklığı Kulağa Doğru Bastırınca Daha İyi Bas Vermesi
baslı bir kulaklık almak istediğim için bircom'a sennheiser ie80 test etmeye gittim ve bas konusunda beklediğimi vermedi. tabi bunun nedeni daha önce kullandığım ve kaybettiğim sony mdr-xb90ex'in basıyla karşılaştırmam olabilir.

konuya gelirsek test ederken şunu fark ettim, kulaklığı parmaklarımla kulaklarıma doğru bastırdığımda aslında tam olarak istediğim baslı sese ulaştım. sanki kulağımın içinde subwoofer sokmuş gibi hissettim, çok güzel bir histi. bu dediğim olay aslında daha çok kafa üstü kulaklıklarda başıma gelen bir olaydı ancak kulak içi kulaklıkta da başıma gelince şaşırdım. küçük, orta ve büyük pedlerin hepsini denedim aynı şeyi yaşadım.

sennheiser ie80'den kulaklığı bastırınca aldığım sesi bastırmadan alma şansım var mıdır? bunun için farklı yapıda ve özellikte pedler var mıdır? ya da herhangi bir öneriniz?

eğer mümkün değilse audio technica cks990 ya da cks1000 alacağım. duyduğuma göre bu ikisi de bas konusunda oldukça iyiymiş.

6 yıl
iPhone'da Çalan Melodiye Göre Ekranda Animasyon Oluşturan Program Var mı?
windows media player'da ritme göre oluşan grafikler gibi mesela.
6 yıl
Windows 10'da Oturum Açma Ekranı ve Ekran Koruyucu Nasıl Kapatılır?
ekran koruyucu ayarlarından ekran koruyucu yoku ayarlamama rağmen laptop'u her uyku modundan çıkarmak istediğimde şu iki görüntüyle karşılaşıyorum.

http://i.hizliresim.com/m5WoR4.png

http://i.hizliresim.com/jjG6AW.jpg

belirlediğim bir şifre falan da yok daha da oturum açın ekranı çıkıyor karşıma. windows 7'de böyle değildi uyku modundan çıkar çıkmaz masaüstündeydim. yine öyle olsun istiyorum. mümkün müdür?
6 yıl
Sony Rx100 M4 İso ve Dinamik Aralık Konusunda Ne Kadar İyi?
4. neslini ciddi ciddi almayı düşünüyorum. yurt dışı fiyatına türkiye'de garantili olarak satılıyor üstelik. (dolar sağolsun)

yurt dışı incelemeleri okudum da aklımı en fazla kurcalayan konu iso ve dinamik aralık meselesi oldu. malum sensörü sadece 1 inch ve benim kullanım önceliğim konserler olacak. haliyle daha çok akşam çekim yapıcam ve iso performansının iyi olması önemli. bir de konserlerde sürekli patlayan spot ışıkları olduğu için dinamik aralık meselesi de önem kazanıyor. bu bağlamda önerir misiniz?

makinede ilk kriterim taşınabilirlik olduğu için (mümkünse cebime girsin) bunu almayı düşünüyorum yoksa büyük sensörlü olup da iso ve dinamik aralık konusunda başarılı makineler olduğunun farkındayım. bir de 4k 100 mbit video kaydı yapıyor ve full hd 1000 fps gibi boyundan büyük işleri becerebiliyor, bunlar da aklımı çelmedi değil.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.